Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό γιατί το viber τρέχει διαρκώς. Όταν δεν το χρησιμοποιείς μπορείς να το κλείνεις (έχει επιλογή για exit)

 

Επίσης μιας και αναφερόμαστε σε εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο και ξεζουμίζουν την μπαταρία. Δοκιμάστε το greenify. Toυ ορίζεις να κάνει pause τις εφαρμογές που δεν θες να τρέχουν στο παρασκήνιο όταν δεν χρησιμοποιείς το κινητό.

 

Φαίνεται να κάνει δουλειά αν και θέλω να το δοκιμάσω μερικές μέρες ακόμα ώστε να βεβαιωθώ. :)

 

Δυστυχως και μετα το exit ξανανοιγει το ατιμο....ασε που μετα το τελευταιο update τα επαιξε

 

Για πες για την εφαρμογη οταν εχεις νεοτερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλαδή πατάς exit και ξανά βλέπεις το εικονίδιο του viber στη notification bar;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι.. Βασικά παντα ετσι γινόταν...

 

Ναι το ατιμο

 

Όχι ρε παιδιά. Το δικό μου το κλείνω και εξαφανίζεται από τη notification. Λέτε να έκανα κάτι και να μην το θυμάμαι;

 

Τελικά το greenify φαίνεται ότι κάνει δουλειά. Έχει ήδη πιάσει τις δυο μέρες (γεμάτες) και είναι ακόμη στο 23%. Πρίν βάλω το greenify με την ίδια χρήση ήμουν στη μια μέρα και κάτι. Θα το φορτίσω και θα ξανά κάνω τη δοκιμή.

Edited by zxr
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά. Το δικό μου το κλείνω και εξαφανίζεται από τη notification. Λέτε να έκανα κάτι και να μην το θυμάμαι;

 

Κλείδωσε το κινητό και δες το πάλι σε 5 λεπτά..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το greenify φαίνεται ότι κάνει δουλειά. Έχει ήδη πιάσει τις δυο μέρες (γεμάτες) και είναι ακόμη στο 23%. Πρίν βάλω το greenify με την ίδια χρήση ήμουν στη μια μέρα και κάτι. Θα το φορτίσω και θα ξανά κάνω τη δοκιμή.

 

Απο τοτε που το ανεφερες το εκανα εγκατασταση κι εγω κι οντως κανει δουλεια.. Ωστοσο μαζι με αυτο χρησιμοποιω και το deep Freeze και δεν ξερω αν πρεπει να τα εχω και τα 2 μαζι ή να αφησω μονο το greenify για να δω αποτελεσματα..

Link to comment
Share on other sites

παιδες, σημερα σε sole φιλου, του εκανα ροοτ, εγκατεστησα root explorer και εσβησα απο μεσα τις αχρηστες εφαρμογες που φυσικα κανουν πιο αργο το κινητο αλλα και φυσικα δεν χρησιμοποιει.

το θεμα ειναι οτι μετα την επανεκινηση , τα προγραμματα ηταν ακομα εκει, στο menu, δεν διεγραφησαν.

 

τι γινεται;

Link to comment
Share on other sites

παιδες, σημερα σε sole φιλου, του εκανα ροοτ, εγκατεστησα root explorer και εσβησα απο μεσα τις αχρηστες εφαρμογες που φυσικα κανουν πιο αργο το κινητο αλλα και φυσικα δεν χρησιμοποιει.

το θεμα ειναι οτι μετα την επανεκινηση , τα προγραμματα ηταν ακομα εκει, στο menu, δεν διεγραφησαν.

 

τι γινεται;

θα τα σβησεις με titanium backup.κανεις πρωτα ενα backup

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

Ο γιός μου έκανε update στην JB και θέλει να ξαναβάλει την 2.3 άν την λέω σωστά, γιατί του βάρυνε λέει το κινητό.

Γίνεται μέσω seus αυτό ή με κάποιο άλλο τρόπο?

Ευχαριστώ!

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους.

Ο γιός μου έκανε update στην JB και θέλει να ξαναβάλει την 2.3 άν την λέω σωστά, γιατί του βάρυνε λέει το κινητό.

Γίνεται μέσω seus αυτό ή με κάποιο άλλο τρόπο?

Ευχαριστώ!

 

Στην ICS έκανε αναβάθμιση όχι σε JB. για να ξαναγυρίσει στην GB 2.3.7. χρειάζεται flashtool και να κατεβάσει την ανάλογη έκδοση. μπορείς να δεις εδώ

Link to comment
Share on other sites

Στην ICS έκανε αναβάθμιση όχι σε JB. για να ξαναγυρίσει στην GB 2.3.7. χρειάζεται flashtool και να κατεβάσει την ανάλογη έκδοση. μπορείς να δεις εδώ

 

Ευχαριστώ!!

La vie est belle!!
Link to comment
Share on other sites

πάντως για να λέει ότι έγινε βαρύ, μάλλον δεν έκανε clean install.

έχει οδηγίες στο πρώτο ποστ, ας δώσει άλλη μια ευκαιρια ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν προτεινω πισωγυρισμα στην 2.3. Ενταξει βαραινει λιγο το κινητο με την ICS, αλλα με ενα root, ξηλωμα εφαρμογων και καμια εφαρμογη τυπου Greenify, στρωνει η αποδοση της συσκευης.
Link to comment
Share on other sites

Από το θέμα της μπαταρίας και μόνο όντως δεν ειναι καλή επιλογή το πισογύρισμα σε 2.3.7. ροοτ στην ics και θα ειναι μια χαρά ;)
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια βδομάδα με Fluidity έχω μένει άφωνος με την ταχύτητα της ρομ αλλά τρομερά απογοητευμένος με τη μπαταρία του! Μία ημέρα κ αυτή με το ζόρι! :-/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Θέλω να κάνω calibrate την μπαταρία τώρα που ξανα άλλαξα rom.. Λέει σε ένα βήμα " Use your phone normally (don't charge in between) till it hits 1%. "

Τί εννοεί? Να περιμένω να πάει 1% για να το φορτίσω?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς αυτό. Δε θα κάνεις καμοία φόρτιση. Εγώ νομίζω ότι την δουλειά που κάνουν τα apps για calibration την κάνει το ίδιο το android όταν φορτίζεις το κινητό σου και μηδενίζονται μετά την φόρτιση τα στατιστικά , ουσιαστικά αλλάζει δηλαδή το batterystats.bin.
Link to comment
Share on other sites

 

Ειναι καινουρια αυτη??καινουρια version ειναι απλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...