Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ενα θεμα με το wifi..το ενεργοποιω και γραφει Σαρωση-Συνδεση-Αποσυνδεθηκε..συνεχεια αυτο γινεται και δεν συνδεεται..

τι γινεται??

 

σβήσε κ ξανά άναψε το ρούτερ σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες..Σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αλλά με "τραβάει πίσω" το θέμα της μπαταρίας.Οι κάτοχοι του, τι έχετε να πει; Βγάζει τουλάχιστον κάνα διήμερο;Υπάρχει τουλάχιστον δυνατότητα αλλαγής της μπαταρίας από κάποια καλύτερη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..Σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αλλά με "τραβάει πίσω" το θέμα της μπαταρίας.Οι κάτοχοι του, τι έχετε να πει; Βγάζει τουλάχιστον κάνα διήμερο;Υπάρχει τουλάχιστον δυνατότητα αλλαγής της μπαταρίας από κάποια καλύτερη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Γιατι πιο κινητο αν ΜΙΛΑΣ βγαζει 2 ημερες ;;;

Το συγκεκριμενο αν μιλας 2-3 ωρες+sms+mms+ 3G+wifi και με την φωτεινοτητα στο 25% βγαζει 10-15 ωρες !!

 

Με την ιδια χρηση το GS 2 μου εβγαζε 6-8 ωρες και το Sony Xperia S 5-7 ωρες !!

 

Αρα το Sole ειναι καλα " στημενο" . Ειναι το μοναδικο κινητο που κρατησα πανω απο 20 ημερες !! Οποτε παρτο με κλειστα τα ματια φιλος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες..Σκέφτομαι να το αγοράσω το κινητό αλλά με "τραβάει πίσω" το θέμα της μπαταρίας.Οι κάτοχοι του, τι έχετε να πει; Βγάζει τουλάχιστον κάνα διήμερο;Υπάρχει τουλάχιστον δυνατότητα αλλαγής της μπαταρίας από κάποια καλύτερη; Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Το sole έχει από τις καλύτερες αυτονομίες σε smartphone από όλα τα κινητά που έχω πιάσει στα χέρια μου...Και πίστεψε με είναι πολλά...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τάξτε μου...επειδή το ledaki που αναβοσβήνει όταν έχουμε μια αναπάντητη ή ένα μνμ δεν φαίνεται ούτε τη νύχτα βρήκα ένα app που ενεργοποιεί όλο το κάτω μέρος του τηλεφώνου μας το λευκο φως δηλαδή κάτω από τα capacitive κουμπιά κ φαίνεται για πλάκα κ την ημέρα.o developer που το έβγαλε βέβαια το έβγαλε μόνο για την σειρά NXT,xperia u,p,s δηλαδή, αλλά δουλεύει τέλεια και σε μας.απλά επιλέξτε την ρύθμιση xperia p/s και ρυθμίστε τον ρυθμό που θα αναβοσβήνει το led...

To link είναι το εξής:https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rundgong.illuminationcontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5ydW5kZ29uZy5pbGx1bWluYXRpb25jb250cm9sIl0.

 

Μπράβο μεγάλε και ήθελα να βρω ένα παρόμοιο πρόγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Για να διαλυθούν και οι τελευταίες αμφιβολίες ότι το Sole προσφέρεται ειδικά για την Ελλάδα σε προνομιακή τιμή, ορίστε ενα screenshot από τη βρετανική σελίδα της Sony, όπου είναι ολοφάνερο ότι το Sole είναι πολύ ακριβότερο, ειδικά σε σύγκριση με το U!

 

Mία λίρα ίσον 1.23 ευρώ.

 

367€ δηλαδή; Μόλις εκτίμησα το solaki μου ακόμα περισσότερο:D

 

Μπράβο μεγάλε και ήθελα να βρω ένα παρόμοιο πρόγραμμα...

 

Το κατέβασες ε; Ελπίζω να δουλεύει τέλεια όπως κ σε μένα

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη ήταν όταν σιγουρεύτηκες ότι φοράει εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας...σωστά; :grin:

 

Πως με ξέρεις άτιμο:D

 

Η πρώτη ήταν όταν σιγουρεύτηκες ότι φοράει εργοστασιακή μεμβράνη προστασίας...σωστά; :grin:

 

 

Το Illumination Bar Notification σε μένα δε δούλεψε καθόλου καλά, μάλλον λόγω του συνδυασμού με (πληρωμένο) Widgetlocker. Τρέλαινε το κινητό και έμενε η οθόνη αναμμένη μετά από οποιαδήποτε ειδοποίηση και μετά από όλους τους συνδυασμούς ρυθμίσεων. Με...έπρηξε...και το απεγκατέστησα!

 

Κρίμα κ είναι φοβερό για το sole

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα αποθηκευσης προγραμματων στην "εξωτερικη καρτα" δηλαδη αυτη που βγαινει;

Το κινητο να ξερετε οτι θεωρει SD την "εσωτερικη μνημη" που ειναι 4gb(3,8 σε εμενα) σαν σκληρος δισκος.

Υπαρχει και η μνημη τηλεφωνου "εσωτερικη μνημη και αυτη" που ειναι 2gb(1,7 σε εμενα).

Δηλαδη πιο απλα έχει 6gb περιπου εσωτερικη μνημη το κινητο.

 

Οταν πας στις εφαρμογες εχω βρει να κανεις μεταφορα απο την μνημη τηλεφωνου στον εσωτερικο σκληρο δισκο.

Δηλαδη απο την εσωτερικη μνημη στην εσωτερικη :lol:

Εγω θελω να τα βαλω στην micro sd μπορει να γινει αυτο;

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Μολις το βγαζω απο φορτιση η μπαταρια στο 96% :/ Γιατι ετσι?

 

Μάλλον δεν του έκανες καλές αρχικές φορτίσεις. Άστο να αποφορτιστει πλήρως μέχρι να σβήσει και μετά φόρτισε το μέχρι το 100%. Επανέλαβε το 2-3 φορές αυτό και μπορεί να το σώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Μολις το βγαζω απο φορτιση η μπαταρια στο 96% :/ Γιατι ετσι?

Μόλις φτάσει στο 98% restart και ξανά βάλτο να φορτίσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα αποθηκευσης προγραμματων στην "εξωτερικη καρτα" δηλαδη αυτη που βγαινει;

Το κινητο να ξερετε οτι θεωρει SD την "εσωτερικη μνημη" που ειναι 4gb(3,8 σε εμενα) σαν σκληρος δισκος.

Υπαρχει και η μνημη τηλεφωνου "εσωτερικη μνημη και αυτη" που ειναι 2gb(1,7 σε εμενα).

Δηλαδη πιο απλα έχει 6gb περιπου εσωτερικη μνημη το κινητο.

 

Οταν πας στις εφαρμογες εχω βρει να κανεις μεταφορα απο την μνημη τηλεφωνου στον εσωτερικο σκληρο δισκο.

Δηλαδη απο την εσωτερικη μνημη στην εσωτερικη :lol:

Εγω θελω να τα βαλω στην micro sd μπορει να γινει αυτο;

 

Και μένα το ίδιο δείχνει και έχω μπερδευτεί! Ουσιαστικά έχει 6GB μνήμη αντί για 8 και έχει 2 εσωτερικές μνήμες που την μία την λέει sd;

www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα αρκετα το θεμα αυτο και δεν βρηκα ουτε εγω λυση. Παντως ειναι θετικο που εχει 2GB για αποθηκευση εφαρμογων !!

Παραδειγμα το Neo V το οποιο ειχα- ειχε μονο 320MB ελευθερα,δηλαδη με 20 εφαρμογες ΤΕΛΟΣ το κινητο βγαινει αχρηστο.

Το Sole εχει πολυ μνημη μεχρι στιγμης του εχω βαλει 210 εφαρμογες. :D

Link to comment
Share on other sites

Το εψαξα αρκετα το θεμα αυτο και δεν βρηκα ουτε εγω λυση. Παντως ειναι θετικο που εχει 2GB για αποθηκευση εφαρμογων !!

Παραδειγμα το Neo V το οποιο ειχα- ειχε μονο 320MB ελευθερα,δηλαδη με 20 εφαρμογες ΤΕΛΟΣ το κινητο βγαινει αχρηστο.

Το Sole εχει πολυ μνημη μεχρι στιγμης του εχω βαλει 210 εφαρμογες. :D

 

Νταξει τα παραλες τωρα αγαπητε!!

Με την ιδια μνημη στο ray εχω 75 εφαρμογες.(χωρις του συστηματος)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

75 λογικα μικρες εφαρμογες γιατι και στην εξωτερικη καρτα να τις μεταφερεις παλι αφηνουν καποια MB .

 

Τσεκαρε το και θα δεις.

 

Anyway το Sole Εχει την καλυτερη μνημη απο ολα τα τελευταια ARC-ARC S κτλ.

 

Ειναι κατι σαν μικρογραφια του Xperia S πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο. Αν και δεν ξέρω τι εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει (μιας και όπως σωστά είπες εξαρτάται από το μέγεθός τους) έχω περασμένες 70 εφαρμογές (κάποιες αρκετά μεγάλες) και έχω ελεύθερα 110ΜΒ.

Εννοείται ότι καλύτερα να περισσεύει παρά να είσαι σβήσε-γράψε αλλά μου ακούστηκε υπερβολικό ότι το τηλέφωνο είναι άχρηστο με 20 εφαρμογές.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τον Κωνσταντίνο. Αν και δεν ξέρω τι εφαρμογές έχεις εγκαταστήσει (μιας και όπως σωστά είπες εξαρτάται από το μέγεθός τους) έχω περασμένες 70 εφαρμογές (κάποιες αρκετά μεγάλες) και έχω ελεύθερα 110ΜΒ.

Εννοείται ότι καλύτερα να περισσεύει παρά να είσαι σβήσε-γράψε αλλά μου ακούστηκε υπερβολικό ότι το τηλέφωνο είναι άχρηστο με 20 εφαρμογές.

 

 

 

Ενταξει ημουν υπερβολικος λιγο αλλα αν του περασεις 10 Games ; :D

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου σε αυτό! Σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να ισχυριστεί κανείς ότι η μνήμη είναι αρκετή.

 

Υ.Γ.: Μιλάς με άνθρωπο που δεν έχει παίξει pacman ούτε στον υπολογιστή του, πόσο μαλλον στο κινητό!!!! :lol: :D

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα χαρακτηριστικά δε λέει 8GB; Δηλαδή άλλο λέει και άλλο έχει; Πολύ μπέρδεμα αυτό το πράγμα... Το κινητό έχει sd από μόνο του ή απλά αναφέρει ως sd το 1/2 της εσωτερικής του μνήμης;
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα χαρακτηριστικά δε λέει 8GB; Δηλαδή άλλο λέει και άλλο έχει; Πολύ μπέρδεμα αυτό το πράγμα... Το κινητό έχει sd από μόνο του ή απλά αναφέρει ως sd το 1/2 της εσωτερικής του μνήμης;

 

Απο τα αναγραφομενα gb ενα ποσοστο δεσμευεται απο το λειτουργικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και το Neo V εχει το ιδιο "bug";

Οταν πας να κανεις μετακινιση απο μνημη τηλεφωνου στην SD μεταφορα γινετε στην εσωτερικη μνημη;

 

Απαραδεκτο για εμενα αυτο με το Sole.

Δηλαδη στην πραγματικοτητα η micro sd ειναι για να αποθηκευεις μονο ηχους, φωτογραφιες, data που εγω δεν βαζω ποτε.

Δεν μπορεις να κανεις save εκει εφαρμογες παρα πανω στις 2 "εσωτερικες μνημες".

To bonus σε σχεση με τα xperia U, P, S ηταν η επεκταση μνημης. :p

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη και το Neo V εχει το ιδιο "bug";

Οταν πας να κανεις μετακινιση απο μνημη τηλεφωνου στην SD μεταφορα γινετε στην εσωτερικη μνημη;

 

Απαραδεκτο για εμενα αυτο με το Sole.

Δηλαδη στην πραγματικοτητα η micro sd ειναι για να αποθηκευεις μονο ηχους, φωτογραφιες, data που εγω δεν βαζω ποτε.

Δεν μπορεις να κανεις save εκει εφαρμογες παρα πανω στις 2 "εσωτερικες μνημες".

To bonus σε σχεση με τα xperia U, P, S ηταν η επεκταση μνημης. :p

μα καλα, δεν σου φτανουν 5γιγα για εφαρμογες? στον υπολογιστη σου ποσα εχεις? 1 τερα με παιχνιδια? γιατι και αυτο το μεγεθος (αναλογικα παντα) ειναι μικρο...

νομιζω οτι και χωρο για τις εφαρμογες εχει παρα πολυ αλλα και με την καρτα αποθηκευεις οτι αλλο θελεις (μουσικη βιντεο, εικονες, και φυσικα μπακαπ), στο motorola defy που εχω 2 γιγα εχω πανω απο 130 εφαρμογες και εχω ακομα ελευθερα πανω απο 500ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μου στείλατε 2-3 PM σχετικά με το αν έχει screen protector ή όχι, η απάντηση είναι: εξαρτάται τι εννοείτε.

 

ΕΧΕΙ μία λεπτή επικάλυψη περιμετρικά η οποία δείχνει σαν σκληρό screenprotector, είναι ΚΑΛΑ κολλημένη όμως και ΔΕΝ αφαιρείται (χωρίς να βλάψετε τη συσκευή). Πρακτικά λοιπόν ΔΕΝ έχει εκείνο το screen protector που όλοι γνωρίζουμε που μπαίνει βγαίνει. Του ΒΑΖΕΤΕ εσείς νέο screen protector από ΠΑΝΩ του αν θέλετε να το αλλάζετε.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...