Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καλησπέρα στο αρχείο κλήσεων δεν μου εμφανίζει όλες τις λεπτομέρειες εκεί που λέει κάτω απο τον αριθμό την ακριβή ώρα το χετε και σεις αυτό το θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

από ποιο μαγαζί?

ο ποιο απλός τρόπος είναι να δεις το κουτί (ή μέσα στις οδηγίες), αν λέει sole ή sola

τα ελληνικά πρέπει να λένε sole νομίζω...

 

Sola λέει το κουτί, από mobile hellas αλλά ήταν σφραγισμένο και με ελληνικές οδηγίες μέσα (έστω και σε κακοτυπωμένο βιβλιαράκι). Αλλά ούτως ή αλλως το έχω αναβαθμίσει σε ICS και η εφαρμογή εμφανίζει κανονικά ελληνικούς χαρακτήρες, πεζούς και με τόνους, κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το κινητό εμφανίζει σε άλλον τριξίματα στο δεξί μέρος η είμαι ο μόνος?

 

Και μένα ακούγεται εκεί. Έχω διαβάσει στο support της sony ότι έχει πολύς κόσμος αυτό το ελαττωματάκι. Βάλε θήκη και θα το ξεχάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι παραεισαγωγης...

Τα "ελληνικα" έχουν άλλη κωδικοποίηση στα SMS? Ας μας πει κάποιος που να έχει..

Πάντως με τις εφαρμογές που σου είπα πριν λύνει το θέμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Είναι παραεισαγωγης...

Τα "ελληνικα" έχουν άλλη κωδικοποίηση στα SMS? Ας μας πει κάποιος που να έχει..

Πάντως με τις εφαρμογές που σου είπα πριν λύνει το θέμα σου!

 

ακριβως οπως τα λες ειναι. τα παραεισαγωγης εχουν αλλη κωδικοποιηση.

handcent sms ή go sms και το αντιστοιχο greek pack και εισαι αρχοντας. (στις ρυθμισεις βαζεις το αναλογο localization)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

στο handcent είναι default να εντοπίζει μόνο του, οπότε δεν χρειάζεται καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις ;)

 

βλακεία πάντως που δεν σε αφήνουν να την αλλάξεις μόνος σου την κωδικοποίηση..

Link to comment
Share on other sites

Από launchers τι χρησιμοποιείτε; Δοκίμασα τον nova και μου φαίνεται καλός, αλλά απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξω τη σειρά που θα εμφανίζονται τα εικονίδια στο συρτάρι εφαρμογών... Ο stock ωστόσο την είχε αυτήν την επιλογή... :confused:
Link to comment
Share on other sites

και εγώ nova.. έχω και τον appex

νομίζω γίνεται με την paid (3 euro) εκδοση...

εχω και τον appex μέσα, αλλά κάτι δεν μου πήγαινε καλά όταν πήγαινα να τον στήσω, και απλά υπάρχει στο κινητό, δεν τον χρησιμοποιώ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να ακουσω μουσικη απο το ηχειο αλλα μονο απο τα ακουστικα! Τι μπορω να κανω για αυτο? Οσο για launchers εχω nova κ με εχει βολεψει γιατι ο go κολλαγε αρκετα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γνωριζω οτι η μπαταρια ειναι ενσωματομενη αλλα θα θελα να ρωτησω ποσο ευκολο ειναι να την αλλαξω μονος μου; Απλα ξεβιδωνω ή εχει πιο πολυπλοκο τροπο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, γνωριζω οτι η μπαταρια ειναι ενσωματομενη αλλα θα θελα να ρωτησω ποσο ευκολο ειναι να την αλλαξω μονος μου; Απλα ξεβιδωνω ή εχει πιο πολυπλοκο τροπο;

 

ναι θελει κοπο για να βγει και το εκαναν για να ειναι το κινητο ποιο λεπτο,αλλα ψαχνωντας στο ebay ειδα αυτο http://viewitem.eim.ebay.gr/GOLD-2430MAH-BA750-BUSINESS-BATTERY-FOR-SONY-XPERIA-SOLA-MT27i/271090478139/item

και ειναι μαλλον λαθος ε?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ρε παιδιά αλλά είστε σίγουροι οτι το κινητό είναι γρηγορότερο με ics;

έκανα όλα τα βήματα, καθαρή εγκατάσταση αλλά πιο γρήγορο με καμία παναγία. ισάξιο και σε μερικές περιπτώσεις πιο αργό από gingerbread ναι...

επίσης έχω την εντύπωση πως οι φωτογραφίες που βγάζει με ics είναι ένα κλικ πιο κάτω από οτι με gingerbread...

έχει κανείς άλλος την ίδια άποψη;

το δουλεύω εδώ και 2-3 εβδομάδες με ics.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

ποιο αργο δε θα το ελεγα.ισαξιο στην ταχυτητα ναι.παντως για μενα το εκανα root και εβγαλα αρκετες εφαρμογες αχρηστες που ετρωγαν μνημη.

Για τις φωτογραφιες που αναφερεις...δεν θυμαμε πως τραβαγε πριν.υπαρχουν ομως πολλες εφαρμογες στο play που δοκιμαζεις.

Μην ξεναμε κινητο εχουμε για να τραβηξει μια αξιοπρεπη φωτογραφια και οχι φωτογραφικη μηχανη.αν ηταν να τραβαει τελειες φωτογραφιες δεν θα υπηρχαν και οι μηχανες..

παρεμπιπτόντως εστειλα mail στην sony για το πισω καπακι που τριζει.οπως και να το κανουμε δεν δικαιολογείτε κινητο 220 ευρω να εχει τετοιο θεμα...

Edited by loypis
Link to comment
Share on other sites

Καλά για το τριξιμο το ξέραμε και πριν πάρουμε το κινητό. Αν φοράς θήκη ούτε που θα το θυμάσαι. Εγώ πήρα μονοτικη λευκή ταινία , έκοψα ένα μικρό κομματάκι , το τοποθετησα στο καπάκι στο σημείο που τρίζει και όπως το κουμπωσα έκατσε μια χαρά και έσφιξε όπως στα υπόλοιπα σημεία. Δεν τρίζει καθόλου
Link to comment
Share on other sites

Καλά για το τριξιμο το ξέραμε και πριν πάρουμε το κινητό. Αν φοράς θήκη ούτε που θα το θυμάσαι. Εγώ πήρα μονοτικη λευκή ταινία , έκοψα ένα μικρό κομματάκι , το τοποθετησα στο καπάκι στο σημείο που τρίζει και όπως το κουμπωσα έκατσε μια χαρά και έσφιξε όπως στα υπόλοιπα σημεία. Δεν τρίζει καθόλου

 

εχω βαλει κι εγω θηκη και εχει ηρεμησει.αλλα ειναι λυση αυτη?ειχα βαλει 1 κομματι χαρτι αναμεσα στο καπακι και στην μπαταρια και ειχε ελλατωθει καπως αλλα οχι τελειως.εσυ που ακριβως εβαλες την ταινια που λες?

Γιατι το ξεραμε απο πριν?οπως λες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα δει σε κάποιο review ότι ετριζε. Όπως και πολλοί. Το κομματάκι από την μονωτικη το έβαλα σχεδόν εκεί που αρχίζει το volume up. Λεπτό το έκανα ίσα ίσα να χωράει κάτω από μικρό εξωγκοματακι πλαστικό που έχει εκεί το καπάκι. Τώρα δεν τρίζει καθόλου. Το πάτημα στο σημείο είναι σκληρό Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα δει σε κάποιο review ότι ετριζε. Όπως και πολλοί. Το κομματάκι από την μονωτικη τι έβαλα σχεδόν εκεί που αρχίζει το volume up. Λεπτό το έκανα ίσα ίσα να χωράει κάτω από μικρό εξωγκοματακι πλαστικό που έχει εκεί το καπάκι

 

οκ.σ ευχαριστω,παντως θα περιμενω τι θα μου πουν κι απο την sony..ετσι απο περιεργεια..

Link to comment
Share on other sites

και το δικό μου τρίζει εκεί που λέτε αλλά δεν δίνω και μεγάλη σημασία, τουλάχιστον όχι τόση όσο στο software.

επίσης να πω πως ακόμα δεν κατάλαβα τι παραπάνω κέρδισα με ics.

Στο browsing επίσης με τον default explorer (που παρεπιπτώντος μου αρέσει), είναι σαφώς πιο αργό το κινητό με ics.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

εγώ με 2.3 δεν το εζησα καθόλου, οπότε δεν μπορώ να πω :P

εμένα μου φαίνεται ο chrome πολύ αργός πάντως, και χρησιμοποιώ firefox!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανείς που μετά από 1 σχεδόν μήνα από τότε που βγήκε η αναβάθμιση, θεωρεί πως το κινητό είναι πιο γρήγορο από gingerbread;

το δουλεύω από αρχές Ιουλίου και μπορώ να πω με βεβαιότητα πως είναι ελάχιστα πιο αργό σε μερικά πράγματα και βγάζει φωτογραφίες με περισσότερο θόρυβο σε σχέση με παλιά...

το συγκρίνω με την προηγούμενη έκδοση και μόνο, όχι με φωτογραφική μηχανή.

Edited by vision72
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο τα έχει παίξει... μερικές φορές δεν παίζει μουσική χωρίς ακουστικά,δεν μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο εκτός αν έχω ανοικτή ακρόαση ή ακουστικά (αλλά ο ήχος κλήσης ακούγετε κανονικά) και δεν ακούγετε ο ήχος όταν πατάω κουμπιά! Τι να κάνω? Έχω φρικάρει!! :S
Link to comment
Share on other sites

Έβαλες κάποια εφαρμογή τελευταία; κοίτα λίγο τι έχεις βάλει από τότε που φανιστηκε το πρόβλημα και βγάλτο. Αν δεν πιάσει αυτό ξαναπερασμα της ics από pc companion (θα χάσεις τα παντα)

Αυτά για να δεις αν είναι θέμα software.

Αν συνεχίσει πας για service..

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. το κινητο στελνει κανονικα 160 χαρακτηρες στα μηνυματα η οχι? εχει να κανει με το αν ειναι παραεισαγωγης?
Link to comment
Share on other sites

Αποτι λένε τα παιδιά εδώ ναι.. Το δικό μου που είναι παραεισαγωγης δεν στέλνει 160..Αλλά δεν είναι μεγάλο θέμα, με Handcent ή go sms λύνεται..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...