Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και αυτό που έλεγε ένα παιδί ότι δεν μπορεί να επαναφέρει την συσκευή με το seus τι γίνετε ;

πως βγαίνει το bootloader ;

 

Α και κάποιος μπορεί να μου στήλη λινκ από το xda για ροοτ την τελευταία έκδοση

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και αυτό που έλεγε ένα παιδί ότι δεν μπορεί να επαναφέρει την συσκευή με το seus τι γίνετε ;

πως βγαίνει το bootloader ;

 

Α και κάποιος μπορεί να μου στήλη λινκ από το xda για ροοτ την τελευταία έκδοση

 

+το αρχειο με το κλειδωμα αμα το μετανιωσετε.einai ena ftf αρχειο που το φλασηαρεις με flashtool kai δεν υπαρχει προβλημα με το SUS.Πρεπει να το κανεις και unroot ομως.

Link to comment
Share on other sites

+το αρχειο με το κλειδωμα αμα το μετανιωσετε.einai ena ftf αρχειο που το φλασηαρεις με flashtool kai δεν υπαρχει προβλημα με το SUS.Πρεπει να το κανεις και unroot ομως.

 

Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο αρχείο δεν είναι που κάνεις και ροοτ ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος το ίδιο αρχείο δεν είναι που κάνεις και ροοτ ;

 

οχι.Αυτο που λες το εχει στο xda!

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο δεν ειναινσιγουρο. Αν ειναι νεα παραβη πιθανον να φοραει ics.

Για το δευτερι, το κοκκινο δεν εχει εισαχθει επισημα στην Ελλαδα. Τουλαχιστον μεχρι προσφατα που ειχα δει

 

Δηλαδή αν είναι από Ιούνιο εδώ τότε δεν εχει ics αλιως θα έχει....... :worry:

 

Πληροφοριακά έχω κάνει την παραγγελία σε γνωστή ελληνική αλυσίδα καταστημάτων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

αγορασα πριν λιγες μερες το κινητο αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Το φορτισα χθες και ενω το λαμπακι εγινε πρασινο(οποτε αν δεν κανω λαθος σημαινει οτι φορτισε πληρως) οταν το ανοιξα μου εδειχνε οτι ειναι στο 91%.Επισης η εικονα της μπαρα της μπαταριας μενει ακινητη κατα την φορτιση,σε ολα συμβαινει αυτο(?) και ενωμετα απο μιση ωρα εδειχνε οτι δεν εχει φορτισει σχεδον καθολου εβγαλα και ξαναεβαλα τον φορτιστη και πηγε περιπου στη μεση,εχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

οχι.Αυτο που λες το εχει στο xda!

 

Και που είναι αυτό ;

 

Καλημερα,

αγορασα πριν λιγες μερες το κινητο αλλα αντιμετωπιζω ενα προβλημα.Το φορτισα χθες και ενω το λαμπακι εγινε πρασινο(οποτε αν δεν κανω λαθος σημαινει οτι φορτισε πληρως) οταν το ανοιξα μου εδειχνε οτι ειναι στο 91%.Επισης η εικονα της μπαρα της μπαταριας μενει ακινητη κατα την φορτιση,σε ολα συμβαινει αυτο(?) και ενωμετα απο μιση ωρα εδειχνε οτι δεν εχει φορτισει σχεδον καθολου εβγαλα και ξαναεβαλα τον φορτιστη και πηγε περιπου στη μεση,εχει καποιο προβλημα?

 

Αυτό το κακό έχει το πράσινο λαμπάκι ανάβει στο 91% :mad:

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Η μπαρα μεσα στην μπαταρια πρεπει να κινειται κατα την φορτιση?Δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχει φορτισει πληρως για να το ανοιξω.Ειναι οι πρωτες φορτισεις και το κλεινω κατα την φορτιση.Ευχαριστω για την βοηθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια. Εχω κανει αναβαθμιση στη 4αρα εκδοση ομως θελω να κανω downgrade στην Αρχική. Πως μπορω;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το κινητό από το service, έγινε αλλαγή πλακέτας και είναι μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έγιναν κάποιες γρατζουνιές στην οθόνη του κινητού. Το screen protector δε βγαίνει με τίποτα, πρώτη φορά που δεν μπορώ να βγάλω ένα screen protector :wacko:
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι κλειδωμενος.Ανεβασα ολα οσα χρειαζεστε για το ξεκλειδωμα +το αρχειο με το κλειδωμα αμα το μετανιωσετε...

Απλα αποσυμπιεστε και εχει μεσα οδηγιες.http://www.2shared.com/file/F_G68TME/fastboot.html?

 

 

Ωραίο το αρχειάκι που δημιούργησες. Το boot.img πιο ακριβώς recovery ειναι απο το xda ? Εχουν βγάλει 2 διαφορετικά

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να αντικατασταθεί η μπαταρία του sole ; Αλλού λένε ναι αλλου όχι ....... αυτό το βρήκα σχετικα εύκολα.

 

Ισχύει??????????????

http://www.mobilecenter.gr//index.php?target=products&product_id=34620&ref=bestprice.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε το κινητό από το service, έγινε αλλαγή πλακέτας και είναι μια χαρά. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι έγιναν κάποιες γρατζουνιές στην οθόνη του κινητού. Το screen protector δε βγαίνει με τίποτα, πρώτη φορά που δεν μπορώ να βγάλω ένα screen protector :wacko:

 

Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω επειδή και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την παραλαβή απο το service έτσι έχει σίγουρα screen protector το τηλέφωνο;

 

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με το ηχείο.Κάποιον ενοχλητικό θόρυβο στα τραγούδια δεν μπορώ να σας το περιγράψω ακριβώς σαν ενα παφ-παφ σε έντονα τραγούδια απο το ηχείο.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα βοηθεια οσον αφορα το root..ειμαι πραγματικα ασχετος..εχω το κινητο 6 μηνες οποτε δε θα ηθελα να χασω την εγγυηση η οποια απ οσο θυμαμαι ειναι 2 χρονια...το μονο που χω κανει ειναι ενημερωση του κινητου μεσω pccompanion στην ics...πλεον με την ics η μπαταρια μου ειναι καλη αλλα κανει κατι κουλα..ας πουμε απο 80 παει 70 μεσα σε 2 λεπτα..και μετα επανερχεται παλι ή αργει παρα πολυ να πεσει απο το 70 στο 69..θα ηθελα οδηγιες..βηματα ωστε να κανω το κινητο root..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με το ηχείο.Κάποιον ενοχλητικό θόρυβο στα τραγούδια δεν μπορώ να σας το περιγράψω ακριβώς σαν ενα παφ-παφ σε έντονα τραγούδια απο το ηχείο.

 

Αυτο το 'προβλημα' το ειχα και εγω μεχρι που εβαλα 'awesome BEATS' απο το xda.Αλλα χρειαζεσε το CWM.

Aπο προσωπικη εμπειρια στην μουσικη σαν dj πιστευω οτι κατι παιζει με τα kbps γιατι το δεν το κανει σε ολα.Δηλαδη απο τα 180 τραγουδια που εχω στο κινητο στα 80 κομματια να το κανει...Αλλα οπως ειπα λυθηκε με το 'awesome BEATS'

 

Ωραίο το αρχειάκι που δημιούργησες. Το boot.img πιο ακριβώς recovery ειναι απο το xda ? Εχουν βγάλει 2 διαφορετικά

 

Ειναι αυτο που δουλευει με το βελακι 'πανω η κατω' και με την λειτουργια floating touch μεσα στο μενου το αλλο δεν μου πολυ γυαλισε το ματι και ας μην θελει ξεκλειδωμα του bootloader.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα για πιο λές. Πως μπαίνει στο recovery ? με το volume down ? Αν μπορείς δώσε μου ενα λινκ
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα για πιο λές. Πως μπαίνει στο recovery ? με το volume down ? Αν μπορείς δώσε μου ενα λινκ

 

Εχω καιρο να μπω και απο τι βλεπω το κανανε update και μαλλον θα το δοκιμασω.Ειναι αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1922029

Δεν το συνιστω γιατι απο τι διαβαζω τα κομεντς σε πολους μπαγκαρει.καλυτερα βαλτε αυτο που ανεβασα που δεν εχει κανενα προβλημα.

Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα βοηθεια οσον αφορα το root..ειμαι πραγματικα ασχετος..εχω το κινητο 6 μηνες οποτε δε θα ηθελα να χασω την εγγυηση η οποια απ οσο θυμαμαι ειναι 2 χρονια...το μονο που χω κανει ειναι ενημερωση του κινητου μεσω pccompanion στην ics...πλεον με την ics η μπαταρια μου ειναι καλη αλλα κανει κατι κουλα..ας πουμε απο 80 παει 70 μεσα σε 2 λεπτα..και μετα επανερχεται παλι ή αργει παρα πολυ να πεσει απο το 70 στο 69..θα ηθελα οδηγιες..βηματα ωστε να κανω το κινητο root..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343798

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το αρχειακι του darkstan7 εκανα ολα τα βηματα,ολα οκ...τωρα το κινητο μου ειναι root??μενει να κανω κάτι αλλο??τα φωτα σας :(
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εικονίδιο super user; Αν εγκαταστήσεις μια εφαρμογή (πχ Titanium Backup) που απαιτεί δικαιώματα root, τρέχει κανονικά;
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εικονιδιο super user δε βρισκω..την εφαρμογη αυτη ου λες,να την κατεβασω απο market και αν μου τρεχει σημαινει οτι ειμαι root??

 

edit:την εβαλα..δεν ειμαι root..οποτε πρεπει να κανω και καποια αλλα βηματα..απλα ειμαι ασχετος και δεν ξερω ποια ειναι αυτα..απο οτι καταλαβα αυτο που εκανα με τον οδηγο του darkstan ειναι ξεκλειδωμα του bootloader...δηλαδη απο δω και περα θα πρεπει να επολεξω μια custom rom που μου ταιριαζει και να την εγκαταστησω??

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα το αρχειακι του darkstan7 εκανα ολα τα βηματα,ολα οκ...τωρα το κινητο μου ειναι root??μενει να κανω κάτι αλλο??τα φωτα σας :(

 

Αυτο δεν ειναι Root αλλα το CWM.Σβησε το κινητο και ξανα ανοιξε το θα δεις το λεντακι να κανει διαφορα χρωματα και μολις νιωσεις την δονηση πατα το βελακι της εντασης η το πανω η το κατω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...