Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα καταφερα και εβγαλα το εργοστασιακο screen protector που στην αρχη νομιζα οτι αυτη η "μεμβρανη" δεν επρεπε να βγει.

Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια απλη ζελατινα εμποριου!

 

http://imageshack.us/photo/my-images/155/1000743e.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/9/1000742ok.jpg/

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες γιατι ρουφαει την μπαταρια τοσο γρηγορα???

Ελεος, βαλαμε την ICS για καλυτερη αποδοση και το κινητο αποφορτιζει στο μισο χρονο..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες γιατι ρουφαει την μπαταρια τοσο γρηγορα???

Ελεος, βαλαμε την ICS για καλυτερη αποδοση και το κινητο αποφορτιζει στο μισο χρονο..

 

Όπως ανέφεραν και άλλοι η μπαταρία στρώνει μετά απο λίγες φορτίσεις. Το κινητό σαν απόδοση σαφώς ειναι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

έκανες clean install ή πέρασες την αναβάθμιση από πάνω?

πόσες ώρες σου βγάζει?

τι σου δείχνει στα stats? μήπως φταίει κάποια εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφεραν και άλλοι η μπαταρία στρώνει μετά απο λίγες φορτίσεις. Το κινητό σαν απόδοση σαφώς ειναι καλύτερο.

 

Αν ειναι ετσι, τοτε πασο.. :)

 

έκανες clean install ή πέρασες την αναβάθμιση από πάνω?

πόσες ώρες σου βγάζει?

τι σου δείχνει στα stats? μήπως φταίει κάποια εφαρμογή?

 

Clean install, πιο clean δε γινεται.

Ουτε εφαρμογες, ουτε τιποτα.

Ο, τι ειχα και πριν εχω τωρα..

 

Ελπιζω να ειναι αυτο που ειπε ο φιλος, οτι θα στρωσει μετα απο μερικες φορτισεις..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και εβγαλα το εργοστασιακο screen protector που στην αρχη νομιζα οτι αυτη η "μεμβρανη" δεν επρεπε να βγει.

Δεν ειναι τιποτα παραπανω απο μια απλη ζελατινα εμποριου!

 

http://imageshack.us/photo/my-images/155/1000743e.jpg/

 

http://imageshack.us/photo/my-images/9/1000742ok.jpg/

 

Με τι την εβγαλες??Να κανω και εγω μια αποπειρα :)

Link to comment
Share on other sites

 

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

darkstan7 με πινέζα νομίζω πως την έβγαλε....

Link to comment
Share on other sites

Με τη βοηθεια των παραπάνω post καταφερα και πέρασα την ics , αυτό που δεν έχω καταφέρει είναι να κάνω root τη συσκευή.Το λειτουργικό μου στο pc ειναι XP. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , μόλις αγόρασα την συσκευή και απλά τα σπάει . Έχω μια απορία τι ακριβώς είναι το root που λέτε δεν έχω καταλάβει? :O

Nokia:3330,2100,5210,5140i,5200,6233,6120c,6220c / Panasonic:VS2 / Sony Ericsson:K750,K618,S500,K850i,W595,Xperia X8 / Sony: Xperia Sole /Samsung:Galaxy y /ZTE: Blade V, Blade V220

Current device: Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό?

 

darkstan7 με πινέζα νομίζω πως την έβγαλε....

 

Cyanogenmod 9.1 για την συκσευή μας. τώρα άρχισε το Project. ;) Lογικά σύντομα θα δούμε Pure ics

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες γιατι ρουφαει την μπαταρια τοσο γρηγορα???

Ελεος, βαλαμε την ICS για καλυτερη αποδοση και το κινητο αποφορτιζει στο μισο χρονο..

 

το ειχα και εγω το προβλημα με την μπαταρια, μου αδειαζε καθε βραδυ 30% χωρις να κανω κατι και χωρις να τρεχει καποια εφαρμογη, το αφησα μια εβδομαδα, τελικα περασα παλι την ics και το προβλημα λυθηκε, ισως δεν ειχε κατσει καλα η εγκατασταση, αν σου συμβαινει κατι τετοιο και σε σενα η μονη λυση ειναι αυτη...

Edited by kkoletsis
Link to comment
Share on other sites

Με τι την εβγαλες??Να κανω και εγω μια αποπειρα :)

 

Φιλε μου για να βγαλεις την εργοστασιακη ζελατινα αρκει με κατι μυτερο να προσπαθησεις να σηκωσεις καποια γωνια.

Εγω εκανα την αρχη τριγυρω απο το ακουστικο και σιγα σιγα την εβγαλα. Ηθελα να κανω αντικατασταση με καποια δικια μου του εμποριου.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

έχω παραγγείλει το μαύρο και μέσα στην εβδομάδα θα μου έρθει!

σήμερα διάβασα και τις 185 σελίδες του thread!!

μερικές ερωτήσεις:

α) είδα έναν οδηγό για ροοτ (αυτο που ελεγε σε 30 δευτερα και ενα λινκ με οδηγό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=333153 ). unroot γίνεται, σε περίπτωση που χρειαστούμε εγγύηση?

β)αντίστοιχη ερώτηση για bootloader. γενικά για να περάσουμε custom rom, χρειάζεται φαντάζομαι να τον ξεκλειδώσουμε bootloader. κλειδώνει πάλι? αν θυμάμαι καλά διάβασα ότι είναι δύσκολο, αλλά δεν βρήκα κάποιον οδηγό. +ο μόνος τρόπος είναι μέσω του site της sony?

γ) αν και μαλλον ειναι υποκειμενό, ποια θήκη θεωρείτε καλύτερη: αυτή ή αυτή ?

είδα ότι οι περισσότεροι αυτές παίρνουν.

σε σχέση με την πρώτη, μαζεύει "βρωμιά"? και επίσης τα κουμπιά πατιούνται εξίσου ευκολα όταν δεν έχει θήκη?

 

α) απλά περνάς ξανά την ics και είσαι οκ

γ) οι σκληρές θήκες κάθονται πολύ καλύτερα αν κοιτάξεις οι ποιο πολλοί έχουμε πάρει αυτή και για βρομιά ούτε στις s-line έχω δει ούτε στην σκληρή , α και μην πάρεις κόκκινη στις S-Line θα σου βγει ψιλό ροζ (ακόμα και με μαύρο sole νομίζω) εγώ την πάτησα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια ειναι δυνατον να συμβαινει; Να εχει μεγαλυτερη διαρκεια μετα απο καποιες φορτησεις επειδη βαλαμε την ICS.

Νομιζω πως η μπαταρια ειναι ηδη στρωμενη αφου εχουμε δουλεψει το κινητο τοσο καιρο με την 2.3.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την μπαταρια ειναι δυνατον να συμβαινει; Να εχει μεγαλυτερη διαρκεια μετα απο καποιες φορτησεις επειδη βαλαμε την ICS.

Νομιζω πως η μπαταρια ειναι ηδη στρωμενη αφου εχουμε δουλεψει το κινητο τοσο καιρο με την 2.3.

 

εγώ νομίζω ότι απλά στην αρχή πειράζεις πολύ το κινητό οπότε και λογικό να έχουν ανοίξει πολλά στο background και να τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία ,μετά σιγά σιγά το αφήνεις οπότε και "φτιάχνει". παρατήρησα οτι με ics αν πας να κλείσεις τις εφαρμογές που σου τρώνε ram και εκείνες κάνουν απευθείας επανεκκίνηση τότε σου φεύγει η μισή μπαταρία κάθε φορά που πας να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα την ics!

Κατι που παρατηρησα είναι οτι στο άλμπουμ δειχνει ολες τις φωτο χυμα και οχι όπως την προηγουμενη εκδοση που είχε φακέλους,αρκετα σπαστικο για μένα...

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και περασα την ics!

Κατι που παρατηρησα είναι οτι στο άλμπουμ δειχνει ολες τις φωτο χυμα και οχι όπως την προηγουμενη εκδοση που είχε φακέλους,αρκετα σπαστικο για μένα...

 

Πανω δεξια εχει επιλογη και αλλαζει την εμφανιση , δειχνοντας τις φωτογραφιες σε φακελους

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Πανω δεξια εχει επιλογη και αλλαζει την εμφανιση , δειχνοντας τις φωτογραφιες σε φακελους

 

 

Πατώντας επιστροφη όμως σε ξαναβαζει στις "χύμα" φωτο!!

:protest:
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας επιστροφη όμως σε ξαναβαζει στις "χύμα" φωτο!!

 

Ναι ετσι ειναι . Τοσο πολυ σε πειραζει ? Εγω πστευω ειναι πιο γρηγορος και πιο ομορφος απο τον προηγουμενο

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το φλασάκι δουλεύει και σαν φακός;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το φλασάκι δουλεύει και σαν φακός;

 

Με εφαρμογη ναι :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχει αυτό το χαρακτηριστικό από τη μάνα του το μόνο που κάνει η εφαρμογή είναι να ανάβει την οθόνη σε λευκό σε full φωτεινότητα.

Έτσι γινόταν στο Legend πριν την αναβάθμιση σε 2.2

Την έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή που μου λες;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχει αυτό το χαρακτηριστικό από τη μάνα του το μόνο που κάνει η εφαρμογή είναι να ανάβει την οθόνη σε λευκό σε full φωτεινότητα.

Έτσι γινόταν στο Legend πριν την αναβάθμιση σε 2.2

Την έχεις δοκιμάσει την εφαρμογή που μου λες;

 

led light δοκιμασμενο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...