Jump to content

Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ Deathangel μεσα σε 5 λεπτά το έφτιαξα...

 

Μόνο που παρατήρησα οτι τις λήψεις τις δείχνει ακόμα στην phone memory ενω κάνει install στην SD...Τι να κάνω?

Edited by peris7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 819
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει συσκευή android, κατά προτίμηση samsung, κάτι σαν το Y PRO DUOS που έχω, αλλά με εξωτερικό πληκτρολόγιο κλασσικό και όχι qwerty;

 

Τι εννοείς κλασικό; Αυτο που αντιστοιχουν 3 γράμματα σε κάθε πλήκτρο;

Αν εννοείς αυτο, όχι δεν υπάρχει σε samsung. Δεν νομίζω να υπάρχει ούτε και σε άλλες μάρκες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συσκευή android, κατά προτίμηση samsung, κάτι σαν το Y PRO DUOS που έχω, αλλά με εξωτερικό πληκτρολόγιο κλασσικό και όχι qwerty;

 

Τι εννοείς κλασικό; Αυτο που αντιστοιχουν 3 γράμματα σε κάθε πλήκτρο;

Αν εννοείς αυτο, όχι δεν υπάρχει σε samsung. Δεν νομίζω να υπάρχει ούτε και σε άλλες μάρκες.

 

Αν εννοείς αυτό που λέει παραπάνω ο highpriest προτείνω να κατεβάσεις την εφαρμογή gosms keyboard που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις πληκτρολόγιο όπως ήταν τα κινητά παλιά που αντιστοιχούσαν 3 γράμματα σε κάθε πλήκτρο

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγω έχω πρόβλημα με την μπαταρία η είναι γενικό? Με κλειστό 3G χωρίς wifi,κλειστές όλες τις εφαρμογές πέφτει η μπαταρία μέσα σε 6 7 ώρες...Το βράδυ που το αφήνω ανοικτό απο το 100% μέχρι να ξυπνήσω πάει τουλάχιστον στο 90 χωρίς να γίνει τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ είσαι. Πόσο σε βγάζει η μπαταρία γενικά, θέλει και μερικούς κύκλους φόρτισης εκφόρτισης για να πιάσει τα μέγιστα

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγω έχω πρόβλημα με την μπαταρία η είναι γενικό? Με κλειστό 3G χωρίς wifi,κλειστές όλες τις εφαρμογές πέφτει η μπαταρία μέσα σε 6 7 ώρες...Το βράδυ που το αφήνω ανοικτό απο το 100% μέχρι να ξυπνήσω πάει τουλάχιστον στο 90 χωρίς να γίνει τίποτα...

 

ετσι ειναι συμφωνω και σε εμενα το ιδιο κανει,εγω με νορμαλ χρηση χωρις Wi-fi και Gps αλλα με ομιλια και μηνυματα βγαζει 2 αντε 2,5 ημερες, μετα θελει φορτιση ,μην ακους που λενε 5 μερες κλπ, πρεπει να ειναι κατω απο τις κεραιες κινητης και οι 2 καρτες για να λειτουργει χαλαρα ο πομπος του

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι συμφωνω και σε εμενα το ιδιο κανει,εγω με νορμαλ χρηση χωρις Wi-fi και Gps αλλα με ομιλια και μηνυματα βγαζει 2 αντε 2,5 ημερες, μετα θελει φορτιση ,μην ακους που λενε 5 μερες κλπ, πρεπει να ειναι κατω απο τις κεραιες κινητης και οι 2 καρτες για να λειτουργει χαλαρα ο πομπος του

 

παιδια πριν πατε για υπνο το βραδι...φωρτιστε το,και την μερα χαρειτε το!!

οταν δεν ανοιγεις το wifi..οταν δεν ανοιγεις το 3G ... το bluetooth...to GPS ..οταν εχεις την φωτινοτητα στο ελαχιστο με αποτελεσμα εξω απ το σπιτι να ψαχνεις σκια για να δεις την οθονη..τοτε τι το χρειαζεσαι το smartphone?

σιγουρα μια ωριτσα την μερα ολο και καπου θα βρεθει μια μπριζα η ενας υπολογιστης..

:rolleyes:

Edited by jimmyk
Link to comment
Share on other sites

εμένα πρώτη φόρτιση κράτησε 4 μέρες. το κλείνω το βράδυ όμως.

 

επίσης παρατήρησα το εξής. έβαλα την επιλογή να μπορείς να δεχτείς κλήσεις από τη 2η γραμμή όταν δουλεύεις data στην πρώτη αλλά δεν δούλεψε. έβλεπα σελίδες στο web και δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο στη δεύτερη γραμμή και μου έβγαλε σήμα εκτός δικτύου. το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εμένα πρώτη φόρτιση κράτησε 4 μέρες. το κλείνω το βράδυ όμως.

 

επίσης παρατήρησα το εξής. έβαλα την επιλογή να μπορείς να δεχτείς κλήσεις από τη 2η γραμμή όταν δουλεύεις data στην πρώτη αλλά δεν δούλεψε. έβλεπα σελίδες στο web και δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο στη δεύτερη γραμμή και μου έβγαλε σήμα εκτός δικτύου. το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

Όχι εγώ που το είχα δοκιμάσει μια χαρά δούλεψε και δεχόμουν κλήσεις.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εαν απεγκατασταθει το gtalk πως γινεται να το βαλουμε παλι πισω?

 

Στο play store δεν υπαρχει πουθενα. Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη :):):)

Link to comment
Share on other sites

Εαν απεγκατασταθει το gtalk πως γινεται να το βαλουμε παλι πισω?

 

Στο play store δεν υπαρχει πουθενα. Οποια βοηθεια ευπροσδεκτη :):):)

 

Έφτασε :) Κάτι άλλο;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε :) Κάτι άλλο;

 

Ωραιος!

 

Εχω και μερικες ακομα αποριες ναι, προσπαθω να το συνηθισω λιγακι που θα μου παει..

 

Θελω να πιστευω πως θα το κρατησω, δοκιμαστικα το εχω ( το duοs το εχει συνεργατης και εγω το απλο απλα ειδα περισσοτερη κινηση εδω γιαυτο και ποσταρα εδω ) και μεχρι στιγμης φαινεται πολυ τιμια επιλογη.

 

Θα ηθελα να ξερω πως γινεται να θεσω shortcuts οπως του υπολογιστη ( ctrl - c για copy, v για paste και x για cut ), αν γινεται κατι τετοιο καθως δουλευω documents αρκετες φορες και με την οθονη δεν ειναι τοσο ευκολο και πρακτικο.

 

Επισης, καποιο προγραμμα για backup τυπου nokia suite που να παιρνει ολα τα δεδομενα σε sync, επαφες, μηνυματα κλπ κλπ ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο?

 

*edit*

 

Προσπαθω να εγκαταστησω το gtalk απτο link που μου εδωσες και οταν παει να ολοκληρωθει η εγκατασταση μου λεει : το προγραμμα δεν εγκατασταθηκε :wacko:

Edited by S_Torm
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξερω πως γινεται να θεσω shortcuts οπως του υπολογιστη ( ctrl - c για copy, v για paste και x για cut ), αν γινεται κατι τετοιο καθως δουλευω documents αρκετες φορες και με την οθονη δεν ειναι τοσο ευκολο και πρακτικο.

 

Από όσο ξέρω δεν γίνεται, δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα να πω την αλήθεια.

 

Επισης, καποιο προγραμμα για backup τυπου nokia suite που να παιρνει ολα τα δεδομενα σε sync, επαφες, μηνυματα κλπ κλπ ωστε να εχω το κεφαλι μου ησυχο?

 

Μια λύση είναι το μαμίσιο. Μια άλλη λύση είναι το myphone explorer από εδώ που δουλεύει και με wifi αν και για πλήρες backup για λόγους ταχύτητας προτείνω το καλώδιο. Αν το επιλέξεις μην ξεχάσεις να περάσεις και το aplication από το playstore.

 

 

*edit*

 

Προσπαθω να εγκαταστησω το gtalk απτο link που μου εδωσες και οταν παει να ολοκληρωθει η εγκατασταση μου λεει : το προγραμμα δεν εγκατασταθηκε :wacko:

 

Δεν ξέρω τι να σου πω, αν το θες τόσο πολύ μια λύση που μου έρχεται στο μυαλό είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά πρώτα πρέπει να πάρεις backup γιατί σβήνονται όλα.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω δεν γίνεται, δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα να πω την αλήθεια.

 

 

 

Μια λύση είναι το μαμίσιο. Μια άλλη λύση είναι το myphone explorer από εδώ που δουλεύει και με wifi αν και για πλήρες backup για λόγους ταχύτητας προτείνω το καλώδιο. Αν το επιλέξεις μην ξεχάσεις να περάσεις και το aplication από το playstore.

 

 

 

 

Δεν ξέρω τι να σου πω, αν το θες τόσο πολύ μια λύση που μου έρχεται στο μυαλό είναι η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά πρώτα πρέπει να πάρεις backup γιατί σβήνονται όλα.

 

Ευχαριστω και παλι! Εβαλα το myphone explorer το οποιο λειτουργουσα οταν ειχα ενα SE κινητακι, πολυ ωραιο προγραμμα και γρηγορο.

 

Για το gtalk το ελεγα καθως εχω διαβασει οτι ισως υπολειτουργει καποιο service επειδη το εσβησα κλπ, αν και μεχρι στιγμης δεν εχει γινει το παραμικρο. Απλα απορω γιατι δεν το εχουν στο market. Βολευτηκα προς το παρον με το samsung im και ειμαι ενταξει.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy pro y και οποτε προσπαθω να μπω σε δικτυο wi fi γραφει ληψη ip και μετα λεει αποσυνδεση.ετσι δε μπορω να μπω internet .εν τω μεταξυ αλλοι φιλοι μου με android κινητα μπαινουν .ξερει κανεις τι φταιει? μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι?παρακαλω βοηθεια!:wacko:

 

εμένα πρώτη φόρτιση κράτησε 4 μέρες. το κλείνω το βράδυ όμως.

 

επίσης παρατήρησα το εξής. έβαλα την επιλογή να μπορείς να δεχτείς κλήσεις από τη 2η γραμμή όταν δουλεύεις data στην πρώτη αλλά δεν δούλεψε. έβλεπα σελίδες στο web και δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο στη δεύτερη γραμμή και μου έβγαλε σήμα εκτός δικτύου. το έχει παρατηρήσει άλλος αυτό?

 

το δοκιμασα και δουλευε αλλα σταματουσε η ροη δεδομενων κατα τη διαρκεια της κλήσης

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά εχω ενα προβλημα,εχω ορισει το πλαινο πληκτρο να τερματιζει τις κλησεις,ομως οταν μιλαω με καποιον και μου ζητησει να του πω ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου ή να δω κατι στο μενου του δεν μπορω γιατι εφοσον η οθονη του εχει σβησει για να την ενεργοποιησω πρεπει να πατησω το πλαινο πληκτρο με συνεπεια να κλεινει τη τηλεφωνικη συνδιάλεξη,υπαρχει καποιος τροπος να κανω κατι γι αυτο ;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά εχω ενα προβλημα,εχω ορισει το πλαινο πληκτρο να τερματιζει τις κλησεις,ομως οταν μιλαω με καποιον και μου ζητησει να του πω ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου ή να δω κατι στο μενου του δεν μπορω γιατι εφοσον η οθονη του εχει σβησει για να την ενεργοποιησω πρεπει να πατησω το πλαινο πληκτρο με συνεπεια να κλεινει τη τηλεφωνικη συνδιάλεξη,υπαρχει καποιος τροπος να κανω κατι γι αυτο ;ευχαριστω
νομίζω οταν μιλάς ΔΕΝ κλειδώνει την οθόνη απλά την σβηνει όταν το πληδιάσεις στο αυτί σου (αισθητήρας προσέγγισης) . Αν το απομακρύνεις από το αυτί σου σε ένα δευτερόλεπτο αναβει η οθόνη (είπαμε εχει proximity sensor) και μετά μπορείς να περιηγηθείς στο μενού κανονικός (πατάς το home και μετά τις πεαφες κτλ).

 

Γιατί να πατίσεις το πλαινό κουμπί? ;)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά εχω ενα προβλημα,εχω ορισει το πλαινο πληκτρο να τερματιζει τις κλησεις,ομως οταν μιλαω με καποιον και μου ζητησει να του πω ενα τηλεφωνο απο τις επαφες μου ή να δω κατι στο μενου του δεν μπορω γιατι εφοσον η οθονη του εχει σβησει για να την ενεργοποιησω πρεπει να πατησω το πλαινο πληκτρο με συνεπεια να κλεινει τη τηλεφωνικη συνδιάλεξη,υπαρχει καποιος τροπος να κανω κατι γι αυτο ;ευχαριστω

 

Ναι θα πατάς το πλήκτρο back και θα σου βγάζει την αρχική οθόνη.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα πατάς το πλήκτρο back και θα σου βγάζει την αρχική οθόνη.

δυστυχως το εκανα αλλα τιποτα,οταν μιλαω οποτε καποια στιγμη θα σβησει η οθονη τοτε για να την επαναφερω πρεπει να πατησω το πλαινο κουμπι με συνεπεια να τελειωνει τη συνομιλια,εσυ το εχεις κανει με το πληκτρο back και σου δουλεψε;(αυτο με το βελακι δεν ειναι διπλα απο το κεντρικο;)

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το εκανα αλλα τιποτα,οταν μιλαω οποτε καποια στιγμη θα σβησει η οθονη τοτε για να την επαναφερω πρεπει να πατησω το πλαινο κουμπι με συνεπεια να τελειωνει τη συνομιλια,εσυ το εχεις κανει με το πληκτρο back και σου δουλεψε;(αυτο με το βελακι δεν ειναι διπλα απο το κεντρικο;)

 

Ναι κανονικά δουλεύει έτσι το κάνω συνέχεια.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά δουλεύει έτσι το κάνω συνέχεια.

εχεις ομως ορισει το πλαινο κουμπι να σου τερματιζει τις κλησεις; γιατι εγω το εχω κανει αυτο μηπως πρεπει να κανω καμμια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το εκανα αλλα τιποτα,οταν μιλαω οποτε καποια στιγμη θα σβησει η οθονη τοτε για να την επαναφερω πρεπει να πατησω το πλαινο κουμπι με συνεπεια να τελειωνει τη συνομιλια,εσυ το εχεις κανει με το πληκτρο back και σου δουλεψε;(αυτο με το βελακι δεν ειναι διπλα απο το κεντρικο;)

 

Αυτό λέμε, οτι ΔΕΝ κλειδώνει/σβήνει η οθόνη οταν μιλάς! Απλά απενεργοποιείται (σβήνει προσωρινά ΟΧΙ κλειδώνει) οταν πλησιάζεις το τηλ σου στο αφτί σου λογω του proximity sensor. Απομακρίνοντάς το μετά από 1 δευτερόλεπτα ανάβει πάλι για να σου δώσει την δηνατότητα να τερματίσεις πχ την κλήση (πατόντας το κόκκινο κουμπί) ή να ενεργοποιήσεις την ανοικτή ακρόαση. ΑΡΑ ΠΩΣ θα το έκανες αν εμπαινε σε κατάσταση lock? Πως θα τερμάτιζες την κλήση αν "κλειδωνε" η οθόνη!?! Ανεξάρτητο ειναι αυτό από το αν εχεις ορίσει το πλαινό να κλείνει την κλείση.

 

Μολις το φερεις μπροστά σου (και ενώ μιλάς) η οθόνη ΑΝΑΒΕΙ πάλι και έτσι μπορεις α) να δεις τον χρονο που μιλάς, β) να τερματίσεις την κλήση γ) να βάλεις ανοικτή ακρόαση και... Δ) να πατήσεις το home (στο "σπιτάκι" κουμπί, δεν ξερω για το back-βελάκι δεν το δοκίμασα) και να βγείς στην κεντρική οθόνη όπου πας σε επαφές κτλ.

 

Όπως λέει και η διαφήμηση.. Τι δεν καταλαβαίνεις? :) Αν ΔΕΝ συμβαίνει αυτό σε εσένα.. τι μπορεί να έχει γίνει με τις ρυθμίσεις σου δεν ξερω..

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

πηρα το samsung galaxy pro y και οποτε προσπαθω να μπω σε δικτυο wi fi γραφει ληψη ip και μετα λεει αποσυνδεση.ετσι δε μπορω να μπω internet .εν τω μεταξυ αλλοι φιλοι μου με android κινητα μπαινουν .ξερει κανεις τι φταιει? μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι?παρακαλω βοηθεια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Y Pro Duos (B5512)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...