Jump to content

[MeeGo] Εφαρμογές (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)


anapospastos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαλαρά! το ίδιο πρόγραμμα έχουμε βρε; πάντως πιο πολύ σπίτι το χρησιμοποιώ με το wi-fi :happy:

 

Επίσης, τώρα δουλεύει μια χαρά στο δικό μου έκδοση 0.9.12

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 440
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχει πεσει το νοκια store ή ετοιμαζουν κατι??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

χαλαρά! το ίδιο πρόγραμμα έχουμε βρε; πάντως πιο πολύ σπίτι το χρησιμοποιώ με το wi-fi :happy:

Επίσης, τώρα δουλεύει μια χαρά στο δικό μου έκδοση 0.9.12

θα το δοκιμασω,αν και δεν νομιζω να εχω κανεναν που να το χρησιμοποιει..αλλα μπορει να ψησω κανεναν :p

(vodafone 20 unlimited εχω :p)

 

θα κανω τωρα την διαδικασια με το bluestack! (thanks για το tip! :D)

 

εκανα την διαδικασια απο το bluestack ολα κομπλε μηνυματα τηλεφωνα. εβαλα το wazapp θελει να κανω register αλλα ο server down = unknown reason

τωρα? :p

Edited by gianpithio
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω μια βοήθεια: Θέλω να εγκαταστήσω το OpenWatch στο κινητό. Από τη σελίδα αυτή κατεβάζω την εφαρμογή αλλά μου βγαίνει αρχείο κειμένου. Τι κάνω;
Link to comment
Share on other sites

έχουν πάλι προβλήματα οι σερβερ. δεν είναι θέμα του προγράμματος! κανε υπομονή. αν θέλεις σου στέλνω το κινητό μου να κάνεις δοκιμες ;-)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

έχουν πάλι προβλήματα οι σερβερ. δεν είναι θέμα του προγράμματος! κανε υπομονή. αν θέλεις σου στέλνω το κινητό μου να κάνεις δοκιμες ;-)

Δε σε κατάλαβα... Έχεις την εφαρμογή δηλαδή; Μπορείς να μου τη στείλεις; Δεν είναι παράνομη...

Link to comment
Share on other sites

Δε σε κατάλαβα... Έχεις την εφαρμογή δηλαδή; Μπορείς να μου τη στείλεις; Δεν είναι παράνομη...

 

συγνώμη αναφερόμουν στον Dark_Ds και στο θέμα που είχε με το wazapp. :)

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

mitsos106 η εφαρμογη που λες ειναι για n900 και οχι για n9. αν ειναι στελει ενα mail στον προγραμματιστη η γραψε απο κατω αν ειναι και βγει για το n9
Link to comment
Share on other sites

mitsos106 η εφαρμογη που λες ειναι για n900 και οχι για n9. αν ειναι στελει ενα mail στον προγραμματιστη η γραψε απο κατω αν ειναι και βγει για το n9

Σε ευχαριστώ, τα αγγλικά μου είναι πολύ φτωχά, αν του στείλω μαιλ θα γελάει... Τέλος πάντων.

Μπορείς να μου πεις βήμα βήμα πώς θα εγκαταστήσω τα widgets της μπάρας από το n9 tweek; Εννοώ το μενού Τ. Σε ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια συμβουλη.αν χρησιμοποιειτε το colour themes μην παιζετε με το N9qtweak.ο συνδυασμος αυτων των 2 ειναι καταστροφικος.το Ν9 μου ειναι στην τσεχια εδω και μια εβδομαδα.προσεχετε!!!

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ, τα αγγλικά μου είναι πολύ φτωχά, αν του στείλω μαιλ θα γελάει... Τέλος πάντων.

Μπορείς να μου πεις βήμα βήμα πώς θα εγκαταστήσω τα widgets της μπάρας από το n9 tweek; Εννοώ το μενού Τ. Σε ευχαριστώ!!!

εχεις πατησει κανενα?

εγω θα σου προτεινα να πατησεις το 2 (Status Menu Extensions) που δεν θελει και πολλα πολλα εκτος απο ενα. αν εχεις εγκαταστησει καποιο αλλο menu να το σβησεις,συγκεκριμενα unrestricted-ui MT-toggles platform και MT-togles. αν εχεις κατι απο αυτα σβηστα..και προχωρα στο 2.

(Συμβουλες δινω,αμα γινει τιποτα δεν φταιω :p)

 

@gaiosgf τι εγινε ακριβως? επειδη σκευτομουν να βαλω το theme changer.. πρεπει να σβησω το n9qtweak? και επαναφορα backup και ολα?

Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου προτεινα να πατησεις το 2 (Status Menu Extensions)

Θεός! Είναι αυτό που έψαχνα, τέρμα τα πειράματα, δε θα ξαναπαίξω με το N9qtweak, πλέον έχω ολοκληρωμένο το κινητό μου!!! Σε ευχαριστώ!!! :):)

Link to comment
Share on other sites

εχεις πατησει κανενα?

εγω θα σου προτεινα να πατησεις το 2 (Status Menu Extensions) που δεν θελει και πολλα πολλα εκτος απο ενα. αν εχεις εγκαταστησει καποιο αλλο menu να το σβησεις,συγκεκριμενα unrestricted-ui MT-toggles platform και MT-togles. αν εχεις κατι απο αυτα σβηστα..και προχωρα στο 2.

(Συμβουλες δινω,αμα γινει τιποτα δεν φταιω :p)

 

@gaiosgf τι εγινε ακριβως? επειδη σκευτομουν να βαλω το theme changer.. πρεπει να σβησω το n9qtweak? και επαναφορα backup και ολα?

δεν ξερω τι εφταιξε στην περιπτωση μου.αλλοι απ το maemo.org δεν ειχαν προβλημα μ αυτα τα δυο.εγω ειχα εγκατεστημενο το colour theme και μολις εβαλα N9qtweak δεν προλαβα να το χαρω.με την πρωτη επιλογη που εκανα (user agent) το τηλεφωνο απεβιωσε.προσπαθησα να το φλασαρω αλλα τιποτα.ετσι κατεληξα στη νοκια.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Θεός! Είναι αυτό που έψαχνα, τέρμα τα πειράματα, δε θα ξαναπαίξω με το N9qtweak, πλέον έχω ολοκληρωμένο το κινητό μου!!! Σε ευχαριστώ!!! :):)

Παρακαλω! :) αλλα προσεχε τι λες..τα πειραματα με το n9 δεν σταματανε ποτε :happy:

 

δεν ξερω τι εφταιξε στην περιπτωση μου.αλλοι απ το maemo.org δεν ειχαν προβλημα μ αυτα τα δυο.εγω ειχα εγκατεστημενο το colour theme και μολις εβαλα N9qtweak δεν προλαβα να το χαρω.με την πρωτη επιλογη που εκανα (user agent) το τηλεφωνο απεβιωσε.προσπαθησα να το φλασαρω αλλα τιποτα.ετσι κατεληξα στη νοκια.

τι επαθε? δεν ανοιγε?

στη nokia τι σου ειπαν?

εγω θελω να βαλω fastern9,n9qtweak,home screen settings και theme changer.. αλλα φοβαμαι..:cry:

οχι τιποτα δεν εχω ουτε ορεξη ουτε χρονο να το στηνω απο την αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ καλό για να ναι αληθινό... Τώρα δε μπορώ πια να εγκαταστήσω τίποτα από το store. Μου βγάζει:

installation of application would change components that other installations are dependent on ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ

 

Edit: Άκυρο, εγώ έφταιξα που δεν έκανα σωστή εγκατάσταση σε κάποιο πρόγραμμα. Όλα οκ!!!

Edited by mitsos106
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω! :) αλλα προσεχε τι λες..τα πειραματα με το n9 δεν σταματανε ποτε :happy:

 

 

τι επαθε? δεν ανοιγε?

στη nokia τι σου ειπαν?

εγω θελω να βαλω fastern9,n9qtweak,home screen settings και theme changer.. αλλα φοβαμαι..:cry:

οχι τιποτα δεν εχω ουτε ορεξη ουτε χρονο να το στηνω απο την αρχη..

εκανε reboot απο μονο του.απλα δεν ξανανοιξε.στο καταστημα νοκια που πηγαινω το παληκαρι ειναι γνωστος.μου εδωσε τα συλλυπητηρια του,προσπαθησε να κανει φορματ, και τελικα το εστειλε εξω.faster N9+N9qtweak δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.απ οτι εχω διαβασει στο maemo.org επειδη παρακολουθω αρκετα θεματα.το home screen settings θελει λιγο προσοχημη σε παρω στο λαιμο μου.την πατησα εγω μην την πατησει κι αλλος.ψαξτε το.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

εκανε reboot απο μονο του.απλα δεν ξανανοιξε.στο καταστημα νοκια που πηγαινω το παληκαρι ειναι γνωστος.μου εδωσε τα συλλυπητηρια του,προσπαθησε να κανει φορματ, και τελικα το εστειλε εξω.faster N9+N9qtweak δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.απ οτι εχω διαβασει στο maemo.org επειδη παρακολουθω αρκετα θεματα.το home screen settings θελει λιγο προσοχημη σε παρω στο λαιμο μου.την πατησα εγω μην την πατησει κι αλλος.ψαξτε το.

τι συλλυπητηρια,ετσι ευκολα τα επαιξε το κινητο? ποπο ζημια..

αφου τουλαχιστον απο οτι καταλαβα θα στο φερουν πισω κανονικα παλι καλα..ευτυχως δηλαδη

thanks παντως για τις πληροφοριες! δεν περιμενα οτι θα ηταν και τοσο επικυνδινα ωρα ωρες :blink:

Link to comment
Share on other sites

το cutetube το εχει κανεις??

σας λειτουργει κανονικα??

εγω οταν δω ενα βιντεο και μετα παω να δω αλλο τοτε το βιντεο παει να φορτωσει και φορτωνει ασταματητα..

δουλευει μονο αν αποσυνδεθω και επανασυνδεθω στο wifi??

εχει κανεις κατι παρομοιο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ειχα κατι προβληματα και γω αλλα τελικα καταλαβα οτι ειχα το παλιο version. Τελικα περασα το καινουργιο και ως τωρα ολα καλα. Δοκιμασε να βρεις το καινουργιο αν εχεις το παλιο
From N9
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα το media downloader pro και λειτουργει αψογα.τωρα δεν εχω το Ν9 για λεπτομερειες αλλα παιζει και κατεβαζει τα παντα απο you tube.δοκιμαστε το.υπαρχει και lite version δωρεαν.

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και πήρα ένα ωραιότατο Ν9!

 

Βοήθεια και διάβασμα πολύ τώρα.

Για πείτε τα must του πρωτάρη, ποιά είναι?

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και πήρα ένα ωραιότατο Ν9!

 

Βοήθεια και διάβασμα πολύ τώρα.

Για πείτε τα must του πρωτάρη, ποιά είναι?

 

Καλορίζικο.. Ρίξε μια ματιά στο : [MeeGo] Προτάσεις εφαρμογών :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=323105

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα από τα μεγαλύτερα ατού για το οποίο λάτρευα το Ν9, την υποστήριξη background play στο youtube, μέσω cutetube, απεβίωσε αφού με το νέο release πάπαλα το σκηνικό :( !

 

Επίσης έβαλα το FasterN9 αλλά δεν εμφανίζει κάπου κάποιο εικονίδιο. Υποθέτω ότι απλά κανει τη δουλειά του, έ ;

Αν βρω και ένα καλό ραδιόφωνο ιντερνετικό και ένα των FM τζάμπα ολοκληρώθηκε στο 90% το Ν9 μου. Το έχω στήσει πολύ καλά πλέον :D

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ένα από τα μεγαλύτερα ατού για το οποίο λάτρευα το Ν9, την υποστήριξη background play στο youtube, μέσω cutetube, απεβίωσε αφού με το νέο release πάπαλα το σκηνικό :( !

 

Επίσης έβαλα το FasterN9 αλλά δεν εμφανίζει κάπου κάποιο εικονίδιο. Υποθέτω ότι απλά κανει τη δουλειά του, έ ;

Αν βρω και ένα καλό ραδιόφωνο ιντερνετικό και ένα των FM τζάμπα ολοκληρώθηκε στο 90% το Ν9 μου. Το έχω στήσει πολύ καλά πλέον :D

 

ψαξε στο nokia store " IP " θα βρεις ενα internet radio ειναι της nokia

fm radio στο fanclub!

μερικες επιπλεον εφαρμογες να ειχε το n9 και θα ημασταν κομπλε

 

 

 

edit

απο τοτε που εβαλα το apkenv οταν παταω refresh για να βρει ενημερωσεις εφαρμογων κανει πολυ ωρα και στο τελος δεν βρισκει τιποτα.ενω απο το nokia store μου λεει για μερικες εφαρμογες update..

ειχε κανεις κατι παρομοιο?

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που εβαλα το apkenv οταν παταω refresh για να βρει ενημερωσεις εφαρμογων κανει πολυ ωρα και στο τελος δεν βρισκει τιποτα.ενω απο το nokia store μου λεει για μερικες εφαρμογες update..

ειχε κανεις κατι παρομοιο?

 

και εδω το ιδιο και δεν ξερω πως να το απεγκαταστησω...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [MeeGo] Εφαρμογές (Προτάσεις / Απορίες / Ερωτήσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...