Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο mihome δεν μου αρεσε οτι είναι χυμα ολες οι εφαρμογές στις αρχικες οθόνες..

φαίνεται γρηγορος και καλός, αλλά αυτό δεν μου άρεσε..

οπότε λέω να μείνω σε nova (εκτός αν εχετε δοκιμάσει κάτι άλλο και τρέχει καλύτερα στο κινητό)

Link to comment
Share on other sites

ο mihome δεν μου αρεσε οτι είναι χυμα ολες οι εφαρμογές στις αρχικες οθόνες..

φαίνεται γρηγορος και καλός, αλλά αυτό δεν μου άρεσε..

οπότε λέω να μείνω σε nova (εκτός αν εχετε δοκιμάσει κάτι άλλο και τρέχει καλύτερα στο κινητό)

 

Ο καλύτερος είναι ο nova launcher(αυτόν χρησιμοποιώ),μην τον αλλάξεις δεν υπάρχει καλύτερος!

Link to comment
Share on other sites

Με μόνο gsm, δηλαδή 2g έχεις μικρότερη κατανάλωση μπαταρίας... Εγώ wcdma μόνο για ίντερνετ βάζω..
Link to comment
Share on other sites

georgehh μπορείς να φτιάξεις και φακέλους στο app drawer? Γιατί αν μπορείς να το κάνεις κι αυτό όντως φαίνεται απίστευτος launcher!

 

 

Μπορείς να φτιάξεις σε όλες τις σελίδες φακέλους σέρνοντας το ενα εικονίδιο πάνω στο άλλο,επίσης υπάρχουν πολλά θέματα,lock screen,διαφορετικα εικονίδια κλπ,τουλάχιστον απο γραφιστική παραμετροποίηση και απο ταχύτητα είναι κορυφή

 

Και κάτι άλλο ρε παίδες είναι δυνατόν στο quadrant το κινητό να το δείχνει πιο ψηλά απο το galaxy nexus? κάποιες φορές μου βγάζει 2800 εχω την 4.0.4

mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή βλέπω κάποιες πολύ καλές custom roms να ξεπηδούν και επειδή είμαι noob σε αυτό θέλω να ρωτήσω 2 πολύ απλά πραγματάκια.

πρώτoν για να περάσω οποιαδήποτε custom rom χρειάζεται να έχω ξεκλειδώσει το bootloader σωστά? και δεύτερον ξεκλειδώνοντας το , το πιθανότερο είναι να χάσω την εγγύηση?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργια δικτυου τι εχεις? gsm ή wcdma/gsm? τι καταναλωση εχεις περιπου την ωρα?

 

Οταν κοιτας στις ρυθμισεις-μπαταρια, τι σου χει φαει την μπαταρια? Μπορεις να ποσταρεις ενα screenshot?

 

karthan gsm εχω παντα και οταν ειναι να μπω ιντερωετ το βαζω στην αλλη και αυτες τις μερες ειναι ελαχιστη η λειτουργια σε ιντερνετ που του εχω κανει

 

konstantinoslp επειδη τωρα το εχω φορτισει δεν μπορω να σου πω ακριβως , θυμισε μου μονο πως τραβαω φοτο την οθονη του κινητου και την επομενη φορα θα βαλω

 

να προσθεσω επισης οτι λογο δουλειας το κινητο δεν το χρησιμοποιω τις καθημερινες και τωρα που το ανοιξα για περιεργια διχως να βαλω την καρτα σιμ στις εφαρμογες που πιγα να δω εχει ανοιξει(σε εκτελεση) τις εξης:

ρυθμισεις , Viber , Usb connectivity , υπηρεσιες google , oogle play store , επαφη sim , usbotg , πληκτρολογιο xperia.

μνημη ram 253 σε χρ. kai 137 ελευθ. και η μπαταρια σε 16 λεπτα στο 96% με οθονη 79% ετοιμοτητα κυψελης 10% συστημα αντροιντ 8% και λειουργικο συστημα αντροιντ 3%

και μιας και ανεφερα για τη χρηση του κινητου που ειναι απο Παρασκευη μεχρι και Δευτερα το καπακι πισω οσες φορες και να το ανοιγο-κλεισα εχει τελεια εφαρμογη.

Link to comment
Share on other sites

karthan gsm εχω παντα και οταν ειναι να μπω ιντερωετ το βαζω στην αλλη και αυτες τις μερες ειναι ελαχιστη η λειτουργια σε ιντερνετ που του εχω κανει

 

konstantinoslp επειδη τωρα το εχω φορτισει δεν μπορω να σου πω ακριβως , θυμισε μου μονο πως τραβαω φοτο την οθονη του κινητου και την επομενη φορα θα βαλω

 

να προσθεσω επισης οτι λογο δουλειας το κινητο δεν το χρησιμοποιω τις καθημερινες και τωρα που το ανοιξα για περιεργια διχως να βαλω την καρτα σιμ στις εφαρμογες που πιγα να δω εχει ανοιξει(σε εκτελεση) τις εξης:

ρυθμισεις , Viber , Usb connectivity , υπηρεσιες google , oogle play store , επαφη sim , usbotg , πληκτρολογιο xperia.

μνημη ram 253 σε χρ. kai 137 ελευθ. και η μπαταρια σε 16 λεπτα στο 96% με οθονη 79% ετοιμοτητα κυψελης 10% συστημα αντροιντ 8% και λειουργικο συστημα αντροιντ 3%

και μιας και ανεφερα για τη χρηση του κινητου που ειναι απο Παρασκευη μεχρι και Δευτερα το καπακι πισω οσες φορες και να το ανοιγο-κλεισα εχει τελεια εφαρμογη.

φοτο την οθονη του κινητου με το power & volume down.

Το viber οταν δεν εισαι σε wi-fi να κανεις exit, εχω δει οτι εχει καταναλωση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

φοτο την οθονη του κινητου με το power & volume down.

Το viber οταν δεν εισαι σε wi-fi να κανεις exit, εχω δει οτι εχει καταναλωση.

 

ok για το Viber οσο για τη φοτο θα αργησω να τη βαλω

Link to comment
Share on other sites

ok για το Viber οσο για τη φοτο θα αργησω να τη βαλω

 

Ετοιμοτητα κυψελης σημαινει οτι καπου εχασες σημα. Μικρο το ποσοστο βεβαια.κατα τα αλλα ολα φυσιολογικα μου ακουγονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδή βλέπω κάποιες πολύ καλές custom roms να ξεπηδούν και επειδή είμαι noob σε αυτό θέλω να ρωτήσω 2 πολύ απλά πραγματάκια.

πρώτoν για να περάσω οποιαδήποτε custom rom χρειάζεται να έχω ξεκλειδώσει το bootloader σωστά? και δεύτερον ξεκλειδώνοντας το , το πιθανότερο είναι να χάσω την εγγύηση?

 

Καλυτερα να περιμενεις. Οι 2-3 roms που υπαρχουν, ειναι port απο το Xperia P (ο δημιουργος δεν εχει στα χερια του το Sole) και εχουν διαφορα μικρο-προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

φοτο την οθονη του κινητου με το power & volume down.

Το viber οταν δεν εισαι σε wi-fi να κανεις exit, εχω δει οτι εχει καταναλωση.

 

Και που πατας exit? Μετά από λίγη ώρα ξανα ανοίγει μόνο του.. Και πιάνει και 20 mb το *********..

Link to comment
Share on other sites

Και που πατας exit? Μετά από λίγη ώρα ξανα ανοίγει μόνο του.. Και πιάνει και 20 mb το *********..

Δεν πιστευω να το κλεινεις μετα και με παρατεταμενο το home(απο multitask)?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει εφαρμογή που να μετράει το συνολικό χρόνο εξερχομένων κλήσεων;

 

Κατςβασε το phonalyzr

 

 

 

 

 

Και που πατας exit? Μετά από λίγη ώρα ξανα ανοίγει μόνο του.. Και πιάνει και 20 mb το *********..

 

Ισχυει..το χω παρατηρησει.μετα απο λιγο ξανανοιγει μονο του

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει..το χω παρατηρησει.μετα απο λιγο ξανανοιγει μονο του

Κανω exit μεσα απο της ρυθμισεις του viber. Να ανοιξει μονο του σε εμενα ειναι ακραια περιπτωση και μου το κανει 2~3 φορες την εβδομαδα απο της 15~20 που το κανω exit. Εχω δει οτι αν κανω exit και μετα το κλεισω και απο της εφαρμογες που εμφανιζει στο multitask τοτε ανοιγει σχεδον σιγουρα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 1 δευτερόλεπτο μετά ανοίγει πάλι μόνο του... Έχε χάρη που το χρησιμοποιώ συχνά αλλιώς θα είχε φάει άσχημο σουτάρισμα...

 

Ερώτηση.. Τις εφαρμογές που έχω πληρώσει, μπορώ να τις ξανα κατεβάσω αν τις διαγράψω, ή πρέπει πάλι να πληρώσω?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.. Τις εφαρμογές που έχω πληρώσει, μπορώ να τις ξανα κατεβάσω αν τις διαγράψω, ή πρέπει πάλι να πληρώσω?

 

Μπορεις οσες φορες θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογες συνδεονται με τον λογαριασμο gmail που αγοραστηκαν. Μπορεις να τις διαγραψεις και να τις ξανακατεβασεις (χωρις να πληρωσεις) οσες φορες θελεις, αρκει να μην βαλεις αλλο gmail στο κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα να περιμενεις. Οι 2-3 roms που υπαρχουν, ειναι port απο το Xperia P (ο δημιουργος δεν εχει στα χερια του το Sole) και εχουν διαφορα μικρο-προβληματα.

 

θξ , ναι θα περιμένω , απλά έλεγα να πειραματιστώ για να μάθω. πάντως ok, δεν περνάω τίποτα που δεν αξίζει. απλά αυτά που ηπα περί bootloader είναι σωστά?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα στον go launcher! Δεν μπορω να βαλω στο homescreen το widget με το wi-fi,bluetooth,φωτεινοτητα κλπ. Μπορει κανεις να βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...