Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις δεις το sony logo πατας το volume down.. πατα το 3-4 φορες.. διακεκομενα...

 

Καλημέρα!!! ή το volume up! ή ταπ διακοπτομενα στην οθονη!!!:):):)

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που μπορώ να βρώ το ftf αρχείο της έκδοσης 6.1.1.b.1.54 για το sole την ελληνική version
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

δες εδώ. δεν υπάρχει ελληνική, νομίζω από την μαμά μας τα "σολακια" μας έχουνε την global (είναι το δεύτερο link) , δεν παιρνώ όρκο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1937792

Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ. δεν υπάρχει ελληνική, νομίζω από την μαμά μας τα "σολακια" μας έχουνε την global (είναι το δεύτερο link) , δεν περνώ όρκο...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1937792

 

ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό ή το Xperia Go?? Όποιος θέλει να μου απαντήσει, ή στο θέμα μου σχετικά με την επιλογή κινητού ή pm για να μη χαλάμε το συγκεκριμένο topic. Ευχαριστώ.:)
Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, αυτό ή το Xperia Go?? Όποιος θέλει να μου απαντήσει, ή στο θέμα μου σχετικά με την επιλογή κινητού ή pm για να μη χαλάμε το συγκεκριμένο topic. Ευχαριστώ.:)

Καλησπέρα Κατερίνα και χρόνια πολλά .....

Είχα και εγώ το ίδιο κόλλημα με το Go αλλά διάλεξα το Sole γιατί έχει καλύτερη ανάλυση οθόνης και λόγο της διαφοράς τιμής κανα 50ευρο ποιο κάτω και το κόκκινο χρώμα . . . . . . και να φανταστείς οτι θα με βόλευε πολύ το Go μιας και ασχολούμαι με σπορ . . . . . Δεν το έχω μετανιώσει καθόλου........

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ fap!! Απλώς το κίτρινο χρωματάκι με ξετρέλανε κι επειδή είναι και πιο μικρό, αλλά το sole υπερτερεί στην ανάλυση οθόνης...

 

Charlie, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=351621

 

Ααα, και Χρόνια Πολλά σε όλους!!!:)

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι τα NFC tags? που τα χρησιμοποιουμε και πως βλεπουμε αν υπαρχουν στο κινητο μας?

 

ειναι "συσκευες" που εχουν πληροφοριες για να κανει το κινητο συγκεκριμενες ενεργειες οταν τα φερεις σε επαφη.

πχ να εχεις ενα στο αμαξι σου, και μολις ακουμπησεις το κινητο πανω του (ενεργοποιημένο nfc εννοείται) να ανοίξει bluetooth,gps και να μπει στο δυνατο.

 

προσωπικά δεν τα εχω χρησιμοποιήσει ακόμα κάπου :P

 

ήταν μέσα στη συσκευασία του κινητού (btw, αυτά που δίνουν έχουν πολύ μικρό χώρο απόσο διάβασα και όπως διαπίστωσα όταν πηγα να το κάνω να στέλνει το νούμερο μου, ή να βάζει πολλά ξυπνητήρια(αν θυμαμαι καλα) )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση. Αναμένεται να παραλάβω το Sole σύντομα και απ'όσο ξέρω έρχεται με την 2.7 έκδοση του Android. Αξίζει να το αναβαθμίσω στην 4.0 ή να το αφήσω ως έχει?

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2.3.7 όχι 2.7 :P

τι απαιτήσεις έχεις από το κινητό σου?

είχες ξανά smartphone?

 

Λάθος βιασύνης :P

Η αλήθεια είναι πως δεν είχε τύχει να ασχοληθώ με smartphone ξανά αλλά μέσα σε ένα 3ωρο που διάβασα διάφορα πράγματα από εδώ κι από κει, πιστεύω έμαθα αρκετά. Γενικά, για λίγο απ'όλα το θέλω. Ποια θα είναι τα υπέρ και ποια τα κατά με ή χωρίς την αναβάθμιση στο συγκεκριμένο μοντέλο? Επίσης διάβασα ότι δεν θα υποστηρίζει την καινούργια έκδοση 4.1 Jelly Bean και δεν ξέρω αν αυτό πρέπει να με στεναχωρεί. Μήπως βιάστηκα? Μπορώ ακόμα να ακυρώσω την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος βιασύνης :P

Η αλήθεια είναι πως δεν είχε τύχει να ασχοληθώ με smartphone ξανά αλλά μέσα σε ένα 3ωρο που διάβασα διάφορα πράγματα από εδώ κι από κει, πιστεύω έμαθα αρκετά. Γενικά, για λίγο απ'όλα το θέλω. Ποια θα είναι τα υπέρ και ποια τα κατά με ή χωρίς την αναβάθμιση στο συγκεκριμένο μοντέλο? Επίσης διάβασα ότι δεν θα υποστηρίζει την καινούργια έκδοση 4.1 Jelly Bean και δεν ξέρω αν αυτό πρέπει να με στεναχωρεί. Μήπως βιάστηκα? Μπορώ ακόμα να ακυρώσω την παραγγελία.

 

μια χαρα ειναι το κινητο φιλε μου. Για 1ο κινητο, οτι πρεπει να μαθεις τον κοσμο του android. Σε τι τιμη το παρηγγειλες;

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, απλά κάποιοι λένε ότι με gb ήταν πιο γρήγορο και είχε καλύτερη μπαταρία.

εγώ που πέρασα την ics κατευθείαν, δεν μπορώ να το πω αυτό.

μπορώ να σου πω ότι δεν εχω θέμα με την ics όμως.

οπότε εφόσον θα είναι και το πρώτο σου smartphone, νομίζω καλύτερα να κάνεις την αναβάθμιση.

τώρα για jb μην σκας. εγώ τουλάχιστον δεν σκάω.

οχι ότι θα με χάλαγε και δεν ξενέρωσα όταν βγήκε επίσημη ανακοίνωση ότι δεν θα την πάρουμε, αλλά αφενός μια χαρά είναι το κινητάκι με την ics, αφετέρου έχουν βγει αρκετές custom roms, που σημαίνει ότι ασχολούνται developers με το κινητό, άρα μπορεί να τη δούμε την jb κάποια στιγμή, έστω και ανεπίσημα..

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το κινητο φιλε μου. Για 1ο κινητο, οτι πρεπει να μαθεις τον κοσμο του android. Σε τι τιμη το παρηγγειλες;

 

Μόλις είδα ότι δεν είχε επιβεβαιωθεί η παραγγελία :lol: Από ένα μαγαζί του skroutz θα το έπαιρνα. Η τιμή ήταν κοντά στα 210. Έχετε μήπως εσείς να μου προτείνεται κάποιο αξιόπιστο μαγαζί γιατί δεν έχω ασχοληθεί πολύ με αυτά?

 

κοιτα, απλά κάποιοι λένε ότι με gb ήταν πιο γρήγορο και είχε καλύτερη μπαταρία.

εγώ που πέρασα την ics κατευθείαν, δεν μπορώ να το πω αυτό.

μπορώ να σου πω ότι δεν εχω θέμα με την ics όμως.

οπότε εφόσον θα είναι και το πρώτο σου smartphone, νομίζω καλύτερα να κάνεις την αναβάθμιση.

τώρα για jb μην σκας. εγώ τουλάχιστον δεν σκάω.

οχι ότι θα με χάλαγε και δεν ξενέρωσα όταν βγήκε επίσημη ανακοίνωση ότι δεν θα την πάρουμε, αλλά αφενός μια χαρά είναι το κινητάκι με την ics, αφετέρου έχουν βγει αρκετές custom roms, που σημαίνει ότι ασχολούνται developers με το κινητό, άρα μπορεί να τη δούμε την jb κάποια στιγμή, έστω και ανεπίσημα..

 

Ευχαριστώ!! Θα το κοιτάξω μόλις πιάσω το κινιτό στα χέρια μου.

Edited by Nikos6661
Link to comment
Share on other sites

θες και επιδότηση cosmote ή όχι?

αν ναι υποθέτω πήγες σε mobile hellas.. αν όχι δεν ξέρω :P

πάντως αν δεις έχουν και πιο φτηνά. ξεκινάνε στα 190. εχουν αρκετές και καλές αξιολογήσεις αν δεις, οπότε φαντάζομαι θα είναι καλά..

αλλά πριν παραγγείλεις να πάρεις τηλέφωνο και να ρωτήσεις αν έχουν εγγύηση αντιπροσωπείας.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάρω το κινητό πρέπει να κάνω rooting και να διαγράψω άχρηστες εφαρμογές. Να τα κάνω πριν ή μετά το update από 2.3 gb σε 4.0 ics?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, χθες πηρα το κινητο σημερα περασα τελευταια αναβθμιση και θελω να το κανω root,γιινεται σε αυτη την εκδοση?

πηγα να το κανω οπως ειναι στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 αλλα δεν μου το κανει,, μου λεει οτι ολα οκ αλλα root δεν εγινε,, για βοηθηστε λιγο:ninja:

 

www.spacefm.net

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, χθες πηρα το κινητο σημερα περασα τελευταια αναβθμιση και θελω να το κανω root,γιινεται σε αυτη την εκδοση?

πηγα να το κανω οπως ειναι στο xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1886460 αλλα δεν μου το κανει,, μου λεει οτι ολα οκ αλλα root δεν εγινε,, για βοηθηστε λιγο:ninja:

 

www.spacefm.net

 

Τί έκδοση είσαι? Πρέπει να είσαι στην 1.10 για να το κάνεις με αυτό τον τρόπο..

 

Όταν πάρω το κινητό πρέπει να κάνω rooting και να διαγράψω άχρηστες εφαρμογές. Να τα κάνω πριν ή μετά το update από 2.3 gb σε 4.0 ics?

 

Μετά το Update

Link to comment
Share on other sites

Τί έκδοση είσαι? Πρέπει να είσαι στην 1.10 για να το κάνεις με αυτό τον τρόπο..

 

 

 

Μετά το Update

 

6.1.1.b.1.54 αυτη εχω

Αν δε γινεται με αυτο το τροπο με ποιο τροπο να το κανω:ninja:

 

 

www.spacefm.net

Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις την 1.10, κάνεις ροοτ με αυτό τον τρόπο που είδες, φλασάρεις .54 και εισαι ροοτ.. Ψάξε λίγες σελίδες πίσω.. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός..
Link to comment
Share on other sites

Φλασάρεις την 1.10, κάνεις ροοτ με αυτό τον τρόπο που είδες, φλασάρεις .54 και εισαι ροοτ.. Ψάξε λίγες σελίδες πίσω.. Υπάρχει αναλυτικός οδηγός..

 

 

Πως θα τη φλασαρω?

Me flashtools?

Mετα που θα βρω αυτη π εχω τωρα

Αυτη η εκδοση που εχω ειναι η ics ?

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Λογω παραλειψης μου να κρατησω backup το κινητο με την ROM + Kernel οπως ηταν οταν το πηρα, μπορει καποιος να παραθεσει με λινκ αυτη την εκδοση ICS (.10) αλλα και την Official gb για να κανουμε εμεις που ξεκινησαμε το κινητο με ICS διαφορες δοκιμες και με την gb?
Link to comment
Share on other sites

Με τη συσκευασία του sole θα έρθουν μαζί και NFC Tags? Σκέφτομαι να αγοράσω από σκρουτζομάγαζο και συγκεκριμένα από το bird phone. Αν υπάρχει κανείς που έχει αγοράσει από το συγκεκριμένο μαγαζί και του έχουν έρθει Tags ας μας πει. Εσάς γενικά σας ήρθαν NFC Tags με το κινητό? Ευχαριστώ.:)

 

Μολις παρελαβα το νεο μου sole λευκο απο το συγκεκριμενο καταστημα.. αψογη εξυπηρετηση, αν και μεσα στις γιορτες ηρθε γρηγορα, καλη συσκευασια μεταφορας με χαρτονι και σημανση "ευθραυστο" για τη μεταφορα, γενικα ειμαι ευχαριστημενος..

Το τηλεφωνο ειναι πολυ ομορφο, ανετο με ιδανικες διαστασεις και στη συσκευασια ειχε 2 NFC smart tags, μαυρο και κοκκινο ;)

Δεν του περασα ακομη ICS, περιμενω να δω αν αξιζει τελικα..

Και μια ερωτηση..εχει εκδοση φασματος u8500-49020604-R1G_EC14

Πως μπορω να δω απο ποια χωρα προερχεται?

 

Διαβαζω σιγα σιγα το topic για πληροφοριες αλλα ειναι πολλαααα τα γραφομενα :rolleyes:

Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...