Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και ας μη βιαζόμαστε για το ζελεδακι..δεν υποστηρίζει flash οπότε χάνουμε τη λειτουργικότητα που είχε πριν το διαδίκτυο,όσον αφορά αυτό το κομμάτι!

 

Μπορείς να το εγκαταστήσεις άμα θες.

 

όντος γιατί και η ics δεν έχει και πρέπει να το βάλεις μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά,το ζελεδακι ΔΕΝ έχει υποστήριξη flash!!

Το παγωτακι παίρνει flash και το υποστηρίζει κανονικά,αλλά η επόμενη έκδοση android και οι άλλες στο μέλλον,ΟΧΙ....!

Η Adobe ενημέρωσε πως σταματά οριστικά την εξέλιξη του flash στο Android,χάριν του νέου προτύπου Html5....και το τελευταίο λειτουργικό που υποστηρίζει είναι το ICS...!!!

Και μάλιστα λέει πως η εγκατάσταση flash στο ζελεδακι,είναι ασύμβατη και προκαλεί μέχρι και αστάθεια συστήματος!!!

Εγώ σας προειδοποίησα πάντως!!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Ναι όμως αφού θα δώσουν στο J σημαίνει πως και το Sole που είναι καλύτερο μπορεί επίσης να πάρει ζελεδάκι χαλαρά....Έτσι και αλλιώς το sole καινούριο είναι δεν γίνεται(ούτε ένα χρόνο δεν είναι στην αγορά) να μην του δώσουν JB!!

 

Μα φυσικα και πρεπει και μπορει και οφειλει η σονυ να δωσει στο sole jb!! Δεν υπαρχει θεμα να μην το σηκωνει το κινητο. Απλα αναφερομαι το γεγονος της συγκρισης με το J. Ειναι λογικο να παρει αφου ειναι προσφατο τηλεφωνο. Οσο πιο προσφατο τοσο πιο λογικο να παρει την επομενη εκδοση. Παντως πιστευω θα την δωσει την αναβαθμιση. Αλλα θα αργησει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα και πρεπει και μπορει και οφειλει η σονυ να δωσει στο sole jb!! Δεν υπαρχει θεμα να μην το σηκωνει το κινητο. Απλα αναφερομαι το γεγονος της συγκρισης με το J. Ειναι λογικο να παρει αφου ειναι προσφατο τηλεφωνο. Οσο πιο προσφατο τοσο πιο λογικο να παρει την επομενη εκδοση. Παντως πιστευω θα την δωσει την αναβαθμιση. Αλλα θα αργησει

 

Γιατί όμως δεν είπε αν θα την δώσει ή όχι?Κάτι μου βρωμάει εδώ και δεν μου αρέσει..;)

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να εγκαταστησεις html5?

 

Υπάρχουν ήδη browsers που υποστηρίζουν html 5,όπως ο Dolphin...και σταδιακά θα το υποστηρίζουν όλο και περισσότεροι,αν δεν βγει κάποιο installer όπως υπήρχε/υπάρχει για το flash,για εγγενή υποστήριξη.

Το πρόβλημα μας δεν είναι αυτό όμως......

Το πρόβλημα είναι ότι ΟΛΟ το διαδίκτυο τώρα,στηρίζεται σε flash...

Θα πρέπει να αναπροσαρμοστουν οι ιστοσελίδες δηλαδή...

Και αυτό μπορεί να είναι εξαιρετικά χρονοβόρο.

Περιμένουμε να δούμε τις εξελίξεις!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,το ζελεδακι ΔΕΝ έχει υποστήριξη flash!!

Το παγωτακι παίρνει flash και το υποστηρίζει κανονικά,αλλά η επόμενη έκδοση android και οι άλλες στο μέλλον,ΟΧΙ....!

Η Adobe ενημέρωσε πως σταματά οριστικά την εξέλιξη του flash στο Android,χάριν του νέου προτύπου Html5....και το τελευταίο λειτουργικό που υποστηρίζει είναι το ICS...!!!

Και μάλιστα λέει πως η εγκατάσταση flash στο ζελεδακι,είναι ασύμβατη και προκαλεί μέχρι και αστάθεια συστήματος!!!

Εγώ σας προειδοποίησα πάντως!!

 

Η Adobe ενημέρωσε ότι είναι ασύμβατο με το ζελέ για να μην πάρει την ευθύνη, παρόλα αυτά παίζει κανονικά.

 

Πιστεύω ότι το sole θα πάρει ζελέ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όμως δεν είπε αν θα την δώσει ή όχι?Κάτι μου βρωμάει εδώ και δεν μου αρέσει..;)

 

Δυστυχως πρεπει να κρεμομαστε απο τις ορεξεις των εταιριων.Και καλα εμενα δεν με ενδιαφερουν οι εκδοσεις.Μια χαρα εκανα την δουλεια μου με 2.3.4 καποτε (μη σου πω και καλυτερα λογω των γνωστων bugs της ics) μια χαρα την κανω και τωρα με την 4.0.4 (σε αλλη εταιρια βεβαια)

Υπαρχουν ομως ατομα που τους ενοχλει παρα πολυ η μη αναβαθμιση των κινητων.Και εχουν δικιο εδω που τα λεμε.Με τις αναβαθμισεις η εταιρια δειχνει ποσο πολυ υπολογιζει τον πελατη ο οποιος εδωσε τα ωραια του λεφτουδακια και μετα η εταιρια τον παρατησε.Και δυστυχως ολες οι εταιριες το ιδιο ειναι λιγο πολυ... Οποτε δεν εχεις πολλες επιλογες.Ή αγοραζεις nexus και εχεις το κεφαλι σου ησυχο ή αρχιζεις διαβασμα και περνας custom roms.Τα παιδια στους xda κανουν φοβερη δουλεια.

Και εγω πιστευω οτι θα αναβαθμιστει το sole.Ειναι κινητο το οποιο εχει πουλησει κομματια αρκετα παγκοσμιως σαν mid range κινητο.Απο κει και περα αυτο που με βαζει σε σκεψεις ειναι το εξης.Στα κινητα του '11 εδωσε μια αναβαθμιση.Απο GB σε ICS.(ειχε δωσει βεβαια και μια απο 2.3.3 σε 2.3.4)

Τωρα ομως ειναι διαφορετικα τα πραγματα.Γιατι ηδη εδωσε μια αναβαθμιση απο ginger σε ICS.Οποτε αν παει σε jb θα δινει δευτερη αναβαθμιση.Αρα μπορει να σου πει, εγω σε αναβαθμισα μια φορα.οποτε δεν σε αφησα στη μοιρα σου..Αν βεβαια ισχυριστει κατι τετοιο, καλα να παθει και ειναι στην τελευταια θεση στις πωλησεις κινητων.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να σας πω κατι ασχετο με την jb

στην ics δεν υπάρχει στην notification bar δυνατότητα control bar (πχ για ανοιγμα κλεισιμο wifi, data, brightness κλπ) χωρίς εξωτερική εφαρμογή?

έβαλα το νέο widgetsoid αλλά συνέχεια η μπάρα πάει κάτω από τις ειδοποιήσεις..

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κατι ασχετο με την jb

στην ics δεν υπάρχει στην notification bar δυνατότητα control bar (πχ για ανοιγμα κλεισιμο wifi, data, brightness κλπ) χωρίς εξωτερική εφαρμογή?

έβαλα το νέο widgetsoid αλλά συνέχεια η μπάρα πάει κάτω από τις ειδοποιήσεις..

 

εμένα με το power toggles η μπάρα μένει πάνω :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το toggle widgets και η μπάρα μένει πάνω,Κωνσταντίνε όσο για την αναβαθμιση μπορούμε να ελπίζουμε!
Link to comment
Share on other sites

τι παραπανω εχει η jelly?

 

..το τρυπακι περί αναβαθμίσεων, ενημερώσεων κτλ, την αίσθηση οτι είσαι ενημερωμένος..ως ενα σημείο οκ. Με λίγα λόγια έδωσα τόσα λεφτά να σε αγορασω, δώσε μου λόγους να σε κρατήσω κτλ...

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

στην ics δεν υπάρχει στην notification bar δυνατότητα control bar (πχ για ανοιγμα κλεισιμο wifi, data, brightness κλπ) χωρίς εξωτερική εφαρμογή?

έβαλα το νέο widgetsoid αλλά συνέχεια η μπάρα πάει κάτω από τις ειδοποιήσεις..

 

Από χτες κάτοχος κι εγώ αυτής της πανέμορφης συσκευής (σε λευκό παρακαλώ).

 

Σχετικά με αυτό που λες, και μένα με χάλασε στην αρχή, αλλά έχω την εντύπωση ότι στα widgets μπορείς να επιλέξεις το "Εργαλεία" που κάνει ακριβώς τα ίδια και έχει και περισσότερες επιλογές.

 

Και η δική μου πρώτη ερώτηση: Πώς βλέπουμε τις επαφές της SIM;

Link to comment
Share on other sites

να σας πω κατι ασχετο με την jb

στην ics δεν υπάρχει στην notification bar δυνατότητα control bar (πχ για ανοιγμα κλεισιμο wifi, data, brightness κλπ) χωρίς εξωτερική εφαρμογή?

έβαλα το νέο widgetsoid αλλά συνέχεια η μπάρα πάει κάτω από τις ειδοποιήσεις..

 

Δες το power toggles, μπορείς να το βάλεις στη notification bar και από μπαταρία δεν τρώει σχεδόν τίποτα https://play.google.com/store/apps/details?id=com.painless.pc&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5wYWlubGVzcy5wYyJd

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω μια απαντηση..

 

για να κάνεις αντιγραφή κάνεις διπλό ταπ στην λέξη και σου εμφανιζονται κερσορες επιλογης και πανω πανω επιλογες για αντιγραφη/αποκοπη

για να κανεις επικολληση long press

Link to comment
Share on other sites

έχω τρελαθεί απο χθές που βλέπω σε όλα τα site οτι το sole δεν θα πάρει και καλά JB να ξεκινήσουμε όλοι το spam να δούμε αν θα μας τη δώσουν ... έλεος όμως !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως ειχα πει και παλια στα games τριτου προσωπου το floating touch πιανει ενω ειναι απενεργοποιημενο πχ. dead triger,critikal strike :worry: Edited by darkstan7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω wind κάρτα και έχω ενεργοποιήσει το πακέτο 500 ΜΒ με 5 ευρώ. Το κινητό μου είναι Xperia Sola. Ενεργοποιώ τα δεδομένα, αλλά δεν μπαίνει internet. Όταν αγόρασα την συσκευή είχε πάνω Andoid 2.3 και χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση έμπαινα κανονικά. Έκανα Update σε 4.0 και χθες ενεργοποίησα το πακέτο των 500ΜΒ. Δεν μπαίνει με τίποτα. Πήγα σε ένα κατάστημα wind και εκεί μου βάλανε για πρώτη φορά τις παρακάτω ρυθμίσεις:

Όνομα: WIND Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα κενά

 

Παρόλα αυτά πάλι δεν μπαίνει Internet. Πήρα τηλέφωνο στο 1231 και μου είπαν ότι το νούμερο μου είναι εντάξει και ότι θα πρέπει να κοιτάξω το κινητό ή την κάρτα. Καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

έχω τρελαθεί απο χθές που βλέπω σε όλα τα site οτι το sole δεν θα πάρει και καλά JB να ξεκινήσουμε όλοι το spam να δούμε αν θα μας τη δώσουν ... έλεος όμως !!!

 

To Sole απλά δεν αναφέρεται ούτε στις συσκευές που θα πάρουν, ούτε σε αυτές που δεν θα πάρουν. Μπορούμε να πιέσουμε όμως. ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω wind κάρτα και έχω ενεργοποιήσει το πακέτο 500 ΜΒ με 5 ευρώ. Το κινητό μου είναι Xperia Sola. Ενεργοποιώ τα δεδομένα, αλλά δεν μπαίνει internet. Όταν αγόρασα την συσκευή είχε πάνω Andoid 2.3 και χωρίς να κάνω καμία ρύθμιση έμπαινα κανονικά. Έκανα Update σε 4.0 και χθες ενεργοποίησα το πακέτο των 500ΜΒ. Δεν μπαίνει με τίποτα. Πήγα σε ένα κατάστημα wind και εκεί μου βάλανε για πρώτη φορά τις παρακάτω ρυθμίσεις:

Όνομα: WIND Internet

APN: gint.b-online.gr

MCC: 202

MNC: 10

Τύπος APN: Internet

Όλα τα άλλα κενά

 

Παρόλα αυτά πάλι δεν μπαίνει Internet. Πήρα τηλέφωνο στο 1231 και μου είπαν ότι το νούμερο μου είναι εντάξει και ότι θα πρέπει να κοιτάξω το κινητό ή την κάρτα. Καμιά ιδέα τι πρέπει να κάνω για να λυθεί το πρόβλημα;

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Βάλε στο google να βρείς τις ρυθμίσεις της wind για το ίντερνετ και τα mms και πέρασε τις χειροκίνητα.Νομίζω ότι αυτά που σου περάσανε δεν είναι σωστά.

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Βάλε στο google να βρείς τις ρυθμίσεις της wind για το ίντερνετ και τα mms και πέρασε τις χειροκίνητα.Νομίζω ότι αυτά που σου περάσανε δεν είναι σωστά.

 

Σωστά είναι !!http://magic-tips.blogspot.gr/2010/03/internet-mms.html

Ασ δοκιμάσει και ενα factory reset αφου εχει ελέγξει ολα τα άλλα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

http://www.groubal.com/lat...-sony-xperias/

παιδιά κάνετε support σε αυτήν την ενέργεια για να ακουστούμε πιο δυνατά για το θέμα με το jelly

 

"Error - Page not found"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...