Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία μικρή σφίνα... Σχετικά με το stock browser, είναι πρόβλημα του mobile insomnia που ένα σκριπτάκι κολλάει κάποιους browser, stock και μη στοκ, και όχι πρόβλημα του browser. Θα διορθωθεΙ σύντομα

 

Και μία ακόμα πολύ καλοπροαίρετη σκέψη, δςν αποδεικνύω ότι θέλω να μάθω όταν ρωτάω, αλλά όταν ψάχνω πρώτα και μετά ρωτώ... Στο xda υπάρχει ένα μεγάλο και ενημερωτικό thread για csc, το οποίο δεν θα λινκάρω, γιατί είναι πολύ εύκολο να το βρει όποιος έχει πραγματικα απορίες

Edited by kogos

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

στα καλα καθουμενα εσβησε το κιν μου κ οταν ξαναανοιξε μου εβγαλε το μνμ ''εισαγετε κωδικο προσβασης για χρηση του κρυπτογραφημενου χωρου αποθηκευσης συσκευης''

ξερει κανεις ποιος ειναι ο κωδικος ? τι πρεπει να κανω? δεν ειχα βαλει καποιο προγραμμα για να το κανει αυτο!

εχω περασει το τελευτεο firmware 4.1.2 το φιλανδικο αν βοηθαει αυτο!~helppppppp

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα εσβησε το κιν μου κ οταν ξαναανοιξε μου εβγαλε το μνμ ''εισαγετε κωδικο προσβασης για χρηση του κρυπτογραφημενου χωρου αποθηκευσης συσκευης''

ξερει κανεις ποιος ειναι ο κωδικος ? τι πρεπει να κανω? δεν ειχα βαλει καποιο προγραμμα για να το κανει αυτο!

εχω περασει το τελευτεο firmware 4.1.2 το φιλανδικο αν βοηθαει αυτο!~helppppppp

 

Στα καλα καθουμε αυτο δεν γινεται, ηδη 2 ατομα την εχουμε περασμενη την ιδια εκδοση και τιποτα δεν εγινε.

Μαλλον απο τις ρυθμισεις και ασφαλεια πειραξες κατι.

Link to comment
Share on other sites

οχι ειλικρινα δεν εκανα κατι! περνουσα κατι φωτο απο το pc στο κιν μεσω καλωδιου κ ενω γινοταν αντιγραφη εσβησε κ ξαναανοιξε κ μου εβγαλε αυτο το μνμ! δεν εκανα τπτ αλλο κ εγω δεν την περασα τωρα την εχω κανεναν μηνα περασμενη περιπου κ δεν ειχα καποιο προβλημα! γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ? η πποιον κωδικο πρεπει να βαλω?
http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

οχι ειλικρινα δεν εκανα κατι! περνουσα κατι φωτο απο το pc στο κιν μεσω καλωδιου κ ενω γινοταν αντιγραφη εσβησε κ ξαναανοιξε κ μου εβγαλε αυτο το μνμ! δεν εκανα τπτ αλλο κ εγω δεν την περασα τωρα την εχω κανεναν μηνα περασμενη περιπου κ δεν ειχα καποιο προβλημα! γνωριζει κανεις τι πρεπει να κανω ? η πποιον κωδικο πρεπει να βαλω?

 

Η τελευταια φιλανδεζικια-nordic 412 εχει 2-3 μερες που βγηκε η τελευταια, εσυ πως την εχεις εδω ενα μηνα? :worry:

Ξαναπερνα την και τελειωσες.

Link to comment
Share on other sites

Υποτιθεται οτι εδω ειναι φορουμ και βοηθατε τον κοσμο με το να τον ενημερωνετε κ.τ.λ. ασχετως τι θα κανει αυτος οταν μαθει πως εχουν ολα τα πραγματα.....

 

Οπως προειπα αν δεν θελετε μπορειτε ή να μην μου απαντατε ή απλα να μου πειτε ΔΕΝ θελουμε να σου απαντησουμε τοσο απλα δεν χρειαζεται ουτε να ειρωνευεσται, αλλα ουτε και να μειωνεται τον αλλο που ειναι νιουμπας γιατι κι εσεις ησασταν καποτε δεν γενιθηκατε ειδημων στο θεμα.

 

Φυσικά και έχεις απόλυτο δίκιο...

Όλοι ημασταν νιουμπαδες (και σε κάποια θέματα είμαστε ακόμα....)

Αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ ντρεπόμουν να ρωτήσω κάτι που με ένα googlαρισμα θα το έβρισκα σε 30 δευτερόλεπτα.....

Αλλά μάλλον εγώ πρέπει να είμαι πιο ηλίθιος από εσένα που καθόμουν και το έψαχνα στα αγγλικά και ας μην γνωρίζω ούτε τα βασικά...(ούτε το lower δεν έχω.....)

Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι αλλά αν κάποιος διαβάσει μαζεμένες τις τελευταίες σελίδες....(οπως έκανα εγώ) νευριάζει λιγάκι με τον τρόπο σου.....;)

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια φιλανδεζικια-nordic 412 εχει 2-3 μερες που βγηκε η τελευταια, εσυ πως την εχεις εδω ενα μηνα? :worry:

Ξαναπερνα την και τελειωσες.

 

οχι δεν εχω την τελευταια εχω αυτην! XWLSΝ (19 Mαρτίου 2013) 4.1.2 Σκανδιναβικό firmware. Sales code NEE.

θελω να μαθω για πιο λογο εγινε αυτο στα καλα καθουμενα κ τι ειναι αυτος ο κωδικος που ζηταει.... μπορεις να με βοηθησεις?

παιζει να αναγνωρισε το κιν οτι δεν ειναι ελληνικη η firmware κ να κλειδωσε? κ αν ναι ποιος κ τι κωδικος ειναι αυτος?

http://ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΤΕ ΤΟ SITE ΜΟΥ!!
Link to comment
Share on other sites

το S2 μου το ειχα αγορασει απο vodafone! Απο τα πρωτα που βγηκαν..το ειχα παρει Ιουνιο 2011.

εχω την εντυπωση ομως οτι επειδη ηταν απο τα πρωτα δεν ειναι Vodafone αλλα EUR.. ετσι ειναι; που φαινεται;

 

Model number: GT-I9100

Android version: 4.0.3

Baseband version: I9100XXLPS

Kernel version: 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134 #3

Build number: IML74K.XWLP7

 

ποια να βαλω απο αλλη χωρα;

γιατι περιμενω ακομα Jelly Bean να μου χτυπησει ενημερωση αλλα τιποτα .. κολλητος το εχει αναβαθμισει 4 βδομαδες πριν.. γιατι αργει τοσο το δικο μου δεν ξερω

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

το S2 μου το ειχα αγορασει απο vodafone! Απο τα πρωτα που βγηκαν..το ειχα παρει Ιουνιο 2011.

εχω την εντυπωση ομως οτι επειδη ηταν απο τα πρωτα δεν ειναι Vodafone αλλα EUR.. ετσι ειναι; που φαινεται;

 

Model number: GT-I9100

Android version: 4.0.3

Baseband version: I9100XXLPS

Kernel version: 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134 #3

Build number: IML74K.XWLP7

 

ποια να βαλω απο αλλη χωρα;

γιατι περιμενω ακομα Jelly Bean να μου χτυπησει ενημερωση αλλα τιποτα .. κολλητος το εχει αναβαθμισει 4 βδομαδες πριν.. γιατι αργει τοσο το δικο μου δεν ξερω

 

Βαλε την XWLSS Nordic. :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως καταλαβα πως βλεπεις τι sales code εχει η καθε ρομ αφου το λεει στο τελος του αρχειου που κατεβαζεις για την καθε ρομ.

Π.χ.:

CSC -> SALES CODE

I9100XEULS4 -> xeu

I9100OXXLS9 -> nee

I9100TNLLSA -> tnl

σωστα?

 

Σωστά!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την XWLSS Nordic. :)

 

στο sammobile.com κατεβαζεις; απο αλλου δεν παιζει;

 

επισης, εχουν ελληνικο πληκτρολογιο κανονικα;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

στο sammobile.com κατεβαζεις; απο αλλου δεν παιζει;

 

επισης, εχουν ελληνικο πληκτρολογιο κανονικα;

 

και απο το sammobile και απο http://samsung-updates.com/.

 

Ναι, εχει κανονικα Ελληνικα κτλ. :)

Link to comment
Share on other sites

Βαλε την XWLSS Nordic. :)

 

στο http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9100 αυτη βλεπω τελευταια..

Galaxy S 2 GT-I9100 XEU I9100XWLSS Android 4.1.2 22.04.2013 1156082 Unlock

 

πως ξεχωριζω τη Nordic?

που μπορω να δω τι ειναι το XEU?

 

 

για το καθε τηλεφωνο προτείνεται να βαζουμε την πρωτη πανω πανω εκδοση; ειναι η πιο προσφατη και υποτιθεται η καλυτερη;

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

στο http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9100 αυτη βλεπω τελευταια..

Galaxy S 2 GT-I9100 XEU I9100XWLSS Android 4.1.2 22.04.2013 1156082 Unlock

 

πως ξεχωριζω τη Nordic?

που μπορω να δω τι ειναι το XEU?

 

 

για το καθε τηλεφωνο προτείνεται να βαζουμε την πρωτη πανω πανω εκδοση; ειναι η πιο προσφατη και υποτιθεται η καλυτερη;

 

Αυτη που εχει csc NEE κατεβασε.

Link to comment
Share on other sites

στο http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9100 αυτη βλεπω τελευταια..

Galaxy S 2 GT-I9100 XEU I9100XWLSS Android 4.1.2 22.04.2013 1156082 Unlock

 

πως ξεχωριζω τη Nordic?

που μπορω να δω τι ειναι το XEU?

Αυτή είναι η τελευταία αγγλική που βγήκε προχθές!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε μετακίνηση μηνυμάτων.

Προσπαθήστε στη συνέχεια να γράφετε τα μηνύματά σας στα σωστά θέματα ώστε να υπάρχει συνοχή και να μην μπερδεύονται όσοι ψάχνουν να βρουν διάφορες πληροφορίες.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενα τηλεφωνο ρουτ με 4.0.3 και του περασεις με οποιοδηποτε τροπο(ota, odin, kies) σε 4.1.2 τοτε το χανεις το ρουτ ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ενα τηλεφωνο ρουτ με 4.0.3 και του περασεις με οποιοδηποτε τροπο(ota, odin, kies) σε 4.1.2 τοτε το χανεις το ρουτ ετσι δεν ειναι?

 

Έτσι είναι.;)

Link to comment
Share on other sites

Και αυτο ισχυει γιατι το νεο android 4.1.2 αλλαζει και το πυρηνα του κινητου στον οποιο περνιεται το καθε ρουτ σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο ισχυει γιατι το νεο android 4.1.2 αλλαζει και το πυρηνα του κινητου στον οποιο περνιεται το καθε ρουτ σωστα?

 

Αλλαζει τα παντα στο κινητο.

 

Και αυτο για οσους δεν το ηξεραν η δεν ειχαν διαβασει κατι! :)

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Και αυτο για οσους δεν το ηξεραν η δεν ειχαν διαβασει κατι! :)

http://www.sammobile.com/2013/03/18/galaxy-s-ii-galaxy-note-to-get-android-4-2-2-android-5-0-for-the-galaxy-s-iii-galaxy-note-ii/

 

Κι αντε τωρα να περιμενει ο καθενας την version για την δικη του συσκευη... καηκαμε, ακομα δεν ολοκληρωθηκε η διαθεση της 4.1.2.... :D:D:D:D:D:D:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι αντε τωρα να περιμενει ο καθενας την version για την δικη του συσκευη... καηκαμε, ακομα δεν ολοκληρωθηκε η διαθεση της 4.1.2.... :D:D:D:D:D:D:D

 

Α! Εγω εχω Nordic...θα την παρω σε μια χαρα χρονικο διαστημα.

Αυτοι που εχουν EUR την πατησαν. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Α! Εγω εχω Nordic...θα την παρω σε μια χαρα χρονικο διαστημα.

Αυτοι που εχουν EUR την πατησαν. :lol:

 

Μωρέ ας εμφανιστεί η πρώτη..:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...