Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά πέρασα χθες μια cm 9 based rom. την nova και διαπίστωσα ότι στις cm 9 based roms υπάρχει τρομερή ασυμβατότητα με διαφορα apps από το google play. βγάζει το κλασικό "Your device isnt compatible with this version" αλλα το κάνει σε άπειρες εφαρμογές που με stock based δεν έχουν πρόβλημα. τεσπα ειδα και απόειδα και πέρασα την infinity μετά (δεν με ενθουσίασε) αλλα επειδή μου άρεσε πολύ η nova ξέρει κανεις πως λύνεται αυτό το θέμα με την συμβατότητα τον εφαρμογών? έψαξα αρκετή ώρα στο google βρήκα και πειράγματα για το build.prop αλλα δεν μου δουλέψανε....

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καταφερα και περασα μια ρομ ... εκεινη που μοιαζει με το xperia z αλλα δν τρελα8ικα , για να αλλαξω ρομ πρεπει να διαγραπσο αυτη που εχω η να κανω κατι αλλο ???
Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως πέρασες αυτήν που δεν σου αρέσει , έτσι θα περάσεις και την άλλη...καλο θα ήταν να "φλασαρεις" πρώτα την stock ξανά και μετά να περάσεις την δεύτερη

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως πέρασες αυτήν που δεν σου αρέσει , έτσι θα περάσεις και την άλλη...καλο θα ήταν να "φλασαρεις" πρώτα την stock ξανά και μετά να περάσεις την δεύτερη

Εδω να κανω μια ερωτηση/απορια μου: αν υπαρχει backup με cwm της μαμας rom δεν μπορει να κανει wipe και μετα restore?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι :D , δεν το είχα σκεφτεί. χαχαχα

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

λογικά ναι :D , δεν το είχα σκεφτεί. χαχαχα

Ωραιος ο φιλος! Αντε τυχερε σε ξεμπλοκαρα κιολας :lol:

Ειχα ενα αλλο τηλεφωνο ποιο παλια και εκανα αυτο που εγραψα ποιο πανω, backup > new rom και αν δεν μου αρεσε εκανα restore.

Ελεγα μηπως τα sony δουλευουν διαφορετικα για αυτο και ρωτησα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως κάνω root,πως βάζω cwm στην 1.54. έκδοση?(αφού μετά από 1000 ζόρια τα κατάφερα με δυσκολία με την 1.10 είπα να ξανα μπερδευτώ) :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς πως κάνω root,πως βάζω cwm στην 1.54. έκδοση?(αφού μετά από 1000 ζόρια τα κατάφερα με δυσκολία με την 1.10 είπα να ξανα μπερδευτώ) :P

 

Για root είσαι εδω --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2029756

 

Για CWM εδώ --> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075093

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση...

πως μπορώ να στείλω μέσω bluetooth εφαρμογές και αρχεία?

πήρα μέσω bluetooth μια εφαρμογή (navigon) από κινητό samsung galaxy s3 και μετά έψαχνα να βρω αν μπορώ να την στείλω κι εγώ!

Edited by John84

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση...

πως μπορώ να στείλω μέσω bluetooth εφαρμογές και αρχεία?

πήρα μέσω bluetooth μια εφαρμογή (navigon) από κινητό samsung galaxy s3 και μετά έψαχνα να βρω μπορώ να την στείλω κι εγώ!

 

File explorer έχεις;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχω?

μπορεί να κάνει αυτή την δουλειά?

 

Κατέβασε τον es file explorer,άνοιξε το κ βρες το φάκελο Bluetooth,εκεί θα βρεις ότι σου έχουν στείλει μέσω Bluetooth!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε τον es file explorer,άνοιξε το κ βρες το φάκελο Bluetooth,εκεί θα βρεις ότι σου έχουν στείλει μέσω Bluetooth!

 

 

την εφαρμογή που μου έστειλε μέσω Bluetooth την είχα βρει και δουλεύει κανονικά!

το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει τρόπος να την στείλω και εγώ σε άλλο κινητό..?

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

την εφαρμογή που μου έστειλε μέσω Bluetooth την είχα βρει και δουλεύει κανονικά!

το ερώτημα μου είναι αν υπάρχει τρόπος να την στείλω και εγώ σε άλλο κινητό..?

 

Κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω κ μόλις βρεις την εφαρμογή πάτα συνεχόμενα πάνω της κ θα δεις το κοινή χρήση

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που σου είπα παραπάνω κ μόλις βρεις την εφαρμογή πάτα συνεχόμενα πάνω της κ θα δεις το κοινή χρήση

 

σωστός!!! :) το βρήκα!

σε ευχαριστώ πολύ!

το είχα κάνει αυτό αλλά την επιλογή "κοινή χρήση" δεν την πάτησα :P

να είσαι καλά φίλε! ;)

John... John Saban!

για τους φίλους Γιάννης ;)

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντιές καλησπέρα.

 

Έχω ένα θεματάκι με το κινητάκι

Στην δουλειά μου δεν μπορεί με τίποτα να βρει το ασύρματο δύκτιο για να συνδεθεί

Οπουδήποτε αλλου δεν εχω πρόβλημα. Σπίτί το βρήκε σε φίλους από εδω από εκεί όλα μια χαρα

Στην δουλειά βρίσκει όλα τα τριγύρω αλλα του μαγαζιού με τίποτα

Δεν ξέρω αν εχει σημασία αλλά το ρουτερ του μαγαζιού είναι ένα ZYXEL

 

Δοκίμασα να κανω επανεκκίνηση στο τηλ στο ρουτερ, reset στο router αλλά τίποτα.

Έχουμε καμιά λύση???

 

Σε γενικές γραμμές το έχω αγαπήσει το τηλεφωνάκι αν και κάτοχος του λίγες μέρες τώρα αλλά αυτό το θεματάκι με ξενέρωσε αρκετά

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμίσεις του ρουτερ και στην καρτέλα wireless αλλαξε το channel. Πιθανών να ειναι αυτόματο. Βάλτο στο 6 ή 10
Link to comment
Share on other sites

.παιδες θα μου καποιος πως κανω partition στη καρτα?

Θελω να μεταφερω τις εφαρμογες απο το τηλ στην εξωτερικη καρτα, γινεται κ πως?

Εχω εγκατεστημενο link2sd

Link to comment
Share on other sites

Για να μην κάθομαι και περνάω όλες τις mod rom που κυκλοφορούν, έχετε βρει κάποια που να είναι ελαφριά και γρήγορη; Έχω πάνω την ΒrainsROM που την είχα για ελαφριά, αλλά το lag πάει σύννεφο! :(
Link to comment
Share on other sites

Lag στην Brains? Έκανες σίγουρα σωστή εγκατάσταση? Έκανες τα wipe? Ποτέ μου δεν είχα lag στην Brains..

Ω ναι! Και τα wipe και εγκατάσταση από stock rom. Βέβαια έχω πολλές εφαρμογές επάνω, αλλά φαντάζομαι ότι αυτό δε θα έπρεπε να δημιουργεί πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

έχεις external sd?

τι class είναι? αν είναι αργή, σε συνδιασμό με τι πολλές εφαρμογές μπορεί να δημιουργεί πρόβλημα, έχω την εντύπωση, χωρίς να είμαι σίγουρος...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...