Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειχα ξαναρψτησει στο παρελθον αλλα δεν πηρα απάντηση....υπάρχει τρόπος να κανουμε το σολα να δέχεται και άλλα ακουστικα εκτος από τα δικά του??εχω αυτα απο το x10 mini αλλα δεν τα δεχεται...

Τα ακουστικά του mini πόσες εγκοπές έχουν πάνω στο βύσμα; (όταν λέω εγκοπές εννοώ τους κυλίνδρους που υπάρχουν πάνω στο βύσμα)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επίσης έχουμε και καινούργιο Cyber-shot Mod 4.7.2 :happy::happy:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1945470

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι , δουλεύει μια χαρά

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ. Οκ θα το κοιτάξω :) πρέπει να βάλω CWM για Lockedbl πρώτα γιατί στο κινητό μόνο root έχω και περνάω χειροκίνητα τα mod χωρις recovery. ευχαριστω. Edited by kosmasgr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την brainsrom μετά από 3 μέρες δεν έχω μείνει ευχαριστημένος.Το πληκτρολόγια μερικές φορές κολλάει και γενικά το κινητό που και που "κρασάρει".
Link to comment
Share on other sites

Ναι όλα! Ακολούθησα τον οδηγό ενός μέλους εδώ μέσα που είχε ανεβάσει txt αρχείο με οδηγίες.

Η μπαταρία πάντως έχει βελτιωθεί αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Ο καλυτερος τροπος ειναι ο εξης:

 

ΠΡΩΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BACKUP (αρχεια-εικονες-ηχους και οτι αλλο θελουμε)

 

1. Κανετε το Update με το PC Companion.

2. Αφου τελειωσει το Update και ανοιξει το κινητο, ανοιγετε το WIFI ωστε να κανει εναν τελευταιο συχρονισμο.

3. Κανουμε καθαρισμο εσωτερικης μνημης ωστε να σβηστουν ΟΛΑ τα αρχεια.

4. Κανουμε επαναναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων (ολα μα ολα χανονται).

5. Αφου ανοιξει το κινητο, ΔΕΝ περναμε ΤΙΠΟΤΑ. Ανοιγουμε το SEUS και ακολουθουμε τις οδηγιες. Θα μας πει οτι εχουμε την τελευταια ενημερωση. Εμεις ομως θα επιλεξουμε να ξαναγινει εγκατασταση απο την αρχη. Θα κατεβασει ενα αρχειο ~350ΜΒ και ειμαστε ετοιμοι.

 

Καλημέρα αγόρασα πριν λίγες μέρες και γω το sole και εκανα αναβάθμιση στο ICS. Βεβαια μετα διαβασα εδω και γω τον καλυτερο τροπο Update και μιας και μου κανει κατι περιεργα θελω να κανω καθαρή αναβάθμιση.Στην περίπτωση μου πρεπει να κάνω τα βήματα 3 και κατω απο τον μινι οδηγό του φίλου ετσι δεν είναι; :confused: Μιας και ειμαι ασχετος και ειναι το πρώτο κινητο μου με Android :O:O

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια εφαρμογη που να μετραει τη διαρκεια των κλησεων συνολικα αλλα και ξεχωριστα?υπαρχει προεγκατεστημενο κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον να το πω και να με πιστεψει οτι εκατσα και διαβασα 265 σελιδες :X

Προχθες αγορασα το κινητο και επειδη η καμερα δεν ανοιγε απο το πλαι, το πηγα πισω και ΝΑΙ, μου εδωσαν καινουρια συσκευη (αν και απο οτι ειδα,ηθελε απλα λιγο παραπανω πιεση το κουμπι)... χοχοχο

Με το που εβγαλα το κινητο απο το κουτι,το εβαλα να φορτισει 30 λεπτα και μετα κατευθειαν το συνεδεσα στο pc και με το pc companion εκανα την αναβαθμιση. Εκανα λαθος???? Επρεπε πρωτα να κανω την πρωτη φορτιση ολοκληρωμενη?? Και κατι αλλο, οταν εκανα την ενημερωση, ειχα μεσα την micro sd, η οποια περιειχε αρχεια απο το προηγουμενο τηλεφωνο.. Παιζει σε κατι ρολο αυτο? Ευχαριστω :kitty:

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον να το πω και να με πιστεψει οτι εκατσα και διαβασα 265 σελιδες :X

Προχθες αγορασα το κινητο και επειδη η καμερα δεν ανοιγε απο το πλαι, το πηγα πισω και ΝΑΙ, μου εδωσαν καινουρια συσκευη (αν και απο οτι ειδα,ηθελε απλα λιγο παραπανω πιεση το κουμπι)... χοχοχο

Με το που εβγαλα το κινητο απο το κουτι,το εβαλα να φορτισει 30 λεπτα και μετα κατευθειαν το συνεδεσα στο pc και με το pc companion εκανα την αναβαθμιση. Εκανα λαθος???? Επρεπε πρωτα να κανω την πρωτη φορτιση ολοκληρωμενη?? Και κατι αλλο, οταν εκανα την ενημερωση, ειχα μεσα την micro sd, η οποια περιειχε αρχεια απο το προηγουμενο τηλεφωνο.. Παιζει σε κατι ρολο αυτο? Ευχαριστω :kitty:

 

Τις είχα διαβάσει και εγώ όταν το είχα πάρει.. Βέβαια ήταν κάπου στις 90 οπότε δεν συγκρίνεται :P

Anyway.. Καλό θα ήταν ναι να είχες κάνει τις πρώτες 2 φορτίσεις ολοκήρωμένες, πριν μπεις στην διαδικασία της αναβάθμισης..

Για την sd όχι δεν παίζει κανένα ρόλο...

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν ναι να είχες κάνει τις πρώτες 2 φορτίσεις ολοκήρωμένες, πριν μπεις στην διαδικασία της αναβάθμισης..

 

Διορθωνεται αυτο μηπως? Μονο για ρουτ και ξερουτ μη μου πεις. εχω φαει ασχετοπιτα :fool:

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από το ray στο sole? αν υπάρχει κάποιος τρόπος, ακόμα και μέσω υπολογιστή; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να μεταφέρω τα μηνύματα από το ray στο sole? αν υπάρχει κάποιος τρόπος, ακόμα και μέσω υπολογιστή; Ευχαριστώ.

Καλησπέρα, κατεβαζεις ενα [προγραμμματακι απο το μαρκετ.. το smsbackup, παιρνεις backup των μηνυματων σου στη εξωτερικη καρτα, και κανεις επαναφορα με το ιδιο προγραμμα στο σολε!!

Edited by vasilis_greta

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

Διορθωνεται αυτο μηπως? Μονο για ρουτ και ξερουτ μη μου πεις. εχω φαει ασχετοπιτα :fool:

 

Δεν είναι θέμα κινητού.. Είναι θέμα μπαταρίας.. Θέλει λίγο το στρώσιμο της στην αρχή.. 2 πλήρεις φορτίσεις, χωρίς να βγάζεις το καλώδιο και να το ξανα βάζεις.. Αν δεν τις έχεις κάνει, κάντες τώρα... Το φορτίζεις, του τελειώνεις την μπαταρία το ξανα φορτίζεις και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

2 πλήρεις φορτίσεις, χωρίς να βγάζεις το καλώδιο και να το ξανα βάζεις.. Αν δεν τις έχεις κάνει, κάντες τώρα... Το φορτίζεις, του τελειώνεις την μπαταρία το ξανα φορτίζεις και είσαι κομπλέ..

 

:) Ναι αυτα τα ειδα (οπως σου ειπα διαβασα ολες τις σελιδες εδω :P) και τωρα ειμαι στη δευτερη πληρη φορτιση.

Επισης καπου διαβασα οτι το copy paste μιας προτασης πχ γινεται με διπλο αγγιγμα, κατι το οποιο δοκιμασα και δε γινεται... Πώς κανω λοιπον copy?

:luck:
Link to comment
Share on other sites

:) Ναι αυτα τα ειδα (οπως σου ειπα διαβασα ολες τις σελιδες εδω :P) και τωρα ειμαι στη δευτερη πληρη φορτιση.

Επισης καπου διαβασα οτι το copy paste μιας προτασης πχ γινεται με διπλο αγγιγμα, κατι το οποιο δοκιμασα και δε γινεται... Πώς κανω λοιπον copy?

Την κάρτα sd Καλό είναι να την καθαρίσεις με format και να επαναφέρεις μόνο φωτογραφίες - βίντεο - μουσική, μπορεί να δουλεύει καλά τώρα αλλά αργότερα να σου κάνει τίποτα περίεργα.

copy κανείς με παρατεταμένο πάτημα και θα σου βγάλει κάποια εικονίδια για να επιλέξεις την περιοχή που θες να κάνεις copy, paste κανείς με παρατεταμένο πάλι πάτημα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα sd Καλό είναι να την καθαρίσεις με format και να επαναφέρεις μόνο φωτογραφίες - βίντεο - μουσική, μπορεί να δουλεύει καλά τώρα αλλά αργότερα να σου κάνει τίποτα περίεργα.

copy κανείς με παρατεταμένο πάτημα και θα σου βγάλει κάποια εικονίδια για να επιλέξεις την περιοχή που θες να κάνεις copy, paste κανείς με παρατεταμένο πάλι πάτημα.

 

Σ'ευχαριστω για τη συμβουλη. Το φορματ αυτο γινεται απο εκει που λεει διαγραφη καρτας SD στις ρυθμισεις???

Οσο για το copy, αυτο που λες δεν γινεται οταν πληκτρολογεις κατι... σου βγαζει αυτον τον υποτιθεμενο μεγεθυντικο φακο για να πας τη μπαρα εκει που θες.

:luck:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη Κυριακή σε ολους μας!!

Παιδια μετα απο το περασμα της Thebrainsrom χαθηκε η ρυθμισει για NFC!!

Καμοια ιδεα κανενας?

Sony Sole

Sony Ericsson Neo v

Galaxy 3

Qteck S-200

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...