Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια απορία!Χρησιμοποιώ το advanced task killer και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά όντως χρησιμεύει σε κάτι.Όποτε να το ανοίξω μου βγάζει εφαρμογές που τρέχουν από πίσω τις οποίες εγώ δεν τις έχω ανοίξει ποτέ!Είναι όντως ανοιχτές οι μας δουλεύει το προγραμματάκι?

 

Εινι οντως ανοιχτες.

Μην χρησιμοππιεις τασκ κιλερς.δεν χρειαζονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χέι, εγώ απλά ενημερώνω λέγοντας μία εμπειρία, ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να γίνει και πως ....

Μαζί με το Google Search, ξήλωσε και το Facebook ... Οπότε δεν νομίζω να μην έφταιγε το Google Search ...

 

Ναι βρε παλικάρι μου καλά έκανες κ το είπες!κ γω είπα την εμπειρία μου όμως:p

Το κάθε τηλέφωνο έχει τα δικά του κόλπα!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έβαλα την καινούργια έκδοση ακολουθώντας τις οδηγίες του Viper και πραγματικά το τηλέφωνο είναι πολύ καλύτερο.:)

Έχει όλα τα καλούδια του ICS και πάει πολύ γρήγορα.

Έχω την υποψία ότι τρώει πιο γρήγορα τη μπαταρία σε σχέση με πριν , αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί κι εγώ όλο το πειράζω.

 

Τα δύο πολύ κακά κατά την άποψή μου παραμένουν::mad:

1) Δε μπορεί να συνδεθεί σε wifi με channel μεγαλύτερο του 11

2) Το radio δεν έχει sleep mode (να κλείνει μετά από λίγη ώρα).

 

Έχω βάλει το go launcher και πηγαίνει πολύ γρήγορα.

Αν φορτώσει στο browser καμία σελίδα με πολλές πληροφορίες τότε φαίνεται η έλλειψη μνήμης , αλλά με όχι σοβαρές συνέπειες.

Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με το ics.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εκεί θα βρίσκονται όλες οι εφαρμογές που θα επιτρέπεις να έχουν root access. Όταν θα θες μια εφαρμογή να πάψει να έχει root access την σβήνεις από τον superuser
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με το παγωτο χαθηκε η δυνατότητα που ειχαμε να τραβάμε screenshots πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο κλειδώματος;;
Link to comment
Share on other sites

Με το παγωτο χαθηκε η δυνατότητα που ειχαμε να τραβάμε screenshots πατώντας παρατεταμένα το πλήκτρο κλειδώματος;;

 

Δοκίμασε volume + ή - μαζί με power button

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχω την υποψία ότι τρώει πιο γρήγορα τη μπαταρία σε σχέση με πριν , αλλά δεν είμαι σίγουρος γιατί κι εγώ όλο το πειράζω.

 

 

Αυτο θα εγραφα και εγω!

Νομιζω πως τρωει αρκετη μπαταρια!

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φοβιζε το θέμα της μπαταρίας αλλά προς το παρόν δεν έχω δει κάποια εμφανή διαφορά. Έχει και μια πολύ καλή επιλογή όσο αφορά το κινητό σε αναμονή που απενεργοποιεί αυτόματα την μεταφορά δεδομένων και την ενεργοποιεί αυτόματα όταν ξαναπιάσεις το κινητό στα χέρια σου για να το λειτουργήσεις. Edited by Androides
Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω ένα πρόβλημα εχω βάλει τον nova launcher δουλεύει άψογα αλλΑ όταν πάω στα widgets δεν μου εμφανίζει αυτό της μουσικής ξέρει κανείς τίποτα για αυτό το θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα:)

 

Αν εννοεις την εφαρμογη Walkman, το widget παιζει μονο με τον stock launcher της Sony. Με οποιοδηποτε αλλο, δεν εμφανιζεται το Widget.

Link to comment
Share on other sites

ξαναεκανα εγκατασταση το os και διορθώθηκαν αρκετα πραγματα..και το led.το lag μειωθηκε αλλα δεν εξαφανιστηκε.

 

δοκίμασε να βάλεις έναν άλλον launcher...σήμερα έβαλα τον go launcher και το lag εξαφανίστηκε. δεν έχω καθόλου όπως είχα στον stock.η ram γεμίζει βεβαια , αλλα δεν εμφανίζει καθόλου κωλύματα.

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τη φωνητική αναζήτηση και την φωνητική κλήση εννοείς;

κανενα απο τα 2.. στις ρυθμισεις στο "Γλώσσα και Εισαγωγή" στις μεθοδους εισαγωγης εχει τα πληκτρολογια.. ενα απο αυτα ειναι η φωνητικη πληκτρολογηση Google

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε volume + ή - μαζί με power button

μπα, δυστυχώς δεν κατάφερα να βγάλω screenshot με αυτόν τον τρόπο. μάλλον τη χάσαμε τη λειτουργία αυτή και χρειάζεται να γίνει ρουτ για να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα πλέον

Εμένα με φοβιζε το θέμα της μπαταρίας αλλά προς το παρόν δεν έχω δει κάποια εμφανή διαφορά. Έχει και μια πολύ καλή επιλογή όσο αφορά το κινητό σε αναμονή που απενεργοποιεί αυτόματα την μεταφορά δεδομένων και την ενεργοποιεί αυτόματα όταν ξαναπιάσεις το κινητό στα χέρια σου για να το λειτουργήσεις.

αυτή η επιλογή είναι πραγματικά πολύ χρήσιμη. θα τη χρησιμοποιήσουμε αρκετές φορές μου φαίνεται :P

Καλημερα:)

 

Αν εννοεις την εφαρμογη Walkman, το widget παιζει μονο με τον stock launcher της Sony. Με οποιοδηποτε αλλο, δεν εμφανιζεται το Widget.

κάποιο αντίστοιχο widget υπάρχει;

δοκίμασε να βάλεις έναν άλλον launcher...σήμερα έβαλα τον go launcher και το lag εξαφανίστηκε. δεν έχω καθόλου όπως είχα στον stock.η ram γεμίζει βεβαια , αλλα δεν εμφανίζει καθόλου κωλύματα.

Πάντως, και με nova launcher ρολάρει πολύ καλύτερα από το μαμά launcher. τώρα καταλαβαίνω γιατί όλοι μιλούσαν για το nova

Link to comment
Share on other sites

μπα, δυστυχώς δεν κατάφερα να βγάλω screenshot με αυτόν τον τρόπο. μάλλον τη χάσαμε τη λειτουργία αυτή και χρειάζεται να γίνει ρουτ για να περάσουμε κάποιο πρόγραμμα πλέον

 

Δουλεύει με power button και volume down μαζί ..

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν πράγματι έπιασε. δεν το πατούσα συγχρονισμένα και και μου κατέβαζε απλά την ένταση,γι' αυτό δεν έπιανε! ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

κάποιο αντίστοιχο widget υπάρχει;

 

δοκίμασε το n7player

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...