Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φλάσαρε την version 2 και λογικά θα μπουτάρεις. http://www.androidfilehost.com/?fid=9390275921635704983

 

Σε μένα πάντως δουλεύει άψογα. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί εχεις bootloop

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως κανει δουλειά αυτός: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1918185

τσεκαρε και τι γραφουν ομως στο thread εκεί..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ αλλα μολις θυμηθηκα οτι το recovery του Sola δεν υποστηριζει εξωτερικη καρτα μνημης.

 

Πως θα το περασω στην εσωτερικη μνημη αφου δεν ανοιγει?:p

Link to comment
Share on other sites

με κλειστό κινητό μπορείς να περάσεις άλλη recovery(με flashtool ή κάτι τέτοιο)? αν ναι βαζεις την touch που υποστηρίζει και την external..
Link to comment
Share on other sites

Περασα το launcher z αλλα δε μου εμφανιζει τα εικονιδια οπως στα screenshots του xda,τι πρεπει να κανω

 

Τελικα οκ μου τα εμφανισε αλλα μερικες φορες μου πεταει ενα μηνυμα και μου λεει οτι δυστυχως η εφαρμογη launcher εχει σταματησει, πως γινεται να μη το εμφανιζει?

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα δεν μπορει να φυγει. Ή βαζεις αλλο laucher ή βαζεις την version 2 που δουλευει.

 

H version 3 εχει bug.

 

Edit: Βλεπω οτι βγηκε η 3.5 που διορθωνει το bootloop http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37154061&postcount=586

Edit2: Δουλευει μια χαρα η 3.5.

Edit3: Οσοι εχουν Ελληνικα, το Xperia Home υπαρχει σαν Αρχικη οθονη Xperia. Σε αυτο κανουμε Clear Data.

Edited by Viper
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος :) Εγώ θα μείνω στην 3 γιατί έκατσε καλά. θα περιμένω επόμενο update. Κάποιος ρώτησε αν όντως ειναι ο launcher από το Z βάζοντας και μία φώτο από την 3.5. Εμένα στην 3 (5.1.A.0.7)

 

http://i47.tinypic.com/1hjyw.png

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα δεν μπορει να φυγει. Ή βαζεις αλλο laucher ή βαζεις την version 2 που δουλευει.

 

H version 3 εχει bug.

 

Edit: Βλεπω οτι βγηκε η 3.5 που διορθωνει το bootloop http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=37154061&postcount=586

Edit2: Δουλευει μια χαρα η 3.5.

Edit3: Όλοι εχουν Ελληνικα, το Xperia Home υπαρχει σαν Αρχικη οθονη Xperia. Σε αυτο κανουμε Clear Data.

.

Δοκιμασα τη 3,5 αλλα δε μου εμφανιζει ουτε το wallpaper ουτε το μενου

Με τις οθονες της προηγουμενης εκδοσης

Κανω κατι λαθος η ετσι ειναι και σε εσας

Ποια εκδοση εβαλες

Link to comment
Share on other sites

Το wallpaper πρεπει να το βαλεις μονος σου (εννοειται οτι πρεπει να το εχεις βαλει μεσω recovery πρωτα). Πατας σε κενο στην οθονη και διαλεγεις ταπετσαριες. Εκει εχει ολα τα νεα wallpapers.

 

Οταν λες μενου, τι εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Το wallpaper πρεπει να το βαλεις μονος σου (εννοειται οτι πρεπει να το εχεις βαλει μεσω recovery πρωτα). Πατας σε κενο στην οθονη και διαλεγεις ταπετσαριες. Εκει εχει ολα τα νεα wallpapers.

 

Οταν λες μενου, τι εννοεις?

Το εχω βαλει μεσω recovery αλλα δε τα βλεπει με τη 3,5 παρα μονο με τη 3

Μενου εννοω οταν εχεις πατημενο το χερι σου σε κενη οθονη εμφανιζει πολλα παραθυρα ενω η 3,5 αν κανεις το ιδιο εμφανιζει αριστερα επανω κ δεξια κατι επιλογες.

Εμενα γραφει 4.1 ο xperia launcher, και γιατι μου εμφανιΖει επιλογη με 2 laucher οταν ανοιγω το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βαλει και καποιον αλλο Launcher? πχ Nova?

 

Εκανες clear data αφου ανοιξες το κινητο?

 

Πρωτα φλασαρεις τον 3.5 Launcher. Μετα τα widgets. Μετα τα Wallpaper. Reboot και μετα πας στα settings-->εφαρμογες-->ολα και βρισκεις το Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia και κανεις Clear Data.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχει βαλει και καποιον αλλο Launcher? πχ Nova?

 

Εκανες clear data αφου ανοιξες το κινητο?

 

Πρωτα φλασαρεις τον 3.5 Launcher. Μετα τα widgets. Μετα τα Wallpaper. Reboot και μετα πας στα settings-->εφαρμογες-->ολα και βρισκεις το Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia και κανεις Clear Data.

Nαι εχω και τον Adw, μηπως για αυτο?

Μου εμφανιζει τον adw αλλα κ 2 xperia launcher

Link to comment
Share on other sites

Nαι εχω και τον Adw, μηπως για αυτο?

Μου εμφανιζει τον adw αλλα κ 2 xperia launcher

 

Με το συμπαθειο αλλα πως το καταφερες αυτο?:p

 

Σβησε τον ADW και κανε restart. Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα και κανε clear data στο Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia.

 

Αν εφτιαξε καλως. Αν οχι, μπες recovery και ξανα φλασαρε τον 3.5. Πας παλι ρυθμισεις και κανεις clear data στο Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia. Αν εφτιαξε, καλως. Αν οχι, δεν ξερω τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορείτε να μου στείλετε links για root και cwm σε 1.54 έκδοση?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4424298#post4424298

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4428003#post4428003

Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο αλλα πως το καταφερες αυτο?:p

 

Σβησε τον ADW και κανε restart. Πηγαινε ρυθμισεις-εφαρμογες-ολα και κανε clear data στο Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia.

 

Αν εφτιαξε καλως. Αν οχι, μπες recovery και ξανα φλασαρε τον 3.5. Πας παλι ρυθμισεις και κανεις clear data στο Xperia Home ή Αρχικη Οθονη Xperia. Αν εφτιαξε, καλως. Αν οχι, δεν ξερω τι φταιει.

Το εφτιαξα οκ αλλα παλι οταν μπαινω στην αρχη εχει 2 experia,μονο εγω τα κανω αυτα

:rolleyes:

Αν ξεκλειδωσω το τηλεφωνο τι πλεονεκτηματα εχω και πως γινεται;

Ευχαροστω παντως για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να κάνω root το sole στην 1.54. αλλά στο βήμα 7. Τσιμπάς και σέρνεις μέσα στο flastool το αρχειο MT27i_6.1.1.B.1.10_KERNEL.ftf που εχεις αποσυμπιέσει απο το kernel.zip το σέρνω μέσα στο flashtool αλλά δεν γίνεται τίποτα μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι να κάνω περαιτέρω?

 

EDIT:Τα κατάφερα τελικά.

EDIT 2:Μπήκα σε flash mode για το βήμα 7 αλλά το flashtool δεν κάνει τίποτα!

EDIT 3:Μετά από κάμποση ώρα τα κατάφερα όλα και τώρα βάζω xperia z home launcher

Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

παιδες ,εβαλα το xperia z launcher ακολουθοντας την πληρη διαδικασια με το cmw.εκανα και την εκκαθαριση δεδομενων απο τις ρυθμισεις αλλα τα εικονιδια παραμενουν τα ιδια με πριν!κανω κατι λαθος?
Link to comment
Share on other sites

Τα εικονιδια μενουν ιδια. Αυτα που εχει στις φωτογραφιες (τα τετραγωνα) δεν ειναι απο τον launcher.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, να ρωτήσω και εγώ κάτι. Παίζει κανείς από εδώ το Temple Run 1/2 (Οποιοδήποτε); Γιατί εμένα στο Sole, αν και είναι πολύ smooth οι εντολές δεν πάνε καθόλου καλά. Πηδά από μόνο του, κάνω swipe για να στρίψει και εκτελεί διαφορετική εντολή και διάφορα άλλα. Είμαι με Stock ROM .10 και έχω απενεργοποιημένο το Glove Mode. Σε γενικές γραμμές η οθόνη μια χαρά είναι σε άλλες εφαρμογές ή παιχνίδια ίδιου τύπου όπως το Subway! Ξέρει κανείς τι συμβαίνει; Και αν χρησιμοποιείτε αυτό το παιχνίδι και παίζει σωστά με ποια ROM είσαστε;
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...