Jump to content

VOIP Fring Vs Viber Vs Skype


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως τα λέει ο Άγγελος.

Είμαι μια βδομάδα εξωτερικό και μιλάω πολύ φτηνά είτε με Ελληνικά είτε με ντόπια τηλέφωνα.

Και δεν έχω καν το πρόβλημα που λέει ο Άγγελος με τον αντίλαλο. Μιλάω χωρίς bt, κανονικά από την συσκευή και δεν έχει διαφορά με το αν καλούσα ένα απλό τηλέφωνο.

Απλά μια στις τόσες μπορεί να πέσει η γραμμή, αν το ίντερνετ δεν είναι σταθερό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπόν johnntua, επειδή ρώτησες τι νούμερο εμφανίζεται όταν καλείς μέσω voip....εμφανίζεται ένα νούμερο που έχεις κάνει verified με τον γνωστό τρόπο, δηλαδή σου στέλνουν μήνυμα στο τηλέφωνο που δηλώνεις, βάζεις τον κωδικό που σου έστειλαν και αυτό ήταν εμφανίζεται το νούμερο αυτό. Μπορείς να προσθέσεις όσα νούμερα θες ακόμα και σταθερά τηλέφωνα.

 

Τώρα για την ποιότητα της κλήσης οτι και να άκουσες αν δεν την δοκιμάσεις δεν μπορείς να πιστέψεις κανέναν. Εγω π.χ μιλάω πολύ καλύτερα με voip...τι καλύτερα..ΤΕΛΕΙΑ μπορώ να πω....παρά με το συμβατικό μου πάροχο (Wind, Q, Cosmote). Βέβαια πριν χρησιμοποιήσω αυτή την μορφή κλήσεων (την χρησιμοποιώ περίπου 1,5 μήνα), χρησιμοποιούσα το skype με αγορασμένα πακέτα που το ίδιο πράγμα είναι στην ουσία και μάλιστα με πολύ χειρότερες κλήσεις και πιο ακριβά πακέτα !!!

 

Μιλάω είτε μέσω wifi είτε και με 3G που στην περιοχή μου η Wind πιάνει max 3.5 Mbps. Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι δεν έχει τρελές απαιτήσεις σε θέμα ταχύτητας ίντερνετ !!! Επίσης σε 3G δεδομένα καταναλώνει τόσα λίγα που ούτε μπορείς να φανταστείς πόσα λίγα είναι....μιλάμε μπορεί να μιλήσεις κανα μισάωρο και να σου φάει max 1mb.

 

Μπορείς να μιλάς και μέσω του σταθερού σου τηλεφώνου (αφού πρώτα το πιστοποιήσεις με την παραπάνω διαδικασία που είπαμε) αν έχεις απεριόριστα προς σταθερά ελλαδας, κάνοντας κλήση σε ένα σταθερό ελλάδας και από εκει πληκτρολογείς το νούμερο που θες να καλέσεις.

 

Επίσης βάζεις το λιγότερο 10 ευρώ (12.2 ευρώ με τους φόρους για ανανέωση μέσω paypal) και αυτά ισχύουν όχι για έναν μήνα ή 6 μήνες ή 12 μήνες...αλλά για όσο θες εσυ, μέχρι να σου τελειώσουν, μπορεί δηλαδή να σου τελειώσουν και μετά από 5 χρόνια !!! 10 ευρω =Απεριόριστα σταθερά Γερμανίας για 4 μήνες + 833 λεπτά προς κινητά Γερμανίας (γτ αναφέρθηκες οτι καλείς τηλέφωνα Γερμανίας) στο freevoipdeal και όχι 7 ευρώ τον μήνα στην Wind για 90 λεπτά για 3λεπτα !!! Αδελφέ τι ψυχή έχουν 10 ευρώ για να δοκιμάσεις αυτή την υπηρεσία από το να δώσεις τα 7 ευρώ στην wind για έναν μήνα ???

 

Αν δεν σε ικανοποιήσει το voip μπορείς τα χρήματα να τα καταναλώσεις σε μηνύματα με πολύ χαμηλή χρέωση !!!

 

Στα αρνητικά του είναι οτι θα χρειάζεσαι για να μιλήσεις είτε handsfree ή καλύτερα bt γτ αλλιώς επειδή ακούγεται δυνατά ο συνομιλητής σου από το ηχείο του κινητού σου, αυτός ακούει τον εαυτό του διπλό και θα σου κάνει παράπονα και εσυ θα πρέπει να χαμηλώνεις το ηχείο σου για να μην ακούει αυτός τον εαυτό του. Εγω μιλάω με bt (plantronics voyager edge) και δεν έχω κανένα τέτοιο παράπονο !!! Επίσης εφόσον μιλάς μέσω wifi ή 3g θα πρέπει να αφήνεις τον συνομιλητή σου να ολοκληρώσει την πρόταση του και μετά να μιλήσεις εσυ για να ακούγεστε και οι δυο πεντακάθαρα και να μην κόβεται κανένας από τους δυο !!! Ειλικρινά δεν έχω βρει έναν συνομιλητή μου που να έχει καταλάβει ποτε οτι του μιλάω μέσω voip. Το τι κράξιμο έτρωγα όταν μιλούσα με τους ελληνικούς παρόχους δεν λέγεται...με έχει χωρίσει και κοπέλα που δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε στο τηλ..χαχαχαχαχα ( καλύτερα μπορώ να σου πω για το συγκεκριμένο...γλύτωσα και τα έξοδα στις κάρτες )

 

Εδω η εφαρμογή για playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.MobileVoip&hl=el

Εδω για appstore: http://itunes.apple.com/app/mobilevoip/id362528311?mt=8

Εδώ όλοι οι πάροχοι voip μπορείς να διαλέξεις όποιον θες ανάλογα με τις χρεώσεις που σε συμφέρουν: http://www.mobilevoip.com/

Αδερφε, απλα υπεροχος και εκτενεστατος. Το θελω για τγν κοπελα μου γιατι ειναι Γερνανια (ελπιζω να μην με χωρισει για την διαδικασια συνομιλιας που περιεγραψες χαχαχαχαχα).

Θα την δοκιμασω οπωσδηποτε γιατι προφανως απο αποψη τιμης συμφερει και οπως ειπες καο εσυ τα 10 ευρω δεν ειναι θεμα. Με τον ενα η τον αλλο τροπο τοσα 10ευρα εχουμε φαει απο εδω και εκει αυτο θα μας χαλασει;; :p

Σε ευχαριστω απο καρδιας πραγματικα για την αναλυση και τον χρονο που αφιερωσες!! Θα ποσταρω με εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. στο παρελθον ειχα ενα νουμερο q και καθε μηνα αγοραζα με 2ε 250mb+δωρα.ειχα αγοραση και ενα πακετο voipyo και αλλο ενα απο rebvoice και καθε μηνα ημουν αρχοντας.μεσα στο σπιτι εχω wifi connx και πιανω1-1,5mbps με καλο ping και η voipyo εκανε τελειες κλησης.εξω με το 3g της q-wind αρκετα καλες με τελειες και σπανια χαλια κλησεις.εξαρταται απο διαφορους παραγοντες.οποτε ειχα προβλημα εκανα callback.με το rebvoice εστελνα και sms μονο. απο τοτε που πηρα φοιτητικ wind ξενιασα με αυτα αλλα πιστευω οτι ειναι καλη φαση για καποιον που δεν εχει τετοιο πακετο(φοιτητικο)για οικονομια μεσα εδω αλλα και στο εξωτερικο.αμα δεν ειχε χαλαση και η rebvoice τα sms θα ητανε τελειο.ειδικα με την καρτοκινητη q και τα πακετα της ειναι τελειος συνδυασμος.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα την cosmovoip.com με ακόμα πιο χαμηλές χρεώσεις αν μιλάτε μόνο σε κινητά αλλά δεν είναι δωρεάν τα σταθερά όπως στο freevoipdeal. Π.χ εμένα που με ενδιαφέρουν πολύ τα κινητά Σουηδίας έχει χρέωση: 0.001/λεπτό δηλαδή μιλάς 60 λεπτά και πληρώνεις το εξωφρενικά τεράστιο ποσό των 0.06 ευρώ/ώρα αντί που τώρα πληρώνω 0.36 ευρώ/ώρα !!! Την ίδια χρέωση έχει και για κινητά Ιταλίας που ενδιαφέρθηκε ο φίλος ο Χρήστος πιο πάνω. Για τις κλήσεις προς κινητά Γερμανίας έχει και εδω πιο φθηνή χρέωση η οποία είναι 0.007/λεπτό έναντι των 0.012/λεπτό, δηλαδή μιλάς με 0.42 ευρώ/ώρα. Έχει δε σε σύγκριση πάντα με το freevoipdeal την μισή τιμή στα κινητά Ελλάδας με 0.005/λεπτό έναντι 0.01/λεπτό, δηλαδή μιλάς με 0.30 ευρώ/ώρα. Το μόνο αρνητικό του είναι οτι δεν έχει δωρεάν προς σταθερά !!!

 

edit: Μάλλον τελικά δεν συμφέρει και πολύ γτ σε κάθε κλήση σου ζητάει 0.039 ως κόστος κλήσης + τις πιο πάνω χρεώσεις. Άρα για κλήσεις μικρότερες των 8 λεπτών δεν συμφέρει αυτός ο πάροχος !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να πω ότι δοκίμασα το mobilevoip που ανέφεραν τα παιδιά και πράγματι δουλεύει καταπληκτικά. .. Πήρα σε σταθερό μέσω wifi καο η ποιότητα ομιλίας ήταν άριστη. .

Ευτυχως που υπάρχει και το myphone και οι φίλοι που αναφέρουν τις εμπειρίες τους και μας ανοίγουν τα μάτια και σε εμάς τους λιγότερο μυημένους σε αυτά τα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανακάλυψα την cosmovoip.com με ακόμα πιο χαμηλές χρεώσεις αν μιλάτε μόνο σε κινητά αλλά δεν είναι δωρεάν τα σταθερά όπως στο freevoipdeal. Π.χ εμένα που με ενδιαφέρουν πολύ τα κινητά Σουηδίας έχει χρέωση: 0.001/λεπτό δηλαδή μιλάς 60 λεπτά και πληρώνεις το εξωφρενικά τεράστιο ποσό των 0.06 ευρώ/ώρα αντί που τώρα πληρώνω 0.36 ευρώ/ώρα !!! Την ίδια χρέωση έχει και για κινητά Ιταλίας που ενδιαφέρθηκε ο φίλος ο Χρήστος πιο πάνω. Για τις κλήσεις προς κινητά Γερμανίας έχει και εδω πιο φθηνή χρέωση η οποία είναι 0.007/λεπτό έναντι των 0.012/λεπτό, δηλαδή μιλάς με 0.42 ευρώ/ώρα. Έχει δε σε σύγκριση πάντα με το freevoipdeal την μισή τιμή στα κινητά Ελλάδας με 0.005/λεπτό έναντι 0.01/λεπτό, δηλαδή μιλάς με 0.30 ευρώ/ώρα. Το μόνο αρνητικό του είναι οτι δεν έχει δωρεάν προς σταθερά !!!

 

edit: Μάλλον τελικά δεν συμφέρει και πολύ γτ σε κάθε κλήση σου ζητάει 0.039 ως κόστος κλήσης + τις πιο πάνω χρεώσεις. Άρα για κλήσεις μικρότερες των 8 λεπτών δεν συμφέρει αυτός ο πάροχος !!!

 

Αν θες να κανεις κλήσεις μακράς διάρκειας συμφέρει τοτε !

Ωραιος.

Εβαλα το freevoipdeal στο ανδροιοδες μου , εκανα verify και έβαλα στοιχεία οχι όμως χρήματα ακομα μεσα.

Και +++++ με άφησε να κάνω κληση σε σταθερό !!!

Μια χαρά ακουγομουν !!

Λογικά η πρώτη κλήση ειναι free και μετα πρεπει να βάλω κάρτα.

 

Με gprs δλδ με 2g μπορούμε να μιλάμε με voip ή θέλει 3g τουλάχιστον ? (ή wifi)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κανεις κλήσεις μακράς διάρκειας συμφέρει τοτε !

Ωραιος.

Εβαλα το freevoipdeal στο ανδροιοδες μου , εκανα verify και έβαλα στοιχεία οχι όμως χρήματα ακομα μεσα.

Και +++++ με άφησε να κάνω κληση σε σταθερό !!!

Μια χαρά ακουγομουν !!

Λογικά η πρώτη κλήση ειναι free και μετα πρεπει να βάλω κάρτα.

 

Με gprs δλδ με 2g μπορούμε να μιλάμε με voip ή θέλει 3g τουλάχιστον ? (ή wifi)

 

Σιγουρα με 3g και wifi.βεβαια 2 στης 10 κλησεις με 2g μου εχουν βγει καλες.εξαρταται απο πολους παραγοντες

Link to comment
Share on other sites

Τάσο για να υπάρξει διακοπή της κλήσης θα πρέπει να έχεις διακοπή της σύνδεσης σου στο ίντερνετ ή να έχεις πολυ χάλια ταχύτητα στο 3G ή να βρίσκεσαι με μια ή καθόλου γραμμή στο wifi. Εμένα δεν ανοίγει καν η εφαρμογή όταν έχω 2G στην Wind αλλά όταν μιλάω με 3G από την Wind που πιάνω max 4Mbps (μετρημένο με speedtest) η κλήση είναι καταπληκτική. Τώρα δεν θες να σου πω τι γίνεται όταν μιλάω με 4G της Cosmote, όπου έχει φυσικά, έτσι ;;; Μπορείς να φανταστείς :) Δεν θέλω να σου λέω ψέμματα, δεν το έχω δοκιμάσει πολλές φορές όταν είμαι εν κινήσει για να δω αν κάνει διακοπές αλλά αν κάνει θα οφείλεται στο χάλια δίκτυο της εκάστοτε κινητής εταιρείας...που θα έκανε ούτως η άλλως και να μιλούσα με 2G...γτ όπως ξέρεις έχουμε προχωρημένα δίκτυα κινητής στην χώρα μας !!! Θα επαναλάβω ότι οι υπηρεσίες VoIP είναι πολύ συμφέρουσες και ίσως μονόδρομος σε όσους επικοινωνούν με το εξωτερικό ή βρίσκονται εκει !!! Για τις κλήσεις εντός ελληνικής επικράτειας, έχουμε περισσότερες επιλογές, σε καμία περίπτωση πιο φθηνές αλλά οκ τις χρησιμοποιούμε πλέον ως εναλλακτικές εφόσον μας προδώσουν τα data των εταιριών κινητής τηλεφωνίας. Πλέον σίγα σιγά όλοι έχουμε έξυπνα κινητά και ίντερνετ σε αυτά, γτ να μην δοκιμάζουμε εναλλακτικούς τρόπους επικοινωνίας όπου μπορούμε και μας το επιτρέπουν οι περιστάσεις ; Όπως είπε ο φίλος ο Χρήστος πιο πάνω...όταν εγγράφεσαι σε κάποιον από τους παρόχους VoIP σου δίνουν το δικαίωμα να πραγματοποιήσεις 2-3 κλήσεις δωρεάν για να δεις το αποτέλεσμα αυτών και αν δεν σε ικανοποιήσει μπορείς να διαγράψεις τον λογαριασμό σου !!!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα με 3G της Wind (1-2Mbps στην περιοχή μου), μια χαρά είναι η κλήση.Έβαλα 10 ευρώ να το δοκιμάσω και εγώ.Το μόνο κακό είναι ότι δεν επιτρέπει να βάλεις λιγότερα από 10 ευρώ, οπότε βλέπω εγώ που δεν κάνω πολλές κλήσεις να τη βγάζω με τα 1000 λεπτά που πήρα μέχρι το 2020:DΝα πω ότι όταν βάλεις χρήματα δίνουν δώρο 4 μήνες δωρεάν κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχει τρόπο να βάλεις και 5 ευρώ αγοράζοντας μέσω resellers...http://www.hanstel.biz/index.php μπαίνεις εδω, διαλέγεις τρόπο πληρωμής (buy credit), διαλέγεις ποσό, διαλέγεις πάροχο, βάζεις τα στοιχεία σου που έχεις στον πάροχο και πιο κάτω διαλέγεις από ποιον θες να αγοράσεις μονάδες. Είναι επίσης και λίγο πιο φθηνές οι προμήθειες και στις 10άρες κάρτες και ακόμα περισσότερο φθηνές αν διαλέξεις να πληρώσεις με κάρτα Maestro (είναι η χρεωστική της Εθνικής..βγαίνει για παράδειγμα αντι των 12.20 ευρώ με paypal στα 11.35 ευρώ). Μάλιστα από την πιο πάνω σελίδα μπορείς να δεις και αναλυτικά τις χρεώσεις όλων τον παρόχων για την χώρα επιλογής σου επιλέγοντας από την αριστερή στήλη το rates chart και βάζοντας πχ. greece .

 

Στο freevoipdeal όντως σου δίνουν 120 ημέρες δωρεάν κλήσεων όπου αυτές προβλέπονται με 300' όμως μέγιστο ανα βδομάδα !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση το freevoipdeal!

Με έχει σώσει.

Να φτιάξουν και λίγο το UI του Mobilevoip πρέπει, γιατί είναι αρχαίο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση το freevoipdeal!

Με έχει σώσει.

Να φτιάξουν και λίγο το UI του Mobilevoip πρέπει, γιατί είναι αρχαίο.

 

Το παρατήρησα και εγώ αυτό.Από τις πιο αντιαισθητικες εφαρμογές που έχω δει στο android.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο μου φενεται οτι η καλυτερη επιλογη αυτη την στιγμη ειναι καρτοκινητη q και καθε μηνα φθηνο πακετο ιντερνετ(2ε-400mb) και ενα ποσο στην voipyo η οποια δεν εχει connection fee με πολυ φθηνες κλησεις σε ελληνικα και ξενα δικτυα. επισης call back με fee 0,05c και sms 0,051ε.πιστευω οτι ειναι η τελεια επιλογη για οικονομια.τι λετε? ειχαμε και την rebvoice που την ειχα ανακαλυψη εγω με τρελα φθηνο sms αλλα το κατηργησαν τα λ@μογια:lol:

 

Aλλα και ετσι το ποιο φθηνο sms παντως παραμενη στο rebvoice 0,03ε συγκριτικα με της αλλες.

Edited by kostas123464
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο αρκετο ψαξιμο μου φενεται οτι η καλυτερη επιλογη αυτη την στιγμη ειναι καρτοκινητη q και καθε μηνα φθηνο πακετο ιντερνετ(2ε-400mb) και ενα ποσο στην voipyo η οποια δεν εχει connection fee με πολυ φθηνες κλησεις σε ελληνικα και ξενα δικτυα. επισης call back με fee 0,05c και sms 0,051ε.πιστευω οτι ειναι η τελεια επιλογη για οικονομια.τι λετε? ειχαμε και την rebvoice που την ειχα ανακαλυψη εγω με τρελα φθηνο sms αλλα το κατηργησαν τα λ@μογια:lol:

 

Aλλα και ετσι το ποιο φθηνο sms παντως παραμενη στο rebvoice 0,03ε συγκριτικα με της αλλες.

 

Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν και εγώ.:D2 ευρώ για το internet και κλήσεις με voip μετά.

PS. Βλέπω πάντως ότι οι 120 μέρες δωρεάν κλήσεων του freevoip δεν ισχύουν, αφού με χρεώνει κανονικά.

Edited by tasos29
Link to comment
Share on other sites

Στο freevoipdeal σε χρεώνει για κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας ;;; Αν το κάνει αυτό τοτε σίγουρα δεν θα βάζεις μπροστά από το τηλέφωνο το 0030 που είπαμε στην αρχή . 0030210 κτλ κτλ κτλ. Αν δηλαδή πηγες απλα απο τον τηλεφωνικό σου κατάλογο και επελεξες έναν αριθμο και τον κάλεσες και δεν είχες το 0030 τότε σίγουρα θα χρεωθηκες.
Link to comment
Share on other sites

Στο freevoipdeal σε χρεώνει για κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας ;;; Αν το κάνει αυτό τοτε σίγουρα δεν θα βάζεις μπροστά από το τηλέφωνο το 0030 που είπαμε στην αρχή . 0030210 κτλ κτλ κτλ. Αν δηλαδή πηγες απλα απο τον τηλεφωνικό σου κατάλογο και επελεξες έναν αριθμο και τον κάλεσες και δεν είχες το 0030 τότε σίγουρα θα χρεωθηκες.

 

Έχω βάλει το 030.Δε με χρεώνει τα 28 λεπτά που έγραψες, με 1 λεπτό με χρέωσε για κλήση σε κινητό.Απλά δε μου έχει δώσει τις 120 μέρες δωρεαν κλήσεων.Τους ρώτησα τωρα και περιμένω να μου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Για κινητά χρεώνει κανονικά όπως και όλοι οι άλλοι πάροχοι. Μόνο για κινητά Αμερικής είναι free. Το λέει και στην σελιδα του εκεί που έχει τις χρεώσεις ολων των χωρών στα rates.
Link to comment
Share on other sites

Για κινητά χρεώνει κανονικά όπως και όλοι οι άλλοι πάροχοι. Μόνο για κινητά Αμερικής είναι free. Το λέει και στην σελιδα του εκεί που έχει τις χρεώσεις ολων των χωρών στα rates.

 

Ναι το ξέρω, αλλά όταν έβαλα δέκα ευρώ μου έδωσε 120 μέρες δωρεαν κλήσεων.Θα δω τι θα απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση το freevoipdeal!

Με έχει σώσει.

Να φτιάξουν και λίγο το UI του Mobilevoip πρέπει, γιατί είναι αρχαίο.

δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή;;; π. χ. zoiper

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου απάντησαν αυτές οι 120 μέρες δωρεάν κλήσεων ισχύουν μόνο για χώρες προς τις οποίες οι κλήσεις είναι (ήδη) δωρεάν!!!:DΜικρό το κακό βέβαια, η ουσία είναι το 1 λεπτό χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια άλλη εφαρμογή;;; π. χ. zoiper

Για το freevoipdeal δεν ξέρω αλλά για το voipyo που χρησιμοποιώ όχι γιατί δεν υποστηρίζει sip.

Είχα βάλει μια κάρτα 10 € πριν από 14 μήνες και τώρα έχω μέσα ακόμα 6,5€ έχοντας μιλήσει πάνω από 10 ώρες σε κινητά εξωτερικού.

Πάντως για κλήσεις στο εξωτερικό μια καλή επιλογή είναι το local access όπου για να συνδεθείς καλείς ένα σταθερό Ελλάδας οπότε αν έχεις πακέτο με λεπτά ομιλίας χρησιμοποιείς τα λεπτά ομιλίας του πακέτου σου για να μιλάς με κινητό στο εξωτερικό και το voip δεν χρεώνεται καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι μου απάντησαν αυτές οι 120 μέρες δωρεάν κλήσεων ισχύουν μόνο για χώρες προς τις οποίες οι κλήσεις είναι (ήδη) δωρεάν!!!:DΜικρό το κακό βέβαια, η ουσία είναι το 1 λεπτό χρέωση.

 

Κατσε αν θες να παρεις σταθερό ενω ειμαστε Ελλάδα με 0030 μπροστά ειμαστε οκ δωρεάν?

Με τη προυπόθεση να έχουμε τις 120 μερες δωρεάν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατσε αν θες να παρεις σταθερό ενω ειμαστε Ελλάδα με 0030 μπροστά ειμαστε οκ δωρεάν?

Με τη προυπόθεση να έχουμε τις 120 μερες δωρεάν.

 

Βασικά έκανα λάθος πριν, τώρα κατάλαβα τι παίζει.Οι κανονικές χρεώσεις είναι 1.2 λεπτά/λεπτό για κινητά και σταθερά, και για τις πρώτες 120 μέρες έχεις δωρεάν τα σταθερά.Βάλε μπροστά και το 030 όπως είπε ο aggelosn.

Link to comment
Share on other sites

0030 όχι 030 δεν υπάρχει τέτοιος κωδικός :) Και ναι πρέπει παντα να τον βάζουμε ειτε είμαστε Ελλάδα και καλούμε ελληνικά νούμερα ειτε είμαστε στο εξωτερικό και καλούμε πάλι ελληνικά νούμερα !!! Αντίστοιχα κανουμε και για τα αλλά νούμερα άλλων χωρών
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...