Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποιο link για την LPS με το καινουργιο speedmod? Ειμαι root και εχω LPQ. Kατα τον ιδιο τροπο πρεπει να εγκατασταθει? δυλαδη odin. Thanks.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574218 και εδω ο καινουργιος Speedmod K 3-9

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είχα την KI4 και έκανα την αλλαγή χώρας από EUR σε XEH και έχω τώρα την 4,0,3 αν δώσουν την ελληνική έκδοση ICS 4,0,3 και είναι πιο σταθερή και έχει κάποιες αλλαγές μπορώ να την περάσω και αν ναι με ποιο τρόπο? Γιατί βλέπω ότι καθηστερι λίγο να όταν μπαίνει στης επαφές και έχει κάποια άλλα μικροπροβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

0Παντως εγω με Neak kernel εχω φτασει την ιδια μπαταρια που ειχα στην ginger αντε 5-10% μικροτερη αυτονομια....

 

Συμφωνω μαζι σου για τον NEAK.απλα δεν ειναι τοσο σταθερος οσο ο speedmod αυτη τη στιγμη.ο καθενας οτι τον βολευει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την βοήθεια σας είχα την KI4 και έκανα την αλλαγή χώρας από EUR σε XEH και έχω τώρα την 4,0,3 αν δώσουν την ελληνική έκδοση ICS 4,0,3 και είναι πιο σταθερή και έχει κάποιες αλλαγές μπορώ να την περάσω και αν ναι με ποιο τρόπο? Γιατί βλέπω ότι καθηστερι λίγο να όταν μπαίνει στης επαφές και έχει κάποια άλλα μικροπροβλήματα.

 

Πρεπει να γυρισεις πισω σε ΚΙ4 και περνας μεσω Kies η φλασαρεις μεσω odin

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την LPS από LPQ. Θα πρέπει να ξανακάνω hard reset? Όχι πως έχω τις τρελές εφαρμογές, απλά ψιλοβαριέμαι. Χωρίς hard reset δε θα "δω" όλα όσα θα έβλεπα αν το έκανα κι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την LPS από LPQ. Θα πρέπει να ξανακάνω hard reset? Όχι πως έχω τις τρελές εφαρμογές, απλά ψιλοβαριέμαι. Χωρίς hard reset δε θα "δω" όλα όσα θα έβλεπα αν το έκανα κι αυτό?

 

Έβαλες την LPS με ODIN και σου έμειναν οι εφαρμογές που είχες βάλει στην LPQ? Δεν νομίζω, είναι wipe με odin...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να γυρίσω στην ΚΙ4?

 

Πηγαίνεις στην πρώτη σελίδα, κατεβάζεις odin και την ΚΙ4 και ακολουθείς τον οδηγό. Σε 20 λεπτά είσαι έτοιμος. ;)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλες την LPS με ODIN και σου έμειναν οι εφαρμογές που είχες βάλει στην LPQ? Δεν νομίζω, είναι wipe με odin...

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα... Ίσα ίσα επειδή θεώρησα πως έτσι γίνεται, γι'αυτό ρώτησα αν πρέπει να κάνω hard reset.

 

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση βασικού φάσματος: I9100XXLPS

Έκδοση Kernel: 3.0.15-I9100XXLPS-CL294511 se.infra@SEP-68 #3

 

Πριν έγραφε LPQ. Άρα μπήκε σωστά. Και παρόλα αυτά οι εφαρμογές διατηρήθηκαν. Καταρχήν μόλις άνοιξε το κιν. συνδέθηκε στο Wi-Fi μου...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα την LPS από LPQ. Θα πρέπει να ξανακάνω hard reset? Όχι πως έχω τις τρελές εφαρμογές, απλά ψιλοβαριέμαι. Χωρίς hard reset δε θα "δω" όλα όσα θα έβλεπα αν το έκανα κι αυτό?

 

kane επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω λόγο να πω ψέματα... Ίσα ίσα επειδή θεώρησα πως έτσι γίνεται, γι'αυτό ρώτησα αν πρέπει να κάνω hard reset.

 

Έκδοση Android: 4.0.3

Έκδοση βασικού φάσματος: I9100XXLPS

Έκδοση Kernel: 3.0.15-I9100XXLPS-CL294511 se.infra@SEP-68 #3

 

Πριν έγραφε LPQ. Άρα μπήκε σωστά. Και παρόλα αυτά οι εφαρμογές διατηρήθηκαν. Καταρχήν μόλις άνοιξε το κιν. συνδέθηκε στο Wi-Fi μου...

Όχι φίλε μου, με παρεξήγησες....

Απλά θυμάμαι οτι με odin κανει wipe.

Μάλλον γέρασα....

Link to comment
Share on other sites

Αρα πρωτα με odin βαζωμε LPS και μετα speedmod? Ποια η διαδικασια? Thanks.

 

Όπως στον οδηγό στην πρώτη σελίδα του πως κάνουμε root με τον δεύτερο τρόπο. Αντί για cf-root, βάζεις speedmod kernel.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3675342#post3675342

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πριν απο λιγο, περασα την omega 10,4 και ηθελα να ρωτησω, στην περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω στην

μαμισια rom που ειχα πριν, μπορω να γυρισω σε αυτην μεσω του back up που εκανα απο το nandroid η πρεπει

απαραιτητα να γυρισω παλι μεσω odin?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Πριν απο λιγο, περασα την omega 10,4 και ηθελα να ρωτησω, στην περιπτωση που θελω να ξαναγυρισω στην

μαμισια rom που ειχα πριν, μπορω να γυρισω σε αυτην μεσω του back up που εκανα απο το nandroid η πρεπει

απαραιτητα να γυρισω παλι μεσω odin?

Απαραίτητα ξανα flash με odin.

Βάζεις ξανά την ρομ που είχες κάνει το backup και μετά κανεις restore της backup που έχεις.

Αν και θα πρέπει να ξέρεις οτι πολλά μπορούν να πάνε στραβά με αυτόν τον τρόπο...

Edited by dLazaros
edit
Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητα ξανα flash με odin.

Βάζεις ξανά την ρομ που είχες κάνει το backup και μετά κανεις restore της backup που έχεις.

Αν και θα πρέπει να ξέρεις οτι πολλά μπορούν να πάνε στραβά με αυτόν τον τρόπο...

 

Στραβα τι εννοεις?

Αφου κανω δηλαδη το περασμα της μαμισιας μεσω Odin, αν περασω τα back up απο nandroid εννοεις οτι μπορει να στραβωσει κατι?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στραβα τι εννοεις?

Αφου κανω δηλαδη το περασμα της μαμισιας μεσω Odin, αν περασω τα back up απο nandroid εννοεις οτι μπορει να στραβωσει κατι?

 

Για να κάνεις restore πρέπει να ξανακάνεις root και να περάσεις ξανα CWM για να μπορέσεις να κάνεις restore το backup σου.

 

Δεν μου έχει δουλέψει καλά στο παρελθόν, είχα κάποια προβληματάκια με εφαρμογές. Μπορεί και να 'ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις restore πρέπει να ξανακάνεις root και να περάσεις ξανα CWM για να μπορέσεις να κάνεις restore το backup σου.

 

Δεν μου έχει δουλέψει καλά στο παρελθόν, είχα κάποια προβληματάκια με εφαρμογές. Μπορεί και να 'ετυχε.

 

Για να καταλαβω καλυτερα.

Επειδη η συσκευη οταν την ειχα παρει μεταχειρισμενη, ειχε περασμενη καποια αλλη custom rom.

Το μονο που εκανα, ηταν να περασω την stock μεσω odin και μετα να το rootαρω.

Δε μπορω να κανω το ιδιο και τωρα?

Το restore απο nandroid ειναι απαραιτητο?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...