Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πλέον όπως αναφέρουν εδώ δουλεύει και η version 13 για το κινητό μας! Ακόμα δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά θα προσπαθήσω σε λίγο! Πάντως για το θέμα με το Running apps, που κλείνει μόλις πατήσουμε εκεί δεν είδα καμιά λύση ή τοποθέτηση από την sony!

 

Την πρωτη φορα το εκανε και σε μενα. Μετα το 2ο reset εφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την πρωτη φορα το εκανε και σε μενα. Μετα το 2ο reset εφτιαξε.

 

Δίκαιο έχεις.. Έφτιαξε τελικά! Ευχαριστώ! :)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εκανε καλη δουλεια η σονυ. Μπορει να αργησε χαρακτηριστικα αλλα απο,τι διαβαζω τα αποτελεσματα ειναι πρα πολυ καλα.

Και ενα τιπ για οποιον ενδιαφερεται! Πλεον με την 4 ο χρηστης εχει την δυνατοτητα να απενεργοποιει τις εφαρμογες που δεν θελει να τρεχουν στο backround. Η διαδρομη ειναι ρυθμισεις-εφαρμογες-καρτελα ολα και πατωντας πανω σεμια εφαρμογη (πχ χαρτες) σας βγαζει επιλογη για απενεργοποιηση. Δεν γινεται σε ολες αλλα τουλαχιστον ειναι μια πολυ καλη εναλλακτικη μεχρι να βγει το ρουτ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν συνδέεται το κινητό με τον υπολογιστή? :angry::angry::angry::angry::angry:

 

Τι εννοεις? Δεν στο εμφανιζει σαν portable device?

Link to comment
Share on other sites

@konstantinoslp, βγήκε root! Απλά αναφέρονται μερικά προβλήματα συνδεσιμότητας με τον Η/Υ (σε κάποιους)!
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που εκανε καλη δουλεια η σονυ. Μπορει να αργησε χαρακτηριστικα αλλα απο,τι διαβαζω τα αποτελεσματα ειναι πρα πολυ καλα.

Και ενα τιπ για οποιον ενδιαφερεται! Πλεον με την 4 ο χρηστης εχει την δυνατοτητα να απενεργοποιει τις εφαρμογες που δεν θελει να τρεχουν στο backround. Η διαδρομη ειναι ρυθμισεις-εφαρμογες-καρτελα ολα και πατωντας πανω σεμια εφαρμογη (πχ χαρτες) σας βγαζει επιλογη για απενεργοποιηση. Δεν γινεται σε ολες αλλα τουλαχιστον ειναι μια πολυ καλη εναλλακτικη μεχρι να βγει το ρουτ.

 

Ακούω πολύ καλά λόγια εδώ για την ics,σωστά είπες Κώστα άργησαν αλλά ήταν για καλό!

Στο neo v άποψη μου δε τραβάει,ας ελπίσουμε σε ένα καλό update!

Εντυπώσεις από gps?lockαρει γρήγορα;WiFi;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκανα το update απο το seus . Διεγραψα καρτα μνημης και αρχεια συστηματος και την περασα με το seus. Εκανε καθαρη αναβαθμιση ετσι ?? Εκανα ροοτ τωρα και αρχιζω στησιμο :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ενα επικαιρο βιντεακι !!!! :rolleyes

 

http://www.youtube.com/watch?v=7AgnO6Vvcos

 

Λοιπόν όλα όσα είπες τα έχω κάνει αλλά δε δούλευε, τώρα όμως δουλεύει..... και ξέρεις γιατί;

Ανάκάλυψα κάτι που εγώ τουλάχιστον δε το ήξερα ή δε το είχα καταλάβει:

Αν ξεκλειδώσεις το τηλ με το κλασικό τρόπο, δηλαδή ακουμπώντας την οθόνη η εφαρμογή δε λειτουργεί. Προσπάθησα και τη ξεκλείδωσα λοιπόν χωρίς να την ακουμπάω και ως εκ του θαύματος και άνοιξε και λειτουργούσαν τα πάντα, μα τα πάντα χωρίς ακούμπημα.

Εγω λοιπόν μετά από δοκιμές αυτό είδα: ξεκλειδώνεις με ακούμπημα, δεν έχει << γαντολειτουργεία >> ξεκλειδώνεις χωρίς ακούμπημα η << γαντολειτουργεία >> παίζει παντού και είναι σφαίρα και πολύ όμορφη λειτουργεία.

Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση, γιατί αυτό με το κλείδωσε , ξεκλείδωσε την οθόνη μου έδωσε τη λύση!

 

Λοιπον παιδια...πραγματικα ισχυει αυτο..!!!!!

Ο πιο γρηγορος τροπος και ο ποιο απλος για να ενεργοποιητε/απενεργοποιητε το Floating Touch,ειναι αυτος που ειπε ο φιλος!

Πατηστε το αριστερο πληκτρο και κλειδωστε την οθονη.

Αν κατα το ξεκλειδωμα ,ακουμπησετε το βελακι και το συρετε για να ξεκλειδωσετε,το κινητο μπαινει σε κανονικη λειτουργια αφης.

Αν κρατησετε το δαχτυλο σας ΠΑΝΩ απ το βελακι και το συρετε (χωρις να το ακουμπησετε),ωστε να ξεκλειδωσετε την οθονη..το κινητο μπαινει σε λειτουργια Floatin Touch..!!!!

Το αστειο ειναι οτι ενω ειχα Floating Touch ενεργο..δεν ηξερα οτι μπορουσα να το αλλαξω κατ αυτο τον τροπο..τοσο ευκολα!!!

Μπραβο φιλε Λεωνιδα!!! :respect:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όλα όσα είπες τα έχω κάνει αλλά δε δούλευε, τώρα όμως δουλεύει..... και ξέρεις γιατί;

Ανάκάλυψα κάτι που εγώ τουλάχιστον δε το ήξερα ή δε το είχα καταλάβει:

Αν ξεκλειδώσεις το τηλ με το κλασικό τρόπο, δηλαδή ακουμπώντας την οθόνη η εφαρμογή δε λειτουργεί. Προσπάθησα και τη ξεκλείδωσα λοιπόν χωρίς να την ακουμπάω και ως εκ του θαύματος και άνοιξε και λειτουργούσαν τα πάντα, μα τα πάντα χωρίς ακούμπημα.

Εγω λοιπόν μετά από δοκιμές αυτό είδα: ξεκλειδώνεις με ακούμπημα, δεν έχει << γαντολειτουργεία >> ξεκλειδώνεις χωρίς ακούμπημα η << γαντολειτουργεία >> παίζει παντού και είναι σφαίρα και πολύ όμορφη λειτουργεία.

Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση, γιατί αυτό με το κλείδωσε , ξεκλείδωσε την οθόνη μου έδωσε τη λύση!

congrats!!!

 

εγω επαιζα ενα παιχνιδι χωρις κανενα προβλημα και τωρα με την αναβαθμιση

η δε μ το ανοιγει καν η στην καλυτερη το ανοιγει κ λιγη ωρα μετα παγωνει :((((

 

το ξερω οτι δεν ειναι σημαντικο, αλλα μηπως εχει κανεις τιποτα να προτεινει??

το εσβησα κ το ξανα εγκατεστησα ποσες φορες

τι μπορει να συμβαινει??

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

@konstantinoslp, βγήκε root! Απλά αναφέρονται μερικά προβλήματα συνδεσιμότητας με τον Η/Υ (σε κάποιους)!

 

Αν δεν κανω λαθος ειναι το ρουτ του bin4ry απο xda που ο zxr εχει μεταφρασει και εχει ποσταρει στους οδηγους.ε?

 

 

 

 

 

Ακούω πολύ καλά λόγια εδώ για την ics,σωστά είπες Κώστα άργησαν αλλά ήταν για καλό!

Στο neo v άποψη μου δε τραβάει,ας ελπίσουμε σε ένα καλό update!

Εντυπώσεις από gps?lockαρει γρήγορα;WiFi;

 

Ηλια θυμησε μου, εσυ στο neo v ειχες κανει καθαρη εγκατασταση?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα οτι υπάρχει ενημέρωση για το κινητό.Προσπάθησα να το κάνω μέσω pc Companion και μου λέει οτι είναι υπερφορτωμένο.Προσπάθησα να κατεβάσω το seus στον υπολογιστή μου(δεν το χα μέχρι τωρα) αλλά δεν βρίσκω σωστό λινκ. Στείλτε μου αν μπορείτε από που να το κατεβάσω το seus.Εκανα ένα αντίγραφο απ το pc Companion θέλει κάτι άλλο πριν κάνω την ενημέρωση λογισμικού;

Συγγνώμη που σας πρήζω αλλά είναι το πρώτο μου android και δεν το χω και πολύ :worry:

 

Ακυρο το κατέβασα το seus, απλά δεν ξέρω τι πρέπει να σώσω πριν το update

Edited by mathimatikos19
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ICS και εκανα και διαγραφη ολων των αρχειων απο μεσα

μπορω να την βαλω αφοβα πλεον τωρα στο σολε;

επισης οταν ανοιγω τις εφαρμογες και παταω να δω αυτες σε εκτελεση μου γραφει οτι

η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει ξερετε γιατι;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα είδα οτι υπάρχει ενημέρωση για το κινητό.Προσπάθησα να το κάνω μέσω pc Companion και μου λέει οτι είναι υπερφορτωμένο.Προσπάθησα να κατεβάσω το seus στον υπολογιστή μου(δεν το χα μέχρι τωρα) αλλά δεν βρίσκω σωστό λινκ. Στείλτε μου αν μπορείτε από που να το κατεβάσω το seus.Εκανα ένα αντίγραφο απ το pc Companion θέλει κάτι άλλο πριν κάνω την ενημέρωση λογισμικού;

Συγγνώμη που σας πρήζω αλλά είναι το πρώτο μου android και δεν το χω και πολύ :worry:

 

http://sony-ericsson-update-service.en.uptodown.com/

Link to comment
Share on other sites

Περασα την ICS και εκανα και διαγραφη ολων των αρχειων απο μεσα

μπορω να την βαλω αφοβα πλεον τωρα στο σολε;

επισης οταν ανοιγω τις εφαρμογες και παταω να δω αυτες σε εκτελεση μου γραφει οτι

η εφαρμογη ρυθμισεις εχει σταματησει ξερετε γιατι;;

 

ναι...η συσκευη θέλει επανεκκίνηση...!

το έχουμε πει τόσες φορές!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

όντως ένα μικρό lag στο σκρολαρισμα το έχει... αλλα κατά τα αλλα super , έγινα και root με v9 και όλα κομπλέ. Edited by alex21

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση σε ICS για να ξεκλειδώσω το κινητό σέρνω προς τα δεξιά όπως και παλιά. όταν σέρνω αριστερά τωρα ανοίγει η κάμερα,ενω παλιά άλλαζε σε αθόρυβο και το αντίστροφο. Γίνεται να το αλλάξω πάλι? Πως? Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος αν βγαινει αυτο που βγαζει στην οθονη που λεει εφαρμογες ( αυτο το εικονιδιο που ειναι για να αλλαξουμε την θεση των προγραμματων η να τα διαγραψουμε) οταν ανοιγουμε την κεντρικη οθονη;;

γιατι μου το βγαζει μονιμα εκει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω όταν πατάω το κουμπί δεν μου βγάζει αυτό που σέρνο για να ξεκλειδώσει αλλά μου βγάζει μόνο το pin για ασφάλεια ξέρει κανείς τι φτέει?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την ενημέρωση σε ICS για να ξεκλειδώσω το κινητό σέρνω προς τα δεξιά όπως και παλιά. όταν σέρνω αριστερά τωρα ανοίγει η κάμερα,ενω παλιά άλλαζε σε αθόρυβο και το αντίστροφο. Γίνεται να το αλλάξω πάλι? Πως? Ευχαριστώ!

Όχι δεν αλλάζει εκτός κι αν αλλάξεις την lock screen σου.

ξερει καποιος αν βγαινει αυτο που βγαζει στην οθονη που λεει εφαρμογες ( αυτο το εικονιδιο που ειναι για να αλλαξουμε την θεση των προγραμματων η να τα διαγραψουμε) οταν ανοιγουμε την κεντρικη οθονη;;

γιατι μου το βγαζει μονιμα εκει

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς η απάντηση είναι όχι (αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει τι θες να πεις)

Παιδιά εγω όταν πατάω το κουμπί δεν μου βγάζει αυτό που σέρνο για να ξεκλειδώσει αλλά μου βγάζει μόνο το pin για ασφάλεια ξέρει κανείς τι φτέει?

Ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->Κλειδ. Οθόνης-->Ολίσθηση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω όταν πατάω το κουμπί δεν μου βγάζει αυτό που σέρνο για να ξεκλειδώσει αλλά μου βγάζει μόνο το pin για ασφάλεια ξέρει κανείς τι φτέει?

Ρυθμίσεις ------> Ασφάλεια -----> Ασφάλεια οθόνης ------> Κλειδ. Οθόνης. ----> και επιλέγεις ολίσθηση.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει εκτός κι αν αλλάξεις την lock screen σου.

 

Αν κατάλαβα καλά τι εννοείς η απάντηση είναι όχι (αλλά μάλλον δεν έχω καταλάβει τι θες να πεις)

 

Ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->Κλειδ. Οθόνης-->Ολίσθηση

 

Δεν μπορώ να έχω και το pin και την λειτουργεία της ολίσθησης μαζί?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να έχω και το pin και την λειτουργεία της ολίσθησης μαζί?

Για ποιο λόγο να έχεις και τα δυο;

Και πώς την αλλάζω? :D

Αν ψάξεις στο market θα βρεις αρκετά προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και πώς την αλλάζω? :D

 

Με τον go locker(βρες τον στο playstore).

 

Για ποιο λόγο να έχεις και τα δυο;

 

Αν ψάξεις στο market θα βρεις αρκετά προγράμματα που κάνουν αυτή τη δουλειά.

 

Το είχα έτσι στο gingerbread και με βόλευε για αυτό...:D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...