Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την πρώτη φορά που δοκίμασα να κάνω το update προς το τέλος το Kies έβγαλε error και μου είπε να βγάλω την μπαταρία από το κινητό, να την ξαναβάλω, να το ανοίξω και να το ξανασυνδέσω.

 

Τώρα πάει πάλι από την αρχή, γιατί το έβγαλε αυτό?

 

Σκέφτηκα μήπως είναι θέμα Kies και πήγα να το βρώ από OTA όπως μου το βρήκε το πρωί και τώρα δεν το βρίσκει πια, οπότε ξαναδοκιμάζω από Kies.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Την πρώτη φορά που δοκίμασα να κάνω το update προς το τέλος το Kies έβγαλε error και μου είπε να βγάλω την μπαταρία από το κινητό, να την ξαναβάλω, να το ανοίξω και να το ξανασυνδέσω.

 

Τώρα πάει πάλι από την αρχή, γιατί το έβγαλε αυτό?

 

Σκέφτηκα μήπως είναι θέμα Kies και πήγα να το βρώ από OTA όπως μου το βρήκε το πρωί και τώρα δεν το βρίσκει πια, οπότε ξαναδοκιμάζω από Kies.

 

οσοι εχετε προβλημα με το Kies πηγαινετε εδω και περαστε την μεσω odin http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#regiona

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το χει κάνει 3 φορές!!! Ακόμη προσπαθώ!

Η απάντηση στην ερώτηση σου είναι απλή.

Γιατί δεν υπάρχει χιρότερο/πιο αναξιόπιστο λογισμικό στο σύμπαν από το KIES eeeeeeeeeeevvvvvvvvvvvvvvveeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrr

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο την αναβαθμιση το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν συνδεεται στο Kies. ενω εκανα απο εκει την αναβαθμιση. το απεγκατεστησα το ξαναεγκατεστησα τιποτα. εχει σκλαωσει. κανενας αλλος με το ιδιο θεμα; το εχω κανει μονο root τιποτα αλλο ολα τα υπολοιπα ειναι Stock.
Link to comment
Share on other sites

Και οι 2 θα δουλεύουν κανονικά, η EUR έκδοση περιέχει και τα APN της Vodafone. Aπλά αν δε βάλεις την VGR δε θα έχεις το logo της Vodafone, και αν είχες κάποια εγγύηση με τη vodafone δε θα ισχύει πια. Αυτό είναι όλο.

Το μόνο που δε θα σε βολέψει είναι η έκδοση COS, γιατί μετά θα πρέπει να βάζεις τα APN μόνος σου για να έχεις internet.

 

 

 

Αν τώρα έχεις VGR, (κάνε *#1234# στον dialer να δεις) και το έχεις συνηθίσει, βάλε πάλι VGR. Αλλιώς βάλε τη γενική. Δεν έχει ουσιαστική διαφορά, απλά θα ξεφορτωθείς το logo της vodafone.

 

 

Δεν είχα VGR έκδοση τώρα, οπότε περνάω την γενική έκδοση. Ευχαριστώ πολύ.

Edited by QQTilt
Link to comment
Share on other sites

Τη συσκευη την πηρα απο Γερμανο αλλα ειχε μεσα branded firmware BOKK1 (COS).

Μπορω να το αλλαξω σε EUR ωστε με την αναβαθμιση να παρει την LP7 ?? Ξερει κανεις εαν και πως γινεται αυτο?

Ετσι κι αλλιως μαλλον θα αλλαξω παροχο, οποτε δε θελω να εχω branded firmware.

Samsung Galaxy S23 Ultra (8/256) Black

Samsung Galaxy Watch4 Classic 46mm

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και καλοριζικη η ics. μια ερωτηση εχω .να βαλουμε την ελληνικη EUR η την cosmote .ποια ειναι λετε η καλυτερη. ευχαριστω

 

Εγω θα ελεγα την EUR.

Εμένα ΕUR ειναι η συσκευη και ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω συσκευη cosmote ποια απο τις 3 να περασω;;;; sos

Στην πρώτη σελιδα εχει τις cosmote LPD http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση.Στις επαφές δεν βγάζει Ελληνικά στην αναζήτηση;)Το έχει τσεκάρει κανείς αλλος?

αν έχεις ένα όνομα στις επαφές πχ ΑΘΗΝΑ και το Α είναι γραμμένο με αγγλικά δεν θα στο βγάλει στην αναζήτηση στα ελληνικά. Πήγαινε ετην επεξεργασία της επαφής και άλλαξε το πρώτο γράμμα. Το ίδιο μπορεί να συμβεί και στα υπόλοιπα κοινά γράμματα πχ...Ν, Κ κτλ

υ.γ. η μπάρα στο πλάι είναι στα αγγλικά (cosmote )

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα την EUR.

Εμένα ΕUR ειναι η συσκευη και ειναι οκ.

 

εμενα αν και ειναι cos λεω να περασω την eur . μολις τελιωσω θα σας πω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις περασα την cosmote και στην εκδοση kernel γραφει 3.0.15-l9100BOLPD-CL000000 dpi@DELL171 #3 . εσας?

 

Ναι αυτη περασα και εγω πριν κανα μιοσαωρο.Αυτη ειναι.;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο το CL-000000 με προβληματιζει . δεν θα επρεπε να εχει καποιον αριθμο σαν το eur που λεει CL-340713 νομιζω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω αν σας το εκανε εσας αλλα με το που συνδεθηκα στο Google play μετα το update σε ICS και ανοιξα το wi fi αρχησε αυτοματα να

μου κατεβαζει τις εφαρμογες και τα games που ειχα στην Gingerbread.Πως σταματαει αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες.

Ειχα περασει λιγο καιρο πριν την omega 10,4.

Για να παω στην ICS πρεπει να γυρισω παλι πισω στην εργοστασιακη και μετα να προχωρησω

στην 4.0.3?

 

Ρωταω για να ξερω αν ειναι πιο σωστος τροπος η αν γινεται και χωρις γυρισμα στην παλια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

 

Ρωταω για να ξερω αν ειναι πιο σωστος τροπος η αν γινεται και χωρις γυρισμα στην παλια.

Περνας οποια ρομ θελεις μεσω odin, οπως περιγραφεται στο πρωτο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σηκωθηκα απο το τραπεζι και βρηκα το τηλεφωνο να μου ζηταει απεγνωσμενα να κατεβασει ενημερωση λογισμικου μεσω wi fi...... Και γω βεβαια δεν του χαλασα το χατιρι.....για το τι, πως, που και ποτε θα σας ενημερωσω αμεσα..... Συνεχεις στο παρον.... (που λεγαμε στο Π.Ν)
Διονύσης :respect:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις σηκωθηκα απο το τραπεζι και βρηκα το τηλεφωνο να μου ζηταει απεγνωσμενα να κατεβασει ενημερωση λογισμικου μεσω wi fi...... Και γω βεβαια δεν του χαλασα το χατιρι.....για το τι, πως, που και ποτε θα σας ενημερωσω αμεσα..... Συνεχεις στο παρον.... (που λεγαμε στο Π.Ν)

 

Ποια εκδοση ειχες πριν?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συνδεσα το κινητο και εκανα την αναβαθμιση σε lp7.Mολις τελειωσε η ληψη μου εβγαλε ενα μυνημα οτι το kies δεν αναγνωριζει την συσκευη και να αποσυνδεσω το καλωδιο να βγαλω την μπαταρια και να προσπαθησω ξανα.Το κινητο ομως γραφει downloading do not of target!!Τι να κανω τελικα?
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...