Jump to content

Τι σταθερό να βάλω σε μικρή επιχειρήση;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας φίλοι μου,

Επειδή νομίζω ο ΟΤΕ ειναι ακριβός ακόμη, σκέφτομαι εναλλακτικό πάροχο οπως HOL ή Vodafone.

Οι ανάγκες μου ειναι: 4 γραμμές εκ των οποίων η μία φάξ και συναγερμός και φυσικά internet.

Φυσικά θέλω να έχει καλή ποιότητα ήχου αλλά να μην πληρώνω τα μαλλιά μου.

 

Ξέχασα, θα θέλω να έχω και ενα απλό υποτυπώδες τηλεφωνικό κέντρο ! :O

Link to comment
Share on other sites

παρε καμια ιδεα απο εδω http://www.cyta.gr/index.php?ID=2_play_sme

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα WIND κανά 60€ το μήνα.

Κοίτα να δεις όποιο εταιρικό και να επιλέξεις, έχεις τελείως διαφορετική εξυπηρέτηση από οικιακό δίκτυο.

 

Περίπου στα 50-60€ το μήνα, αν θες όλα αυτά. Βέβαια αν έχεις και εταιρικά κινητά δες συνδυασμούς.

Εγώ έχω και 2 εταιρικά κινητά στη WIND και έχω έκπτωση 20€ κάθε μήνα με το πρόγραμμα που έγραψα πιο πάνω...

Link to comment
Share on other sites

παρε καμια ιδεα απο εδω http://www.cyta.gr/index.php?ID=2_play_sme

 

Θα συμφωνήσω για CYTA. Δες και αυτό με το gigaset.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν σας ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας.

 

Οι εταιρικές μας γραμμές ειναι όλες Vodafone και ήδη έχουν κάποιες εταιρικές εκπτώσεις με τις οποίες ειναι ευχαριστημένοι όλοι και δεν νομίζω να πάρει και άλλη εκπτωση.

Οπότε η VF έχει προβάδισμα, δεν ξέρω με HOL τι παίζει γιατί και αυτοι έχουν παρόμοιο πρόγραμμα.

Τι διαφορά εχει το POTS (νομίζω τέτοιο έχει η HOL) με το VOIP της VODAFONE ?

 

Την CYTA Δεν την ξέρω καλά, αλλά τι καλύτερο έχει απο VF/HOL?

Μέχρι τα 85ε το μήνα δεν έχουμε πρόβλημα να πληρώνουμε, το βρίσκω λογικό.. βέβαια με ενδιαφέρουν πολύ τα δωρεάν διεθνή που έχουν τα home πακέτα, αλλά δυστυχώς

στο business δεν τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρικές μας γραμμές ειναι όλες Vodafone και ήδη έχουν κάποιες εταιρικές εκπτώσεις με τις οποίες ειναι ευχαριστημένοι όλοι και δεν νομίζω να πάρει και άλλη εκπτωση.

 

Πήγαινε σε κατάστημα να ρωτήσεις τι κερδίζεις αν μεταφέρεις και το εταιρικό σταθερό στη VODAFONE.

Καλό είναι να έχεις μαζεμένα κινητά - σταθερά στην ίδια εταιρία. Θα σε αντιμετωπίζουν και διαφορετικά...

Link to comment
Share on other sites

4 γραμμές φωνής θέλω (εκ των οποίων η μία φαξ)

Το έγραψες και στο αρχικό ποστ αυτό. Μικρή επιχείρηση εννοώ με τι προσωπικό και τι εισερχόμενες, ετσι ώστε αν έχεις τεχνικό πρόβλημα να έχεις εναλλακτική και να μην τους κυνηγάς 2 μήνες και χάνεις χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

δες και το πακετο vodafone business connect.θες τα μικρα γραμμα για εγκατασταση τηλεφωνικου κεντρου κτλ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
4 γραμμές φωνής θέλω (εκ των οποίων η μία φαξ)
Θα σου προτεινα παντως να αποφυγεις αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3914119#post3914119 επειδη εισαι κι εσυ επαγγελματιας σαν κι εμενα.Ψαχνομαι κι εγω πλεον για νεο παροχο και θελω να μετακομισω και τα κινητα μου απο εκει,το βλεπω να πηγαινω παλι στη voda. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

θέλεις και κινητά στο πακέτο σου?

αν όχι τότε καλύτερα να προτιμήσεις άλλο πάροχο από τη wind γιατί θα σε τρελάνει η αρχαριότητά της στην τεχνικη υποστήριξη.

αν θέλεις κινητά, τοτε wind ή hol είναι μονόδρομος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εταιρικά με οικιακά πακέτα δεν έχουν καμία σχέση.... Καλύτερα να αναφέρει κάποιος πρόβλημα σε εταιρικό σταθερό αν θέλει να βοηθήσει στην επιλογή του φίλου!

Δεν έχω ακούσει πολλούς από εδώ μέσα να αναφέρουν ποτέ πρόβλημα σε εταιρική (isdn) γραμμή σταθερού!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξενέρωσε με το Vodafone Business Connect γιατί σε περιορίζουν στο να βάλεις το δικό τους Modem/router μονο και δεν τον θέλω αυτόν το περιορισμό, κοιτάω το Πακέτο της HOL με 3 γραμμές +24αρ+στατική ΙP στα 60ε.

 

http://www.hol.gr/GR/business/officedoubleplay/Documents/hol_office_double-play_comparison_table.pdf

 

Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς ειναι το MSN 3-ανα-γραμμή και το DDI που το δίνει μόνο στις 2 ή 4 γραμμές ?

Φαντάζομαι η HOL Δεν ειναι VoIp σαν την VF, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Με αυτό το πακέτο που επέλεξες λογικά πάλι θα σου δίνουν συγκεκριμένο εξοπλισμό... Ψάξτο λίγο με τον εξοπλισμό πάντως! Κάθε εταιρία δίνει το δικό της, μην έχει προβλήματα η γραμμή με το δικό σου...

 

Από όσο ξέρω το msn είναι ένα "βοηθητικό" δευτερεύον νούμερο που μπαίνει πάνω στη κύρια γραμμή σου. Δηλ. εσύ μπορείς να έχες κύριο το 2101010111 και αν κάποιος σε καλέσει στο 2102020222 να χτυπήσει και αυτό στην ίδια γραμμή (δηλ. το δεύτερο είναι msn)! Δεν ξέρω παραπάνω, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Δεν ξέρω αν μπορείς να καλέσεις και να εμφανιστεί το msn κτλ

Πάρε τηλέφωνο την εξυπηρέτηση για εταιρικούς πελάτες της HOL να στα εξηγήσουν όλα. Ανέφερε τις γραμμές σου, τι θέλουν να κάνουν και πιστεύω θα σου βρουν λύση!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξενέρωσε με το Vodafone Business Connect γιατί σε περιορίζουν στο να βάλεις το δικό τους Modem/router μονο και δεν τον θέλω αυτόν το περιορισμό, κοιτάω το Πακέτο της HOL με 3 γραμμές +24αρ+στατική ΙP στα 60ε.

 

http://www.hol.gr/GR/business/officedoubleplay/Documents/hol_office_double-play_comparison_table.pdf

 

Mπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι ακριβώς ειναι το MSN 3-ανα-γραμμή και το DDI που το δίνει μόνο στις 2 ή 4 γραμμές ?

Φαντάζομαι η HOL Δεν ειναι VoIp σαν την VF, σωστά?

 

 

 

Εχεις 3 γραμμές, απο κάτω μπορει να σου δώσει "3 Ψευδονούμερα" Αρα συνολο 9 αριθμούς.

 

 

Για παράδειγμα

 

2313000001 <-Κεφαλικος

2313000002

2313000003

 

2313000004 <-Κεφαλικος

2313000005

2313000006

 

2313000007 <-Κεφαλικος

2313000008

2313000009

 

ΤΟ DDI ειναι το εσωτερικο νουμερο στην περιπτωση που δεν θελεις καποιος που καλει να εξυπηρετηθει απο το τηλεφωνικο σου κεντρο.

 

Για παραδειγμα εχεις τον πωλητη Κωστα στο 2313000009, και η Μαρια ειναι στο τηλεφωνικο κεντρο 2313000001. Εχω 2 επιλογες η περνω αμεσα στο τηλ των κωστα αφου ξερω το DDI του, και δεν καλω στο κεντρο για να δρομολογησει την κληση μου στο γραφειο του, η περνω στο κεντρο και ζηταω απο εκει να συνδεθω.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα.

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...