Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα θα πάρω το Sole, και θέλω να ρωτήσω. Όταν το ανοίξω θα πρέπει να το φορτίσω κατευθείαν ή να αφήσω την μπαταρία να πέσει. Επίσης η φόρτιση πρέπει να γίνεται όταν το κινητό είναι κλειστό ή και ανοιχτό δεν έχει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα θα πάρω το Sole, και θέλω να ρωτήσω. Όταν το ανοίξω θα πρέπει να το φορτίσω κατευθείαν ή να αφήσω την μπαταρία να πέσει. Επίσης η φόρτιση πρέπει να γίνεται όταν το κινητό είναι κλειστό ή και ανοιχτό δεν έχει πρόβλημα?

 

Για ρίξε μια ματιά Εδω

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα θα πάρω το Sole, και θέλω να ρωτήσω. Όταν το ανοίξω θα πρέπει να το φορτίσω κατευθείαν ή να αφήσω την μπαταρία να πέσει. Επίσης η φόρτιση πρέπει να γίνεται όταν το κινητό είναι κλειστό ή και ανοιχτό δεν έχει πρόβλημα?

Θα το ανοίξεις και θα το αφήσεις μέχρι να πέσει η μπαταρία στο 10%. Μετά θα το απενεργοποιήσεις, θα το φορτίσεις μέχρι να πάει 100% + 2 επιπλέον ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ανοίξεις και θα το αφήσεις μέχρι να πέσει η μπαταρία στο 10%. Μετά θα το απενεργοποιήσεις, θα το φορτίσεις μέχρι να πάει 100% + 2 επιπλέον ώρες.
Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Μετά απο πολύ σκέψη κατέληξα και γω στο sole! Το πρόβλημα είναι οτι έχω επιδότηση vodafone και οτι θα το ήθελα συγκεκριμένα σε άσπρο..

 

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει κάποια στιγμή? Η έστω αν θα το ξαναφέρει το πλαίσιο?..

 

:O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Μετά απο πολύ σκέψη κατέληξα και γω στο sole! Το πρόβλημα είναι οτι έχω επιδότηση vodafone και οτι θα το ήθελα συγκεκριμένα σε άσπρο..

 

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει κάποια στιγμή? Η έστω αν θα το ξαναφέρει το πλαίσιο?..

 

:O

 

Και εγω ασπρο το ηθελα..αλλα επειδη επρεπε να περιμενω αρκετα το πηρα σε μαυρο.

Καπου ειχα διαβασει οτι το ασπρο λερωνει πιο ευκολα! Ας δωσει περισσοτερες πληροφοριες καποιος με ασπρο

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ασπρο το ηθελα..αλλα επειδη επρεπε να περιμενω αρκετα το πηρα σε μαυρο.

Καπου ειχα διαβασει οτι το ασπρο λερωνει πιο ευκολα! Ας δωσει περισσοτερες πληροφοριες καποιος με ασπρο

 

δεν λερώνει το άσπρο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα! Μετά απο πολύ σκέψη κατέληξα και γω στο sole! Το πρόβλημα είναι οτι έχω επιδότηση vodafone και οτι θα το ήθελα συγκεκριμένα σε άσπρο..

 

Ξέρει κανείς αν θα το φέρει κάποια στιγμή? Η έστω αν θα το ξαναφέρει το πλαίσιο?..

 

:O

 

το φερνει ο κοτσωβολος το εχει σε ασπρο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

το έχω πάρει εδώ και μαι εβδομάδα και ξαφνικά απο χτες δεν παίζει το ασύρματο. Μόλις το ενεργοποιείς μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει Σφάλμα. Τις προηγούμενες μέρες που και που με πετούσε έξω ενώ ήμουν συνδεμένος σε κάποιο δίκτυο αλλά μετα απο reboot ήταν ΟΚ οπότε δεν έδωσα σημασία. Έκανα απο update μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών χωρίς επιτυχία.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

το έχω πάρει εδώ και μαι εβδομάδα και ξαφνικά απο χτες δεν παίζει το ασύρματο. Μόλις το ενεργοποιείς μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει Σφάλμα. Τις προηγούμενες μέρες που και που με πετούσε έξω ενώ ήμουν συνδεμένος σε κάποιο δίκτυο αλλά μετα απο reboot ήταν ΟΚ οπότε δεν έδωσα σημασία. Έκανα απο update μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών χωρίς επιτυχία.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Αν είσαι ακόμα στην αντικατάσταση με doa(δες την απόδειξη) να το πας πίσω και να πάρεις καινούριο, κακός που δεν το πηγές από της πρώτες μέρες.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

το έχω πάρει εδώ και μαι εβδομάδα και ξαφνικά απο χτες δεν παίζει το ασύρματο. Μόλις το ενεργοποιείς μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει Σφάλμα. Τις προηγούμενες μέρες που και που με πετούσε έξω ενώ ήμουν συνδεμένος σε κάποιο δίκτυο αλλά μετα απο reboot ήταν ΟΚ οπότε δεν έδωσα σημασία. Έκανα απο update μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών χωρίς επιτυχία.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Δοκιμασε να σβησεις ολα τα δικτυα απο τη μνημη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι ακόμα στην αντικατάσταση με doa(δες την απόδειξη) να το πας πίσω και να πάρεις καινούριο, κακός που δεν το πηγές από της πρώτες μέρες.

 

Και αν είναι μέσα στις 7 μέρες απαιτώ άμεση αντικατάσταση;

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Και αν είναι μέσα στις 7 μέρες απαιτώ άμεση αντικατάσταση;

 

Ναι αντικατάσταση με καινούριο, ούτε σέρβις ούτε τίποτε άλλο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αντικατάσταση με καινούριο, ούτε σέρβις ούτε τίποτε άλλο.

Και μια τελευταία ερώτηση επειδή εγώ δεν το πήρα για μένα αλλά για δώρο και όταν το πήγε σήμερα της είπανε τα γνωστά ότι θα το στείλουν για σερβις κλπ( εως 4 εβδομάδες wtf). το θέμα μου είναι ότι το πήρα απο δικτυακό κατάστημα γνωστής αλυσίδας ηλεκτρικών και η μέρα τιμολόγησης είναι λογικό να μην είναι ίδια με την παραλαβή. Οι 7 μέρες από πότε ισχύουν;

Μιλάμε για τύχη βουνό. Έβγαλε το πρόβλημα την 8η μέρα απο την τιμολόγηση αλλά ουσιαστικά 7η που το έχω στα χέρια μου...

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

το έχω πάρει εδώ και μαι εβδομάδα και ξαφνικά απο χτες δεν παίζει το ασύρματο. Μόλις το ενεργοποιείς μετά απο λίγα δευτερόλεπτα βγάζει Σφάλμα. Τις προηγούμενες μέρες που και που με πετούσε έξω ενώ ήμουν συνδεμένος σε κάποιο δίκτυο αλλά μετα απο reboot ήταν ΟΚ οπότε δεν έδωσα σημασία. Έκανα απο update μέχρι και επαναφορά εργοστασιακών χωρίς επιτυχία.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;

 

Εγω με το wifi εχω το εξης προβλημα:

Κανει κανονικα συνδεση στο router (το εχω βαλει να μην κανει αποσυνδεση ποτε μονο του)

Μετα απο 1-2 λεπτα μπορει να το αφησω να σβησει η οθονη του και να ξαναχρησιμοποιησω ιντερνετ μετα απο λιγο.

Το ξαναβλεπω και ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικα στο wifi με φουλ σημα δεν εχει ιντερνετ.

Πρεπει να κανω αποσυνδεση και συνδεση ξανα στο ρουτερ για να εχω ιντερνετ.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το wifi εχω το εξης προβλημα:

Κανει κανονικα συνδεση στο router (το εχω βαλει να μην κανει αποσυνδεση ποτε μονο του)

Μετα απο 1-2 λεπτα μπορει να το αφησω να σβησει η οθονη του και να ξαναχρησιμοποιησω ιντερνετ μετα απο λιγο.

Το ξαναβλεπω και ενω ειναι συνδεδεμενο κανονικα στο wifi με φουλ σημα δεν εχει ιντερνετ.

Πρεπει να κανω αποσυνδεση και συνδεση ξανα στο ρουτερ για να εχω ιντερνετ.

 

Και μένα κάπως έτσι ξεκίνησε το πρόβλημα, μετά ξανασυνδεότανε μόνο με reboot και ως που χτες έβγαλε μια φορά Σφάλμα και δεν ξαναμπήκε ποτέ.

"I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti"
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιώ το Τ9?

 

Πατημενο το κουμπι γλωσσας -> Personalise keyboard -> Text Input settings -> Quick Fixes (εχω βγαλει το τικ)

Word suggestions -> I don't want any help when writing, not even suggestions.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

τρεμοπαιζει κανενος η οθονη οταν εχει πολυ ασπρο στο background? πχ στο facebook?

 

Εμενα ετυχε να το κανει αλλα δεν με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

Πατημενο το κουμπι γλωσσας -> Personalise keyboard -> Text Input settings -> Quick Fixes (εχω βγαλει το τικ)

Word suggestions -> I don't want any help when writing, not even suggestions.

Σε ευχαριστώ!Τελικά τι γίνεται με την " ζελατίνα"? Υπάρχει δεν υπάρχει απο το εργοστάσιο? Να βάλουμε επιπλέον άλλη ή θα δημιουργηθεί πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ!Τελικά τι γίνεται με την " ζελατίνα"? Υπάρχει δεν υπάρχει απο το εργοστάσιο? Να βάλουμε επιπλέον άλλη ή θα δημιουργηθεί πρόβλημα?

 

Yπάρχει ζελατίνα φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Και το U έχει εργοστασιακή ζελατίνα αλλά προτείνεται να βάλεις και αυτήν που σου δίνει. Προφανώς η εργοστασιακή ζελατίνα υπάρχει για τον λόγο αμα πέσει το κινητό να μην γίνει κομματάκια το glass
Link to comment
Share on other sites

Και το U έχει εργοστασιακή ζελατίνα αλλά προτείνεται να βάλεις και αυτήν που σου δίνει. Προφανώς η εργοστασιακή ζελατίνα υπάρχει για τον λόγο αμα πέσει το κινητό να μην γίνει κομματάκια το glass

 

Παιδιά καλό είναι να διαβάζετε τα προηγούμενα post...είχε γίνει ολόκληρη έρευνα εδώ μέσα για το αν έχει screen protector ή όχι...μην λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια...Έχει screen protector το κινητό...Ένα απλό screen protector όπως αυτά που αγοράζουμε από τα μαγαζιά...Όυτε ειδικό για να μην σπάει το τζαμάκι ούτε εξωγήινη πλαστική επίστρωση,ούτε παίρνει δεύτερο από πάνω (γιατί πολύ απλά έχει)τώρα αν θέλετε μερικοί να το κάνετε <<κρεμμύδι>> το κινητό βάλτε καμιά 10 αρια protectors από πάνω και στο τέλος δεν θα νιώθει ούτε η αφή του κινητού και θα αρχίσει άλλη διαμαρτυρία μετά για την κακή αφή του sole...Άρε Ελλάδα...

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...