Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο σκρουτζομαγαζο το παραγγελνεις και την επομενη ειναι σπιτι σου!!!!!

Ναι, εννοώ συγκεκριμένα από ποιο μαγαζί. Αν θες στείλε μου πμ.:)

Lumia 925
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, εννοώ συγκεκριμένα από ποιο μαγαζί. Αν θες στείλε μου πμ.:)

 

Το πηρα απο το kaizershop αλλα απο οτι βλεπω δεν υπαρχει αλλο κοματι.τυχαια το διαλεξα το shop διαλεξε το πιο φτηνο και εισαι οκ ετσι κιαλλιως αντικαταβολη ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

εκανα root στην 54 και εγκατεστησα και το cwm, ειναι απαραιτητο να κανω backup τη rom για μελοντικη χρηση η οχι? και αν ναι με ποια επιλογη ?

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να αλλαξω θεση στα apps οπως στο iphone πχ.

η μπαταρια παντως πεφτει γρηγορα, και στην 10, και στην 54, και δεν βλεπω σημαντικη βελτιωση με το calibration.

hard resset πως κανουμε?

ποια ειναι η διαδικασια καθαρης εγκαταστασης?

my devices

1. iphone 4s jailbroken 5.1.1

2. xperia sola root.

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

εκανα root στην 54 και εγκατεστησα και το cwm, ειναι απαραιτητο να κανω backup τη rom για μελοντικη χρηση η οχι? και αν ναι με ποια επιλογη ?

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να αλλαξω θεση στα apps οπως στο iphone πχ.

η μπαταρια παντως πεφτει γρηγορα, και στην 10, και στην 54, και δεν βλεπω σημαντικη βελτιωση με το calib

hard resset πως κανουμε?

ποια ειναι η διαδικασια καθαρης εγκαταστασης?

Καλησπερα, με ποιο τροπο εβαλες αυτη τη recovery γιατι θελω κ εγω να τη βαλω,, δωσε κ ενα lunk να τη κατεβασω,, πηγα να βαλω μια cwm. 1 κ μου ελεγε not runnin port κ κατι τετοια

 

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

εκανα root στην 54 και εγκατεστησα και το cwm, ειναι απαραιτητο να κανω backup τη rom για μελοντικη χρηση η οχι? και αν ναι με ποια επιλογη ?

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να αλλαξω θεση στα apps οπως στο iphone πχ.

η μπαταρια παντως πεφτει γρηγορα, και στην 10, και στην 54, και δεν βλεπω σημαντικη βελτιωση με το calib

hard resset πως κανουμε?

ποια ειναι η διαδικασια καθαρης εγκαταστασης?

Καλησπερα, με ποιο τροπο εβαλες αυτη τη recovery γιατι θελω κ εγω να τη βαλω,, δωσε κ ενα link

να τη κατεβασω,, πηγα να βαλω μια cwm. 1 κ μου ελεγε not running port κ κατι τετοια

 

χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους

εκανα root στην 54 και εγκατεστησα και το cwm, ειναι απαραιτητο να κανω backup τη rom για μελοντικη χρηση η οχι? και αν ναι με ποια επιλογη ?

και κατι ακομα γιατι δεν μπορω να αλλαξω θεση στα apps οπως στο iphone πχ.

η μπαταρια παντως πεφτει γρηγορα, και στην 10, και στην 54, και δεν βλεπω σημαντικη βελτιωση με το calibration.

hard resset πως κανουμε?

ποια ειναι η διαδικασια καθαρης εγκαταστασης?

Καλησπερα,, με ποιο τροπο εβαλες αυτη τη recovery γιστι θελω κ εγω να τη βαλω, δωσε μου ενα link,,

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω βαλει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020893

απλα πρεπει να εχει ανοιχτο το τηλεφωνο γιατι σου ζηταει δικαιωματα root και πρεπει να δωσεις, την πρωτη φορα δεν μου το περασε ουτε εμενα αλλα μετα το ξανα προσπαθησα και τοτε το προσεξα.:)

καποιο προγραμμα εντοπισμου αλλα χωρις data 3g wifi μονο gps υπαρχει?

my devices

1. iphone 4s jailbroken 5.1.1

2. xperia sola root.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εχω βαλει. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2020893

απλα πρεπει να εχει ανοιχτο το τηλεφωνο γιατι σου ζηταει δικαιωματα root και πρεπει να δωσεις, την πρωτη φορα δεν μου το περασε ουτε εμενα αλλα μετα το ξανα προσπαθησα και τοτε το προσεξα.:)

καποιο προγραμμα εντοπισμου αλλα χωρις data 3g wifi μονο gps υπαρχει?

Καλη εφαρμογη αντικλεπτικου ειναι το avast.. Eνεργοποιωντας anti thef οποιος βαλει τη sim στο κινητο σου εκτος τη δικη σου χτυπαει συναγερμος κ αμεσως βλεπεις τ αριθμο του χωρις να ειναι συνδεμενος στο ιντερνερτ αυτος, σου ερχεται μνμ σε ενα αριθμο π εχεις ορισει σε ενα e-mail κ στη σελιδα π θσ κανεις μια εγγραφη

Απο αυτη τη σελιδα τ ελεγζεις τ κινητο

Link to comment
Share on other sites

Καλη εφαρμογη αντικλεπτικου ειναι το avast.. Eνεργοποιωντας anti thef οποιος βαλει τη sim στο κινητο σου εκτος τη δικη σου χτυπαει συναγερμος κ αμεσως βλεπεις τ αριθμο του χωρις να ειναι συνδεμενος στο ιντερνερτ αυτος, σου ερχεται μνμ σε ενα αριθμο π εχεις ορισει σε ενα e-mail κ στη σελιδα π θσ κανεις μια εγγραφη

Απο αυτη τη σελιδα τ ελεγζεις τ κινητο

spaceboy1 θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις συνεχόμενα posts. Είναι η δεύτερη φορά που το λέω οπότε από αν επαναληφθεί τα posts θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Αν δεν ξέρεις πως να το αποφύγεις τότε με ενημερώνεις με πμ. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

spaceboy1 θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις συνεχόμενα posts. Είναι η δεύτερη φορά που το λέω οπότε από αν επαναληφθεί τα posts θα διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση. Αν δεν ξέρεις πως να το αποφύγεις τότε με ενημερώνεις με πμ. :)

Εστελνα απο κινητο και εγινε μπερδεμα για αυτο εκανα πολλα ποστ...

Πως μπορω να βαλω αυτη τη recovery

Γινεται η πρεπει να ειναι ξεκλειδωτο....

Οταν παω να τη βαλω μου γραφει

daemon not running -starting is now on port 5037

daemon started successfully

step 1 waiting for device

 

 

τωρα τι κανω..γιατι με σταματησε:ninja:

Edited by spaceboy1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να φτιάξω το ξυπνητήρι να χτυπάει έως και για 1 ώρα και όχι το πολύ μέχρι μισή ώρα :( Είμαι λίγο δύσκολος με το ξύπνημα .....

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται.. Στην ρομ που έχω τώρα (hybrid) γίνεται πάντως...

Μπορείς να βάζεις 2 ξυπνητήρια.. Ένα στις 10 και ένα στις 10.33 για παράδειγμα..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις usb debugging on? Ο υπολογιστής αναγνωρίζει το κινητό;

Oκ το εφτιαξα..πηγα σε αλλο pc και το περασα γιατι εκεινο δεν το περνουσε λογω antivirus microsoft esential που εχω βαλει.

Ξεκλειδωμα τωρα πως κανουμε..να κανω ξεκλειδωμα η θα μου κανει προβληματα.

 

Ευχαριστω παντως

Link to comment
Share on other sites

Oκ το εφτιαξα..πηγα σε αλλο pc και το περασα γιατι εκεινο δεν το περνουσε λογω antivirus microsoft esential που εχω βαλει.

Ξεκλειδωμα τωρα πως κανουμε..να κανω ξεκλειδωμα η θα μου κανει προβληματα.

 

Ευχαριστω παντως

 

σου έχει απαντήσει ο AlMag1:

 

Για bootloader έχει ανεβάσει ο darkstan πολλές σελίδες πιο πίσω ένα rar αρχείο που λέγεται fastboot.. Έχει μέσα αναλυτικά οδηγίες για το πώς ξεκλειδώνεις bootloader.. Κάνε αναζήτηση και βρες το..

 

αν τα κανεις σωστα δεν θα εχεις πρόβλημα.

χάνεις όμως την εγγύηση.

(δεν ξέρω τι παίζει με κλείδωμα πάλι)

Link to comment
Share on other sites

σου έχει απαντήσει ο AlMag1:

 

 

 

αν τα κανεις σωστα δεν θα εχεις πρόβλημα.

χάνεις όμως την εγγύηση.

(δεν ξέρω τι παίζει με κλείδωμα πάλι)

 

Θελω να βαλω αυτο εδω γινεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867901

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω αυτο εδω γινεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867901

 

Ε κάτσε διάβασε αν θέλει κλειδωμένο ή ξεκλείδωτο bootloader.. Και αυτο εμείς θα το κάνουμε?

 

Charlie Ο bootloader ξανα κλειδώνει σε 1 λεπτό.. Υπάρχει το αρχείο μέσα στο .rar που έχει ανεβάσει..

Link to comment
Share on other sites

όντως ξανάκλειδώνει αλλα είχε ποστάρει ένα παλικάρι κάποιες σελίδες πίσω (δεν θυμάμαι όνομα sorry) ότι εφόσον γίνετε από το site της sony τότε ακόμα και να τον ξανακλειδώσεις η sony γνωρίζει τα IMEI των συσκευών που τον έχουν ξεκλειδώσει. λογικό ακούγεται. οποτε υποθέτω ακόμα και να το ξανά κλειδώσεις μετά δεν αλλάζει κάτι πρακτικά. εγγύηση γιοκ...

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω αυτο εδω γινεται?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1867901

αυτο που θελεις να βαλεις ειναι για τα xperia 2011.δεν κανει για το sole!ειναι για την .431 εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι μια βοηθεια,

οταν συνδεω το κινητο στο pc βλεπω απο την χωρητικοτητα της καρτας sd οτι εχω ελευθερα μονο 200mb απο τα 2 gb του συνολικου χωρου,αλλα οταν μπαινω να βρω τα αρχεια στην καρτα (απο το pc παντα) δεν υπαρχει τιποτα παρα μονο αδειοι φακελοι.

Να σημειωσω οτι ολα τα αρχεια που ειχα αποθηκευμενα στην καρτα sd (την οποια ειχα σε αλλη συσκευη) τα εμφανιζει στον ''εσωτερικο χωρο αποθηκευσης'' χωρις ομως ποτε εγω να τα εχω μεταφερει εκει.

Τι μπορει να συμβαινει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι γίνεται.. Στην ρομ που έχω τώρα (hybrid) γίνεται πάντως...

Μπορείς να βάζεις 2 ξυπνητήρια.. Ένα στις 10 και ένα στις 10.33 για παράδειγμα..

 

Βασικά έτσι το έκανα τώρα ......

 

Ερώτηση....

Γιατί όταν συνδέω το sole στο pc μου ανοίγει το pc companion αλλά δεν βρίσκω το κινητό πουθενά στο '' ο υπολογιστης μου'' εκτός και αν έχω την ρύθμιση να κάνει ερώτηση για την εγκατάσταση του pc companion....?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά έτσι το έκανα τώρα ......

 

Ερώτηση....

Γιατί όταν συνδέω το sole στο pc μου ανοίγει το pc companion αλλά δεν βρίσκω το κινητό πουθενά στο '' ο υπολογιστης μου'' εκτός και αν έχω την ρύθμιση να κάνει ερώτηση για την εγκατάσταση του pc companion....?

 

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα πριν αρκετό καιρό.. Με GB.. Αλλά λύθηκε με πολλά restart και βρισιές.. :lol:

Βασικά μάλλον έφταιγε που δεν έκανα ασφαλή κατάργηση, γιατί δεν μου έβγαζε το κινητό στα safe remove..

Link to comment
Share on other sites

για να φλασαρεις custom rom πρεπει να κανεις wipe κατι? μεσα απο το recovery menu, ωστε να μπορεις να το επαναφερεις?

ειμαι ετοιμος να περασω αλλα αυτο μονο δεν γνωριζω.:O

my devices

1. iphone 4s jailbroken 5.1.1

2. xperia sola root.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις και μετά καλό είναι να κάνεις wipe data, cache και dalvik cache(αυτό είναι στο advanced)

Συνήθως λένε και οι οδηγίες της ρομ το να κάνεις

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελεις να βαλεις ειναι για τα xperia 2011.δεν κανει για το sole!ειναι για την .431 εκδοση.

Οκ ευχαριστω,, για το sole υπαρχει κατι σαν αυτο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...