Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το πήρα την Παρασκευή και δουλεύει ρολόι!

Την ενημέρωση σε 6.0.B.3.162 να την κάνω?

 

Οχι. Περιμενε την καινουργια αρχες Αυγουστου.

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το παει η σονυ ομως η αλλοι θα εχουν android 10 και εμεις θα περιμενουμε jelly bean
Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα και γώ λοιπόν! Αν και το είχα δεί απο κοντά κάποια στιγμή ομολογώ οτι δεν περίμενα να αφήνει τόσο καλή αίσθηση στο χέρι, το περίμενα πιο "φτηνιάρικο".. :happy:

 

Μάλλον έκανα χαζομάρα με την πρώτη φόρτιση, ήξερα οτι έπρεπε να το ανοίξω και να τελειώσω την μπαταρία που είχε ήδη αλλά επειδή το αυτοκόλλητο έλεγε να φορτίσει 30 λεπτά πριν το ανόιξω τελικά το έβαλα να φορτίσει κανονικά.. Ευελπιστώ οτι μετά απο μερικές πλήρης φορτίσεις-αποφορτίσεις θα στρώσει και δε θα υπάρχει πρόβλημα..

 

To φόρτισα κι εγώ με τον ίδιο τρόπο ακολουθώντας τις οδηγίες και σήμερα θα κάνω την 4η φόρτιση. Ήδη η μπαταρία του κινητού διαρκεί πολύ περισσότερο και στρώνει οπότε μην έχεις άγχος. Επίσης πολύ χρήσιμη επιλογή είναι η εξοικονόμηση ενέργειας που την ρυθμίζεις εσύ πως θέλεις να είναι και έτσι εξοικονομείς μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Το Floating Touch στο Ιντερνετ γιατί δεν μου δουλεύει? Μήπως φταίει οτι εγκατέστησα και άλλους Browsers?
Link to comment
Share on other sites

Το Floating Touch στο Ιντερνετ γιατί δεν μου δουλεύει? Μήπως φταίει οτι εγκατέστησα και άλλους Browsers?

ναι, προς το παρών δουλεύει μόνο με της μαμάς SONY

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν βγαζω φωτο την νυχτα με φλας πιξελιαζει?Υπαρχει τροπος να φυγουν τα πιξελ?και να ρυθμισω το φλας

γιατι ειναι λιγο εντονο?Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, διάβασα και τις 92 σελίδες και τον "Οδηγό Επιβίωσης" και έχω κάποιες απορίες..

 

Καταρχήν έχω μακ οπότε όταν το συνδέω με τον υπολογιστή το pc companion φυσικά δε μπορεί να το εγκαταστήσει. Υποθέτω οτι θα υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα για μακ αλλά αυτή τη στιγμή δε με απασχολεί και βαριέμαι να το ψαξω. Θέλω όμως να περάσω κάποια τραγούδια κυρίως, στην κάρτα μνήμης αλλά δεν έχω ιδέα πού γιατί δεν έχει φακέλους πχ εικόνες, τραγούδια κλπ. Υποθέτω οτι πρέπει εγώ να φτιάξω φακέλους κλπ, θα τους αναγνωρίσει?..

 

Επίσης κάτι σαπιοτράγουδα που έχει μέσα δεν είναι δυνατόν να μην σβήνουν... :O

 

Υπάρχει τρόπος είτε στις ρυθμίσεις είτε με έξτρα εφαρμογή να διαχειρίζομαι καπου τα notifications για όλα τα applications μαζί? Να υπάρχουν δηλαδή κάπου όλα συγκεντρωμένα και να μπορώ ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή να κάνει πχ refresh κάθε Χ χρονικό διάστημα για να μην καταναλώνει πολύ data?..

 

Τέλος, το κινητό έχει όντως μέσα πολλή σαβούρα και δεν έχω ιδέα τι είναι άχρηστο η χρήσιμο, τι να σβήσω και τι να αφήσω αλλά αυτό είναι περισσότερο θέμα προσωπικό του καθενός..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :O:O

Link to comment
Share on other sites

Για Mac μπορεις να δοκιμασεις το Sony Bridge for Mac ή το Airdroid (εφαρμογη για το κινητο) για μεταφορα αρχειων μεσω wifi.
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι το ωραίο. ότι παίρνεις κινητό με 250€ και μπορείς να το έχεις μια ζωή

ΝΟΤ. Δεν παίζει αυτό που λες.:)

Γιατι οταν βγαζω φωτο την νυχτα με φλας πιξελιαζει?Υπαρχει τροπος να φυγουν τα πιξελ?και να ρυθμισω το φλας

γιατι ειναι λιγο εντονο?Ευχαριστω.

Δεν πιξελιάζει. Απλά παρουσιάζει έντονο http://en.wikipedia.org/wiki/Image_noise

Λοιπόν, διάβασα και τις 92 σελίδες και τον "Οδηγό Επιβίωσης" και έχω κάποιες απορίες..

 

Καταρχήν έχω μακ οπότε όταν το συνδέω με τον υπολογιστή το pc companion φυσικά δε μπορεί να το εγκαταστήσει. Υποθέτω οτι θα υπάρχει αντίστοιχο πρόγραμμα για μακ αλλά αυτή τη στιγμή δε με απασχολεί και βαριέμαι να το ψαξω. Θέλω όμως να περάσω κάποια τραγούδια κυρίως, στην κάρτα μνήμης αλλά δεν έχω ιδέα πού γιατί δεν έχει φακέλους πχ εικόνες, τραγούδια κλπ. Υποθέτω οτι πρέπει εγώ να φτιάξω φακέλους κλπ, θα τους αναγνωρίσει?..

 

Επίσης κάτι σαπιοτράγουδα που έχει μέσα δεν είναι δυνατόν να μην σβήνουν... :O

 

Υπάρχει τρόπος είτε στις ρυθμίσεις είτε με έξτρα εφαρμογή να διαχειρίζομαι καπου τα notifications για όλα τα applications μαζί? Να υπάρχουν δηλαδή κάπου όλα συγκεντρωμένα και να μπορώ ρυθμίσω την κάθε εφαρμογή να κάνει πχ refresh κάθε Χ χρονικό διάστημα για να μην καταναλώνει πολύ data?..

 

Τέλος, το κινητό έχει όντως μέσα πολλή σαβούρα και δεν έχω ιδέα τι είναι άχρηστο η χρήσιμο, τι να σβήσω και τι να αφήσω αλλά αυτό είναι περισσότερο θέμα προσωπικό του καθενός..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :O:O

Για την Μουσική σου ή φτιάχνεις φακέλους απευθείας στην sd card ή μέσω του Sony Bridge συγχρονίζεις με το mac με τους φακέλους του.

Για να σβήσεις προεγκατεστημένες εφαρμογές χρειάζεσαι root.

Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια τι σκορ κάνει το κινητό στο quadrant και στο antutu?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=25875&d=1341178083 στο quadrant

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το παει η σονυ ομως η αλλοι θα εχουν android 10 και εμεις θα περιμενουμε jelly bean

χαχαχα

ναι αλλα το samsung s3 λενε οτι εχει πολλά bug

εγώ προσωπικά το μόνο bug που έχω ειναι 2

το ενα είναι οτι καμιά φορά το wifi δεν μου κανει αμέσως σύνδεση, δηλ 8 στις 10 είναι σφαίρα

και πριν λίγο το bluetooth έκανε fake connect και δεν έστελνε τπτ( έκανα επανεκκίνηση)

 

πρόσεξα οτι το ηχειο καμια φορά κανει ενα ηχο σαν να κλείνει, ενα τσακ που λενε, η μόνο εγω το πρόσεξα αυτο?

Λέγε πάντα ελεύθερα τη γνώμη σου και ο τιποτένιος θα σε αποφεύγει.
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

ναι αλλα το samsung s3 λενε οτι εχει πολλά bug

εγώ προσωπικά το μόνο bug που έχω ειναι 2

το ενα είναι οτι καμιά φορά το wifi δεν μου κανει αμέσως σύνδεση, δηλ 8 στις 10 είναι σφαίρα

και πριν λίγο το bluetooth έκανε fake connect και δεν έστελνε τπτ( έκανα επανεκκίνηση)

 

πρόσεξα οτι το ηχειο καμια φορά κανει ενα ηχο σαν να κλείνει, ενα τσακ που λενε, η μόνο εγω το πρόσεξα αυτο?

 

Ο ήχος ειναι φυσιολογικός το κάνουν όλα τα Sole. Ολα τα bugs του τηλεφώνου πιστεύουμε να διορθωθούν στο επόμενο update με το .177 firmware που αναμένεται αρχές Αυγούστου.

 

 

Μόλις βγει η ICS και αρχίσουν να βγαίνουν οι πρώτες custom ρομ θα το χώσουμε και το nexus :)

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπεις κάπου; Εγώ δε το βρίσκω.. :)

Μάλλον είναι το YOUR DEVICE.

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Ό μόνος τρόπος για root είναι αυτός? http://androidadvices.com/root-sony-xperia-sola-android-phone-tutorial/#.UBAJKrQ9X0c

 

Εφαρμογές τύπου z4root,OneClickRoot δεν λειτουργούν?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες η μνήμη σου να είναι γρήγορη τότε πας σε class 10 ή αν το θες πιο "μπακαλίστικα" από class 6 και πάνω. Η χωρητικότητα εξαρτάται από τις ανάγκες σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...