Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνιμα ή κατά την διάρκεια κάθε κλήσης όπως παλιά;

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σου.

 

Από πριν :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι μπορεί

 

Πως γίνεται αυτό και που ακριβώς χρειάζεται; Εχει καμμία σχέση με το θεματάκι που δεν ακούγομαι καλά στον συνομιλητή μου όταν βάζω την ανοιχτή ακρόαση;

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό και που ακριβώς χρειάζεται; Εχει καμμία σχέση με το θεματάκι που δεν ακούγομαι καλά στον συνομιλητή μου όταν βάζω την ανοιχτή ακρόαση;

 

Όπα μπερδεύτηκα....

Κοίταγα το μενού του.... S3... :lol:

Στο S3 με 4.0.4 είναι στις ρυθμίσεις κλήσεων-επιπλέον ρυθμίσεις.Ρίχτε μια ματιά και στο S2 :)

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μία custom (οποιαδήποτε) βρε παιδιά.

Έχω φτιάξει και ανάλογο mod που το απενεργοποιεί εντελώς και ησυχάζεις :D

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε μία custom (οποιαδήποτε) βρε παιδιά.

Έχω φτιάξει και ανάλογο mod που το απενεργοποιεί εντελώς και ησυχάζεις :D

 

custom έχω. απλά είπα μήπως ήταν ώρα να γυρίσω σε samsung αλλά μπά. Αντε να δούμε με την jb τι θα γίνει.

Link to comment
Share on other sites

custom έχω. απλά είπα μήπως ήταν ώρα να γυρίσω σε samsung αλλά μπά. Αντε να δούμε με την jb τι θα γίνει.

 

Και στην custom που έχεις, δεν υπάρχει το mod για το noise reduction;

Link to comment
Share on other sites

Και στην custom που έχεις, δεν υπάρχει το mod για το noise reduction;

 

Φυσικά και υπάρχει. Απλά είπα να γυρίσω για αλλαγή :)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Απλά είπα να γυρίσω για αλλαγή :)

 

Από τη στιγμή που υπάρχει, δε καταλαβαίνω τότε που κολάς. :)

Επειδή δεν είναι "εγγενώς" στο λειτουργικό; Σιγά τα ωά :)

Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσω να πάω στο 2.3.6 Firmware ποιο από τα αρχεία που έχει ο φάκελος I9100XWKK5_I9100OXXKJ3 πρέπει να βάλω με το odin ?

 

http://imageshack.us/a/img407/3570/fsii.jpg

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αν θελήσω να πάω στο 2.3.6 Firmware ποιο από τα αρχεία που έχει ο φάκελος I9100XWKK5_I9100OXXKJ3 πρέπει να βάλω με το odin ?

 

το firmware(2.3.6) που κατεβάζεις εχει κατάληξη tar .ΔΕΝ το ανοιγεις και το περνάς όπως ειναι με odin .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το μπέρδεψα ότι είναι rar και το άνοιξα. Μοιάζουνε λίγο. ok! Ευχαριστώ

;)

 

ΥΓ

Είναι σίγουρο αυτό? πάω να το κατεβάσω ξανά και η κατάληξη του φαίνεται ότι είναι rar

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το μπέρδεψα ότι είναι rar και το άνοιξα. Μοιάζουνε λίγο. ok! Ευχαριστώ

;)

 

ΥΓ

Είναι σίγουρο αυτό? πάω να το κατεβάσω ξανά και η κατάληξη του φαίνεται ότι είναι rar

Από που το κατεβάζεις ??

Το rar αρχείο εχει μέσα ολα αυτά που δειχνη η εικόνα που ποσταρες ??

edit έχεις δικιο στην 2.3.6 χρειάζονται τρια αρχεία 1) Στο pda βαζεις code file 2) Στο phone to modem file 3) στο csc το csc multi file

βάζεις και στο pit το ext4.pit

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

το firmware(2.3.6) που κατεβάζεις εχει κατάληξη tar .ΔΕΝ το ανοιγεις και το περνάς όπως ειναι με odin .

 

Το κατέβασα ξανά,το firmware 2.3.6 αυτό που δίνετε στο αρχικό ποστ και είναι αρχείο rar που περιέχει μέσα του (όπως φαίνεται και στην προηγούμενη φωτογραφία) 8 αρχεία tar και 1 pit

Σωστά? Ποιο ή ποια από από τα 8 αρχεία tar περνάμε με το odin.

 

:blink:

 

edit:

Από που το κατεβάζεις ??

Το rar αρχείο εχει μέσα ολα αυτά που δειχνη η εικόνα που ποσταρες ??

edit έχεις δικιο στην 2.3.6 χρειάζονται τρια αρχεία 1) Στο pda βαζεις code file 2) Στο phone to modem file 3) στο csc το csc multi file

βάζεις και στο pit το ext4.pit

 

Τώρα είδα την απάντησή σου.

Σίγουρα θέλει και το pit ?

Στον οδηγό αναφέρει μόνο τα 3 αρχεία (PDA, MODEM, CSC)

Edited by antheod
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Ποια 4.0.4 προτείνετε να περάσω; Έχουν καμία διαφορά;

 

Οχι ιδιαιτερες, βαλε οποια θελεις... Εγω εχω την Αγγλικη, πολλοι αλλοι φιλοι Nordic, Τσεχικη... Οπως επισης και η Pulse (custom).

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

edit:

 

 

Τώρα είδα την απάντησή σου.

Σίγουρα θέλει και το pit ?

Στον οδηγό αναφέρει μόνο τα 3 αρχεία (PDA, MODEM, CSC)

Ναι έχεις δίκιο

Και εγω το Διάβασα στον οδηγο οτι θέλει μόνο τα τρία αρχεία (pda ,phone ,csc) αρα αυτά βάλε .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το pit κάνει repartitioning και το αποφεύγουμε όπως ο διάβολος το λιβάνι.

Το χρησιμοποιούμε μόνο σε χοντρές περιπτώσεις προβλήματος, γιατί όσο μπορεί να μας σώσει σε τέτοιες, τόσο ζημιά μπορεί να μας κάνει, αν κάτι πάει στραβά σε ένα φλασάρισμα.

Μόνο τα 3 αρχεία που αναφέρατε είναι αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να κανω αναβαθμιση ειμαι με 4.0.3 l9100XXLPS εχω κατεβασει απο εδω sammobile.com, αυτο το firmware I9100BOLPM_I9100COSLP9_COS(και μια γνωμη αμα περασω αυτο η καποιο αλλο firmware ) μεσα εχει ακομα ενα αρχειο SS_DL.dll αυτο το βαζουμε πουθενα στο odin
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Αγόρασα πριν δύο ημέρες τον γαλαξία και μου ήρθε με την 4.0.3 έκδοση. Βασικά σπάστικα αρκετά όταν διαπίστωσα ότι έλιπαν κάποια πραγματάκια από την 4.0.3 όπως το ποσοστό μπαταρίας που έφαγα ώρες να βρώ γιατί απλά δεν υπάρχει ενώ στο google search και βίντεο youtube όλοι με Galaxy S II ICS είχανε αυτή την επιλογή μέχρι που ανακάλυψα ότι ή 4.0.3 είναι ολήγον προβληματική όπως γράφετε... Ιδιέτερα παρατήρησα ότι το κινητό μετά από κάποια λεπτά σε wifi γινότανε φούρνος!

Σήμερα βρήκα αυτό το post και με έσωσε. Δεν ήθελα να πάω σε custom καθώς το original με εξυπιρετεί μια χαρά οπώτε και κατέβασα την 4.0.4 Αγγλική και όλα καλά μέχρι τώρα. Βασικά επάθα πλάκα μιας και νέος στα Androi (από windows mobile 6.5 έρχομαι και αυτό γιατί απλά το B7610 μου χάλασε). Μετά το update μου έκανε και restore όλα τα settings/applications μου που είχα περάσει εκτός από τους λογαριασμούς email.

Ευχαριστώ για το Help!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θελω να κανω αναβαθμιση ειμαι με 4.0.3 l9100XXLPS εχω κατεβασει απο εδω sammobile.com, αυτο το firmware I9100BOLPM_I9100COSLP9_COS(και μια γνωμη αμα περασω αυτο η καποιο αλλο firmware ) μεσα εχει ακομα ενα αρχειο SS_DL.dll αυτο το βαζουμε πουθενα στο odin

 

Γιατι δεν βαζεις μια απο την πρωτη σελιδα.!! Οχι δεν το βαζεις πουθενα αυτο: (SS_DL.dll).

Στο boot θα σου βγαζει το σημα της cosmote. Ολες η 4.0.4 ειναι βελτιωμενες και καλες.

Το αγγλικο και το ελβετικο ειναι απο της καλυτερες.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Αγόρασα πριν δύο ημέρες τον γαλαξία και μου ήρθε με την 4.0.3 έκδοση. Βασικά σπάστικα αρκετά όταν διαπίστωσα ότι έλιπαν κάποια πραγματάκια από την 4.0.3 όπως το ποσοστό μπαταρίας που έφαγα ώρες να βρώ γιατί απλά δεν υπάρχει ενώ στο google search και βίντεο youtube όλοι με Galaxy S II ICS είχανε αυτή την επιλογή μέχρι που ανακάλυψα ότι ή 4.0.3 είναι ολήγον προβληματική όπως γράφετε... Ιδιέτερα παρατήρησα ότι το κινητό μετά από κάποια λεπτά σε wifi γινότανε φούρνος!

Σήμερα βρήκα αυτό το post και με έσωσε. Δεν ήθελα να πάω σε custom καθώς το original με εξυπιρετεί μια χαρά οπώτε και κατέβασα την 4.0.4 Αγγλική και όλα καλά μέχρι τώρα. Βασικά επάθα πλάκα μιας και νέος στα Androi (από windows mobile 6.5 έρχομαι και αυτό γιατί απλά το B7610 μου χάλασε). Μετά το update μου έκανε και restore όλα τα settings/applications μου που είχα περάσει εκτός από τους λογαριασμούς email.

Ευχαριστώ για το Help!

 

Για τα restore που σου κανει, πρεπει να κανεις factory reset. Oταν αλλαζουμε firmware, παντα κανουμε πριν και μετα factory reset.!!

Edited by manoliskikis4
Link to comment
Share on other sites

Για τα restore που σου κανει, πρεπει να κανεις factory reset. Oταν αλλαζουμε firmware, παντα κανουμε πριν και μετα factory reset.!!

Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή θα υπάρξει με το γεγονός ότι δεν έκανα factory reset;

Στην διαδικασία της πρώτης σελίδας δεν αναγράφει πουθενά ότι είναι αναγκαίο να κάνεις factory reset.

Δεν με πείραξε το γεγονός ότι έκανε restore τα settings/applications μου ίσα ίσα με γλύτωσε από κάμποση ώρα να τα ξαναπεράσω.

Edited by agentkostas
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...