Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα κολλήσει και εγώ γιατί προσπαθούσα να καταλάβω αν με χ10 εννοεί τον kernel της 6.1.1.B.1.10... Τεσπα. Εγώ χθες πέρασα την ultimate sola 2. Παιδιά η μπάρα με τα toggles είναι απλά απίστευτη. Και γενικά είμαι πολύ ικανοποιήμενος. Είδα διάφορα σε σχέση με την brainsrom.

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το μόνο θέμα που έχω με την ultimate sola v2 ειναι ότι νιώθω ενα ελαφρύ πάγωμα στην εναλλαγή των καρτελων καθώς μπαίνω στο μενού! Από μπαταρία φαίνεται ότι πάει πολύ καλα!

 

Θα δοκιμάσω βέβαια και άλλες απ ότι φαίνεται τώρα που έμαθα! :-)

Link to comment
Share on other sites

Να τον ακουτε τον almagi λεει σοφα πραγματα... :P

 

Edit: ( για τον φιλο με το flash)Συγνωμη που θα γινω λιγο κακος.. τοση ωρα περηφανευοσουν για το οτι ξερεις πως να τα κανεις και τιποτα δεν κανεις λαθος και προσπαθουσες τοση ωρα να φλασαρεις τον κερνελ του χ10; δεν λεω οτι εγω τα ξερω ολα, ολοι απο το μηδεν ξεκινησαμε, αλλα δεν ριξαμε ποτε ευθυνη στο κινητο.. μηχανες ειναι, ο,τι τους πεις θα κανουν.. φιλικα παντα..

Καλημερα δεν ηταν δικο μου το λαθος απλα δεν μου ειπε κανενας οτι πρεπει να πατησω το volume down με κλειστο το τηλ ενω το ειχα αναφερει οτι το κανω με ανοιχτο τηλ,,

Τωρα το εκανα ειναι πολυ γρηγορη αλλα οταν βαζω root checker λεει οτι δεν ειναι root και το supersu μου λεει η εγκατασταση απετυχε....γιατι το κανει αυτο.

Δεν παιρνει εφαρμογες root

 

Ευχαριστω παντως

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μόνο θέμα που έχω με την ultimate sola v2 ειναι ότι νιώθω ενα ελαφρύ πάγωμα στην εναλλαγή των καρτελων καθώς μπαίνω στο μενού! Από μπαταρία φαίνεται ότι πάει πολύ καλα!

Θα δοκιμάσω βέβαια και άλλες απ ότι φαίνεται τώρα που έμαθα! :-)

 

ναι ισχύει. απλά το είχα ξεχάσει γιατί χρησιμοποιω nova launcher οποτε ο συνδυασμός custom rom + nova κάνει το κινητό να τρέχει νεράκι ;) γενικά στην notification bar έχει από κάτω 2 κουμπιά. το ένα για notifications και το άλλο για Toogles, επίσης έχει Toogle (έτσι γράφεται??) για απευθείας αλλαγή 2g-3g χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις (όλα τα υπόλοιπα που είχα χρησιμοποιήσει σε πήγαιναν στις ρυθμίσεις). για οποιον δεν θέλει custom laucher το default είναι αρκετά αναβαθμισμένο πχ σε αφήνει να να ταξινομήσεις εικονίδια μέσα στο συρτάρι εφαρμογών κτλ...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449

 

οταν βαζω root checker λεει οτι δεν ειναι root και το supersu μου λεει η εγκατασταση απετυχε....γιατι το κανει αυτο.

Δεν παιρνει εφαρμογες root

Ευχαριστω παντως

 

Κάπου έκανες κάτι λάθος...δοκίμασε να τα κανεις από την αρχή βήμα βήμα τώρα που ξέρεις τον τρόπο

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ισχύει. απλά το είχα ξεχάσει γιατί χρησιμοποιω nova launcher οποτε ο συνδυασμός custom rom + nova κάνει το κινητό να τρέχει νεράκι ;) γενικά στην notification bar έχει από κάτω 2 κουμπιά. το ένα για notifications και το άλλο για Toogles, επίσης έχει Toogle (έτσι γράφεται??) για απευθείας αλλαγή 2g-3g χωρίς να μπεις στις ρυθμίσεις (όλα τα υπόλοιπα που είχα χρησιμοποιήσει σε πήγαιναν στις ρυθμίσεις). για οποιον δεν θέλει custom laucher το default είναι αρκετά αναβαθμισμένο πχ σε αφήνει να να ταξινομήσεις εικονίδια μέσα στο συρτάρι εφαρμογών κτλ...

 

Με το μαμά λογισμικό απ ότι έβλεπα όταν περνούσα nova launcher κολλούσε! Τώρα την ρομ αυτή δεν θα κολλάει; Αυτο θέλεις να μου πεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχει κανείς δοκιμάσει την ultimate sola v2?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449

Mου χτυπάει καλά στο μάτι και απ'ότι φαίνεται έχει ακόμα υποστήριξη..

Link to comment
Share on other sites

Με το μαμά λογισμικό απ ότι έβλεπα όταν περνούσα nova launcher κολλούσε! Τώρα την ρομ αυτή δεν θα κολλάει; Αυτο θέλεις να μου πεις;

 

κολλούσε ο nova? γενικά τρέχει νεράκι στα σολακια. ..:confused:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχει κανείς δοκιμάσει την ultimate sola v2?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449

Mου χτυπάει καλά στο μάτι και απ'ότι φαίνεται έχει ακόμα υποστήριξη..

 

Θα μας τρελανεις ρε φιλε πρωινιατικα; τι συζητανε απο πανω τα παιδια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Έχει κανείς δοκιμάσει την ultimate sola v2?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025449

Mου χτυπάει καλά στο μάτι και απ'ότι φαίνεται έχει ακόμα υποστήριξη..

Ρίξε και μια ματιά από πάνω...:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια πειτε μου κανενα καλο προγραμμα που πρεπει να εχς στο κινιτο!!!!!

εκει επισις πως κανω φορματ δεν εχω ιδεα!!!

ι καμερα σε εσας δουλευει καλα γιατι σε εμενα της βγαζει πολυ φοτινεσ και θολεσ μερικες φορες...

help me

Link to comment
Share on other sites

είσαι πολύ αόριστος.. τι θες να κανεις με το κινητό? δες εδώ καλύτερα: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456

 

για format πας στις ρυθμίσεις, backup & reset (δεν ξερω πως το λεει στα ελληνικα) και σου εχει εκει επιλογές.

 

για την κάμερα δεν εχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο.. αλλα δεν βγαζω πολλες φωτογραφίες..

Link to comment
Share on other sites

http://img502.imageshack.us/img502/9432/6207792460s.png

 

(κλεμένο από εδώ: http://9gag.com/gag/6207792 , αλλά δεν άντεξα να μην βάλω το solaκι μας :) )

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα σωστο ειναι

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

κολλούσε ο nova? γενικά τρέχει νεράκι στα σολακια. ..:confused:

 

Δεν ξέρω τι παίζει; Λέτε ν την αλλάξω να βάλω αυτή που αναφέρθηκε λίγο πιο πάνω;

Link to comment
Share on other sites

Από το tapatalk είμαι δε μπορώ. Μπες στην κατηγορία sola android development στο xda και θα το δεις. Είναι από τα πρώτα. Προσοχή όμως είναι μόνο για unlocked bootloader
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και CWM με αυτόματο ροοτ για την .54. Οποίος δοκιμάσει ας μας πει αν όλα είναι οκ.

αυτό λες έτσι?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075093

 

ρε παιδιά , δεν ξέρω για Unlocked Bootloader δεν θα το έκανα όσο είμαι ακόμα στην εγγύηση

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από το tapatalk είμαι δε μπορώ. Μπες στην κατηγορία sola android development στο xda και θα το δεις. Είναι από τα πρώτα. Προσοχή όμως είναι μόνο για unlocked bootloader

 

ναι, το είδα αυτό, απλά ήθελα να το επιβεβαιώσω μήπως και είχε βγει και κανα άλλο...

εγώ bl δεν θέλω να ξεκλειδώσω ακόμα πάντως, και μιας και είμαι ήδη root με την άλλη διαδικασία δεν θα το δοκιμάσω :P

ίσως κάποια άλλη στιγμή.. περιμενετε να γράψουν τα πρώτα θετικά και αρνητικά σχόλια στο xda ;)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος ρυθμίζουν την συμπεριφορά του επεξεργαστή.

πχ μπορείς να βάλεις έναν "συντηρητικό" governor, με τον οποίο θα έχεις μεγαλύτερη διάρκεια στην μπαταρία, αλλά "χειρότερες" επιδόσεις, ή αντίστροφα να εχεις πολυ καλές επιδόσεις, αλλά μικρότερη διάρκεια μπαταρίας.

συνήθως το default είναι μια ενδιάμεση κατάσταση, που το κινητο καταλαβαίνει πόση ισχύ πρέπει να δώσει..

Link to comment
Share on other sites

Για την καμερα, αλλαξε την λειτουργια εστιασης σε απειρο..

 

Την έχω ξαναδεί αυτή την απάντηση, αλλά δεν έχω μπορέσει να βρω την αντίστοιχη ρύθμιση στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

θα πρέπει να βάλεις το scn στο normal και όχι στο auto που λογικά θα είναι τώρα.

μετά πατώντας το μενου υα δεις την επιλογή για fotus. ίσως χρεαστεί να κάνεις swipe προς τα αριστερα για να σου εμφανιστεί και η δεύτερη καρτέλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...