Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 1.7 - [JKAY 13.6.4] Android 2.3.6 XWLΑ4 *22/2/12*


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν σε ζαλίζω. Τρώει μπαταρία ή/και ram ή όχι ? (εννοώ αν το χρησιμοποιήσω, το ότι δεν βγαίνει δεν με πειράζει)

 

Σου προσθέτει επιλογές.

Έχει επιλογές που μπορούν και να μειώσουν ακόμα την κατανάλωση ή και να την αυξήσουν (π.χ. μέσω της ρύθμισης της φωτεινότητας).

Αλλά είναι καθαρά δικές σου επιλογές.

Προσθέτει περισσότερα κουμπιά στο πάνελ της status bar ή και shortcuts εφαρμογών αν το θελήσεις, προσθέτει περισσότερες επιλογές στο power button, κάνει πολλά πράγματα που αν το ψάξεις θα εντυπωσιαστείς με τις προσθήκες που σου προσφέρει.

 

*Και το ότι σου δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας σου , από το jkay είναι.Στη stock δε το είχες.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 823
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Προσθήκη λογαριασμού Facebook πως κάνουμε; Mέσα από τις ρυθμίσεις\λογαριασμού\προσθήκη λογαριασμού δεν υπάρχει επιλογή για Facebook. Επίσης μόνο με την εφαρμογή facebook for Android δεν μπορώ να κάνω προσθήκη για μηνύματα και ημερολόγιο του FB... Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Προσθήκη λογαριασμού Facebook πως κάνουμε; Mέσα από τις ρυθμίσεις\λογαριασμού\προσθήκη λογαριασμού δεν υπάρχει επιλογή για Facebook. Επίσης μόνο με την εφαρμογή facebook for Android δεν μπορώ να κάνω προσθήκη για μηνύματα και ημερολόγιο του FB...

 

Βάλε το Social Hub που είναι στο 2ο post.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το Social Hub που είναι στο 2ο post.

Οκ ευχαριστώ :)

 

*την 1.4 μπορούμε να την εγκαταστήσουμε πάνω από την 1.3 ή βάζω την 1.0 και από πάνω την 1.4?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Πάνω από την ωμέγα v.10 μπορούμε να περάσουμε την 1.4 κατευθείαν??

 

Εγώ συνέχεια το κάνω.

 

Αν για οποιοδήποτε λόγο σου βγάζει σφάλματα, απλά μπες στο recovery και κάνε:

Wipe cache partition

Wipe Dalvik cache

Αν συνεχίζει κάνε και Wipe data/factory reset

Κράτα και backup προηγουμένως.

 

Σου γράφω όλη τη διαδικασία αν και εγώ έxω κάνει δεκάδες μεταβάσεις χωρίς ούτε ένα wipe.

 

Οκ ευχαριστώ :)

 

*την 1.4 μπορούμε να την εγκαταστήσουμε πάνω από την 1.3 ή βάζω την 1.0 και από πάνω την 1.4?

 

*UPDATED 3/1/2012*

 

Pulse Upgrade 1.1

Περιλαμβάνει διάφορες αναβαθμίσεις στις βιβλιοθήκες και βελτιώνει την απόκριση του κινητού.Εγκατάσταση από recovery mode.

Credits: Wes Garner,okowton,Cyanogenmod,Hyperdroid

 

Οι αναβαθμίσεις Pulse 1.2 Pulse 1.3 αντικαθίστανται από την 1.4

Οι ήδη χρήστες των 1.2 - 1.3 μπορούν να μεταβούν στην 1.4 , εγκαθιστώντας μόνο το Pulse Upgrade 1.4

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ :)

 

*την 1.4 μπορούμε να την εγκαταστήσουμε πάνω από την 1.3 ή βάζω την 1.0 και από πάνω την 1.4?

ναι,πανω απο την 1.3 σε recovery...

 

Πάνω από την ωμέγα v.10 μπορούμε να περάσουμε την 1.4 κατευθείαν??

οχι σε μένα κόλλησε.

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

ναι,πανω απο την 1.3 σε recovery...

 

 

οχι σε μένα κόλλησε.

 

Μπορεί να αργήσει να ανοίξει την πρώτη φορά , αλλά μπαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να αργήσει να ανοίξει την πρώτη φορά , αλλά μπαίνει.

 

η αλήθεια είναι οτι μου εγινε με την 9.3 όταν πήγα να περάσω την 1.2...μπορεί να έφταιγε και το jkay,αφού εκανα wipe μετα πέρασε κανονικά.

 

πάντως να πάθει κατι...δεν παθαίνει:)

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι οτι μου εγινε με την 9.3 όταν πήγα να περάσω την 1.2...μπορεί να έφταιγε και το jkay,αφού εκανα wipe μετα πέρασε κανονικά.

 

πάντως να πάθει κατι...δεν παθαίνει:)

 

Αν έκανες υπομονή θα άνοιγε. Ξέρεις πόσες φορές την έχω πατήσει έτσι και νομίζω ότι κόλησε; :happy:

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να μη ζητάει να κλείσω το BT οταν το συνδέω με το pc μέσω usb?

 

Εννοείς handset bt;

Link to comment
Share on other sites

μου ζητάει να κλείσω τη σύνδεση(bt)με το ακουστικό για να συνδεθεί με το pc

 

Τώρα κατάλαβα τι εννοείς.

Θα πας ρυθμίσεις-εφαρμογές-ανάπτυξη και θα τικάρεις τον εντοπισμό σφαλμάτων.

Μετά θα βλέπεις το τηλέφωνο σου σαν κανονικό δίσκο (2 αν έχεις εξωτερική κάρτα) όποτε το συνδέεις.

Για να συνδεθεί με το pc, όποτε βάζεις το βύσμα, θα πηγαίνεις στη notification bar και θα επιλέγεις σύνδεση usb.

Έτσι δε νομίζω να σε υποχρεώνει να κλείσεις το ΒΤ, αν και δεν έχω handset να το δοκιμάσω :)

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια....Μπραβο Στρατο η ρομ σου ειναι καταπληκτικη και γρηγορη, αν και ειμαι νεος με τον γαλαξια(1 εβδομαδα) αλλα μετα απο αλλαγες ρομ κατελειξα στην δικια σου , μονο ενα προσωπικο παραπονο που ειναι θεμα δικου μου γουστου.Αυτο το πρασινακι με χαλαει λιγο στην μπαρα πανω (ωρα μπαταρια σημα) υπαρχει περιπτωση να γινει αλλαγη χρωματος σε κατι αλλο....;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια....Μπραβο Στρατο η ρομ σου ειναι καταπληκτικη και γρηγορη, αν και ειμαι νεος με τον γαλαξια(1 εβδομαδα) αλλα μετα απο αλλαγες ρομ κατελειξα στην δικια σου , μονο ενα προσωπικο παραπονο που ειναι θεμα δικου μου γουστου.Αυτο το πρασινακι με χαλαει λιγο στην μπαρα πανω (ωρα μπαταρια σημα) υπαρχει περιπτωση να γινει αλλαγη χρωματος σε κατι αλλο....;;;

 

Αυτο μπορεις να το αλλαξεις και μονος σου απο το deluxe settings Jkay ...

Αν και σε εμενα στην 1.3 ειναι λευκα...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια....Μπραβο Στρατο η ρομ σου ειναι καταπληκτικη και γρηγορη, αν και ειμαι νεος με τον γαλαξια(1 εβδομαδα) αλλα μετα απο αλλαγες ρομ κατελειξα στην δικια σου , μονο ενα προσωπικο παραπονο που ειναι θεμα δικου μου γουστου.Αυτο το πρασινακι με χαλαει λιγο στην μπαρα πανω (ωρα μπαταρια σημα) υπαρχει περιπτωση να γινει αλλαγη χρωματος σε κατι αλλο....;;;

 

Είναι ενεργοποιημένα μέσα στο deluxe τα χρώματα, αλλίως είναι άσπρα ή σχεδόν άσπρα.Μόνο η μπαταρία είναι πράσινη έτσι κι αλλιώς, γιατί είναι εικονίδιο.

Μπορείς όμως να εγκαταστήσεις μόνος σου όποιο θέμα θες από τον jkay

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1154278

 

Στράτο μόλις έβαλα το upgrade για 1.4, μεχρι τώρα όλα καλά. Μια ερώτηση μόνο τα mods & kernels της omega δουλεύουν στην pulse?

 

Οι kernels κάνουν για όλες τις rom.Τα mods κάνουν για τις version που αναφέρονται.Αν λέει για ΚΚ5 κάνει.

Εκτός αν γράφει ρητά ΜΟΝΟ για την τάδε rom.Αν είναι θέμα, θα πρέπει να έχει και την ίδια έκδοση jkay deluxe.

Το γράφει και στο 1ο post.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια 2000Mah μπαταρία, έσβησα το batterystats.bin και το φόρτισα πολλές ώρες.

 

Χθες το έσκισα, έπαιζα wheres my water 1 ώρα, μετά έβαλα το IGO για 20 λεπτά, μίλησα πολύ ώρα, σέρφαρα κλπ. Γενικά το πίεσα πολύ το κινητό. Κάποια στιγμή σπίτι μου έκανε reboot μόνο του (το κατάλαβα όταν πήγα να δω αν έχω μήνυμα και είδα την οθόνη που βάζεις το pin) και η μπαταρία είχε πέσει 30%.... Δηλαδή το άφησα στο 65% και με το reboot είχε πέσει στο 35%..... Στο battery usage η γραμμή πριν το "reboot" είχε την λογική καμπύλη discharge ενώ μετά το reboot φαινότανε η φοβερή βουτιά....

 

Δεν ξέρω τι φταίει.... σίγουρα όχι η rom σου διότι μου το είχε κάνει και με την επίσημη 2.3.4, σίγουρα όχι η μπαταρία διότι το είχε κάνει και παλαιότερα με την μαμα μπαταρία και το είχα λύσει μεταφέροντας όλες τις εφαρμογές από την SD στο τηλέφωνο.... Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω....

 

Η ερώτηση μου είναι, αν τώρα μετά από αυτήν την ξαφνική βουτιά και δεδομένου ότι ήταν η πρώτη φόρτιση με σβησμένα batterystats πρέπει τώρα να το ξανακάνω από την αρχή (Δηλαδή να ξανασβήσω τo batterystats.bin). Τι πιστεύετε...?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

@@STELSTEL

Ειναι κάτι που έχω δει μόνο στο Nexus S με custom rom πάντα.

Σίγουρα κάποια εφαρμογη ευθύνεται γι αυτο.

Στο SGS2 δεν μου έχει συμβει ποτε κρασαρισμα.

Επειδη διάβασα οτι χρησιμοποιείς το auto run, κανε μου την χάρη και βγάλτο για λίγες μέρες.

Αν σου ειναι τόσο πολυ απαραίτητα να αποκλειεις κάποιες εφαρμογές απο το start up, χρησιμοποίησε εναλλακτικά το ES task manager.

Αν του δώσεις δικαίωμα root, έχει την δυνατότητα να εμποδίζει εφαρμογές να ξεκινούν μόνες τους.

 

Έχω κι εγω τελευται λίγο παραπάνω κατανάλωση στην μπαταρία αλλα μάλλον οφείλεται στο Kerberus. Συμβαίνει ανεξαρτήτως rom η kernel. Και στις δοκιμές μου η μοναδικη διάφορα ειναι αυτη η εφαρμογη.

Φαίνεται καθαρα όταν η συσκευη ειναι σε sleep mode. Παλιότερα σε 7 ωρες ύπνου, έχαναν το πολυ 2%. Τωρα χάνω 4-5%.

Το δέχομαι αναγκαστικά γιατι αυτη η εφαρμογη ειναι τέλεια για προστασία των δεδομένων σε περίπτωση κλοπής, συν οτι σου δίνει πιθανότητες να βρεις τον κλέφτη αν δεν κάνει άμεσα hard reset.

Ειναι πολυ καλυτερη απο το Find my phone της apple.

Πριν λίγες μέρες άλλαξα κάρτα sim και αμέσως έλαβα mail με τον αριθμό του τηλεφώνου, τον πάροχο, το ID και την θέση.

Βέβαια το κυριότερο ειναινη δυνατότητα format εσωτερικής και εξωτερικής κάρτας.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που ζητάνε μια διαφορετική απόχρωση από το πράσινο

 

http://img535.imageshack.us/img535/8513/sc20120104132107.th.png http://img252.imageshack.us/img252/1079/sc20120104132118.th.png

Μπλε εικονίδια, status bar, διάφανο μπλε widget "Φηφιακό ρολόι"

 

Εγκατάσταση από recovery mode στην Pulse 1.4

Pulse 1.4 Blue Version

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την άμεση απάντηση. Η αλήθεια είναι ότι το έψαξα πολύ και βρήκα και άλλους, non rooted που αντιμετώπιζαν το εν λόγω πρόβλημα χωρίς όμως να έχουν βρει λύση, οπότε δνε νομίζω ότι ευθύνεται το autostarts.

 

Σε κάθε περίπτωση όμως θα το κάνω unisntall τώρα, just to be sure και θα δοκιμάσω το ES Task Manager που προτείνεις.

 

Θα επανέλθω με Update, ελπίζω καλό.... :)

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα μια 2000Mah μπαταρία, έσβησα το batterystats.bin και το φόρτισα πολλές ώρες.

 

Χθες το έσκισα, έπαιζα wheres my water 1 ώρα, μετά έβαλα το IGO για 20 λεπτά, μίλησα πολύ ώρα, σέρφαρα κλπ. Γενικά το πίεσα πολύ το κινητό. Κάποια στιγμή σπίτι μου έκανε reboot μόνο του (το κατάλαβα όταν πήγα να δω αν έχω μήνυμα και είδα την οθόνη που βάζεις το pin) και η μπαταρία είχε πέσει 30%.... Δηλαδή το άφησα στο 65% και με το reboot είχε πέσει στο 35%..... Στο battery usage η γραμμή πριν το "reboot" είχε την λογική καμπύλη discharge ενώ μετά το reboot φαινότανε η φοβερή βουτιά....

 

Δεν ξέρω τι φταίει.... σίγουρα όχι η rom σου διότι μου το είχε κάνει και με την επίσημη 2.3.4, σίγουρα όχι η μπαταρία διότι το είχε κάνει και παλαιότερα με την μαμα μπαταρία και το είχα λύσει μεταφέροντας όλες τις εφαρμογές από την SD στο τηλέφωνο.... Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω....

 

Η ερώτηση μου είναι, αν τώρα μετά από αυτήν την ξαφνική βουτιά και δεδομένου ότι ήταν η πρώτη φόρτιση με σβησμένα batterystats πρέπει τώρα να το ξανακάνω από την αρχή (Δηλαδή να ξανασβήσω τo batterystats.bin). Τι πιστεύετε...?

 

Κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Τις περισσότερες φορές φταίνει οι εφαρμογές που εμποδίζουν άλλες να εκκινήσουν.

Δεν αποκλείεται βέβαια οποιαδήποτε άλλη εφαρμογή, αλλά πρώτα ξεκινάς από εκεί.

Αν έχεις πολλές εφαρμογές εγκατεστημένες και το πρόβλημα στο εμφανίζει και περιοδικά....θα ταλαιπωρηθείς αρκετά μέχρι να ανακαλύψεις το φταίχτη.

Link to comment
Share on other sites

Στρατο αυτο με τις εφαρμογές ειναι όντως ένα πρόβλημα. Πολλές μάλιστα που απαιτούν δικαιώματα root, ειναι επίφοβες.

Έχω 105 εφαρμογές. Οι περισσότερες ειναι πασιγνωστες η κυκλοφορούν σε ολες τις πλατφόρμες.

Έχω καταλήξει να μην βάζω κάτι αν δεν μου ειναι απαραίτητο. Για να προσθέσω μια καινούργια θα πρέπει να την δοκιμάσω αρκετα. Όχι μόνο για τον αν λειτουργει σωστα αλλα και για το αν όντως μου χρειαζεται.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...