Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

edit: Κάτι ακόμα από μόνο του έχει 4-5 επιφάνειες πως μπορώ να τις αφαιρέσω μόνο μια θέλω .

Είχα συνηθίση στο Samsung galaxy ace

 

βαλε καποιον launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτό κατάλαβα και εγώ δεν βγαίνουν ε ;

 

τον παραδοσιακο launcher της sony εχω χρονια να τον δουλεψω.Το πρωτο πραγμα που κανω ειναι να κατεβαζω τον Go launcher.Αλλα απο οσο θυμαμαι δεν μπορεις να αλλαξεις τoν αριθμο των αρχικων οθονων του μαμα launcher.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση! τις τελευταίες μέρες ψάχνω θηκούλα για το κινητό, γιατί το πήρα σε άσπρο και δε θέλω να γίνει μαύρο όταν το αφήνω σε τραπέζια κτλ :P

έχετε να προτείνετε κάτι; από τη μία σκέφτηκα τις σιλικονάτες (αλλά δεν προστατεύουν οθόνη) και από την άλλη σκέφτομαι κάτι σαν κάλτσα! αν έχει κάποιο μέλος να προτείνει κάτι που ταιριάζει ωραία στο κινητό ας μου πει! ευχαριστώ... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μία ερώτηση! τις τελευταίες μέρες ψάχνω θηκούλα για το κινητό, γιατί το πήρα σε άσπρο και δε θέλω να γίνει μαύρο όταν το αφήνω σε τραπέζια κτλ :P

έχετε να προτείνετε κάτι; από τη μία σκέφτηκα τις σιλικονάτες (αλλά δεν προστατεύουν οθόνη) και από την άλλη σκέφτομαι κάτι σαν κάλτσα! αν έχει κάποιο μέλος να προτείνει κάτι που ταιριάζει ωραία στο κινητό ας μου πει! ευχαριστώ... :rolleyes:

 

εγώ αυτή σκέφτομαι να πάρω

http://viewitem.eim.ebay.gr/DARK-BLUE-TEXTURED-SNAPON-HARD-SHELL-BACK-CASE-COVER-FOR-SONY-XPERIA-SOLA-MT27i/130742754927/item

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση όταν συνδέω το USB ή το ποντίκι με το κινητό παρόλο που ανάβει το φωτάκι ότι και καλά έχουν συνδεθεί δεν λειτουργεί κανένα από τα 2.τι λέτε να έχει παιχτεί?
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα κάτι περίεργο χθες το βράδυ.Αφού το φορτισα στο φουλ,παρατήρησα πως μετά από κάνα δίωρο είχε πέσει η μπαταρία του στο 86.Κάτι περίεργο δεν είδα να τρέχει.Το ξαναφορτισα και σε μια ώρα έπεσε ατό 92.Το περίεργο μετά είναι πως το λιώνω και πάει σταθερά μέχρι τι βράδυ χαλαρά. Τι μπορεί να παίζει,έχει κανείς καμία ιδέα?

 

Μολις το βγαζω απο φορτιση η μπαταρια στο 96% :/ Γιατι ετσι?

 

Να ρωτήσω κάτι άλλο εγώ τώρα;χθες το βράδυ του έκανα την τρίτη φόρτιση.Το κινητό έφτασε στο 100% σε 45 λεπτά ακριβώς.Δεν λέω ως εδώ όλα καλά.αφού λοιπόν έφτασε στο 100% το έσβησα κ το έβγαλα απ την φόρτιση...Το πρωί όταν το ενεργοποίησα η μπαταρία ήταν μόνο στο 75%...Έχασε δλδ το 25% Τις 8 ώρες που ήταν απενεργοποιημένο...Το χει πάθει κ κανείς άλλος αυτό;Ελπίζω να ευθύνεται το ότι η μπαταρία είναι ακόμα στο στρώσιμο...κ όχι κάτι άλλο...

 

Μετα απο μια εβδομαδα χρησης του κινητου και με θεματα οπως τα παραπανω το κινητο μετα απο πληρη φορτιση (100%) εκλεισε 12 ωρες σε αναμονη με 5 κλησεις του λεπτου και η ενδειξη της μπαταριας για πρωτη φορα ειναι στο 90%. :D

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

"keep your eyes fixed on the blog, as we’ll be bringing you more on our Ice Cream Sandwich rollout for Xperia P and other 2012 Xperia smartphones over the next couple of weeks."

source: http://blogs.sonymobile.com/products/2012/07/31/on-android-4-1-jelly-bean/

Edited by linkinpark4175

 

Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με το wifi, και πιο συγκεκριμενα με το σημα του; εχω το κινητο στο ενα μετρο απο το μοντεμ και το πολυ να πιασει δυο γραμμες...
Link to comment
Share on other sites

εχει κανενας προβλημα με το wifi, και πιο συγκεκριμενα με το σημα του; εχω το κινητο στο ενα μετρο απο το μοντεμ και το πολυ να πιασει δυο γραμμες...

 

Έχεις δοκιμάσει άλλη συσκευή στο wifi σου; Kάποιο laptop ας πούμε; Για να δουμε αν πιάνεις full σήμα γενικά και υπάρχει κάποιο θέμα με το τηλέφωνο σου.

 

Προς το παρον στο δικό μου δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Ακόμα και στην άλλη άκρη του διαμερίσματος με αρκετούς τοίχους να παρεμβάλονται πιάνω μία γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκος στο android και μετα απο διαβασμα εδω εβαλα τον GO Launcher EX μαζι με ενα θεμα και το κινητο ομορφυνε λιγο.

 

http://img100.imageshack.us/img100/3699/screenshot201208111141.png

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει δοκιμάσει κανείς την ics έχει βγει επίσημα ;

Δεν υπάρχει επίσημο παγωτο ακομα.

 

. +1 για το go launcher.

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που θέλουμε την επίσημη ICS για το κινητό μας , είναι ότι μετά θα ακολουθήσουν pure ics από xda για να βάλουμε εκείνες ;) Μην περιμένετε η official ICS να πηγαίνει σφαίρα. επίσης σε κάνα δυο βδομάδες θα ξεκινήσει η ICS για το xperia P , το οποίο έχει ίδιο chipset με το sole , οπότε μπορεί να δούμε και καμία ICS ported στο sole. Ε ίδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος τελείως αλλά ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος από σας το τουίτερ στο κινητό μας...Ολα μια χαρά απλά έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις,μου έρχεται μόνο δόνηση και ανάβει το λαμπάκι αλλά δεν έχει ηχο..Ενώ έχω ορίσει ήχο,δεν χτυπάει όταν έχω κάτι.Το έχει δει κανένας;

Σόρρυ που μαι άκυρος,αλλά είμαι λίγο σκαλωμένος με το τουίτερ.:p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες συγγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος τελείως αλλά ήθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος από σας το τουίτερ στο κινητό μας...Ολα μια χαρά απλά έχω πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις,μου έρχεται μόνο δόνηση και ανάβει το λαμπάκι αλλά δεν έχει ηχο..Ενώ έχω ορίσει ήχο,δεν χτυπάει όταν έχω κάτι.Το έχει δει κανένας;

Σόρρυ που μαι άκυρος,αλλά είμαι λίγο σκαλωμένος με το τουίτερ.:p

 

Δοκίμασες στις ρυθμίσεις θα λέει κάπου για ήχο λογικά θα είναι στο "κανένα" ήχο :)

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

ίσως να είναι αυτό που λέει και ο dimitrisOS παραπάνω! Λογικά χρησιμοποιείς την official εφαρμογή, πάντως εγώ με το plume δεν έχω τέτοιο πρόβλημα, όλα λειτουργούν κανονικά (και με το seesmic που είχα δοκιμάσει για λίγο)
Link to comment
Share on other sites

Καλά το Go Launcher Ex επιβάλλεται να το έχει κανείς (ή άλλον launcher) γιατί έτσι το κινητό σου δεν το βαριέσαι ποτέ. Εγω βρίσκομαι σε φάση που αλλάζω τα πάντα κάθε 1-2 μέρες. Τώρα βρίσκομαι στη φάση Iphone και αύριο με βλέπω στη Neon Blue. :lol:

 

Πάντως ζωή να έχει το κινητό, δεν κολλάει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει άλλη συσκευή στο wifi σου; Kάποιο laptop ας πούμε; Για να δουμε αν πιάνεις full σήμα γενικά και υπάρχει κάποιο θέμα με το τηλέφωνο σου.

 

Προς το παρον στο δικό μου δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα. Ακόμα και στην άλλη άκρη του διαμερίσματος με αρκετούς τοίχους να παρεμβάλονται πιάνω μία γραμμή.

 

ολες οι αλλες συσκευες εχουν μια χαρα σημα, το βαζω διπλα απο το optimus 2x του αδερφου μου που εχει τερμα σημα ενω το sole εχει μια γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι αλλες συσκευες εχουν μια χαρα σημα, το βαζω διπλα απο το optimus 2x του αδερφου μου που εχει τερμα σημα ενω το sole εχει μια γραμμη.

 

Τότε κάτι παίζει με το κινητό. Για ρώτα στο service της Sony ή δοκίμασε να περάσεις κάποια αναβάθμιση αν δεν έχεις κάνει ήδη. Εύχομαι να λυθεί το πρόβλημα το συντομότερο.

Link to comment
Share on other sites

πρώτη rom για το κινητό μας ;) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1829374

 

Επιτέλους! Απο οτι διαβαζω ειναι ιδια με την ssspeed περιπου. Βέβαια είναι γαματη. την ξεφορτωσε απο ολα τα αχρηστα της σονυ + ειναι pre rooted. Τωρα ομως θελουμε το ιδιο με ics. Και προσωπικα το θελω με pure σαν τα nexus

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ. Δηλαδή φλασάρουμε το CWM στην ουσία Kernel , και μετά περνάμε κατευθείαν την rom. Δεν αναφέρει κάτι για kernel. Οσον αφορά με το bootloader ? Δεν ξεκλειδώνουμε ? Ρωτάω γιατί δεν αναφέρεται κάτι στις οδηγίες εγκατάστασης ...
Link to comment
Share on other sites

Εχω φρικάρει.. Χτες έπαιζα μανιωδώς ένα παιχνιδάκι που σκοτώσεις ζόμπι και σήμερα κάποια σημεία της οθόνης δεν ανταποκρίνονται... Κατέβασα και ειδική εφαρμογή που ελέγχεις την οθόνη και το επιβεβαιωσα... Τι κάνω?......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...