Jump to content

My Vodafone app for Android


damokles
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Αυτο είδα κι εγω. Όπως και να έχει πολυ καλη προσθήκη στο οπλοστάσιο ενός smartphone :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 ερωτήσεις για όσους την έχουν κατεβάσει ή την ξέρουν:

1. Έχει και διαφημίσεις από τη Vodafone στο κάτω μέρος ή είναι σταθερό banner της εφαρμογής;

2. Για ποιό λόγο η εφαρμογή ζητά πρόσβαση στις επαφές μου; Η αντίστοιχη της Vodafone UK δεν ζητάει κάτι τέτοιο

https://market.android.com/details?id=com.myvodafoneapp&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLm15dm9kYWZvbmVhcHAiXQ..

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά για να ξέρουν όσοι την χρησιμοποιήσουν τι αντάλαγμα πρέπει να δώσουν για ένα τέτοιο "εργαλείο".....

Link to comment
Share on other sites

Την εγκατέστησα, την άνοιξα, όλα οκ. Την κλείνω και πάω να την ανοίξω ξανά και μου βγάζει force close. Θα δοκιμάσω ένα restart της συσκευής μπας και στρώσει. Μάλλον είναι παιδικές ασθένειες.
Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα βγει και στο app store για μας με iOS ... εδώ και 1,5 χρόνο στο site τους λέει σύντομα διαθέσιμο... :lol::lol: Τώρα που έγινε το πρώτο βήμα ίσως κάτι γίνει..
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μου άρεσε η εφαρμογή! Και τα χρήσιμα τηλεφωνα που περιλαμβάνει είναι όντως.. χρήσιμα.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Να δω πότε θα βγει και στο app store για μας με iOS ... εδώ και 1,5 χρόνο στο site τους λέει σύντομα διαθέσιμο... :lol::lol: Τώρα που έγινε το πρώτο βήμα ίσως κάτι γίνει..

 

Εγω φαντάζομαι ότι όπου να ναι θα βγει. Λογικό να βγει για android πρώτα και μετα για iOS δεδομένων των ελέγχων της Apple.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ερωτηση. Ενας φιλος μου, ο οποιος δεν εχει account στο forum, (και για αυτο κανω το post εγω) εχει το Xperia Neo V εβαλε το MyVodafone αλλα το widget δε δουλευει! Ξερει κανεις γιατι? δεν βγαζει τπτ και οταν πατας πανω του εχει να τικαρεις 3 επιλογες, και να κανεις refresh! επισης δε θυμαμαι ακριβως κατι λεει να κλεισεις το wifi και κατι τετοια! Ξερετε τι ακριβως παιζει και πως γινεται το widget να λειτουργησει σωστα? :S
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας φαίνεται λίγο αργή, κάθε φορά που κάνετε update τα δεδομένα απο το server? Και δεν είναι θέμα σύνδεσης, γιατί με 24άρα στο σπίτι να μην κάνει τίποτε άλλο και πάλι το παρατηρώ...
Sinking to new depths of paranoia since 1927... :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την έβαλα σήμερα (έχω cu) και βγάζει συνέχεια "τεχνικό σφαλμα" οπότε προσπαθώ να κάνω login

Έχω Galaxy Nexus με 4.0.4

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα σήμερα (έχω cu) και βγάζει συνέχεια "τεχνικό σφαλμα" οπότε προσπαθώ να κάνω login

Έχω Galaxy Nexus με 4.0.4

 

Ελπίζω να μην εισαι συνδεδεμενος σε wiFI οταν προσπαθεις

Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην εισαι συνδεδεμενος σε wiFI οταν προσπαθεις

 

όπως λέει και ο φίλος πιό πάνω, μόνο με mobile data δουλεύει φίλε η εφαρμογή, για να εισπράτει η Voda όποτε τσεκάρεις τις μπάρες! Και θυμίσου να τσεκάρεις και τα δικαιώματα της εφαρμογής, παίρνει πρόσβαση στις επαφές σου χωρίς προφανή λόγω, ενώ οι αντίστοιχες εφαρμογές των άλλων Vodafone δεν ζητάνε τέτοια πρόσβαση...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
όπως λέει και ο φίλος πιό πάνω, μόνο με mobile data δουλεύει φίλε η εφαρμογή, για να εισπράτει η Voda όποτε τσεκάρεις τις μπάρες! Και θυμίσου να τσεκάρεις και τα δικαιώματα της εφαρμογής, παίρνει πρόσβαση στις επαφές σου χωρίς προφανή λόγω, ενώ οι αντίστοιχες εφαρμογές των άλλων Vodafone δεν ζητάνε τέτοια πρόσβαση...

 

Αυτο ισχύει αλλα δεν γίνεται για να εισπράττει η Vodafone λεφτα (μην είμαστε τόσο συνομωσιολόγοι!).

 

Ο λόγος ειναι πολυ απλός. Βλέποντας τα δεδομένα αυτα επι της ουσίας αποκτά πρόσβαση στην ιερή αγελάδα των τηλεπικοινωνιών, τα συνδρομητικό δεδομένα. Για να γίνει αυτο πρέπει να ταυτοποιηθεις. Στο 3G υπάρχει και κρυπτογραφηση (encryption) αλλα και ταυτοποίηση (authentication) με την SIM, κάτι που δεν υπάρχει στο WiFi (ακόμη, τα νεότερα πρότυπα του WiFi υποστηρίζουν SIM authentication).

 

Άρα πολυ σωστά θα πρέπει κάποιος να ειναι συνδεδεμένος στο δίκτυο κινητής για να δει αυτα τα δεδομένα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδιά μια ερώτηση

είμαι φρεσκοφερμένος στην voda και έχουμε οικγενειακό πακέτο με την σύζυγο μου. και οι δυο γραμμές βέβαια στο όνομα της συζύγου.

έκανα εγγραφή στο my account και εκεί βλέπω κανονικά και τις δυο γραμμές (με τις μπάρες με τα όλα μου:p)

στην εφαρμογή του android όμως δεν υπάρχει επιλογή και εμφανίζει μόνο το κινητό που έγινε η εγγραφή και είναι της συζύγου. μπορώ να κάνω κάτι και για το δικό μου?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...