Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκεφτομαι να παρω ενα ακομα s2 σε λευκο χρωμα. Το θεμα ειναι οτι επειδη θα το παρω απο σκρουτζομαγαζο, λογω χαμηλης τιμης, πως μπορω να ξερω αν μπορει να παρει την 4.1.2?

 

Και απο χονολουλου να το παρεις, αμα ειναι το i9100 μια χαρα αναβαθμησεις θα παιρνει και θα μπορεις ν περνας.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με Odin όλα παίρνουν την τελευταία αναβάθμιση.

Για επίσημα δεν μπορείς να ξέρεις εκτός και αν είναι από χώρα που έχει ήδη πάρει την αναβάθμιση.

 

Δεν μπορουν να μου πουνε πριν την αγορα, απο ποια χωρα προερχεται κ με καποιο τροπο να μαθω εαν η συγκεκριμενη χωρα εχει παρει αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να μου πουνε πριν την αγορα, απο ποια χωρα προερχεται κ με καποιο τροπο να μαθω εαν η συγκεκριμενη χωρα εχει παρει αναβαθμιση?

 

Συγνωμη, αλλα εχει καποιο νοημα? Αφου μπορεις κ γινεται να περασεις οποιαδηποτε εκδοση θελεις μεσω odin.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη, αλλα εχει καποιο νοημα? Αφου μπορεις κ γινεται να περασεις οποιαδηποτε εκδοση θελεις μεσω odin.

 

Θα προτιμουσα να περασω την επισημη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουν να μου πουνε πριν την αγορα, απο ποια χωρα προερχεται κ με καποιο τροπο να μαθω εαν η συγκεκριμενη χωρα εχει παρει αναβαθμιση?

 

Υποθέτω πως θα μπορούν αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

Αν θέλεις να δεις ποιες χώρες έχουν πάρει την 4.1.2 μέχρι τώρα ρίξει μια ματιά εδώ.

Λογικά θα πάρουν και οι Ελληνικές συσκευές από την στιγμή μου έχει πάρει η Vodafone GR αλλά δεν παίρνω και όρκο.

 

Θα προτιμουσα να περασω την επισημη εκδοση.

 

Με Odin περνάς όποια θες και αν μετά για λόγους εγγύησης θες να γυρίσεις σε αυτήν που είχε μπορείς να το κάνεις πάλι με την ίδια διαδικασία.

Μην παιδεύεστε όταν υπάρχουν απλές λύσεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ωρες - ωρες σκαλωνετε και το βλεπετε και περιεργο που ο οποιοσδηποτε δεν χρησιμοποιει το odin για να περασει την οποια ρομ επισιμη ή οχι στο κινητο του.

 

Γιατι παραξενευεσται?

 

Θα σας πω 3 πολυ απλους και κοινους λογους που καποιος ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να περασει καποια εκδοση μεσω odin.

 

01. Δεν θελει να δοκιμασει αυτον τον τροπο γιατι δεν τον εμπιστευεται οτι και αν σημαινει αυτο...

02. Δεν κατεχει και τοσο το αθλημα και προτιμαει να περασει μεσω o.t.a. ή μεσω kies το τελευταιο επισημο για το κινητο του και να μην ασχοληθει να ψαχνει να βρει τη σωστη ρομ κ.τ.λ.

03. Αν ο μη γενειτω παθει κατι το κινητο του και δεν ανοιγει καν μετα τι γινεται αφου αν το παει στην samsung και την καθε samsung θα του πουνε εχει μη επισημο λειτουργικο πανω οποτε δεν το καλυπτουμε για επισκευη ακομα και αν ειναι εντος εγγυησης.

 

Αυτοι ειναι 3 πολυ ΠΡΟΧΕΙΡΟΙ λογοι που μπορεσα να σκεφτω ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και πολλοι αλλοι αλλα το να μην θελει καποιος να προβει στο περασμα ΜΗ επίσημης ή μη εγχωριας αλλα επισημης ρομ για το κινητο του και απλα να προβει τα επισημα και σιγουρα μονοματια δεν πιστευω οτι ειναι ουτε μεμπτω αλλα ουτε και λαθος οπως το παρουσιαζεται πολλοι απο εδω μεσα.

 

ΝΑΙ δεν αντιλεγω εννοειτε πως το να κανεις καποιο κινητο και ειδικα samsung ρουτ και να του περασεις καποια επισημη ή οχι ρομ ειναι γελοιο(Γιατι σε μερικα κινητα οπως htc πρεπει να ξεκλειδωσουμε το bootloader που θελει μια ποιο ιδιαιτερη διαδικασια...) αλλα ΠΙΣΤΕΨΤΕ με δεν εχουν ολοι το χρονο και το κουραγιο να ασχοληθουν με ολα αυτα.....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

1. Το ίδιο το Service της Samsung χρησιμοποιεί το Odin όταν πας το κινητό για να στο φτιάξουν.

2. Εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όποιον χρειάζεται βοήθεια αν και με τον λεπτομερέστατο οδηγό δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

3. Αν δεν ανοίγει δεν μπορούν ούτε αυτοί να δουν τι Firmware έχει μέσα. Αν ανοίγει και μπαίνει σε Download Mode το φτιάχνεις μόνος σου.

 

Επαναλαμβάνω πως όποιος δεν θέλει να "ρισκάρει" μπορεί να μείνει με την αναβάθμιση που έχει ή να περιμένει την νέα.

Όσα παράπονα και να γίνουν εδώ δεν αλλάζει αυτό. Αν θέλετε μπορείτε να στείλετε email στην Samsung μήπως και αλλάξει κάτι αλλά επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ωρες - ωρες σκαλωνετε και το βλεπετε και περιεργο που ο οποιοσδηποτε δεν χρησιμοποιει το odin για να περασει την οποια ρομ επισιμη ή οχι στο κινητο του.

 

Γιατι παραξενευεσται?

 

Θα σας πω 3 πολυ απλους και κοινους λογους που καποιος ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ να περασει καποια εκδοση μεσω odin.

 

01. Δεν θελει να δοκιμασει αυτον τον τροπο γιατι δεν τον εμπιστευεται οτι και αν σημαινει αυτο...

02. Δεν κατεχει και τοσο το αθλημα και προτιμαει να περασει μεσω o.t.a. ή μεσω kies το τελευταιο επισημο για το κινητο του και να μην ασχοληθει να ψαχνει να βρει τη σωστη ρομ κ.τ.λ.

03. Αν ο μη γενειτω παθει κατι το κινητο του και δεν ανοιγει καν μετα τι γινεται αφου αν το παει στην samsung και την καθε samsung θα του πουνε εχει μη επισημο λειτουργικο πανω οποτε δεν το καλυπτουμε για επισκευη ακομα και αν ειναι εντος εγγυησης.

 

Αυτοι ειναι 3 πολυ ΠΡΟΧΕΙΡΟΙ λογοι που μπορεσα να σκεφτω ειμαι σιγουρος οτι υπαρχουν και πολλοι αλλοι αλλα το να μην θελει καποιος να προβει στο περασμα ΜΗ επίσημης ή μη εγχωριας αλλα επισημης ρομ για το κινητο του και απλα να προβει τα επισημα και σιγουρα μονοματια δεν πιστευω οτι ειναι ουτε μεμπτω αλλα ουτε και λαθος οπως το παρουσιαζεται πολλοι απο εδω μεσα.

 

ΝΑΙ δεν αντιλεγω εννοειτε πως το να κανεις καποιο κινητο και ειδικα samsung ρουτ και να του περασεις καποια επισημη ή οχι ρομ ειναι γελοιο(Γιατι σε μερικα κινητα οπως htc πρεπει να ξεκλειδωσουμε το bootloader που θελει μια ποιο ιδιαιτερη διαδικασια...) αλλα ΠΙΣΤΕΨΤΕ με δεν εχουν ολοι το χρονο και το κουραγιο να ασχοληθουν με ολα αυτα.....

 

Fits13, απατωντας και στα προηγουμενα post σου, οι τρεις λογοι που παραθετεις ειναι λογικοι και σεβαστοι.

Επομενως, αν εστω ενας απο αυτους τους τρεις λογους που αναφερεις σε φοβιζει και εσενα για να προχωρησεις στην διαδικασια,

τοτε γιατι καθε τρεις και λιγο μας λες τα ιδια πραγματα?

 

Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει, αλλα ολοι σου λενε πως επαναλαμβανεσαι και αυτος ειναι ο βασικος λογος που σου εγραψα πριν οσα σου εγραψα. Επαναλαμβανεσαι και τα post σου πιανουν χωρο! Αν ελεγες η ρωτουσες κατι σημαντικο, τοτε θα υπηρχε λογος να το συζητησουμε.

 

Εφοσον λοιπον δεν εχεις σκοπο να παρεις το "ρισκο" να περασεις καποια αλλη επισημη rom στην συσκευη σου, πρωτον τραβα στο sammobile για να λυνεις καθημερινα τις αποριες για το ποτε και αν θα κυκλοφορησει στην Ελλαδα η 4.1.2, η περιμενε χωρις να κανεις ερωτησεις την ημερα που εδω μεσα θα γεμισει ο τοπος με post, οπου ολοι θα γραφουν οτι ηρθε η επισημη ελληνικη.

 

Απο κει και περα, μπορεις να συνεχισεις το προφανεστατο τρολλαρισμα σου....

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

1. Το ίδιο το Service της Samsung χρησιμοποιεί το Odin όταν πας το κινητό για να στο φτιάξουν.

2. Εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όποιον χρειάζεται βοήθεια αν και με τον λεπτομερέστατο οδηγό δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα.

3. Αν δεν ανοίγει δεν μπορούν ούτε αυτοί να δουν τι Firmware έχει μέσα. Αν ανοίγει και μπαίνει σε Download Mode το φτιάχνεις μόνος σου.

 

Επαναλαμβάνω πως όποιος δεν θέλει να "ρισκάρει" μπορεί να μείνει με την αναβάθμιση που έχει ή να περιμένει την νέα.

Όσα παράπονα και να γίνουν εδώ δεν αλλάζει αυτό. Αν θέλετε μπορείτε να στείλετε email στην Samsung μήπως και αλλάξει κάτι αλλά επιτρέψτε μου να έχω τις αμφιβολίες μου.

Το ποιο προγραμμα χρησιμοποιει η samsung για να κανει τις αναβαθμησεις τις και οτι αλλο θελεις ΔΕΝ μπορεις να το ξερεις παρα μονο αν εχεις δουλεψει μεσα στο service της samsung οποτε....

 

Και εσυ πιστευεις οτι και το κινητο να μην ανοιγει η samsung δεν εχει μηχανηματα να το κανει να ανοιξει και να δει και τι λογισμικο ειχε το κινητο?

 

Εγω παλι πιστευω οτι η samsung μπορει να κανει ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΤΗΣ φιλε μου αλλωστε αυτη το εφτιαξε εσυ τι λες να μην μπορει να το κανει οσο κομματια θελει και απο hardware πλευρας, αλλα και απο hardware πλευρας.....

 

Fits13, απατωντας και στα προηγουμενα post σου, οι τρεις λογοι που παραθετεις ειναι λογικοι και σεβαστοι.

Επομενως, αν εστω ενας απο αυτους τους τρεις λογους που αναφερεις σε φοβιζει και εσενα για να προχωρησεις στην διαδικασια,

τοτε γιατι καθε τρεις και λιγο μας λες τα ιδια πραγματα?

 

Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει, αλλα ολοι σου λενε πως επαναλαμβανεσαι και αυτος ειναι ο βασικος λογος που σου εγραψα πριν οσα σου εγραψα. Επαναλαμβανεσαι και τα post σου πιανουν χωρο! Αν ελεγες η ρωτουσες κατι σημαντικο, τοτε θα υπηρχε λογος να το συζητησουμε.

 

Εφοσον λοιπον δεν εχεις σκοπο να παρεις το "ρισκο" να περασεις καποια αλλη επισημη rom στην συσκευη σου, πρωτον τραβα στο sammobile για να λυνεις καθημερινα τις αποριες για το ποτε και αν θα κυκλοφορησει στην Ελλαδα η 4.1.2, η περιμενε χωρις να κανεις ερωτησεις την ημερα που εδω μεσα θα γεμισει ο τοπος με post, οπου ολοι θα γραφουν οτι ηρθε η επισημη ελληνικη.

 

Απο κει και περα, μπορεις να συνεχισεις το προφανεστατο τρολλαρισμα σου....

Για ακομα μια φορα ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΟΣΤ μου σε παρακαλω πολυ να μην απαντας σαν να τα εχεις διαβασει και να εισαι και απολυτως σιγουρος οτι δεν εχω περασει στο κινητο μου αλλες ρομ περα απο τις επισημες και μεσω ota ή kies .....

 

Και οσο αφορα το πολλες φορες που λες δεν ειμαι ο μονος που εχει αναφερει το ζητημα πανω απο μια φορα αλλα ΔΕΝ ΣΕ ΕΙΔΑ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ.

 

Επομενως θα σε παρακαλουσα να με βαλεις στη λιστα αγνοησης του φορουμ και να ΜΗΝ απαντας στα ποστ μου μιας και δεν απαντας αλλα ειρωνευεσαι....

 

 

Παιδια τι ακριβως ειναι αυτο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήδη κουράσαμε αρκετά τους υπόλοιπους που θέλουν να διαβάσουν το θέμα και να βρουν κάποια χρήσιμη πληροφορία οποιαδήποτε αναφορά στο εξής με παράπονα για την επίσημη αναβάθμιση θα αφαιρείται.

 

Η αναβάθμιση θα δοθεί όποτε θελήσει η Samsung (αν θελήσει).

Όποιος θέλει περιμένει και όποιος θέλει χρησιμοποιεί τον οδηγό που υπάρχει στο πρώτο μήνυμα του θέματος.

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις μεγαλη καταναλωση με την LSS???Ειχα την LSN (ΝΕΕ), εκανα το update με το Kιes, κι απο τοτε, περιπου 2 μερες βλεπω μεγαλη καταναλωση.Σε 1 ωρα μπορει να εχει πεσει και 10%....Aπο το battery stats δεν βλεπω κατι το περιεργο. Να το αφησω μπας και στρωσει μετα απο μερικες φορτισεις γιατι ειμαι ετοιμος να κανω ενα wipe να δω τι γινεται! Και δεν εχω κανει κι εγκατασταση τιποτα απο τοτε που εκανα το update!
Link to comment
Share on other sites

Εχει παρατηρησει κανεις μεγαλη καταναλωση με την LSS???Ειχα την LSN (ΝΕΕ), εκανα το update με το Kιes, κι απο τοτε, περιπου 2 μερες βλεπω μεγαλη καταναλωση.Σε 1 ωρα μπορει να εχει πεσει και 10%....Aπο το battery stats δεν βλεπω κατι το περιεργο. Να το αφησω μπας και στρωσει μετα απο μερικες φορτισεις γιατι ειμαι ετοιμος να κανω ενα wipe να δω τι γινεται! Και δεν εχω κανει κι εγκατασταση τιποτα απο τοτε που εκανα το update!

 

Μη μου λες τέτοια και πάνω που είχα ετοιμαστεί να περάσω απο LSN σε LSS λόγω μπαταρίας! Αν και τα περισσότερα παλικάρια είναι ευχαριστημενα από θέμα μπαταρίας της LSS.

Link to comment
Share on other sites

Μη μου λες τέτοια και πάνω που είχα ετοιμαστεί να περάσω απο LSN σε LSS λόγω μπαταρίας! Αν και τα περισσότερα παλικάρια είναι ευχαριστημενα από θέμα μπαταρίας της LSS.

 

Εγω δεν μπορω να πω το ιδιο! Εκαναν καθαρη εγκατασταση, απ την αρχη ολα?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να πω το ιδιο! Εκαναν καθαρη εγκατασταση, απ την αρχη ολα?

 

Φυσικά, ΠΑΝΤΑ καθαρή εγκατάσταση για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο πως για ότι αντιμετωπίσεις θα ευθύνεται αποκλειστικά και μόνο η Rom και όχι κάτι άλλο. Ένα "κακό" αρχείο να μεταφέρεις απ'την προηγούμενη πάει, τη χάλασες την καινούργια..;)

 

Εγώ το ξαναλέω, η lss είναι η καλύτερη jelly bean που έχω περάσει ποτέ κι όσον αφορά τη μπαταρία είναι ορατά (όχι εντυπωσιακά κιόλας) καλύτερη από όλες τις υπόλοιπες! Πιστεύω θα συμφωνεί και ο Φώτης με αυτό..

 

Κάντε "καθαρές" εγκαταστάσεις παιδιά..:)

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω θα συμφωνεί και ο Φώτης με αυτό..

 

Κάντε "καθαρές" εγκαταστάσεις παιδιά..:)

 

Οντως. Ειναι παρα πολυ καλη η lss κ συγκεκριμενα εχω την dnf.

Link to comment
Share on other sites

Από όλα αυτά που έχω διαβάσει, τελικά η έκδοση με την καλύτερη μπαταρία είναι η 4.0.4 έτσι? Γιατί βάζετε πιο πάνω το smoothness από την μπαταρία? Και μη μου πείτε ότι το κινητό ακόμα και με την 4.0.3 δεν είναι smooth... Mακάρι να είχε εμένα την 4.0.4 από την 4.0.3 που εχει.Αν η jelly bean είναι μπαταριοφάγα καλύτερα να μην την βάλω όταν βγει.
Link to comment
Share on other sites

Από όλα αυτά που έχω διαβάσει, τελικά η έκδοση με την καλύτερη μπαταρία είναι η 4.0.4 έτσι? Γιατί βάζετε πιο πάνω το smoothness από την μπαταρία? Και μη μου πείτε ότι το κινητό ακόμα και με την 4.0.3 δεν είναι smooth... Mακάρι να είχε εμένα την 4.0.4 από την 4.0.3 που εχει.Αν η jelly bean είναι μπαταριοφάγα καλύτερα να μην την βάλω όταν βγει.

 

Καθένας έχει άλλες προτεραιότητες, συμφωνώ ότι η 4.0.4 ήταν απ'τις πιο "ολοκληρωμένες" εκδόσεις, αν όμως δοκιμάσεις jelly bean δύσκολα επιστρέφεις.. αυτό τουλάχιστον ισχύει για τους περισσότερους χωρίς να σημαίνει ότι πρέπει να ισχύει και για όλους..;)

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το Google maps μου τρέχει στο background. Απενεργοποίησα κάτι ρυθμίσεις τοποθεσίας και θα το παρακολουθώ να δω την μπαταρία τώρα. Πάντως το περίεργο είναι ότι δεν πείραξα τίποτα μετά το update και μέχρι τότε η μπαταρία κρατούσε άνετα μία μέρα, ενώ τώρα μέσα σε λίγες ώρες θέλει φορτισμα!
Link to comment
Share on other sites

Πλεον με βαση οσα μου ειπε ο makis206 για να περασεις μια 4.1.2 αλλης χωρας πρεπει υποχρεωτικα να ειναι και ρουτ το κινητο σου για να μπορεις να του αλλαξεις το sales code μεσω μιας εφαρμογης αλλιως πολυ απλα δεν μπορεις.

 

ΜΕΓΑ μλκια απο μερος της samsung που "κλειδωσε κατα αυτο το τροπο" τις νεες jb roms και καλα για μεγαλυτερη ασφαλεια λες και δεν θα εβρισκαν τον τροπο να αλλαξουν sales code τα αλλανια οπως ειχαν βρει και στις παλιοτερες ρομς.

 

Εμπασι περιπτωση πλεον για να περασεις αλλης χωρας ρομ το root ειναι αναγκαιο.

 

Από όλα αυτά που έχω διαβάσει, τελικά η έκδοση με την καλύτερη μπαταρία είναι η 4.0.4 έτσι? Γιατί βάζετε πιο πάνω το smoothness από την μπαταρία? Και μη μου πείτε ότι το κινητό ακόμα και με την 4.0.3 δεν είναι smooth... Mακάρι να είχε εμένα την 4.0.4 από την 4.0.3 που εχει.Αν η jelly bean είναι μπαταριοφάγα καλύτερα να μην την βάλω όταν βγει.

Μπορει να ειναι μπαταριοφαγα φιλε μου αλλα σου προφερει αλλα που καμια 4.0.x δεν μπορει να σου προσφερει.

 

Μερικα απο αυτα ειναι

smooth scrolling e.t.c.

Πολυ ποιο σταθερη απο οποιαδηποτε αλλη ρομ

γενικοτερα περισσοτερα features κ.τ.λ.

 

Ολα αυτα με βαση οσα εχω διαβασει απο τα παιδια εδω περα αφου εγω δεν εχω ακομα προσωπικη πειρα με οποιαδηποτε 4.1.2 αφου ακομα εχω μεινει στην επισημη 4.0.3 για unbranded συσκευες...

 

Λογικα σε λιγες μερες θα εχουμε και εμεις την 4.1.2 και ας ελπισουμε να δωσουν την 4.1.2 με τα τελευταια updates και οχι την πρωτη 4.1.2 που κυκλοφορησε σε αλλες χωρες.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Εμπασι περιπτωση πλεον για να περασεις αλλης χωρας ρομ το root ειναι αναγκαιο.

 

Βρε'συ ποιος μίλησε για αλλαγή rom; Για αλλαγή του csc σου είπα ότι απαιτείται root! :lol:

 

Έρως ανίκατε..:p

Link to comment
Share on other sites

Βρε'συ ποιος μίλησε για αλλαγή rom; Για αλλαγή του csc σου είπα ότι απαιτείται root! :lol:

 

Έρως ανίκατε..:p

Ναι αλλα ποτε πρεπει να αλλαξεις sales code ρε φιλε οταν βαζεις ρομ αλλης χωρας που δεν εχει το ιδιο sales code με τη μαμα ρομ που ειχε το κινητο σου οποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποτε πρεπει να αλλαξεις sales code ρε φιλε οταν βαζεις ρομ αλλης χωρας που δεν εχει το ιδιο sales code με τη μαμα ρομ που ειχε το κινητο σου οποτε.....

 

Κάνεις το root, αλλάζεις το csc κάνοντάς το όπως θες, εγκαθιστάς από πάνω την ίδια rom, βουαλά! Έχεις το csc και τη rom που θες χωρίς root!

 

Πόσα χρόνια θα ζω ακόμα... :lol:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ποτε πρεπει να αλλαξεις sales code ρε φιλε οταν βαζεις ρομ αλλης χωρας που δεν εχει το ιδιο sales code με τη μαμα ρομ που ειχε το κινητο σου οποτε.....

 

Αλλάζεις csc με τον dialer όταν είσαι σε 4.0.x και μετά κάνεις το update με το Odin και τέλος! Εγώ όλες τις φορές έτσι το κάνω! Σύμφωνα με το sammobile πάμε και για την 4.2.2 επίσημα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ισχυει αν εχεις 4.0.x και θελεις απλα να περασεις μια 4.1.2 αλλα αν θες απο 4.1.2 να περασεις μια αλλη 4.1.2 πρεπει να κανεις ρουτ κ.τ.λ. οποτε δωρον... αδωρον....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες ισχυει αν εχεις 4.0.x και θελεις απλα να περασεις μια 4.1.2 αλλα αν θες απο 4.1.2 να περασεις μια αλλη 4.1.2 πρεπει να κανεις ρουτ κ.τ.λ. οποτε δωρον... αδωρον....

 

Μπορείς ακόμα και να επιστρέψεις σε 4.0.Χ απλά και μόνο για να αλλάξεις το csc σου σου λέει βρε'σύ fits, ακόμα και αυτή η διαδικασία δεν παίρνει πάνω από 10λεπτο με το Odin αν έχεις ήδη αποθηκευμένη την 4.0.Χ που επιθυμείς! (εγώ έχω ήδη αποθηκευμένη την 4.0.3 XWLP7 που συνόδευε τη συσκευή μου με την αγορά.. τι πιο απλό; Άσε που την έχω ανά πάσα στιγμή διαθέσιμη για παν ενδεχόμενο..);)

 

Και μόλις το αλλάξεις εγκαθιστάς την 4.1.2 που θες, αυτό είναι!

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...