Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχετικα με το update..

Οταν ερθει η Ice Cream 4.0 παλι θα μπορεις να βαλεις αυτο το νεο firmware; Ειναι απαραιτητη η αναβαθμιση για την 4.0;

Σου χαθηκαν ολα τα δεδομενα μολις εγινε το firmware update;

Περιμενουμε μηπως ειδες και καποιες ακομη διαφορες μετα την αναβαθμιση.

 

Δε χαθηκε τιποτα

Οταν βγει το ics θα το βαλεις και χωρις να εχεις βαλει το σημερινο update

Μου φενεται λιγο πιο smooth το κινητο τωρα μπορει να ειναι και ιδεα μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδη σκεφτομαι να το παρω το τηλεφωνο, τελικα το εξωτερικο ηχειο και το ακουστικο του ακουγονται ικανοποιητικα ή υπαρχει προβλημα ?

Ειναι το μονο ζητημα που με προβληματιζει (μαζι με τα 512 ραμ εφοσον παρει ICS ή JB)

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω αναβαθμιση το Sole μου.

Το update το εκανα πολυ ευκολα με PC Companion.

 

καμιά διαφορά?

Link to comment
Share on other sites

τωρα λεει οτι ο διακομιστης δεν ειναι διαθεσιμος...βοηθειααα

 

επισης δεν κανει εγκατασταση του προγραμματος οδηγησης του κινητου στον υπολογιστη...δεν ξερω τι φταιει..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καμιά διαφορά?

Νομιζω πως ειναι πιο γρηγορο το κινητο..πιο smooth!

Οσοι εκαναν την αναβαθμιση σε 6.0.B.3.162 firmware στο P, U, Sole βρηκα οτι παρατηρησαν:

 

much faster

bluetooth connect faster

better sound

and some more things

 

Το xperia U με 6.0.B.3.162 ειχε καλυτερο benchmark.

 

re paidia de vgazw akrh me to pc companion..peite m an mporeite ta vhmata na perasw thn enhmerwsh..kleisto h anoixto to thl??

 

τωρα λεει οτι ο διακομιστης δεν ειναι διαθεσιμος...βοηθειααα

 

επισης δεν κανει εγκατασταση του προγραμματος οδηγησης του κινητου στον υπολογιστη...δεν ξερω τι φταιει..

 

Ειχα και εγω προβλημα στην αρχη, δοκιμασε καποια αλλη στιγμη

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο wind εχει μεσα καμμια εφαρμογη το κινητο σχετικη με wind ? Προσπαθω να καταλαβω αν το φερνει με πειραγμενο software ή οχι (αν ειναι branded θα αργουν λιγο οι αναβαθμισεις).

Επισης, αν και ξαναρωτησα και δεν πηρα απαντηση, η ενταση του ηχειου και του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη ή υπαρχει προβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο wind εχει μεσα καμμια εφαρμογη το κινητο σχετικη με wind ? Προσπαθω να καταλαβω αν το φερνει με πειραγμενο software ή οχι (αν ειναι branded θα αργουν λιγο οι αναβαθμισεις).

Επισης, αν και ξαναρωτησα και δεν πηρα απαντηση, η ενταση του ηχειου και του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη ή υπαρχει προβλημα ?

 

Φίλε μου διάβασε τα προηγούμενα post και θα βρεις αυτό που ψάχνεις σχετικά με την ένταση των ηχείων...δεν πήρες απάντηση γιατί το έχουμε εξαντλήσει αυτό το θέμα εδώ μέσα και δεν θα λέμε κάθε 5 σελίδες τα ίδια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου διάβασε τα προηγούμενα post και θα βρεις αυτό που ψάχνεις σχετικά με την ένταση των ηχείων...δεν πήρες απάντηση γιατί το έχουμε εξαντλήσει αυτό το θέμα εδώ μέσα και δεν θα λέμε κάθε 5 σελίδες τα ίδια πράγματα...

 

Τα εχω διαβασει γι'αυτο στο πρωτο ποστ που δεν πηρα απαντηση εγραψα "τελικα το εξωτερικο ηχειο και το ακουστικο του ακουγονται ικανοποιητικα, ή υπαρχει προβλημα ?"

Ο λογος που το επανεφερα ειναι οτι ακουγα σε hands on, ή διαβαζα σε reviews οτι το ηχειο του ειναι οκ και εδω ειδα καποιους να λενε το αντιθετο. Λογικο να μου κανει εντυπωση. Ο ιδιος ο Mythozzz στο hands on του το χαρακτηρισε ως "αρκετα δυνατο".

Κατα τ'αλλα ειμαι εδω μεσα απο τοτε που ξεκινησε το myphone, οποτε πριν βιαστεις να πεταχτεις (μην πω σαν τι) για υποδειξεις που το μονο που προσφερουν ειναι σαβουρα στο thread, διαβαζε προσεκτικα τι εχει γραψει ο αλλος. Κι ΑΝ εχει γραψει λαλακια, ασε τους αρμοδιους να κανουν τη δουλεια τους.

Sorry για το offtopic απ'τους υπολοιπους.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το πηρατε απο wind εχει μεσα καμμια εφαρμογη το κινητο σχετικη με wind ? Προσπαθω να καταλαβω αν το φερνει με πειραγμενο software ή οχι (αν ειναι branded θα αργουν λιγο οι αναβαθμισεις).

Επισης, αν και ξαναρωτησα και δεν πηρα απαντηση, η ενταση του ηχειου και του ακουστικου ειναι ικανοποιητικη ή υπαρχει προβλημα ?

 

εγω το πηρα απο κοτσοβολο οποτε στην ουσια απο wind και δεν εχει καποια εφαρμογη της wind μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω διαβασει γι'αυτο στο πρωτο ποστ που δεν πηρα απαντηση εγραψα "τελικα το εξωτερικο ηχειο και το ακουστικο του ακουγονται ικανοποιητικα, ή υπαρχει προβλημα ?"

Ο λογος που το επανεφερα ειναι οτι ακουγα σε hands on, ή διαβαζα σε reviews οτι το ηχειο του ειναι οκ και εδω ειδα καποιους να λενε το αντιθετο. Λογικο να μου κανει εντυπωση. Ο ιδιος ο Mythozzz στο hands on του το χαρακτηρισε ως "αρκετα δυνατο".

Κατα τ'αλλα ειμαι εδω μεσα απο τοτε που ξεκινησε το myphone, οποτε πριν βιαστεις να πεταχτεις (μην πω σαν τι) για υποδειξεις που το μονο που προσφερουν ειναι σαβουρα στο thread, διαβαζε προσεκτικα τι εχει γραψει ο αλλος. Κι ΑΝ εχει γραψει λαλακια, ασε τους αρμοδιους να κανουν τη δουλεια τους.

Sorry για το offtopic απ'τους υπολοιπους.

 

Επίπεδο πάνω απ όλα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εφώ με την ενημέρωση βλέπω το κινητό πιο γρήγορο και πιο όμορφες εναλλαγές ανάμεσα στις οθόνες. Για τον ήχο δεν είδα κάποια ουσιαστική διαφορά.

 

Επίσης λογικά αφού στο P έχει καλύτερες επιδόσεις θα έχει και στο sole, ενώ πολλοί χρήστες του P ή του U έχουν πρόβλημα με το σήμα δικτύου κι έτσι! Πάντως μια χαρά είναι!

Edited by Apoithaki
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Κατα τ'αλλα ειμαι εδω μεσα απο τοτε που ξεκινησε το myphone, οποτε πριν βιαστεις να πεταχτεις (μην πω σαν τι) για υποδειξεις που το μονο που προσφερουν ειναι σαβουρα στο thread, διαβαζε προσεκτικα τι εχει γραψει ο αλλος. Κι ΑΝ εχει γραψει λαλακια, ασε τους αρμοδιους να κανουν τη δουλεια τους.

Sorry για το offtopic απ'τους υπολοιπους.

 

Το sorry θα έπρεπε να αναφέρεται στον ύφος της γραφής σου κι όχι στο off-topic. Υπάρχει κάποιος λόγος να γίνεται χρήση εκφράσεων (οποτε πριν βιαστεις να πεταχτεις (μην πω σαν τι)) οι οποίες μόνο flame μπορούν να προκαλέσουν;

 

Θα παρακαλέσω να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί στο πως γράφουμε γιατί όπως έχω ξανά πει ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.

Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

οταν κλειδωνει η οθονη πως γινεται να φενεται μονο η ωρα και αν κανεισ αριστερα να μην πηγενει στην συντομευση της μουσικης??

γιατι πατιεται και παιζει μουσικη ενω το εχω στη τσεπη..

βασικα δεν καταλαβαινω απο την στιγμη που ειναι κλεδωμενο γιατι συρετε η οθονη??

 

καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

Κατι ακομη που εχω παρατηρησει.

Τι video για HD δεν ειναι πολυ pixelated;

 

με lgcamera eiχαν πει τα παιδιά κάποιες σελίδες πίσω οτι δεν pixel-ιαζει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προσπάθησα να κάνω την ενημέρωση από τον υπολογιστή από χθες αλλά μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και οτι είναι υπερφορτωμένος ο διακομιστής. Την έχετε κάνει γενικά οι περισσότεροι;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα και εγώ την αναβάθμιση και έχω να πω μόνο καλά λόγια αρκετά πιο smouth το κινητό και πιο γρήγορο σε όλα.... Το απογείωσε η αναβάθμιση το τηλέφωνο. Σκεφτείτε ότι στο quadrant benchmark μου το βγάζει πλέον πάνω απ το lg optimus 2X και σχεδόν ίσο με το Google Nexus...παρακάτω παραθέτω και φωτο για του λόγου το αληθές... Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο δεν υποστηριζει υποτιθεται N wifi ?Οτι ρυθμισεις και αν κανω στο ρουτερ μου η ταχυτητα που δειχνει ειναι 65Μbps.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά την αναβάθμιση κάθε φορά που θέλω να συνδεθώ στο Wi-Fi του σπιτιού μου μου ζητάει κωδικό γιατί λέει πως ο κωδικός που έβαλα είναι εσφαλμένος:(...και γενικά έχω προβλήματα με το wifi αποσυνδέσεις κλπ...τι κάνω;;; Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...