Jump to content

[Επίσημο] Motorola XOOM 2 (Tablet)


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά tablet είναι το 8.2 με το ics. Τι τιμή παίζει στην Ελλάδα? Στα 160 ευρό μπορείς να το βρεις στο εξωτερικό. Μέχρι 180-190 αξίζει και ανάλογα της χρήσης που θα του κάνεις λόγο της μεγαλύτερης οθόνης ίσως να είναι καλύτερη επιλογή από άλλα πιο γρήγορα 7 ίντσα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα δεν υπαρχει θεμα συγκρισης το 8.2 xoom με το acer a210 εννοειται!Εγω το 8.2 το εδωσα σε 6 μερες...η χειροτερη επιλογη που εκανα ποτε μου

 

Ρωτα και κανεναν με nvidia στο τι έχει περάσει :wacko:

Εγω το απολαμβάνω, χωρίς ούτε Ε Ν Α κόλλημα, τελεια οθονη και ηχο!

Για δε ποιότητα κατασκευής και design δεν συζητάμε καν, ουδεμία σύγκριση φίλε μου :)

Ηρθε και η θήκη smart cover, Υπέροχη!

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αγορασα απο παμπλικ το συγκεκριμενο ταμπλετ και εχει μια υποδοχη απο κατω δεξια διπλα απο τις υποδοχες usb και hdmi η οποια ειναι μακροστενη αλλα οταν την ανοιγω δεν δειχνει να δεχεται κατι.ξερετε τι ακριβως ειναι;
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα απο παμπλικ το συγκεκριμενο ταμπλετ και εχει μια υποδοχη απο κατω δεξια διπλα απο τις υποδοχες usb και hdmi η οποια ειναι μακροστενη αλλα οταν την ανοιγω δεν δειχνει να δεχεται κατι.ξερετε τι ακριβως ειναι;

 

Είναι η αναμονή για κάρτα microSD & SIM για μερικές χώρες & για την έκδοση 3g ...

DF
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειναι "αναμονή" για να μπει η υποδοχή sim καρτας στην έκδοση 3g της συσκευής (η' και καρτας microSD σε ορισμένες χώρες ) δεν σημαίνει οτι επειδή εχει το "πορτακι" εχει και την sim slot ... απλώς για να μην κατασκευάσει το αργοστασιο και δευτερη πλάτη.
DF
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και καλες γιορτες σε ολους.

 

Ειμαι κι εγω ενας ευτυχής(?) κάτοχος του XOOM 2.

 

Τελευταία πήρα την απόφαση να ψαχτώ να βάλω κάποιο custom rom άλλα το ψάξιμο μου δεν απέδωσε καρπούς. Το μόνο που κατάφερα να βρω ήταν οδηγίες για ρούτ τις συσκευής.

 

Κατα τ'αλλα, όσον αφορά ξεκλείδωμα του bootloader και custom roms....τζίφος!

 

Έχει ψάξει κανεις? Εχει βρει καποιος κάτι?

Nexus 5 & Nexus 9 (προσεχως)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ακομα παιδεύονται για ένα πλήρως λειτουργικό custom recovery.

Προσωπικά, κοιτάζω κάθε τόσο στο xda-developers forum, αλλά χωρίς μεγάλες προσδοκίες πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ κάτοχος του tablet και είμαι ευχαριστημένος για την αγορά μου.

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορεί να αναβαθμιστεί σε jelly bean.

Βλέποντας κάποια βίντεο στο youtube δείχνουν ότι είναι στην 4.1.2

Μπορεί να γίνει και στο δικό μας , το έχει κάνει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Τωρα και 5 ημερες πηρα το χοομ2 απο expansys και μετα την δευτερη φορτιση οση ωρα και να το φορτιζω

η ενδειξη της μπαταριας διχνει 80%. Μηπως ξερει κανεις κατι ?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους. Τωρα και 5 ημερες πηρα το χοομ2 απο expansys και μετα την δευτερη φορτιση οση ωρα και να το φορτιζω

η ενδειξη της μπαταριας διχνει 80%. Μηπως ξερει κανεις κατι ?

 

Φιλε μου ειχα κι εγω αναλογο προβλημα. Μου κολλαγε η φορτιση στο 90%.

Μετα απο πειραματισμους και ψαξιμο κατεληξα στο οτι για το προβλημα ευθυνεται ο στοκ φορτιστης που δινει η μοτορολα.

 

Δοκιμασε να το φορτισεις με αλλο φορτιστη (απο σμαρτφον η μεσω usb και pc) και λογικα θα φορτισει μεχρι 100% ξανα.

 

Εγω ετσι ελυσα το προβλημα, κι απαξ κι εκανα αυτο, απο τοτε ξαναφορτιζει κανονικα και με τον στοκ φορτιστη.

Nexus 5 & Nexus 9 (προσεχως)
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, ακομα παιδεύονται για ένα πλήρως λειτουργικό custom recovery.

Προσωπικά, κοιτάζω κάθε τόσο στο xda-developers forum, αλλά χωρίς μεγάλες προσδοκίες πλέον...

 

Φιλε ioannis_z_ioanni,

 

Ισως να εχουμε καλα νεα. Κοιταξε στο xda... Βγαλανε τελευταια εκδοση του safestrap που λεει οτι μπορει να υποστηριξει και φλασαρισμα αλλων ρομ μεσω σλοτς. Ειναι ενα καλο βημα.

 

Επισης, εχουν ξεκινησει και κατι σαν έρανο για να μαζεψουν ενα ποσο προκειμενουν καποιος τοπ developer να ασχοληθει με την αναπτυξη ρομ.

 

Οσοι θελετε κανετε μια δωρεα και ισως δουμε αυτη την τοσο ωραια ταμπλετα να αξιοποιειται πραγματικα!

Nexus 5 & Nexus 9 (προσεχως)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους. :)

Έχω το μικρό Xoom 2 από τις αρχές του Αυγούστου και ειμαι απολυτως ικανοποιημένος με την συσκευή σαν Hardware. Ειδικά με το ICS πετάει! Το πρόβλημα μου όμως είναι το εξής. Τους τελευταίους 2 περίπου μήνες,αρνείται να φορτίσει με τον stock φορτιστή του. Το φορτίζα με άλλους micro usb φορτιστές και το αποτέλεσμα ηταν η να φορτίζει τέλεια( μέχρι 100% σε εύλογο διαστημα για φορτιστή κινητού) η να φορτίζει με μικρες διακοπές,πάλι όμως έφτανε στο 100%.Προχθες όμως μου έκανε κάτι αλλο.Φόρτισε μέχρι 30% και άρχισε να ξεφορτιζει -απενεργοποιημένο και συνδεδεμένο στο φορτιστή,όχι τον stock-μέχρι που έφτασε στο 5%!!!!. Μήπως φταίει το tablet η απλα δεν έχω έναν φορτιστή της προκοπής; Αν όντως φταίει το tablet το στέλνω στην Motorola; η στο κατάστημα που το αγόρασα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αντίστοιχο θέμα με έναν άλλο φορτιστή. Αν σου φορτίζει σωστά έστω και με ένα φορτιστή τότε δε φταίει το ταμπλετακι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αντίστοιχο θέμα με έναν άλλο φορτιστή. Αν σου φορτίζει σωστά έστω και με ένα φορτιστή τότε δε φταίει το ταμπλετακι.

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ,μου έφυγε ένα τεράστιο αγχος. Μήπως έχεις να προτείνεις κανένα φορτιστή γιατι με τον stock της HTC που χρησιμοποιω ψιλό αργεί :P

Link to comment
Share on other sites

Ο στοκ αν θυμάμαι καλά(δεν τον έχω μαζί) είναι στα 2 Amber.όσο περισσότερα τα Amber τόσο πιο γρήγορα φορτίζει.Εγώ τώρα το φορτιζω με ένα Samsung 1amber και θέλει υπομονή...!
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την φορτιση πάντως... να αποφευγετε να το πηγαινεται στο 100% της φορτισης εκτος και αμα συντρεχει λογος και χρειαζεστε μεγιστη αυτονομια. Καλύτερα κάπου στο 80%, ετσι θα κρατησει η μπαταρια για περισσότερο καιρο το φορτιο της, και θα αντεξει παραπανω κυκλους φόρτισης ;)
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την φορτιση πάντως... να αποφευγετε να το πηγαινεται στο 100% της φορτισης εκτος και αμα συντρεχει λογος και χρειαζεστε μεγιστη αυτονομια. Καλύτερα κάπου στο 80%, ετσι θα κρατησει η μπαταρια για περισσότερο καιρο το φορτιο της, και θα αντεξει παραπανω κυκλους φόρτισης ;)

 

το ακούσαμε και αυτό...:wacko:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το ακούσαμε και αυτό...:wacko:

 

Δεν ειναι κακο να μην ξερεις.... κακο ειναι να λες βλακειες και να επιμενεις....

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορείς να αιτιολογησεις τα λεγόμενά σου;

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μπορείς να αιτιολογησεις τα λεγόμενά σου;

 

...σαφως ;)

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

 

και αν χρειαστεί θα τραβηξω και κανα screenshot απο τον φορητο μου Sony, να δουμε τι λεει η δικη του εταιρια επι του θεματος...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις γενικά overcharge τις μπαταρίες και να αυξηθεί η διάρκεια τους με κίνδυνο λιγότερους κύκλους φόρτισης όμως οι εταιρείες ρυθμίζουν έτσι τις συσκευές ώστε να το αποτρέπουν, οπότε δεν υπάρχει λόγος να αποφεύγετε πλήρη φόρτιση αφού στην πραγματικότητα πότε δεν φορτίζεται πλήρως την μπαταρία σας...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα παιδιά! Ψάχνω ένα επώνυμο φτηνό 3g tablet, αλλά από 8 ίντσες και πάνω. Αξίζει η αγορά του συγκεκριμένου πλέον; Η χρήση του δε θα είναι βαριά, κυρίως σαν e-reader, navigation, και internet. Κινέζικα, έχω βρει αρκετά 10άρια στις ίδιες τιμές αλλά.. κινέζικα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...