Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παρεα εχω αγορασει το τηλ απο cosmote.

αυτα τα 2 χρονια σχεδον του εχω βαλει διαφορες rom.

Δεν ηξερα οτι η vgr ειναι της vodafone....:wacko:

Το τηλ λοιπον ειναι ελληνικο.

Εαν περασω την cos ,θα δουλεψει μεσω kies η τωρα πια δεν εχει σημασια , και πρεπει να περασω μια multi csc , οπως λεει ο Μιχαλης , να βαλω το παλιο EUR μεσα , και μετα να περασω παλι την cos , ωστε να εχω σωστη λειτουργια με το kies?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παρεα εχω αγορασει το τηλ απο cosmote.

αυτα τα 2 χρονια σχεδον του εχω βαλει διαφορες rom.

Δεν ηξερα οτι η vgr ειναι της vodafone....:wacko:

Το τηλ λοιπον ειναι ελληνικο.

Εαν περασω την cos ,θα δουλεψει μεσω kies η τωρα πια δεν εχει σημασια , και πρεπει να περασω μια multi csc , οπως λεει ο Μιχαλης , να βαλω το παλιο EUR μεσα , και μετα να περασω παλι την cos , ωστε να εχω σωστη λειτουργια με το kies?

 

O Μιχάλης τα λέει καλά, αν θέλεις να βάλεις COS που τώρα δεν έχεις και είσαι σίγουρος ότι θες να έχεις COS, βάλε την multi csc με το EUR, άλλαξε το csc σε COS, και μετά πέρνα την COS από πάνω.

 

Το ότι αγόρασες το τηλέφωνο από Cosmote δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα είναι COS, μπορεί να είναι και EUR....

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Official 4.1.2 I9100XWLS8 FOP by Sammobile

 

Μόλις κατεβαίνει.....

Περιμένω να την φλασάρουν να δω εντυπώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο σημαινει οτι βγηκε επισημα πλεον η 4.1.2 για το s2?

 

Και βγηκε και για ελλαδα ή μονο εξωτερικο?

 

Τελος το οτι θα περνιεται μονο μεσω samsung kies καο θα αργει να την περασει ισχυει κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ωρα βγηκε η rom και θελεις να ειναι ελληνικη? Πολυ βιαστικος εισαι. Ειπαμε η ελληνικη θα αργησει. Το θετικο ειναι οτι κυκλοφορησε νωριτερα απ'τον Φεβρουαριο που ελεγαν τα site.

 

Περιμενουμε με ανυπομονησια τον πρωτο ηρωα που θα φλασαρει να μας πει εντυπωσεις.:superman:

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Πριν μια ωρα βγηκε η rom και θελεις να ειναι ελληνικη? Πολυ βιαστικος εισαι. Ειπαμε η ελληνικη θα αργησει. Το θετικο ειναι οτι κυκλοφορησε νωριτερα απ'τον Φεβρουαριο που ελεγαν τα site.

 

Περιμενουμε με ανυπομονησια τον πρωτο ηρωα που θα φλασαρει να μας πει εντυπωσεις.:superman:

 

Κι εγώ αυτό περιμένω.Ήμουν έτοιμος να βάλω το usb,είχα ανοίξει και odin αλλά λέω ασε καλύτερα να μην τρέχουμε βραδιατικα!Πιο πολύ σκέφτομαι το repartition και τι γίνεται με τον bootloader!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτό περιμένω.Ήμουν έτοιμος να βάλω το usb,είχα ανοίξει και odin αλλά λέω ασε καλύτερα να μην τρέχουμε βραδιατικα!Πιο πολύ σκέφτομαι το repartition και τι γίνεται με τον bootloader!

 

Αν γινει το repartition και για καποιο λογο δεν θελω να μεινω στην 4.1.2 (λεμε τωρα!) μπορω να τα επαναφερω ολα οπως ηταν με nandroid backup (που ετσι κι αλλιως θα κρατησω), ή χρειαζεται κατι αλλο? Το nandroid επαναφερει ΚΑΙ την περιπτωση του repartition?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν γινει το repartition και για καποιο λογο δεν θελω να μεινω στην 4.1.2 (λεμε τωρα!) μπορω να τα επαναφερω ολα οπως ηταν με nandroid backup (που ετσι κι αλλιως θα κρατησω), ή χρειαζεται κατι αλλο? Το nandroid επαναφερει ΚΑΙ την περιπτωση του repartition?

 

Γι αυτό δεν πείραξα ακόμα τίποτα και περιμένω κι άλλες γνώμες εδώ μέσα.Αν φλασαρει κάποιος και τελικά το να επιστρέψεις πάλι σε προηγούμενη κατάσταση είναι απλό,τότε φλασαρω με την μια.Αλλά όταν έλεγαν ότι θα γίνει repartition άντε μετά να κάθεσαι να παίζεις με τα pit files και να γίνει καμία στραβη!Ή αν έχουν αλλάξει και τον bootloader και μετά δεν μπορείς να αλλάξεις το csc εύκολα όπως έγινε και με την αναβάθμιση στο s3!

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν πείραξα ακόμα τίποτα και περιμένω κι άλλες γνώμες εδώ μέσα.Αν φλασαρει κάποιος και τελικά το να επιστρέψεις πάλι σε προηγούμενη κατάσταση είναι απλό,τότε φλασαρω με την μια.Αλλά όταν έλεγαν ότι θα γίνει repartition άντε μετά να κάθεσαι να παίζεις με τα pit files και να γίνει καμία στραβη!Ή αν έχουν αλλάξει και τον bootloader και μετά δεν μπορείς να αλλάξεις το csc εύκολα όπως έγινε και με την αναβάθμιση στο s3!

 

Κατα πασα πιθανοτητα θα μπορεις να επανελθεις εκει που ησουν, αλλα καλυτερα να μας το επιβεβαιωσει καποιος πιο... θαραλεος & παραλληλα πιο εμπειρος!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατα πασα πιθανοτητα θα μπορεις να επανελθεις εκει που ησουν, αλλα καλυτερα να μας το επιβεβαιωσει καποιος πιο... θαραλεος & παραλληλα πιο εμπειρος!!!

 

Από xda διαβάζω πάντως ότι δεν γίνεται repartition και ότι φλασαρεται κανονικά όπως και πριν.

Link to comment
Share on other sites

Από xda διαβάζω πάντως ότι δεν γίνεται repartition και ότι φλασαρεται κανονικά όπως και πριν.

 

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙ!!! (δεν αντεξα :lol: ) :o

Link to comment
Share on other sites

Οντως στους xda δεν αναφερουν κατι για repartition και ελπιζω να ειναι οντως ετσι!

Ερωτηση, εαν θελησουμε για καποιον λογο να επιστρεψουμε σε ics πρεπει να κανουμε repartition;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες?

Οχι βρε Σπυρο, για το χαρμοσυνο γεγονος το "πυροτεχνημα", ειναι δυνατον να την περναγα και να σας αφηνα χωρις πρωτες εντυπωσεις;;:p

Link to comment
Share on other sites

Οντως στους xda δεν αναφερουν κατι για repartition και ελπιζω να ειναι οντως ετσι!

Ερωτηση, εαν θελησουμε για καποιον λογο να επιστρεψουμε σε ics πρεπει να κανουμε repartition;

 

Όχι εφόσον δεν αλλάζει το partition στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου.Να δούμε και με τον bootloader τι γίνεται αν και λογικα θα είναι άλλος όπως στο S3 για προστασία από exploits κτλ.Το περίεργο για μένα είναι ότι η Samsung είχε βγάλει επίσημη ανακοίνωση ότι το update θα γίνεται μόνο μέσω kies,ότι θα αλλάξει η μνήμη και από 12 θα γίνει 11gb η εσωτερική και βλέπω να λένε ότι δεν αλλάζει τίποτα από αυτα ενώ η έκδοση που έχει βγει στο sammobile είναι official και όχι leaked όπως η προηγούμενη στην οποία δεν ίσχυε κάτι τέτοιο!

Link to comment
Share on other sites

Οχι βρε Σπυρο, για το χαρμοσυνο γεγονος το "πυροτεχνημα", ειναι δυνατον να την περναγα και να σας αφηνα χωρις πρωτες εντυπωσεις;;:p

 

Είπα κι εγώ θ ακούσουμε εντυπώσεις από jb!:)

Αυτή την αναβάθμιση την περιμένω από τον Δεκέμβρη και όπως καταλαβαίνεις είμαι στο "τσακ" να ανοίξω το Odin :D

Link to comment
Share on other sites

Είπα κι εγώ θ ακούσουμε εντυπώσεις από jb!:)

Αυτή την αναβάθμιση την περιμένω από τον Δεκέμβρη και όπως καταλαβαίνεις είμαι στο "τσακ" να ανοίξω το Odin :D

 

Μολις ξεκινησα το download του Ισπανικου παντως αν και σε λιγο θα πρεπει να φυγω απ'το σπιτι και θα επιστρεψω μεσημερακι, αν δεν βρω καπου αρνητικα σχολια μαλλον δεν θ'αντεξω και θα την περασω..:p

 

Αντε βρε να τη δοκιμασει μεχρι τοτε καποιος τολμηρος να βρω ετοιμα τα θετικα σχολια και να μην φλασαρω μεσα στο αγχος..!:D

 

Εdit: Τελικά ακυρώθηκε η δουλειά που είχα, μόλις κατέβει (στα μισά βρίσκεται) θα την περάσω κι ο Θεός να μας βοηθήσει. Ενημερώνω..! :D

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Εdit: Τελικά ακυρώθηκε η δουλειά που είχα, μόλις κατέβει (στα μισά βρίσκεται) θα την περάσω κι ο Θεός να μας βοηθήσει. Ενημερώνω..! :D

 

Πες αλήθεια, μόνος σου ακύρωσες τη δουλειά που είχες, για να φλασάρεις τη rom! :p :p :p

Όπως και να'χει, μια και σχεδον την κατέβασα, κρέμομαι απ'τα χείλη σου!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε παιδια ειναι τοσο κακο να γινει repartitioning της συσκευης αν βοηθαει στην καλυτερη λειτουργια της?

 

Δηλαδη τι σας ενοχλει τοσο πολυ μετο repartitioning? Το οτι απλα δεν θα μπορειτε να γυρισετε σε παλιοτερη εκδοση android ή κατι αλλο?

 

Μολις ξεκινησα το download του Ισπανικου παντως αν και σε λιγο θα πρεπει να φυγω απ'το σπιτι και θα επιστρεψω μεσημερακι, αν δεν βρω καπου αρνητικα σχολια μαλλον δεν θ'αντεξω και θα την περασω..

 

Αντε βρε να τη δοκιμασει μεχρι τοτε καποιος τολμηρος να βρω ετοιμα τα θετικα σχολια και να μην φλασαρω μεσα στο αγχος..!

 

Εdit: Τελικά ακυρώθηκε η δουλειά που είχα, μόλις κατέβει (στα μισά βρίσκεται) θα την περάσω κι ο Θεός να μας βοηθήσει. Ενημερώνω..!

Να υποθεσω κλασικα πριν και μετα wipe τα παντα στο κινητο σου και περασμα τους απο την αρχη σωστα?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Πες αλήθεια, μόνος σου ακύρωσες τη δουλειά που είχες, για να φλασάρεις τη rom! :p :p :p

Όπως και να'χει, μια και σχεδον την κατέβασα, κρέμομαι απ'τα χείλη σου!

 

Η αλήθεια είναι πως το σύμπαν συνωμότησε υπέρ μου..:lol:

 

Εννοείται θα σας πω εντυπώσεις παιδιά απλά θα πάρει ωρίτσα, αυτή λογικά θα έχει κατέβει σε κανένα τέταρτο από τώρα αλλά θα πρέπει να την εγκαταστήσω, να την "τρέξω" λίγο πρώτα, έτσι για να βγάλω τα πρώτα μου συμπεράσματα. Αναμείνατε - κι αν εγκαταστήσετε παράλληλα ώστε να έχω και βοηθό στα πρώτα reviews..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο για μένα είναι ότι η Samsung είχε βγάλει επίσημη ανακοίνωση ότι το update θα γίνεται μόνο μέσω kies,ότι θα αλλάξει η μνήμη και από 12 θα γίνει 11gb η εσωτερική και βλέπω να λένε ότι δεν αλλάζει τίποτα από αυτα ενώ η έκδοση που έχει βγει στο sammobile είναι official και όχι leaked όπως η προηγούμενη στην οποία δεν ίσχυε κάτι τέτοιο!

 

Εδω υπαρχει οντως ενα κενο...θα κερδιζαμε αραγε κατι με το repartition η ηταν δικο τους εσωτερικο θεμα που το λυσανε με αλλο τροπο οποτε δεν μας απασχολει καν??

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες αλήθεια, μόνος σου ακύρωσες τη δουλειά που είχες, για να φλασάρεις τη rom! :p :p :p

Όπως και να'χει, μια και σχεδον την κατέβασα, κρέμομαι απ'τα χείλη σου!

 

Από τις 4 την εχω κατεβάσει και περιμένω!Άντε να κοιμηθούμε και λιγάκι!:eek:

Link to comment
Share on other sites

Από τις 4 την εχω κατεβάσει και περιμένω!Άντε να κοιμηθούμε και λιγάκι!:eek:

 

Xαρά στο κουράγιο σου εσένα, απορώ πως αντέχεις να περιμένεις!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Xαρά στο κουράγιο σου εσένα, απορώ πως αντέχεις να περιμένεις!:lol:

 

Όταν την φλασαρεις με το καλό πες μας για κάποια αλλαγή στην εσωτερική μνήμη και αν μπορείς να αλλάξεις το csc!

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως το σύμπαν συνωμότησε υπέρ μου..:lol:

 

Εννοείται θα σας πω εντυπώσεις παιδιά απλά θα πάρει ωρίτσα, αυτή λογικά θα έχει κατέβει σε κανένα τέταρτο από τώρα αλλά θα πρέπει να την εγκαταστήσω, να την "τρέξω" λίγο πρώτα, έτσι για να βγάλω τα πρώτα μου συμπεράσματα. Αναμείνατε - κι αν εγκαταστήσετε παράλληλα ώστε να έχω και βοηθό στα πρώτα reviews..:lol:

 

Εγώ θα στον έκανα το βοηθό ευχαρίστως μια κ μόλις την κατέβασα, αλλά έχω αφόρτιστο κινητό και στις 12 πρέπει να έχω φύγει απ'το σπίτι. Η δουλειά θα γίνει μεσημέρι!!! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...