Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οχι δεν τα εχει, ουτε youtube πχ. ανοιξε τα gapps και δες τι εχει μεσα, ειναι τα απολυτως βασικα.

 

μωρε τα ανοιξα απλα εχει αρκετους φακελους με κατι SO αρχεια και manifest ...εγραφε επισης κατι για face unlock και τετοια..τελοςπαντων αφου μου λες οτι αυτα που πρεπει μπηκαν δε χρειαζεται να ξανακανω διαδικασιες αλλαγης ...ευχαριστω

μια ερωτηση ακομα...ο nova launcher ειναι και σενα κατι σα free trial? δηλαδη στις ρυθμισεις του σου βγαζει διπλα σε μερικες επιλογες μια μπλε ταινια και γραφει prime?

Edited by bili_xatzi
sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

μωρε τα ανοιξα απλα εχει αρκετους φακελους με κατι SO αρχεια και manifest ...εγραφε επισης κατι για face unlock και τετοια..τελοςπαντων αφου μου λες οτι αυτα που πρεπει μπηκαν δε χρειαζεται να ξανακανω διαδικασιες αλλαγης ...ευχαριστω

μια ερωτηση ακομα...ο nova launcher ειναι και σενα κατι σα free trial? δηλαδη στις ρυθμισεις του σου βγαζει διπλα σε μερικες επιλογες μια μπλε ταινια και γραφει prime?

 

Ναι.Υπαρχει ο prime που κανει 3 ευρω και εχει καποιες προσθετες επιλογες.Με τον free εισαι μια χαρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου άμα ο Apex Launcher είναι καλύτερος από τον Nova. Στην pro έκδοση έχει notification counter. Άλλα δυστυχώς έχω αγοράσει τον Nova Prime και όχι τον apex.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Ναι.Υπαρχει ο prime που κανει 3 ευρω και εχει καποιες προσθετες επιλογες.Με τον free εισαι μια χαρα

 

Τα extra της prime έκδοσης είναι δυνατότητα δημιουργίας φακέλων στο app drawer, δημιουργία custom tab στο app drawer, και 3 επιπλέον εφέ κύλισης στις homescreen. Επίσης 4 gestures για τη homescreen με περιορισμένη δυνατότητα κατ'εμέ. Προσωπικά δε με ενδιαφέρουν και τόσο προς το παρόν για να το αγοράσω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Υπαρχει ο prime που κανει 3 ευρω και εχει καποιες προσθετες επιλογες.Με τον free εισαι μια χαρα

 

ναι βρε αυτο το ξερω απλα nomizv σα custom rom λογικα θα επρεπε να εχει το prime και οχι το free...και απλα ρωταω μηπως εμενα μονο εχει το free στην aokp λογω του οτι μπορει να εκανα βλακεια με τα gapps

sent from my huawei p9
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε αυτο το ξερω απλα nomizv σα custom rom λογικα θα επρεπε να εχει το prime και οχι το free...και απλα ρωταω μηπως εμενα μονο εχει το free στην aokp λογω του οτι μπορει να εκανα βλακεια με τα gapps

 

Αν είχε την prime θα ήταν παράνομη... :P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρησει κανεις καποια υπερθερμανση με AOKP Μ5? Την περασα αφου εκανα wipes κλπ, αλλα διαπιστωνω πως καποιες φορες βαραει 40c σε πανομοιοτυπη χρηση με την Μ4 (που δεν εκαιγε).

Ο/C και γενικα τον kernel δεν τον εχω πειραξει. Μου κανει εντυπωση γιατι δεν εχει ξανασυμβει και εφαγα ενα flashback απο SGS2 :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει παρατηρησει κανεις καποια υπερθερμανση με AOKP Μ5? Την περασα αφου εκανα wipes κλπ, αλλα διαπιστωνω πως καποιες φορες βαραει 40c σε πανομοιοτυπη χρηση με την Μ4 (που δεν εκαιγε).

Ο/C και γενικα τον kernel δεν τον εχω πειραξει. Μου κανει εντυπωση γιατι δεν εχει ξανασυμβει και εφαγα ενα flashback απο SGS2 :)

υπερθερμανση λενε και στο θεμα του franco kernel και με αλλες ρομς, ειδικα τη Liquid. αλλα ειναι τελειως τυχαια, καποιος εχει και καποιος αλλα οχι. εγω δεν εχω καταλαβει κατι. οταν το χρησιμοποιω ζεσταινεται. αν ειναι βαρια χρηση, ακομα περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο που έχουμε από 4.0.3 μήπως γίνεται να το κάνουμε και για 4.0.4 ; μια χαρά δουλεύει με 4.0.4 το παλιό άπλα για να έχουμε το τελευταίο..
Link to comment
Share on other sites

Το πληκτρολόγιο που έχουμε από 4.0.3 μήπως γίνεται να το κάνουμε και για 4.0.4 ; μια χαρά δουλεύει με 4.0.4 το παλιό άπλα για να έχουμε το τελευταίο..

 

εδω http://db.tt/pbZn2F0I

Keyboard from cm9

Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στο Galaxy Nexus , χθεσινός για την ακρίβεια.

Προτείνεται μου σας παρακαλώ μια καλή ROM , γιατί έχω ψιλό χάσει την μπάλα.

Μια κοντά στην φιλοσοφία της Stock , σταθερή , δοκιμασμένη

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα. Είμαι καινούργιος στο Galaxy Nexus , χθεσινός για την ακρίβεια.

Προτείνεται μου σας παρακαλώ μια καλή ROM , γιατί έχω ψιλό χάσει την μπάλα.

Μια κοντά στην φιλοσοφία της Stock , σταθερή , δοκιμασμένη

 

H AOKP είναι πολύ δημοφιλής, επίσης η Liquid Smooth και Android Revolution HD.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

H AOKP είναι πολύ δημοφιλής, επίσης η Liquid Smooth και Android Revolution HD.

 

Και η cm9.Απιστευτα σταθερη

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι εσάς που χρησιμοποιείτε CM. Ξέρω ότι προς το παρόν είναι σε φάση Nightly, εσείς κάθε πότε κάνετε flash και για ποιο λόγο, περιμένετε να δείτε κάποιο συγκεκριμένο fix ας πούμε;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι εσάς που χρησιμοποιείτε CM. Ξέρω ότι προς το παρόν είναι σε φάση Nightly, εσείς κάθε πότε κάνετε flash και για ποιο λόγο, περιμένετε να δείτε κάποιο συγκεκριμένο fix ας πούμε;

 

Κοιτα το nightly δεν σημαινει οτι δεν ειναι σταθερη.Γενικα η cm βγαζει nightlies οταν δουλευουν τα περισσοτερα πραγματα στο τηλεφωνο. Επισης δεν βγαζει καθε μερα νεα ρομ.Αν για παραδειγμα κανει merge καινουργια version του kernel ή καποιο bugfix τοτε φλασαρεις την καινουργια ρομ(wipe cache/wipe dalvik)

 

εδω μπορεις να δεις τα builds και τί fixes περιλαμβανει(δεν ειναι και απολυτα ακριβες αλλα παιρνεις μια ιδεα)

 

http://cm-nightlies.appspot.com/?device=maguro

και εδω τί εχει γινει merge και τι οχι

http://r.cyanogenmod.com/#q,status:merged,n,z

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

εδω http://db.tt/pbZn2F0I

Keyboard from cm9

 

αυτό είναι σαν του lionheart? μαμά δηλαδή, απλά και καλά η έκδοση για την 4.0.4?

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι σαν του lionheart? μαμά δηλαδή, απλά και καλά η έκδοση για την 4.0.4?

 

Νικο ο lionheart ειχε δωσει το keyboard της cm9,την ελληνικη γλωσσα του οποιου εχει υλοποιησει ο ιδιος

Και ειναι σαν το stock με καποια extra settings και φυσικα περισσοτερες γλωσσες

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

thanks Αργύρη...οπότε νομίζω ότι και το προηγούμενο που είχε δώσει για την 4.0.3 είναι σχεδόν το ίδιο...αν εμφανιστεί και μας προτρέψει για το ''νέο'' θα το αλλάξω..:)
Link to comment
Share on other sites

υπερθερμανση λενε και στο θεμα του franco kernel και με αλλες ρομς, ειδικα τη Liquid. αλλα ειναι τελειως τυχαια, καποιος εχει και καποιος αλλα οχι. εγω δεν εχω καταλαβει κατι. οταν το χρησιμοποιω ζεσταινεται. αν ειναι βαρια χρηση, ακομα περισσοτερο.

 

Σημερα επιασε 50c με browsing απο Dolphin HD :lol:

 

Εχεις να προτεινεις καποιον καλο kernel; Δεν ενδιαφερομαι για oc κλπ, οποτε θα τον ηθελα οσο πιο κοντα σε στοκ γινεται. Επισης, μηπως θα βοηθουσε αν αλλαζα radio ή το εχω τελειως λαθος; Δεν θελω με τιποτα να βγαλω την ΑΟΚΡ. :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα επιασε 50c με browsing απο Dolphin HD :lol:

 

Εχεις να προτεινεις καποιον καλο kernel; Δεν ενδιαφερομαι για oc κλπ, οποτε θα τον ηθελα οσο πιο κοντα σε στοκ γινεται. Επισης, μηπως θα βοηθουσε αν αλλαζα radio ή το εχω τελειως λαθος; Δεν θελω με τιποτα να βγαλω την ΑΟΚΡ. :)

 

Πετρο lean kernel δοκιμασες;

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Πετρο lean kernel δοκιμασες;

 

Νοpe, τον προτεινεις ε; Τον περναω και θα ποσταρω αυριο που θα κανω κανονικη χρηση τα αποτελεσματα :) Θενξ!

 

EDIT: Μηπως εχεις προχειρο λινκ γιατι στους Xda βρισκω μοναχα cdma version;

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...