Jump to content

[Εφαρμογή] Για λίγες μόνο μέρες, δωρεάν το app "Bres to"


Erevodifwntas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να γιορτάσουμε τους 6 μήνες και τους 2000 χρήστες του Benzini GR, για λίγες μόνο μέρες δίνουμε δωρεάν την εφαρμογή "Bres to".

 

Bres to

 

Αν ψάχνετε να βρείτε βενζινάδικα, στάσεις ΜΜΜ (μόνο Αθήνα), κάπου να φάτε ή κάποιο ATM, η εφαρμογή "Βρες το" θα σας φανεί ιδιαίτερα χρήσιμη. Αναλαμβάνει να σας δείξει τα κοντινότερα σημεία ενδιαφέροντος, βάσει των κριτηρίων σας, και να σας καθοδηγήσει σε αυτά (απλά κάνοντας tap πάνω στο εικονίδιό τους στο χάρτη). Για τον εντοπισμό των ΜΜΜ, εστιατορίων και ATM, δεν χρειάζεται σύνδεση στο δίκτυο.

 

Αν σας άρεσε το Benzini GR, τότε θα αγαπήσετε και το "Bres to".

 

Συνεχώς εμπλουτίζουμε τη βάση δεδομένων μας με νέα καταστήματα από όλη την Ελλάδα.

 

Κατεβάστε το από εδώ: http://www.windowsphone.com/el-GR/apps/9acd0396-6976-481d-bad7-dee589c23b8f

 

Το feedback σας είναι ευπρόσδεκτο (και απαραίτητο)

 

P.S. Αν σας αρέσει η εφαρμογή, βοηθήστε μας να φτάσουμε τις 50 αξιολογήσεις, και το "Bres to" θα παραμείνει δωρεάν για πάντα

Edited by Erevodifwntas
Link to comment
Share on other sites

Εϊχα κατεβάσει το 'Βρες την Βενζίνη' και ήταν πολύ καλό.

Σου έβαλα 4 αστεράκια διότι:

1) Είναι πολύ όμορφη εφαρμογή που εκμεταλεύεται το Metro σε άριστο βαθμό

2) Στα βενζινάδικα είναι πολύ σωστό. Βέβαια αποκλίσεις μπορεί να υπάρχουν καμιά φορά, αλλά δεν φταίτε εσείς σε αυτό. Κατανοητό.

3) Στις τράπεζες είναι πολύ σωστό.

4) Σε βρίσκει με την μία και σου βγάζει αποτελέσματα με το που ανοίξεις την εφαρμογή

...αλλά...

5) Με ψιλοχαλάει το 'Bres To','Βres tin benzini' κτλ. Γιατί δεν το αφήνετε στα Ελληνικά; Άλλωστε η εφαρμογή απευθύνεται σε ελληνόφωνους.

6) Τα φαγάδικα στην περιοχή μου δεν είναι αρκετά ακριβή. Πολλά δεν υπάρχουν πλέον, ενώ από καινούρια που έχουν ανοίξει τα τελευταία 2-3 χρόνια δεν υπάρχουν καν. Είναι σαν να βλέπω την γειτονιά μου το 2007-08.

 

Πολύ καλή δουλειά πάντως, συνεχίστε...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε και για τα καλά σου λόγια και για τις παρατηρήσεις (feel free να γράφεις τις παρατηρήσεις σου στα σχόλια)

 

σχετικά με το 5.

δυστυχώς επειδή οι περισσότερες εφαρμογές είναι στα αγγλικά, αν η εφαρμογή λεγόταν "Βρες το" δεν θα ήταν εύκολο να εντοπισθεί στη λίστα εφαρμογών του κινητού (το πόσο εύκολα ή δύσκολα εξαρτάται από τις ρυθμίσεις του κάθε χρήστη). Επίσης επειδή με τους ελληνικούς χαρακτήρες αντιμετωπίζουμε ακόμα κάποια προβλήματα (ναι, ναι το 2012!!! π.χ. δε δείχνει ελληνικά, αλλά κινέζικα το control για το routing!!!!), προτιμήσαμε να μην το ριψοκινδυνέψουμε. Αν στο μέλλον δούμε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε θα μετονομαστεί σε Βρες το (άλλωστε αυτό χρησιμοποιούμε και στο live tile μας -όπου σου δείχνει τις τιμές των βενζινάδικων).

 

για το 6.

κάνουμε προσπάθεια για update των δεδομένων, αλλά όπως καταλαβαίνεις παίρνει χρόνο (ειδικά τώρα πια που ανοιγοκλείνουν τα καταστήματα). Αν δούμε ότι σας αρέσει η εφαρμογή και θέλετε να συμμετέχετε ενεργά, θα προσθέσουμε και μηχανισμό για να βάζουν οι ίδιοι οι χρήστες τις εγγραφές τους.

 

Σε κάθε περίπτωση σε ευχαριστούμε για το χρόνο σου και για τα καλά σου λόγια!

 

Άλλα 48 σχόλια έμειναν :-)

Edited by Erevodifwntas
Link to comment
Share on other sites

Για το 6, θα ήταν πάρα πολύ καλό αν μπορούσαμε να στέλνουμε και εμείς δεδομένα
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με την ενημέρωση της βάσης δεδομένων απο εμας... Επίσης θα ήθελα να υπάρχει και επιλογή για φαρμακεία, νοσοκομεία και κατά προτίμηση τα εφημερεύοντα...

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με την ενημέρωση της βάσης δεδομένων απο εμας... Επίσης θα ήθελα να υπάρχει και επιλογή για φαρμακεία, νοσοκομεία και κατά προτίμηση τα εφημερεύοντα...

 

Και τα 2 (καθώς και ακόμα μία έκπληξη) είναι στα άμεσα σχέδιά μας ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οφείλω με τη σειρά μου να πω ένα μπράβο σε τέτοιου είδους δουλειές!

 

Κeep up the good work και ότι χρειαστείς στη διαχείριση του θέματος, μη διστάσεις να με ενοχλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογη την κατέβασα μιας και ήμουν Αθήνα αυτές τις μέρες και μου ήταν πάρα πολύ εξυπηρετική ειδικά όσων αφορά τα δρομολόγια των ΜΜΜ,μιας και άτομα που δεν μένουν Αθήνα δεν γνωρίζουν τις διαδρομές και λοιπά.Επίσης χρησιμοποίησα την επιλογή για τα ΑΤΜ.

Το μόνο που δεν δοκίμασα ήταν τις επιλογές των μαγαζιών.

 

Πάντως θα μπορούσατε να χρησιμοποιήσετε κάτοικους μιας περιοχής και να εμπλουτίσετε την λίστα των διαθέσιμων μαγαζιών!!

 

Πάντως μπράβο εξαιρετική δουλειά.και το ui είναι ωραίο.

 

ΥΓ.Πως μπορώ να αξιολογήσω στο marketplace???To ψάχνω τόση ώρα και δεν το βρίσκω.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε όλους!!! Έχουμε ήδη 12 κριτικές (σε ελληνικό, βρετανικό και αμερικάνικο marketplace) και περιμένουμε τα σχόλιά σας.

 

ΥΓ.Πως μπορώ να αξιολογήσω στο marketplace???To ψάχνω τόση ώρα και δεν το βρίσκω.

 

Νομίζω ότι αυτό το link θα σε βοηθήσει http://www.microsoft.com/windowsphone/el-gr/howto/wp7/apps/rate-and-review-apps.aspx

Link to comment
Share on other sites

Για να αξιολογήσουμε μια εφαρμογή κάνουμε παρατεταμένο touch πάνω της και κάτω από το pin to start, έχει rate and review.

Εννοείται απαιτείται internet.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ένα περίεργο θεματάκι (bug του marketplace; ). Μία φίλη μου, 3 μέρες τώρα προσπαθεί να αξιολογήσει το "Bres to" και δεν τα έχει καταφέρει. Αν και κάνει submit δεν εμφανίζεται ποτέ -το έκανε και μπροστά μου, οπότε δεν έκανε κάτι λάθος. Έχετε παρατηρήσει κάτι ανάλογο; Η αξιολόγηση που κάνατε έχει εμφανιστεί; Αν μπορείτε ελέγξτε το, κυρίως για να βγάλουμε κανένα bug report στην MS ;-)

 

Ωστόσο φτάσαμε ήδη τις 18 αξιολογήσεις!!!! Και συνεχίζουμε ;-) Σας ευχαριστούμε όλους!!

Edited by Erevodifwntas
Link to comment
Share on other sites

Το εχω παρατηρήσει και σε άλλες εφαρμογές που πήγα να κάνω αξιολόγηση,δεν την έπαιρνε με τιποτα. Πάντως στη δικιά σου εφαρμογή δεν ειχα πρόβλημα, δέχτηκε κανονικά την αξιολόγηση στο UK market. Ελπίζω να έχετε ιδέες και για άλλες εφαρμογές στα σκαριά, γιατι καλές ελληνικές εφαρμογές σαν τη δική σας λείπουν απο το marketplace...

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστούμε όλους!!! Ιδέες έχουμε ακόμα αρκετές, αλλά χρόνος δεν υπάρχει ;-) Πάντως ήδη δουλεύουμε στα νέα features του Bres to και ελπίζουμε επιτέλους να βγάλουμε και το Touring Machine... ο client για WP7 έχει τελειώσει και δουλεύουμε τις εκδόσεις για android και iphone, ωστόσο αυτό που μας λείπει είναι το περιεχόμενο. Κάνουμε κάποιες επαφές με μουσεία, αλλά ακόμα μας νικά ;-) Ελπίζουμε σύντομα να έχουμε την αρχή της πιλοτικής φάσης του συστήματος.

 

Και για να μην ξεχνιόμαστε, φτάσαμε ήδη τα 22 σχόλια στα 3 marketplaces (Ελλάδα, UK, USA). Φτάσαμε σχεδόν στη μέση!!!

Edited by Erevodifwntas
Link to comment
Share on other sites

Οκ το βρήκα!!!Δεν είχα προσέξει πολύ το Rate and review γτ δεν το είχα χρησιμοποιήσει εώς τώρα!

 

5 stars from me too!! ;)

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Φτάσαμε ήδη τα 29 σχόλια!!! Άλλα 21 θέλουμε!!! Συνεχίζετε να κατεβάζετε και να χρησιμοποιείτε την εφαρμογή μας, ωστόσο μην ξεχνάτε να τη βαθμολογείτε κιόλας! ;-)

 

P.S. Αφιερώνοντάς μας 1-2 λεπτά από τον χρόνο σας για να μας βαθμολογήσετε, ανταμείβετε τη σκληρή δουλειά των τελευταίων μηνών μας. Σας ευχαριστούμε και πάλι! (στατιστικά λιγότεροι από 5% από όσους κατεβάζουν την εφαρμογή τη βαθμολογούν κιόλας)

Link to comment
Share on other sites

5* Από εμένα.

Όταν κάνετε τις αναβαθμίσεις τα πρατήρια

πουλάνε και άλλα καύσιμα εκτός από βενζίνη όπως

Πετρέλαιο υγραέριο μας απασχολούν και αυτές οι μορφές

ενέργειας αν μπορείτε να το δείτε θα είναι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να ενημερώνεται από το gasprice και τα Πρατηρια και η τιμές και η θέση τους?

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ήδη ενσωματώσει τις τιμές για το πετρέλαιο (κίνησης και θέρμανσης), και μάλλον στο επόμενο update θα γίνει διαθέσιμο σε όλους (αν όλα πάνε καλά στο Update θα υπάρχουν και κάποια ακόμα καλούδια, stay tuned!). Δυστυχώς για το υγραέριο δεν έχουμε κάποιο τρόπο να ενημερωνόμαστε για τις τιμές των πρατηρίων :-( Ίσως απλά ενσωματώσουμε πληροφορίες για το ποια πρατήρια προσφέρουν υγραέριο... Το μελετάμε το θέμα.

 

Σχετικά με το gasprice, για να χρησιμοποιήσουμε τα στοιχεία τους, θα πρέπει να κάνουμε κάποια συμφωνία με το site. Ωστόσο η όλη μας προσπάθεια ξεκίνησε χομπίστικα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως δεν θα έχουνε θέμα. Μπορώ να ρωτήσω αν θες.η τιμές είναι αρκετά ενημερωμενες και υπάρχουν όλα τα πρατηρια και η υπηρεσίες τους.5και από μένα.

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή είναι άψογη.Δυστυχώς δεν μπορώ να βάλω κριτική γιατί τρέχω τα wp7 στο hd2 και δεν έχω κωδικό ενεργοποίησης του market.Eτσι περνάω τις εφαρμογές μέσα από το winco app store ως xap.Ελπίζω να συνεχίσει να είναι free.

Η microsoft με αυτή την τακτική με αποτρέπει από το να πάρω ένα μελλοντικό wp7 phone.Αντίθετα η google ενώ βλέπει ότι τρέχουμε android στο hd2 μας αφήνει να χρησιμοποιήσουμε το μάρκετ και δε βγήκε χαμένη.Εχω αγοράσει πολλές εφαρμογές για το android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...