Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι για καποιο λογο συνεχιζω κ μενω σταθερος στην RasBean.

Δοκιμασα RootBox, PitchBlack & BeanStalk τις τελευταιες μερες, αλλα στην τελικη ξαναγυρισα στη Ras. Και οι 3 ετρωγαν καποια σκαλωματα (με το browsing κυριως)με ΑΚ 256.

Αυτη τη φορα ειπα να δοκιμασω fancy r29 με RasBean & το GN μου απλα δεν υπαρχει..

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί την Carbon rom να μας πει εντυπώσεις?

Έχω την AOKP τώρα αλλά λέω να δοκιμάσω την Carbon για το customization που δίνει και θα ήθελα να μάθω αν είναι stable, γρήγορη, και πώς τα πάει με την μπαταρία.

Φυσικά και οποιοδήποτε πρόταση για κέρνελ για συνδυασμό με αυτή τη rom καλοδεχούμενη. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί την Carbon rom να μας πει εντυπώσεις?

Έχω την AOKP τώρα αλλά λέω να δοκιμάσω την Carbon για το customization που δίνει και θα ήθελα να μάθω αν είναι stable, γρήγορη, και πώς τα πάει με την μπαταρία.

Φυσικά και οποιοδήποτε πρόταση για κέρνελ για συνδυασμό με αυτή τη rom καλοδεχούμενη. :)

 

Όλες οι ρομ είναι πολύ καλές. Κάποιες είναι πιο λιτές, κάποιες πιο ''φορτωμένες''. Για υπέρτατη παραμετροποίηση, τέλειο theming και πολλά features σου προτείνω να δοκιμάσεις την pitchblack http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2136444. Για την μπαταρία και τις επιδόσεις του κινητού υπεύθυνος είναι ο κέρνελ και σου προτείνω τον ΑΚ SKL v256 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1883298. Έχω για 6 μήνες περίπου αυτό τον συνδυασμό και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Από την εμπειρία μου με το nexus έχω καταλάβει ότι το τηλέφωνο δουλεύει πού καλύτερα αν έχει ελεύθερο χώρο 3-4 gb, έχε το υπόψη αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιεί την Carbon rom να μας πει εντυπώσεις?

Έχω την AOKP τώρα αλλά λέω να δοκιμάσω την Carbon για το customization που δίνει και θα ήθελα να μάθω αν είναι stable, γρήγορη, και πώς τα πάει με την μπαταρία.

Φυσικά και οποιοδήποτε πρόταση για κέρνελ για συνδυασμό με αυτή τη rom καλοδεχούμενη. :)

 

Είχα εγώ την Carbon και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Με ΑΚ κερνελ. Ήταν πολύ σταθερό το κινητό, με μικτή χρήση (τηλ,μνμτα,wifi,3g) έβγαζα δύο μέρες περίπου. Προχθές όμως παρέδωσα το καλό μου νέξους με κρύα καρδιά και πήρα το s4 για το οποίο δεν έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή. Γνώμη θα σας πω και σκεφτείτε το. Δεν σκέφτομαι ραμ, δεν σκέφτομαι μπαταρία, δεν έχω κανένα κόλλημα και έχω πολλά καλούδια που το pure android δεν μου έδινε. Βέβαια άλλο το ένα κ άλλο το άλλο θα μου πείτε. Και τα λεφτά πολλά, δυσκολεύτηκα να τα μαζέψω αλλά ειλικρινά άξιζε. Ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια με το νέξους, ελπίζω να τα πούμε όλοι μαζί ξανά στο thread του s4.

Link to comment
Share on other sites

Είχα εγώ την Carbon και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Με ΑΚ κερνελ. Ήταν πολύ σταθερό το κινητό, με μικτή χρήση (τηλ,μνμτα,wifi,3g) έβγαζα δύο μέρες περίπου. Προχθές όμως παρέδωσα το καλό μου νέξους με κρύα καρδιά και πήρα το s4 για το οποίο δεν έχω μετανοιώσει ούτε στιγμή. Γνώμη θα σας πω και σκεφτείτε το. Δεν σκέφτομαι ραμ, δεν σκέφτομαι μπαταρία, δεν έχω κανένα κόλλημα και έχω πολλά καλούδια που το pure android δεν μου έδινε. Βέβαια άλλο το ένα κ άλλο το άλλο θα μου πείτε. Και τα λεφτά πολλά, δυσκολεύτηκα να τα μαζέψω αλλά ειλικρινά άξιζε. Ευχαριστώ όλους σας για τη βοήθεια με το νέξους, ελπίζω να τα πούμε όλοι μαζί ξανά στο thread του s4.

 

Καλορίζικο φιλε το s4 αλλα οπως θα ξέρεις ως ΠΡΏΗΝ κάτοχος nexus ΔΕΝ επιτρέπετε να λες σε άρρωστους νεξουσακιδες "ελπίζω να τα πούμε ξανα στο thread του s4" απα παπαπα πιπέρι. Στο μελλοντικό thread του nexus 5 να ελεγες θα σου έβγαζα το καπέλο. Πλακα κανω μην παρεξηγηθώ. Και παλι καλορίζικο.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φιλε το s4 αλλα οπως θα ξέρεις ως ΠΡΏΗΝ κάτοχος nexus ΔΕΝ επιτρέπετε να λες σε άρρωστους νεξουσακιδες "ελπίζω να τα πούμε ξανα στο thread του s4" απα παπαπα πιπέρι. Στο μελλοντικό thread του nexus 5 να ελεγες θα σου έβγαζα το καπέλο. Πλακα κανω μην παρεξηγηθώ. Και παλι καλορίζικο.

 

Χαχαχαχα, ευχαριστώ κ εννοείται ότι κατάλαβα ότι έκανες πλάκα. Κοίτα κάτι ακούγεται για τα specs του S4 αλλά με pure android. Το σκεφτόμουν, αλλά ένα κινητό με δυνατότητες γιατί να το έχεις με "γυμνό" λειτουργικό; Αν δεν με πείσει το τωρινό θα γυρίσω σε νέξους σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ.

Έβαλα τελικά την Carbon rom με AK 256.SKL κέρνελ. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Έχει άπειρες ρυθμίσεις παραμετροποίησης!!!!! :D

Μού φαίνεται λίγο πιο αργή από την AOKP. Ίσως και να είναι ιδέα μου. Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση οτι η ταχύτητα της beanstalk είναι αξεπέραστη με τον ίδιο kernel. Και η τελευταια ενημέρωση έχει και το halo πληρως λειτουργικό. Give it a try.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω την αίσθηση οτι η ταχύτητα της beanstalk είναι αξεπέραστη με τον ίδιο kernel. Και η τελευταια ενημέρωση έχει και το halo πληρως λειτουργικό. Give it a try.

 

Το halo πάντως εμένα δεν μου χει κάτσει καλά... Προτιμώ τις κλασικές ειδοποιήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω λατρέψει. Όχι μονο για τις ειδοποιήσεις αλλά και για τη δυνατότητα ταυτόχρονου ανοίγματος των καρφιτσωμενων εφαρμογών μου! Revolutionary!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είπα να δοκιμάσω και την beanstalk. Αλλά το halo δεν το βρίσκω. Πού είναι στις ρυθμίσεις?

 

Βρίσκεται στην beanstalk 1.240 η οποία επίσημα δεν την έχει παραδόσει ο developer. Ο developer έχει δώσει σαν τελευταία την 1.230...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είπα να δοκιμάσω και την beanstalk. Αλλά το halo δεν το βρίσκω. Πού είναι στις ρυθμίσεις?

 

Δες τα τελευταία posts στο ακόλουθο thread οπου θα βρεις το λινκ για την 1.240.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2214031

Link to comment
Share on other sites

Rasbean & fancy r29. Τελευταία φόρτιση (94%) πριν φλασαρω τον r32.

Πολύ καλός συνδυασμός.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!

 

εκανα βλακεια , εχω σβησει τα παντα και εχς μονο το team win recovery μεσα στο κιν και ο υπολογιστης δεν το βλεπει οταν το συνδεω για να το βαλω να φλασαρω ρομ!!τι κανω????τα φωτα σας γιατι απο τα νευρα δν πολυσκεφτομαι καθαρα...

Link to comment
Share on other sites

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!

 

εκανα βλακεια , εχω σβησει τα παντα και εχς μονο το team win recovery μεσα στο κιν και ο υπολογιστης δεν το βλεπει οταν το συνδεω για να το βαλω να φλασαρω ρομ!!τι κανω????τα φωτα σας γιατι απο τα νευρα δν πολυσκεφτομαι καθαρα...

Το toolkit δεν το βλεπει? OTG USB εχεις?

Edited by baspats
Link to comment
Share on other sites

Το toolkit δεν το βλεπει? OTG USB εχεις?

 

όχι φίλε μου...αν το εβλεπε το το toolkit θα παιρναγα μια μαμα ρομ και θα τελειωνε το πανηγυρι...OTG USB δεν εχω....Το πισι οταν συνδεω το κινητο γραφει απροσδιοριστη συσκευη android 1 ...αν μπορουσα να το κανω να το δει σαν εξωτερικο σκληρο να του περασω μια Ρομ σε ζιπακι....

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε αυτά που λέει εδώ

 

μακαρι να δουλεψει αυτο...θα το δοκιμασω αυριο γιατι δουλευω τωρα το πρωι...Ευχαριστω

 

Edit : Τελικα το προβλημα το διορθωσα με φλασακι OTG...

Edited by george_vitz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,παιδιά δοκιμάστε την [ROM] [4.2.2] [OFFICIAL] uXylon \\ 6.27.13 {PRETTY HALOS AND TOGGLES} {SPEEEEED} απίστευτη ταχύτητα σταθερότητα και πολύχρωμα toggles.
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά βλέπω 10000 στο benchmark... Fancy kernel r32 ext R4

 

Τον R4 τον έβγαλε πριν από λίγο σαν r33... Αλλά πως έγινε να βγάλεις τέτοιο σκορ; εμένα έφτασε μεταβίας τα 7000! Ποιά room έχεις γιατί είμαι με την τελευταία beanstalk...

Link to comment
Share on other sites

Με την bean stalk εννοείται πως είμαι κι εγώ (για μένα δεν υπάρχει καλύτερη ρομ), απλά είμαι με την 1.240 γιατί στην 1.253 δεν λειτουργεί το xlouder και χωρίς αυτό δεν μπορώ να ζήσω... Για να βγάλεις τέτοιο σκορ (αλλά και για να τρέχει το κινητό όπως ποτέ ξανά) κάνε overclock στα 1.536 ghz, overclock στην gpu στα 512mhz και απενεργοποίησε το fsync... Όλα αυτά τα κάνεις μέσω του trickster... Από κάτω έχω άλλη μια μέτρηση με το untutu αυτή τη φορά και με τον r33 πλέον :)

 

Και άλλη μια μέτρηση με το quadrant με τις ίδιες ρυθμίσεις...

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω λατρέψει. Όχι μονο για τις ειδοποιήσεις αλλά και για τη δυνατότητα ταυτόχρονου ανοίγματος των καρφιτσωμενων εφαρμογών μου! Revolutionary!

 

Να σε ρωτήσω κάτι? Πώς καρφιτσώνεις εφαρμογές? Δεν εννοείς τα Notifications που απλά δεν έχεις "καθαρίσει", έτσι? Δεν μπορώ να βρω κάτι στις ρυθμίσεις. Έχω την Beanstalk 253.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κάτι? Πώς καρφιτσώνεις εφαρμογές? Δεν εννοείς τα Notifications που απλά δεν έχεις "καθαρίσει", έτσι? Δεν μπορώ να βρω κάτι στις ρυθμίσεις. Έχω την Beanstalk 253.

 

Κατέβασε την εφαρμογή halo))) απο το play store. Συνεργαζεται με το halo της rom και καρφιτσωνεις οποιες και οσες εφαρμογές θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...