Jump to content

Sony Xperia Sole / Sola


Karthan7
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ!Τελικά τι γίνεται με την " ζελατίνα"? Υπάρχει δεν υπάρχει απο το εργοστάσιο? Να βάλουμε επιπλέον άλλη ή θα δημιουργηθεί πρόβλημα?

Ναι φιλε εχει εργοστασιακη ζελατινα. Καποιες σελιδες πριν εδω στο φορουμ ενα μελος κατεφερε και την εβγαλε και ειπε οτι ειναι μια απλη ζελατινα εμποριου. Θεωρω περιττο να εχεις ζελατινα πανω απο αλλη ζελατινα. Εδω μερικοι βγαζουν την εργοστασιακη για να εχουν καλυτερη αισθηση στην οθονη. Ενα μελος απο εδω πηγε να βαλει screen protector πανω απο το εργοστασιακο τελικα δεν κατεφερε να το βαλει και του βγηκε και η εργοστασιακη ζελατινα.

 

Και το U έχει εργοστασιακή ζελατίνα αλλά προτείνεται να βάλεις και αυτήν που σου δίνει. Προφανώς η εργοστασιακή ζελατίνα υπάρχει για τον λόγο αμα πέσει το κινητό να μην γίνει κομματάκια το glass

 

Σε ξενα forums εχει γινει μεγαλη συζητηση γι αυτο. Στο επισημο forum της SOΝΥ που ειναι για support επισημο μελος της Sony ειπε οτι αυτη ζελατινα βγαινει που εχει απο το εργοστασιο. Νομιζω πως ολα τα εργοστασιακα screen protector προστατευουν απο αυτο που ειπες πιο πανω. Και το S εχει ιδια. Οσοι εβγαλαν την εργοστασιακη στο S παρατηρησαν οτι η οθονη δεν γεμιζει σκονη τοσο ευκολα και επαφη στο touch screen ειναι πολυ καλυτερη.

Τελος λεει το κινητο μας στα χαρακτηριστικα λεει οτι ειναι Scratch Resistant. Προφανως εννοει αυτο αν βγαλεις την εργοστασιακη ζελατινα. Γιατι σε εμενα το εργοστασιακο screen protector γρατζουνηθηκε πολυ ευκολα.

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες ενας φιλος μου ενδιαφερεται να παρει αμεσα πολυ αμεσα ή το sole ή το xperia u. Ποιο λετε;
TCe
Link to comment
Share on other sites

σημερα το δοκιμασα με 2-3 bluetooth handsfree

σε ολα ο συνομιλητής με ακουει πολυ δυνατα σε σημειο να μην καταλαβαινει τι λεω σχεδον

υπαρχει τροπος να διορθωθει?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με την κάρτα sim ...και σχεδόν 1 φορά την ημέρα

μου λέει ότι δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου και αναγκάζομαι να το κλείσω και να το ξαναανοίξω....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω καρτουλα mSD θα μπορω να βαζω προγραμματα(πχ gps και παιχνιδια) μεσα στην καρτα ή πρεπει υποχρεωτικα να χρησιμοποιω την εσωτερικη sd?
Link to comment
Share on other sites

νομιζω την εσωτερικη sd

δοκιμασα να βαλω τους χαρτες του navigon στην εξωτερικη sd αλλα δεν τους εβλεπε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εχω ενα θεμα με το sole οταν ειναι σε sleep mode ενεργοποιειται η οθονη απο μόνη της (δηλαδη φωτιζεται) και μετα πεφτει παλι σε sleep mode. Το κανει σχετικα συχνα. To εχει παθει κανείς αυτο????????????? κατα τα αλλα super to κινητο. Επίσης μηπως έχει κανεις να προτείνει καμια θηκη σιλικονης θα προτιμουσα να είναι οσο το δυνατον πιο διαφανης χωρίς χρωμα!!!!!!!

 

Ευχαριστω

Βασίλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εχω ενα θεμα με το sole οταν ειναι σε sleep mode ενεργοποιειται η οθονη απο μόνη της (δηλαδη φωτιζεται) και μετα πεφτει παλι σε sleep mode. Το κανει σχετικα συχνα. To εχει παθει κανείς αυτο????????????? κατα τα αλλα super to κινητο. Επίσης μηπως έχει κανεις να προτείνει καμια θηκη σιλικονης θα προτιμουσα να είναι οσο το δυνατον πιο διαφανης χωρίς χρωμα!!!!!!!

 

Ευχαριστω

Βασίλης

 

φίλε μου εγώ έχω αυτήν

 

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/PURO-Cover-Sony-Xperia-Sole-Clear-Black-SEXSOLACLEARBLK.htm

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εχω ενα θεμα με το sole οταν ειναι σε sleep mode ενεργοποιειται η οθονη απο μόνη της (δηλαδη φωτιζεται) και μετα πεφτει παλι σε sleep mode. Το κανει σχετικα συχνα. To εχει παθει κανείς αυτο????????????? κατα τα αλλα super to κινητο. Επίσης μηπως έχει κανεις να προτείνει καμια θηκη σιλικονης θα προτιμουσα να είναι οσο το δυνατον πιο διαφανης χωρίς χρωμα!!!!!!!

 

Ευχαριστω

Βασίλης

 

λογικα καποια εφαρμογη προκαλει αυτο το αποτομο ξυπνημα του κινητου σου.

Link to comment
Share on other sites

οταν κλειδωνει η οθονη πως γινεται να φενεται μονο η ωρα και αν κανεισ αριστερα να πηγενει στην συντομευση της μουσικης??

γιατι πατιεται και παιζει μουσικη ενω το εχω στη τσεπη..

βασικα δεν καταλαβαινω απο την στιγμη που ειναι κλεδωμενο γιατι συρετε η οθονη....

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η καρτα mSD για ποιο λογο ειναι ?Μονο για εξτρα mp3 photos?Επεκταση της μνημης του κινητου για εφαρμογες δεν γινεται?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4157251#post4157251

 

άσχετο αλλα έχει δοκιμάσει κανένας καμιά εφαρμογή για FM transmitter ή αν το έχει το κινητό απο μόνο του ?

Edited by iobelika
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εχω ενα θεμα με το sole οταν ειναι σε sleep mode ενεργοποιειται η οθονη απο μόνη της (δηλαδη φωτιζεται) και μετα πεφτει παλι σε sleep mode. Το κανει σχετικα συχνα. To εχει παθει κανείς αυτο????????????? κατα τα αλλα super to κινητο. Επίσης μηπως έχει κανεις να προτείνει καμια θηκη σιλικονης θα προτιμουσα να είναι οσο το δυνατον πιο διαφανης χωρίς χρωμα!!!!!!!

 

Ευχαριστω

Βασίλης

μου το κάνει και εμένα αυτό όταν η μπαταρία είναι χαμηλή

τροποποίησα στην εξοικονόμηση ενέργειας την εξοικ. μπαταρίας στο 10% απο 25% και θα το παρατηρήσω σήμερα.

Edited by takmos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ένα μήνα κοντά και εχθές ξαφνικά πήγα να γράψω ένα μήνυμα και δεν πατιόταν το w και ο αριθμός 2. Συγκεκριμένα πατούσα πάνω στο 2 και έγραφε 13 δηλαδή πατιόταν το 1 και το 3. Άσχετα που πριν λίγες ημέρες άρχισε να να κολλάει στο ξεκλείδωμα η όταν πήγαινα να απαντήσω όπως έσερνα τη μπάρα έκανε αλματάκια προς τα δεξιά και δεν έφτανε στην άκρη για να απαντήσω στο τηλέφωνο.. Τα χω παίξει έδωσα 260 και τώρα θα με @@@ αν πάει για εγγύηση θα το πάρω τέλος καλοκαιριού....
www.pc-maniacs.com
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το κινητό ένα μήνα κοντά και εχθές ξαφνικά πήγα να γράψω ένα μήνυμα και δεν πατιόταν το w και ο αριθμός 2. Συγκεκριμένα πατούσα πάνω στο 2 και έγραφε 13 δηλαδή πατιόταν το 1 και το 3. Άσχετα που πριν λίγες ημέρες άρχισε να να κολλάει στο ξεκλείδωμα η όταν πήγαινα να απαντήσω όπως έσερνα τη μπάρα έκανε αλματάκια προς τα δεξιά και δεν έφτανε στην άκρη για να απαντήσω στο τηλέφωνο.. Τα χω παίξει έδωσα 260 και τώρα θα με @@@ αν πάει για εγγύηση θα το πάρω τέλος καλοκαιριού....

 

Να φανταστω restart εχεις χανει τη συσκευη.

Μηπως περασες καμια εφαρμογη που βαραινει πολυ το κιντο;

Μαλλον για επιδιορθωση με SUS σε βλεπω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με την κάρτα sim ...και σχεδόν 1 φορά την ημέρα

μου λέει ότι δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου και αναγκάζομαι να το κλείσω και να το ξαναανοίξω....:worry:

 

Σας παρακαλώ ας δώσει τα φώτα του κάποιος.....είμαι απελπισμένος :(

Link to comment
Share on other sites

Μηπως φταει η καρτα sim και οχι η συσκευη? Ισως δεν κανει καλη επαφη, ισως δεν την κουμπωσες καλα. Δοκιμασε με αλλη sim ή δοκιμασε την ιδια sim σε αλλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Λεει ότι αν έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader φλασάρεις τις rom που σου δίνει και έχεις τον bootloader πάλι κλειδωμένο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορεια.Στο elixir η ελευθερη μνημη μου γραφει συνεχεια απο 50 mb -70 mb.Δεν ειναι πολυ λιγο?

Επισης ηθελα να ρωτησω οταν θελω να περασω μια εφαρμογη μεσω usb και το κινητο αρχιζει να φορτιζει, αν το κανω συχνα αυτο (βαζε βγαζε) δεν καταστρεφει τη μπαταρια?

Edited by spocky
Link to comment
Share on other sites

Λεει ότι αν έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader φλασάρεις τις rom που σου δίνει και έχεις τον bootloader πάλι κλειδωμένο.

 

δηλαδη μπορω να ξαναφερω το κινητο εντος εγγυησης?

αν τον κανω unlock και τον κανω relock

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως δουλεύει, ναι.

 

Θα το παρακολουθησω στο xda να δω αν το τεσταρουν

σε αλλα μοντελα εχει βγει κατι αντιστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Sole / Sola

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...