Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι περισσοτεροι εχουν περασμενη την τελευταια εκδοση και γι'αυτο δεν τους εχει ερθει ενημερωση για updates. :)

 

φοραω την XXLLS8

ειναι μεγαλο σαν update.γνωριζουμε τι διορθωνει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φοραω την XXLLS8

ειναι μεγαλο σαν update.γνωριζουμε τι διορθωνει?

 

Κάτι δεν κοιτάς σωστά.. στον αριθμό κατασκευής κοίτα ;)

Link to comment
Share on other sites

ωπα..!sorry

XWLSJ

 

Το πιθανότερο είναι ότι σου ήρθε ειδοποίηση για την XWLSS, κάν'την με κλειστά τα μάτια! Πολύ καλύτερη απ'την LSJ στη μπαταρία.:)

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται να κανεις την αναβαθμιση. :)

 

Το πιθανότερο είναι ότι σου ήρθε ειδοποίηση για την XWLSS, κάν'την με κλειστά τα μάτια! Πολύ καλύτερη απ'την LSJ στη μπαταρία.:)

 

οκ παιδια.

11mb αναβαθμιση,εγινε σε λιγοτερο απο 5λεπτο.

πηγε σε XWLSS.

υπαρχει καποια σημαντικη αλλαγη?

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι σου ήρθε ειδοποίηση για την XWLSS, κάν'την με κλειστά τα μάτια! Πολύ καλύτερη απ'την LSJ στη μπαταρία.:)

 

Αχ τι ειχα τραβηξει με αυτην την LSJ... :p

 

οκ παιδια.

11mb αναβαθμιση,εγινε σε λιγοτερο απο 5λεπτο.

πηγε σε XWLSS.

υπαρχει καποια σημαντικη αλλαγη?

 

καλο θα ηταν τωρα να κανεις ενα factory reset kai wipe cache partision και θα εισαι οκ.

υπαρχει αλλαγη, ναι, στην αυτονομια της μπαταριας. :)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

καλο θα ηταν τωρα να κανεις ενα factory reset kai wipe cache partision και θα εισαι οκ.

υπαρχει αλλαγη, ναι, στην αυτονομια της μπαταριας. :)

 

δηλαδη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(?)και θυμησε μου εαν θες πως κανουμε το wipe cache partision..

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις αποφασησει να παιρνεις updates απο αλλη χωρα, καλυτερα να το αλλαξεις πριν περασεις την JB που ειναι και πιο ευκολο.

Το kies χρειαζεται για να μπορει να βλεπει το κινητο σου το odin.

Οσο για το odin, να κατεβασεις την εκδοση 1.85, ειναι καλυτερη για περασμα ρομς s2.

Τελος, μην κανεις γρηγορες κινησεις και βηματα, αν θελεις να σου πω ακριβως τι πρεπει να κανεις, πες μου.

 

 

 

Στην συγκεκριμενη εκδοση, ειναι ακριβως ιδια με την NEE.

Κι εγω περασμενη DNF εχω με NEE και μια χαρα το βλεπει και κανει updates OTA-KIES.

Δεν εχουν καμια αλλαγη πουθενα, παρα μονο διαφορετικο csc.:)

 

 

πηγα να αλλαξω το Sales code απο EUR σε NEE, πριν φλασαρω την XWLSS Nordic με *#272*IMEI# και βλεπω οτι μεσα στους κωδικους δεν εχει το NEE... αλλα εχει το DNF...

τι λετε να κανω;

μηπως να βαλω το DNF με τη ρομ που ελεγα; ή κατι αλλο;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων(?)και θυμησε μου εαν θες πως κανουμε το wipe cache partision..

 

volume up+power+home

 

πηγα να αλλαξω το Sales code απο EUR σε NEE, πριν φλασαρω την XWLSS Nordic με *#272*IMEI# και βλεπω οτι μεσα στους κωδικους δεν εχει το NEE... αλλα εχει το DNF...

τι λετε να κανω;

μηπως να βαλω το DNF με τη ρομ που ελεγα; ή κατι αλλο;

 

για δοκιμασε με αυτο το προγραμμα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.manniakk.cscselector&hl=el

Link to comment
Share on other sites

τζιφος..τους ιδιους κωδικους εχει.. NEE οχι... αλλα εχει το DNF..

 

μηπως να βαλω το DNF?

δεν με πειραζει που δεν παιρνει τοσο συχνα updates οπως το NEE..

το θεμα ειναι να ταιριαζει με την XWLSS Nordic

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

τζιφος..τους ιδιους κωδικους εχει.. NEE οχι... αλλα εχει το DNF..

 

μηπως να βαλω το DNF?

δεν με πειραζει που δεν παιρνει τοσο συχνα updates οπως το NEE..

το θεμα ειναι να ταιριαζει με την XWLSS Nordic

 

Τοτε, αν θελεις, μονο μεσω του προγραμματος και να γινεις ρουτ ισα να το αλλαξεις και μετα ξαναπερνας την ρομ με ηδη αλλαγμενο csc και θα εισαι οκ.

Απλα, καλυτερα να το κανεις NEE και να περνας απο αυτην την χωρα updates, γιατι ειναι η ΜΟΝΗ που δινει τοσο συχνα κτλ αναβαθμησεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 4,1,2 XWLSS με odin χωρις να εχω κανει root το κινητο.. Επειδη απο πριν μου παρουσιαζοταν ενα προβλημα και το τηλεφωνο οταν το σβηνω ξαναανοιγει μονο του ή οταν το βαλω για φορτιση κλειστο παιρνει μπροστα παλι μονο του λεω να το παω στην cosmote απο οπου το αγορασα.. Ηθελα να ρωτησω αν ειμαι εντοσ εγγηυσης αφου η τελευταια αναβαθμιση που ειχε γινει απο kies ηταν η 4,0,3. Αν καποιος παρεπιπτοντως εχει ιδεα για το τι μπορει να φταιει για το προβλημα ας πει! Τα παρατραγουδα αρχισαν οταν εβαλα το κινητο σε ενα φορτιστη οτιναναι επειδη ξεμενα και ημουν εκτος σπιτιου...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 4,1,2 XWLSS με odin χωρις να εχω κανει root το κινητο.. Επειδη απο πριν μου παρουσιαζοταν ενα προβλημα και το τηλεφωνο οταν το σβηνω ξαναανοιγει μονο του ή οταν το βαλω για φορτιση κλειστο παιρνει μπροστα παλι μονο του λεω να το παω στην cosmote απο οπου το αγορασα.. Ηθελα να ρωτησω αν ειμαι εντοσ εγγηυσης αφου η τελευταια αναβαθμιση που ειχε γινει απο kies ηταν η 4,0,3. Αν καποιος παρεπιπτοντως εχει ιδεα για το τι μπορει να φταιει για το προβλημα ας πει! Τα παρατραγουδα αρχισαν οταν εβαλα το κινητο σε ενα φορτιστη οτιναναι επειδη ξεμενα και ημουν εκτος σπιτιου...

 

Εκανες factory reset και ολα τα σχετικα?

Σαν πρωτη εικονα, φαινεται να σαλταρε η μπαταρια μιας και μονο με 3.7v πρεπει να φορτιζεται...κι εγω πηγα να το κανω αυτο και πριν το βαλω, ο φορτιστης εδεινε 6v και δεν το εκανα, ηταν απο htc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα την 4,1,2 XWLSS με odin χωρις να εχω κανει root το κινητο.. Επειδη απο πριν μου παρουσιαζοταν ενα προβλημα και το τηλεφωνο οταν το σβηνω ξαναανοιγει μονο του ή οταν το βαλω για φορτιση κλειστο παιρνει μπροστα παλι μονο του λεω να το παω στην cosmote απο οπου το αγορασα.. Ηθελα να ρωτησω αν ειμαι εντοσ εγγηυσης αφου η τελευταια αναβαθμιση που ειχε γινει απο kies ηταν η 4,0,3. Αν καποιος παρεπιπτοντως εχει ιδεα για το τι μπορει να φταιει για το προβλημα ας πει! Τα παρατραγουδα αρχισαν οταν εβαλα το κινητο σε ενα φορτιστη οτιναναι επειδη ξεμενα και ημουν εκτος σπιτιου...

 

Δοκιμασε να κανεις ενα factory reset/επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων. Αν το προβλημα σου δεν λυθει και θες οπωσδηποτε να το πας για service, καλυτερα ειναι να γυρισεις παλι στην 4.0.3 που ησουν πριν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και factory reset εκανα και firmware αλλαξα (ήμουν στην 4,1,2 την ισπανικη) αλλα τιποτα... Να βαλω με odin την 4,0,3 που ειχε δωσει η cosmote δηλαδη? Απλα ψιλοτρεμω να ξανααλλαξω firmware μη φαει καμια τρελη επανακινηση καθως γινεται η αλλαγη! Ασε που και να το φερω σε download mode δεν ηταν και οτι πιο ευκολο..
Link to comment
Share on other sites

Και factory reset εκανα και firmware αλλαξα (ήμουν στην 4,1,2 την ισπανικη) αλλα τιποτα... Να βαλω με odin την 4,0,3 που ειχε δωσει η cosmote δηλαδη? Απλα ψιλοτρεμω να ξανααλλαξω firmware μη φαει καμια τρελη επανακινηση καθως γινεται η αλλαγη! Ασε που και να το φερω σε download mode δεν ηταν και οτι πιο ευκολο..

 

Νομιζω πως θα πρεπει να δοκιμασεις και καποια μπαταρια, τωρα θα μου πεις, που να την βρεις, αλλα τελος παντων.

Επισης...το να ανοιγει μονο του ενω ειναι κλειστο...ειναι λιγο περιεργο...για δοκιμασε...να βγαλεις την μπαταρια, βαλτο με βγαλμενη μπαταρια στο ρευμα και οπως ειναι ηδη, βαλτου και την μπαταρια και ανοιξε το...γενικα...πειραματησου λιγο με την μπαταρια...επισης...αμα μπορεις αδιασε την τελειως...ετσι ωστε να μην μπορει να ανοιξει το κινητο...και αφου αδιασει ολη και δεν θα ανοιγει το κινητο, καντου μια πληρης φορτιση κλειστο.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε, αν θελεις, μονο μεσω του προγραμματος και να γινεις ρουτ ισα να το αλλαξεις και μετα ξαναπερνας την ρομ με ηδη αλλαγμενο csc και θα εισαι οκ.

Απλα, καλυτερα να το κανεις NEE και να περνας απο αυτην την χωρα updates, γιατι ειναι η ΜΟΝΗ που δινει τοσο συχνα κτλ αναβαθμησεις.

 

απλα ελεγα να μη μπλεξω με ροοτ...

πρεπει να κατσω να δω πως γινεται και αυτο..

θα το σκεφτω αυριο

 

 

επισης, ενα αλλο που δεν καταλαβα..

εκανα "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" με επιλογή για διαμόρφωση μνήμης usb, wipe cache/factory reset και wipe cache partition..

Η καρτα μνημης εμεινε ανεπαφη! η "διαμόρφωση μνήμης usb" που επελεξα εννοει την εσωτερικη; και οχι την καρτα μνημης;

Οποτε την καρτα μνημης να τη σβησω επισης ή δεν παιζει κανενα ρολο;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

απλα ελεγα να μη μπλεξω με ροοτ...

πρεπει να κατσω να δω πως γινεται και αυτο..

θα το σκεφτω αυριο

 

 

επισης, ενα αλλο που δεν καταλαβα..

εκανα "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" με επιλογή για διαμόρφωση μνήμης usb, wipe cache/factory reset και wipe cache partition..

Η καρτα μνημης εμεινε ανεπαφη! η "διαμόρφωση μνήμης usb" που επελεξα εννοει την εσωτερικη; και οχι την καρτα μνημης;

Οποτε την καρτα μνημης να τη σβησω επισης ή δεν παιζει κανενα ρολο;

 

Κανει format στην εσωτερικη μνημη.Αν θες να κανεις και στην καρτα μνημης πρεπει να το κανεις απο την επιλογη χωρος αποθηκευσης και να επιλεξεις διαμορφωση καρτας sd.Εγω στην sd εχω μονο φωτογραφιες και mp3,οποτε δεν κανω format στην sd.

Link to comment
Share on other sites

απλα ελεγα να μη μπλεξω με ροοτ...

πρεπει να κατσω να δω πως γινεται και αυτο..

θα το σκεφτω αυριο

 

 

επισης, ενα αλλο που δεν καταλαβα..

εκανα "επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων" με επιλογή για διαμόρφωση μνήμης usb, wipe cache/factory reset και wipe cache partition..

Η καρτα μνημης εμεινε ανεπαφη! η "διαμόρφωση μνήμης usb" που επελεξα εννοει την εσωτερικη; και οχι την καρτα μνημης;

Οποτε την καρτα μνημης να τη σβησω επισης ή δεν παιζει κανενα ρολο;

 

Σβηστην μηπως εμειναν αρχεια απο την προηγουμενη εκδοση. Οσο για την μπαταρια, ναι καταναλωνει αρκετη μπαταρια οταν δεν εχει δημα γιατι ψαχνει να βρει. Επισης επειδη σημερα φλασαρες ειναι λογικο αυτο με την μπαταρια. Μετα απο καποιες φορτισεις στρωνει. Βγαλε κ την ενδηξη % στην μπσταρια γιατι ειναι ψυχοφθωρο ακομα κ 1% να βλεπεις να πεφτει. Οσο για το csc αστο eur για να εισαι οκ οταν βγει επισημα κ τοτε βλεπεις τι θα κανεις. Προς το παρον...περνα εκδωσεις μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Οσο για την μπαταρια, ναι καταναλωνει αρκετη μπαταρια οταν δεν εχει δημα γιατι ψαχνει να βρει. Επισης επειδη σημερα φλασαρες ειναι λογικο αυτο με την μπαταρια. Μετα απο καποιες φορτισεις στρωνει. Βγαλε κ την ενδηξη % στην μπσταρια γιατι ειναι ψυχοφθωρο ακομα κ 1% να βλεπεις να πεφτει.

 

Το θεμα ειναι οτι η μπαταρια εχει στρωσει γιατι το εχω καμια βδομαδα και παραπανω ετσι και το κινητο οπως ειπα ειναι συνεχεια με full σημα!

Link to comment
Share on other sites

Τοτε, αν θελεις, μονο μεσω του προγραμματος και να γινεις ρουτ ισα να το αλλαξεις και μετα ξαναπερνας την ρομ με ηδη αλλαγμενο csc και θα εισαι οκ.

Απλα, καλυτερα να το κανεις NEE και να περνας απο αυτην την χωρα updates, γιατι ειναι η ΜΟΝΗ που δινει τοσο συχνα κτλ αναβαθμησεις.

 

με αυτη τη διαδικασια ξερουμε σιγουρα αν θα εμφανιστει το NEE ?

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...