Jump to content

Επίσημα Firmwares / Kies Updates για το Galaxy S II


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ δεν έκανα ποτέ backup και πάντα μετά το φορμαρισμα επιστρέφουν

αυτόματα οι όποιες ρυθμίσεις κι εφαρμογές είχα πρίν.

 

Περίεργο, τι εννοείς όταν λες φορμάρισμα; Αν επιστρέφουν μόνα τους τότε ποιο το νόημα του format? Μάλλον έχεις ενεργό το google backup. Ρυθμίσεις-απόρρητο βγάλε το backup και το automatic restore και λογικά δε θα το ξανακάνει.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

πιο κανει για εμας?

αυτο LPD 4.0.3 Πορτογαλικό firmware (κωδικός: samfirmware.com).

ή αυτο BOLPD 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code COS.

ειναι το πιο φρεσκο ε?

Link to comment
Share on other sites

πιο κανει για εμας?

αυτο LPD 4.0.3 Πορτογαλικό firmware (κωδικός: samfirmware.com).

ή αυτο BOLPD 4.0.3 Eλληνικό firmware. (κωδικός: samfirmware.com). Sales code COS.

ειναι το πιο φρεσκο ε?

 

Και τα 2 κάνουν, αλλιώς δε θα ήταν στην πρώτη σελίδα. Το ελληνικό είναι της cosmote. Το πιο καινούριο είναι το πορτογαλικό.

 

 

 

 

 

Παιδιά τα firmware της ICS στην πρώτη σελίδα ,παιρνουνε κανονικά αναβάθμιση απο το kies??

Φυσικά. Αρκεί το sales code να αντιστοιχεί με αυτό του τηλεφώνου.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έχω βάλει την LP7 http://www.hotfile.com/dl/153999514/7c8f714/I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR.zip.html και ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

 

Σαν Εκδοση βασικού φάσματος μου γράφει 19100XXLPS είναι σωστό αυτό ? Δέν έπρεπε μα μου γράφει LP7?

Στην Εκδοση Kernel μου γράφει : 3.0.15-19100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134#3

Αριθμός κατασκευής : IML74K.XWLP7

 

Δηλαδή αυτό που θέλω να μάθω είναι, αν είναι έγινε σωστά η εγκατάσταση και είμαι εντάξει?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έχω βάλει την LP7 http://www.hotfile.com/dl/153999514/7c8f714/I9100XWLP7_I9100OXXLPH_EUR.zip.html και ήθελα να σας ρωτήσω το εξής:

 

Σαν Εκδοση βασικού φάσματος μου γράφει 19100XXLPS είναι σωστό αυτό ? Δέν έπρεπε μα μου γράφει LP7?

Στην Εκδοση Kernel μου γράφει : 3.0.15-19100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134#3

Αριθμός κατασκευής : IML74K.XWLP7

 

Δηλαδή αυτό που θέλω να μάθω είναι, αν είναι έγινε σωστά η εγκατάσταση και είμαι εντάξει?

 

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Σωστά έγινε, enjoy :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εχω 2 απορείες

Γιατί όταν πάω να στείλω με email μια photo δεν μου ανοίγει η λίστα για να επιλέξω τι μέγεθος(της %) της photo να στείλω ?

Για να σας βοηθήσω λιγάκη , χθές μόλις έβαλα την LP7 η επιλογή αυτή(μεγεθος photo) μου δούλευε , σήμερα όμως που πήγα να στείλω κάποιες photo δεν μου δουλεύει, και δεν έχω βρεί κάτι στα settings.

 

Επίσης οταν πάω να στείλω πάνω απο 1 photo , μου λέει οτι το αρχείο είναι πολύ μεγάλο , που στην ουσία το αρχείο δεν είναι και τίποτα τρομερό , είναι περίπου 6MB .

 

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα lpd k lpf .αν και πιο καινουρια η lpf μου παρουσιασε καποια προβληματα σταθεροτητας κυριως σε games οπως το gta3 οπου εριχνε frames με ολες τις ρυθμισεις στο φουλ .αντιθετα η lpd σταθεροτατη και οσο κ να το πιεζω αισθητα χαμηλοτερες θερμοκρασιες...σιγουρα τη κραταω ως τη 4.0.4
Link to comment
Share on other sites

Μολις το πηρα.Ποιο firmware προτεινεται να περασω? Ευχαριστω :)
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

το πορτογαλικό lpd έχει ελληνικά;

 

Όλα στην πρώτη σελίδα έχουν πάντα ελληνικά, αν όχι το γράφω :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ εγω τωρα που περασα τιν λπ7 μεσο οντιν τον δευτερο τροπο και δεν μου πιανει καθολου δυκτιο wifi??????? τι πρεπει να κανω plz βοηθεια ειναι η πρωτη αποπειρα για root και δεν ξερω τι να κανω.
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αναβαθμηση σε ICS 4 το samsung galaxy 2 και τωρα πρεπει να κανω factory reset.γνωριζει καποιος φιλος να με ενημερωση πως γινεται?.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ελληνικη 2.3.5 αλλα κολλαει στην αρχη .. Παταω στο ρομποτακι αλλα δεν ανοιγει τιποτα και κανει force close . Τι κανω τωρα?
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα αναβαθμηση σε ICS 4 το samsung galaxy 2 και τωρα πρεπει να κανω factory reset.γνωριζει καποιος φιλος να με ενημερωση πως γινεται?.ευχαριστω

 

Στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855#

 

Αυτο ειναι το hard reset που σου γραφω.

Ειναι καλυτερα να κανεις αυτο.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset και το κινητο γυρισε στην γαλλικη version.εχει ερθει απο γαλλια , δεν ανοιγει δεν μπορω να το δοθλεψω καθολου.μπορεις καποιος να με βοηθησει να το γυρισω στην προηγουμενη ελληνικη ICS4 version.ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset και το κινητο γυρισε στην γαλλικη version.εχει ερθει απο γαλλια , δεν ανοιγει δεν μπορω να το δοθλεψω καθολου.μπορεις καποιος να με βοηθησει να το γυρισω στην προηγουμενη ελληνικη ICS4 version.ευχαριστω.

 

τι εννοείς δεν ανοίγει;

Link to comment
Share on other sites

εκανα factory reset και το κινητο γυρισε στην γαλλικη version.εχει ερθει απο γαλλια , δεν ανοιγει δεν μπορω να το δοθλεψω καθολου.μπορεις καποιος να με βοηθησει να το γυρισω στην προηγουμενη ελληνικη ICS4 version.ευχαριστω.

 

Tι θα πει δεν ανοίγει; Πώς ξέρεις ότι γύρισε στη γαλλική version αν δεν ανοίγει; Δώσε σε παρακαλώ περισσότερες λεπτομέρειες για να βρούμε άκρη. Με factory reset δεν αλλάζει χώρα, τη γαλλική rom είχες και πριν απλά είχες αλλάξει τη γλώσσα. Απλά κάντο πάλι...

 

Edit: Με πρόλαβε ο Αχιλλέας. Όπως έχουμε ξαναπεί πολλές φορές, και το γράφω γενικά για όλους, οι ερωτήσεις μας πρέπει να είναι περιεκτικές για να μη γεμίζουμε το forum με επεξηγηματικά μηνύματα χωρίς λόγο...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τα 3 τελευταια ψηφια λεγανε λπ7 (δεν κοιταξα αν ειναι κοσμοτε ι βονταφον η οτιδιποτε αλλο) απλα τα 3 τελευταια ψηφια βρηκα την λπ7 την περασα μεσο οωτιν δουλευει κανονικα αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο wifi με τιποτα! επισης οταν παταω μεσα στο εικονιδειο του cwm kolaei to kinhto και αφου βγω καθε λιγη ωρα μου πεταει στην οθονη ενα μθνημα που μετραει αντιστροφα και με ρωταει deny? or grant? δεν ξερω τι να κανω ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι. οποιαδηποτε βοηθεια σημαντικη. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Περασα την ελληνικη 2.3.5 αλλα κολλαει στην αρχη .. Παταω στο ρομποτακι αλλα δεν ανοιγει τιποτα και κανει force close . Τι κανω τωρα?

 

Καμια βοηθεια παιδια?? Θελω το κινητο αμεσα για χρηση και δεν ανοιγει με τιποτα.. Θελω να φλασαρω την 2.3.5 .. Ευχαριστω :)

 

 

 

Ενταξει τα καταφερα. Περασα και ομεγα ρομ :)

Edited by dimitrissa
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 2.3.5 όπως το αγόρασα. Για να περάσω μέσω KIES την ICS, πρέπει από ότι διαβάζω, να κάνω πρώτα hard reset και μετά την αναβάθμιση. Οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει λογικά χάνονται. Μετά την ICS θα πρέπει να τις περάσω πάλι μία μία; Δεν έχω κάνει root. Έχω πάρει ένα back up του τηλεφώνου μέσω του MyBackup Pro, που μαλλόν δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, επειδή είναι το back up της 2.3.5. Καμιά βοήθεια;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 2.3.5 όπως το αγόρασα. Για να περάσω μέσω KIES την ICS, πρέπει από ότι διαβάζω, να κάνω πρώτα hard reset και μετά την αναβάθμιση. Οι εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει λογικά χάνονται. Μετά την ICS θα πρέπει να τις περάσω πάλι μία μία; Δεν έχω κάνει root. Έχω πάρει ένα back up του τηλεφώνου μέσω του MyBackup Pro, που μαλλόν δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω, επειδή είναι το back up της 2.3.5. Καμιά βοήθεια;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

 

Το my back up pro μπορεις να το χρησιμοποιήσεις για να επαναφέρεις οτι θέλεις εκτος απο το system settings γιατι αλλάζεις απο 2.3.5 σε ics

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...