Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χεχε.. Αυτήν την φορά κατέβασα την v13.6.4 καθώς άλλαξα επιτυχώς kernel και θα έπρεπε να παίζει.

 

Κατέβασα το Xwla4_JKay_Deluxe_GreenGray_v13_6_4_deodexed . Πάω να το βάλω σε εσωτερική μνήμη και επανέρχομαι

 

O kernel δεν έχει καμία σχέση! Ποιος στο είπε αυτό;

Το jkay πάει με την έκδοση της ρομ και όχι του kernel.Μη το δοκιμάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O kernel δεν έχει καμία σχέση! Ποιος στο είπε αυτό;

Το jkay πάει με την έκδοση της ρομ και όχι του kernel.Μη το δοκιμάσεις.

 

ωραία .... όσο ζούμε μαθαίνουμε.... Thanx

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

ωραία .... όσο ζούμε μαθαίνουμε.... Thanx

 

Ευτυχώς που δεν εγκαταστάθηκε να λες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Στράτο σου έχω πει και στο παρελθόν ότι, η ROM σου είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου. Μαζί με την 2λιτρη μπαταρία η απόδοση είναι άψογη και έχω αναλύσει την χρήση που κάνω (πολλά τηλέφωνα, brightness πάντα 100%, browsing, Push mail και γενικά αρκετή χρήση). Βέβαια έχω αφαιρέσει πολλά apk και έχω κάνει διάφορα tweaks. Το κινητό είναι άμεσο, χωρίς ίχνος lag.

 

Πάνω που νόμιζα ότι καταστάλαξα, μπήκε το μικρόβιο της αλλαγής Kernel. Τον φλάσαρα λοιπόν προχθές, όπως φαίνεται στο ανωτέρω μήνυμα μου. Επιβεβαιώνω για όσους ενδιαφέρονται, ότι ο XWLΑ4 δείχνει το ίδιο γρήγορος, αλλά η διάρκεια μπαταρίας είναι ασύληπτη....... και δεν το λέω βιαστικά.... Είμαι 1d 9h με 45% ακόμη και έχω 45 λεπτά ομιλίας, 25 λεπτά angry birds, data always on, brightness 100%, πολύ mail, αρκετό browsing και ραδιόφωνο με external speakers γύρω στην μιάμιση ώρα.

 

Οπότε ο XWLΑ4 είναι Keeper. Δεν υπάρχει μικρή διαφορά.... υπάρχει μεγάλη διαφορά από τον XWKK5 και δεν είναι placebo... Τουλάχιστον στην δική μου συσκευή.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά έχω έντονη διακύμανση στο σήμα του κινητού όχι μόνο στο σπίτι αλλά και οπουδήποτε αλλού, σε σημείο που να μην μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο...

Δείχνει ότι πέφτει το σήμα στην μια μπάρα και μετά απο 2-3 δεύτερα γεμίζουν ξανά όλες οι μπάρες...

 

Το κινητό το έχω μόνιμα μόνο σε GSM και είναι μόνιμα ανοικτά και το bluetooth και το wifi ...

 

Υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο modem να δοκιμάσω που να δουλεύει καλύτερα με την Vodafone ??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά έχω έντονη διακύμανση στο σήμα του κινητού όχι μόνο στο σπίτι αλλά και οπουδήποτε αλλού, σε σημείο που να μην μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο...

Δείχνει ότι πέφτει το σήμα στην μια μπάρα και μετά απο 2-3 δεύτερα γεμίζουν ξανά όλες οι μπάρες...

 

Το κινητό το έχω μόνιμα μόνο σε GSM και είναι μόνιμα ανοικτά και το bluetooth και το wifi ...

 

Υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο modem να δοκιμάσω που να δουλεύει καλύτερα με την Vodafone ??

 

Εγώ με vodafone και όχι μόνο σε GSM, αλλά auto, έχω το Modem XXKI4 που είχε η Pulse 1.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μήπως έχει να κάνει με την περιοχή σου? Μήπως να δοκιμάσεις το XXKI4 ?

 

 

Στράτο,

 

Θέλω να βγάλω το increasing ring που έχει το κινητό μου, ώστε να χτυπάει απευθείας με την ένταση που έχω επιλέξει. Στο Link που έχεις στην αρχική δεν μπορώ να κατεβάσω ως free user.

 

Υπάρχει κάπου αλλού να το κατεβάσω? Υπενθυμίζω ότι φοράω την 1.3 με kernel XWLΑ4

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με vodafone και όχι μόνο σε GSM, αλλά auto, έχω το Modem XXKI4 που είχε η Pulse 1.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μήπως έχει να κάνει με την περιοχή σου? Μήπως να δοκιμάσεις το XXKI4 ?

 

Το έχεις κάπου εύκαιρο να το κατεβάσω γιατί στην πρώτη σελίδα δεν το βρήκα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις κάπου εύκαιρο να το κατεβάσω γιατί στην πρώτη σελίδα δεν το βρήκα...

 

Το είχε η "μαμα ROM 1.3" του Στράτου. Δεν το έχω αλλάξει, αλλά απ'ότι βλέπω ο Στράτος έχει παραθέσει link στην πρώτη σελίδα με τα XDA Modem Collection

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει περασει καιρος απο τοτε που εβαλα την pulse 1.4 για πες μου

αν περασω την 1,7 απο πανω θα χασω κατι; ή θα ειναι σα να μην πειραξα τιποτα;

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχει περασει καιρος απο τοτε που εβαλα την pulse 1.4 για πες μου

αν περασω την 1,7 απο πανω θα χασω κατι; ή θα ειναι σα να μην πειραξα τιποτα;

 

Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερο να κάνεις "καθαρή" εγκατάσταση γιατί και εγώ πήγα απο την 1.5 στην 1.7 χωρίς να κάνω "καθαρή" εγκατάσταση και μου δημιουργήθηκαν κάποια προβληματάκια στην πορεία...

 

edit

και εννοώ να περάσεις την κανονική 1.7 με τα 3 wipe και όχι μόνο το upgrade που ούτως η άλλως δεν θα στο περάσει λόγω ασυμβατότητας...

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, τελικά έχω έντονη διακύμανση στο σήμα του κινητού όχι μόνο στο σπίτι αλλά και οπουδήποτε αλλού, σε σημείο που να μην μπορώ να μιλήσω στο τηλέφωνο...

Δείχνει ότι πέφτει το σήμα στην μια μπάρα και μετά απο 2-3 δεύτερα γεμίζουν ξανά όλες οι μπάρες...

 

Το κινητό το έχω μόνιμα μόνο σε GSM και είναι μόνιμα ανοικτά και το bluetooth και το wifi ...

 

Υπάρχει κάποιο άλλο καλύτερο modem να δοκιμάσω που να δουλεύει καλύτερα με την Vodafone ??

 

Δε νομίζω ότι φταίει το μόντεμ.Ίσως είναι κάτι στην κυψέλη της περιοχής σου.

Σου έβαλε ο ΣΤΕΛ το λινκ για να κατεβάσεις όποιο θες :)

 

Στράτο σου έχω πει και στο παρελθόν ότι, η ROM σου είναι ότι καλύτερο έχω βάλει στο κινητό μου. Μαζί με την 2λιτρη μπαταρία η απόδοση είναι άψογη και έχω αναλύσει την χρήση που κάνω (πολλά τηλέφωνα, brightness πάντα 100%, browsing, Push mail και γενικά αρκετή χρήση). Βέβαια έχω αφαιρέσει πολλά apk και έχω κάνει διάφορα tweaks. Το κινητό είναι άμεσο, χωρίς ίχνος lag.

 

Πάνω που νόμιζα ότι καταστάλαξα, μπήκε το μικρόβιο της αλλαγής Kernel. Τον φλάσαρα λοιπόν προχθές, όπως φαίνεται στο ανωτέρω μήνυμα μου. Επιβεβαιώνω για όσους ενδιαφέρονται, ότι ο XWLΑ4 δείχνει το ίδιο γρήγορος, αλλά η διάρκεια μπαταρίας είναι ασύληπτη....... και δεν το λέω βιαστικά.... Είμαι 1d 9h με 45% ακόμη και έχω 45 λεπτά ομιλίας, 25 λεπτά angry birds, data always on, brightness 100%, πολύ mail, αρκετό browsing και ραδιόφωνο με external speakers γύρω στην μιάμιση ώρα.

 

Οπότε ο XWLΑ4 είναι Keeper. Δεν υπάρχει μικρή διαφορά.... υπάρχει μεγάλη διαφορά από τον XWKK5 και δεν είναι placebo... Τουλάχιστον στην δική μου συσκευή.

 

Αυτές οι αναφορές είναι τα πιο χρήσιμα ποστ. :cool:

 

Εγώ με vodafone και όχι μόνο σε GSM, αλλά auto, έχω το Modem XXKI4 που είχε η Pulse 1.3 και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μήπως έχει να κάνει με την περιοχή σου? Μήπως να δοκιμάσεις το XXKI4 ?

 

 

Στράτο,

 

Θέλω να βγάλω το increasing ring που έχει το κινητό μου, ώστε να χτυπάει απευθείας με την ένταση που έχω επιλέξει. Στο Link που έχεις στην αρχική δεν μπορώ να κατεβάσω ως free user.

 

Υπάρχει κάπου αλλού να το κατεβάσω? Υπενθυμίζω ότι φοράω την 1.3 με kernel XWLΑ4

 

Προστέθηκαν mirror links για αρκετά mods :)

 

δηλαδη δεν το γλυτωνω το backup/restore σε ρυθμισεις και εφαρμογες...:(

 

Αν κάνεις τα 2 wipes (όχι factory reset) δε θα χάσεις τίποτα.Εγώ έτσι την πέρασα και δεν είχα πρόβλημα.

Δεν ισχύει όμως για όλους αυτό.Ενδέχεται να σου παρουσιάσει σφάλματα.Σε μια τέτοια περίπτωση δε θα το γλυτώσεις το factory reset και θα χρειαστεί να τα περάσεις πάλι ότι έχεις.

 

*Παρέλαβα επιτέλους το κινητό μου από το service. :)

Μετά το...κολύμπι βραχυκύκλωσε η usb θύρα.Έβαλαν καινούρια και όλα οκ.

Άντε να το ξαναστήσω πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι φταίει το μόντεμ.Ίσως είναι κάτι στην κυψέλη της περιοχής σου.

Σου έβαλε ο ΣΤΕΛ το λινκ για να κατεβάσεις όποιο θες :)

 

Στράτο έβαλα την XXKI4 (μπερδεύτηκα γιατί την έχουν σκέτο KI4) και όντως το σήμα επέστρεψε ξανά σε σταθερές μπάρες χωρίς διακυμάνσεις... και δεν πρέπει να είναι θέμα κυψέλης γιατί το πρόβλημα το είχα και στο σπίτι (Ν.Χαλκηδόνα) αλλά και στο Μοσχάτο και γενικά το έχω δει και σε διαφορετικές κυψέλες...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Στράτο έβαλα την XXKI4 (μπερδεύτηκα γιατί την έχουν σκέτο KI4) και όντως το σήμα επέστρεψε ξανά σε σταθερές μπάρες χωρίς διακυμάνσεις... και δεν πρέπει να είναι θέμα κυψέλης γιατί το πρόβλημα το είχα και στο σπίτι (Ν.Χαλκηδόνα) αλλά και στο Μοσχάτο και γενικά το έχω δει και σε διαφορετικές κυψέλες...

 

Περίεργο, αλλά αφού δε σου έκατσε...

Το ΚΙ4 πάντως είναι το πιο δοκιμασμένο μόντεμ που υπάρχει.Σίγουρη λύση :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα την 1.7 πανω στην 1.4 κανοντας wipe cache και wipe dalvik cache

μεχρι τωρα οκ φαινεται αλλα δεν κανει αυτοματη εγκατασταση απο το market που κανω στο pc!

 

εκανα restore απο titanium στο fota client αλλα και παλι τιποτα.

ποιο apk εχει βγει και πρεπει να το βαλω;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εβαλα την 1.7 πανω στην 1.4 κανοντας wipe cache και wipe dalvik cache

μεχρι τωρα οκ φαινεται αλλα δεν κανει αυτοματη εγκατασταση απο το market που κανω στο pc!

 

εκανα restore απο titanium στο fota client αλλα και παλι τιποτα.

ποιο apk εχει βγει και πρεπει να το βαλω;

 

Κατεβάζεις από το μάρκετ του τηλεφώνου και δε κατεβάζει από το pc;

Και όταν λες δε κατεβάζει; Σου βγάζει κάποιο μήνυμα; δε κάνει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

μεσω του ΟΤΑ εβλεπα εφαρμογες απο το pc και οταν παραγα εγκατασταση

αυτοματα περναγαν απο το market στο κινητο

 

τωρα δεν γινεται... κατσε να ελενξω και το dive να σου πω

Link to comment
Share on other sites

μεσω του ΟΤΑ εβλεπα εφαρμογες απο το pc και οταν παραγα εγκατασταση

αυτοματα περναγαν απο το market στο κινητο

 

τωρα δεν γινεται... κατσε να ελενξω και το dive να σου πω

 

Πρώτα άνοιξε το μάρκετ από το κινητό, γιατί μετά την εγκατάσταση της ρομ πρέπει να βάλεις πάλι τα στοιχεία σου.

Link to comment
Share on other sites

δεν τα ειχε χασει :)

 

Κατέβασε μία εφαρμογή μέσα από το μάρκετ του κινητού και μετά ξαναδοκίμασε από το pc

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει καθολου, ουτε το dive παιζει...

καποια εφαρμογη εχεις βγαλει λογικα

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων και cache σε ότι δε παίζει

Link to comment
Share on other sites

εκανα wipe data απο το titanium στο fota client

εκανα unfreeze το TW και εισοδο pin στο μαρκετ απο το tw

και πλεον κανει download σε εφαρμογες με OTA

 

Στο DIVE παιζουν μερικα αλλα οχι ολα

δυστυχως δεν το ειχα ψαξει πολυ με την 1.4 ισως να μην παιζουν λογο ονοματος

γιατι μου λεει οτι δεν υποστιριζονται απο μερικες συσκευες.

 

μαλλον λαθος συναγερμος ηταν ολο αυτο :)

αν εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα ας δοκιμασει αυτα που εκανα να μας πει

 

Παντως θα ηθελα να δουλευει παλι το dive και μονο για το ψυχολογικο της ασφαλειας...

Edited by Phoenix
Link to comment
Share on other sites

Φιλε στρατο πια ειναι ακριβως αυτο το firmware 2.3.6 XWLΑ4 μπορεις να μου δωσεις το link να το κατεβασω? Edited by GIANNAKIS75
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλε στρατο πια ειναι ακριβως αυτο το firmware 2.3.6 XWLΑ4 μπορεις να μου δωσεις το link να το κατεβασω?

 

Τι έχεις τώρα στο τηλέφωνο σου και τι ακριβώς θες να κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...