Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μια μικρή ματιά που έριξα παρατήρησα ότι οι συσκευές που θα πάρουν την jelly bean έχουν Chipset Snapdragon και GPU Adreno 220-225 ενώ αυτά που θα παραμείνουν σε ice cream έχουν Chipset Νovathor και GPU Mali – 400.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Μια γρηγορη ερωτηση σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζει η φιλη μου με το κινητο της. Το ειχε στην τσεπη της και εκλεισε και δεν ανοιγει. Τι συμβαινει; Γινεται με καποιον τροπο reset; Θα χαθουν ολα; Τι να κανει;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια γρηγορη ερωτηση σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζει η φιλη μου με το κινητο της. Το ειχε στην τσεπη της και εκλεισε και δεν ανοιγει. Τι συμβαινει; Γινεται με καποιον τροπο reset; Θα χαθουν ολα; Τι να κανει;

 

Κανε επιδιορθωση με το sony pc companion

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Μια γρηγορη ερωτηση σε ενα προβλημα που αντιμετωπιζει η φιλη μου με το κινητο της. Το ειχε στην τσεπη της και εκλεισε και δεν ανοιγει. Τι συμβαινει; Γινεται με καποιον τροπο reset; Θα χαθουν ολα; Τι να κανει;

Μηπως της εφαγε τη μπαταρια καποια κακια εφαρμογη? Ας το βαλει στο ρευμα για μιση ωρα και μετα να προσπαθησει να το ανοιξει.

Επισης αν παλι δεν ανοιγει να κρατησει πατημενα μαζι το power button & volume up για λιγα δευτερολεπτα.

 

Μετα πας σε αυτο που γραφει ο Nero55 απο πανω.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αν της πω να πατησει το power button + volume up button θα σβηστουν ολα; Ή απλα θα κανει restart?

θα κανει restart. πες την να τα πατησει μεχρι να νιωσει οτι δονειται

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν σβηνεται τιποτα. Απλα ειναι ο τροπος για να ξεκολησει η συσκευη. Παλια εβγαζες την μπαταρια. Τωρα που ειναι ενσωματωμενη, πατας τον συδυαμσο κουμπιων που ειπε ο Karthan7.
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειναι κλειστο δεν νομιζω πως κανει κατι το vol up kai power button.. το εβαλε να φορτισει;

Ναι εχεις δικιο σε αυτο, απλα το εγραψα για να δοκιμασει καθε πιθανη λυση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα μαύρο cover http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=34719 αξίζει ή δεν είναι αυθεντικό?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα μαύρο cover http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=34719 αξίζει ή δεν είναι αυθεντικό?

 

Είναι αυθεντικό, αλλά είναι μόνο το πάνω μέρος, αν έχεις άλλο χρώμα πρέπει να βρεις και το κάτω. Μαύρο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυθεντικό, αλλά είναι μόνο το πάνω μέρος, αν έχεις άλλο χρώμα πρέπει να βρεις και το κάτω. Μαύρο έχεις;

 

Ασπρο κατω μερος εχω για να κανει αντιθεση το θελω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον browser χρησιμοποιείτε κυρίως;

Ο Mozilla πολύ smooth φαίνεται στη συσκευή μας αλλά δεν βλέπω να φεύγει η μπάρα, χρησιμοποιώ κυρίως τον stock browser.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιον browser χρησιμοποιείτε κυρίως;

Ο Mozilla πολύ smooth φαίνεται στη συσκευή μας αλλά δεν βλέπω να φεύγει η μπάρα, χρησιμοποιώ κυρίως τον stock browser.

 

Χρησιμοποιω dolphin mini και ειμαι πολυ ικανοποιημενος..

Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου,

 

εκανα clean install ICS και μετα root για την εκδοση .54, πεταξα εξω την σαβουρα της sony και εχω μερικες παρατηρησεις-ερωτησεις:

 

- το κινητο οταν κανω απενεργοποιηση, κανει επανεκκινηση μονο του αντι να σβησει (αυτο συμβαινει 1 στις 2 φορες)

 

- ο φωτισμος των 3 κατω πληκτρων τα 'χει παξει και αναβουν οποτε θελουν (ακομη και να τα πατας, δεν αναβουν)

 

- το wifi φαινεται να ειναι πιο ευαισθητο και να εχει ισχνο σημα σε σχεση με πριν

 

- μου εμφανιζει διαθεσιμη μια νεα ενημερωση συστηματος με μεγεθος 17.6 ΜΒ και εκδοση 6.1.1.Β.1.54

Αυτο τι ειναι παλι? Δεν φευγει και το σηματακι της ενημερωσης απο την μπαρα με τιποτα.

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

Τις καλημερες μου,

 

εκανα clean install ICS και μετα root για την εκδοση .54, πεταξα εξω την σαβουρα της sony και εχω μερικες παρατηρησεις-ερωτησεις:

 

- το κινητο οταν κανω απενεργοποιηση, κανει επανεκκινηση μονο του αντι να σβησει (αυτο συμβαινει 1 στις 2 φορες)

 

- ο φωτισμος των 3 κατω πληκτρων τα 'χει παξει και αναβουν οποτε θελουν (ακομη και να τα πατας, δεν αναβουν)

 

- το wifi φαινεται να ειναι πιο ευαισθητο και να εχει ισχνο σημα σε σχεση με πριν

 

- μου εμφανιζει διαθεσιμη μια νεα ενημερωση συστηματος με μεγεθος 17.6 ΜΒ και εκδοση 6.1.1.Β.1.54

Αυτο τι ειναι παλι? Δεν φευγει και το σηματακι της ενημερωσης απο την μπαρα με τιποτα.

 

1) Συμβαίνει σε όλους χωρίς να ξέρουμε το γιατί

 

2) Δεν τα έχει παίξει. Όταν πλησιάζεις το χέρι σου στην οθόνη ανάβουν. Μετά από λίγο σβήνουν όταν δεν ακουμπάς την οθόνη.

 

3) Έλεγξε το και σε άλλα ρούτερ. Εγώ δεν θυμάμαι να επηρεάστηκε.

 

4) Μην την κάνεις γιατί θα χάσεις το ροοτ. Είσαι στην έκδοση 1.54. Αν πας στις ρυθμίσεις, στις ενημερώσεις του συστήματος, παίζει να μπορείς να το βγάλεις από την μπάρα. Δεν στο λέω με σιγουριά, γιατί είμαι με custom rom.

Link to comment
Share on other sites

1) Συμβαίνει σε όλους χωρίς να ξέρουμε το γιατί

 

2) Δεν τα έχει παίξει. Όταν πλησιάζεις το χέρι σου στην οθόνη ανάβουν. Μετά από λίγο σβήνουν όταν δεν ακουμπάς την οθόνη.

 

3) Έλεγξε το και σε άλλα ρούτερ. Εγώ δεν θυμάμαι να επηρεάστηκε.

 

4) Μην την κάνεις γιατί θα χάσεις το ροοτ. Είσαι στην έκδοση 1.54. Αν πας στις ρυθμίσεις, στις ενημερώσεις του συστήματος, παίζει να μπορείς να το βγάλεις από την μπάρα. Δεν στο λέω με σιγουριά, γιατί είμαι με custom rom.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις.

1) οκ

 

2) δεν αναβουν οταν πλησιασεις το χερι στην οθονη. Αναβουν μονο οταν μπεις σε καποιο μενου (και οχι παντα) Τωρα ειμαι στην κεντρικη οθονη και δεν αναβουν οτι και αν πατας.

 

3) δεν ειναι τοσο σημαντικο προβλημα, ισως να ειναι ιδεα μου

 

4) ξερω οτι ειμαι σε .54, το θεμα ειναι οτι η ειδοποιηση δεν φευγει με τιποτα. Ειναι εκει καθε ωρα και στιγμη, ουτε στις ρυθμισεις εχει κατι σχετικο. Ειναι λιγο σπαστικο.

Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

4) ξερω οτι ειμαι σε .54, το θεμα ειναι οτι η ειδοποιηση δεν φευγει με τιποτα. Ειναι εκει καθε ωρα και στιγμη, ουτε στις ρυθμισεις εχει κατι σχετικο. Ειναι λιγο σπαστικο.

Με το titanium backup παρε backup και μετα απενεργοποιησε το update service.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

αν απενεργοποιησω το update service, δεν θα ξανα παρω ειδοποιησεις ουτε για αλλες εφαρμογες?
Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

αν απενεργοποιησω το update service, δεν θα ξανα παρω ειδοποιησεις ουτε για αλλες εφαρμογες?

Δεν εχω το sole, μπες στης ρυθμισεις>σχετικα με το τηλεφωνο, σου εχει επιλογη για update/αναβαθιση?

Λογικα αν απενεργοποιησεις το update service δεν θα βλεπεις την επιλογη που σου εγραψα στις ρυθμισεις.

Για αυτο σου εγραψα να παρεις πρωτα packup :)

 

Εχω το xperia s και εχω διαγραψει παρα πολλα, μαζι και το update service.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

ουτε η διακοπη, ουτε η εκκαθαριση μνημης, ουτε η απεγκατασταση του update service εκανε κατι.

Η ειδοποιηση υπαρχει ακομη στην μπαρα.

 

Κατι αλλο υπαρχει να κανω?

Edited by dbokos
Dimitris :respect:
Link to comment
Share on other sites

ουτε η διακοπη, ουτε η εκκαθαριση μνημης, ουτε η απεγκατασταση του update service εκανε κατι.

Η ειδοποιηση υπαρχει ακομη στην μπαρα.

 

Κατι αλλο υπαρχει να κανω?

 

Μετα την απεγκατασταση του update service εκανες reboot;

Link to comment
Share on other sites

ουτε η διακοπη, ουτε η εκκαθαριση μνημης, ουτε η απεγκατασταση του update service εκανε κατι.

Η ειδοποιηση υπαρχει ακομη στην μπαρα.

 

Κατι αλλο υπαρχει να κανω?

Εκκαθαριση μνημης εννοεις εκκαθαριση δεδομενων της εφαρμογης update?

Οταν εκανες απεγκατασταση, στο μενου ''ρυθμισει'' υπαρχει επιλογη για update/ενημερωση λογισμικου?

 

Αφου εκανες reboot που σου γραφει ο AlMag1 και δεν φευγει, ισως, λεω ισως δεν ξερω, να επρεπε να το διαγραψεις πριν σου βγαλει το μηνυμα για νεα ενημερωση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...