Jump to content

VOIP Fring Vs Viber Vs Skype


ntopas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον άδικα τα έκανες όλα αυτά... Φαίνεται ότι υπάρχει γενικό πρόβλημα και όχι μόνο εδώ.

 

http://downdetector.com/status/viber

 

Πριν διαπιστώσεις όμως την γενική καθίζηση ,κάνεις ότι ξέρεις και δεν ξέρεις , έχουν δει πολλά τα μάτια μου ...

Τέλος πάντων αυτή τη στιγμή βλέπω πως μου δουλεύει και στα δύο λειτουργικά η εφαρμογή ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 154
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για Ελλάδα

http://www.voipyo.com

http://www.freevoipdeal.com

http://www.rebvoice.com για μηνύματα....τελευταία ανακάλυψη φίλου συμφορουμιτη.

Ιδανική λύση. Εχω γλυτώσει χιλιάδες ευρώ τα τελευταία χρονια.

Συγκριτικό στο voipratetracker.com

 

Υπάρχει και η ελληνική omnivoice, με κανονικό ελληνικό αριθμό 211..... για διάφορες πόλεις.

Την χρησιμοποιώ σχεδόν 3 χρόνια και από το κινητό (με CSipSimple) και από το σπίτι ως 2η γραμμή.

πάγιο: 3 ευρώ/εξάμηνο και 1.8 ευρωλεπτά/λεπτό προς σταθερά, 3.7 ευρωλεπτά/λεπτό προς κινητά και χρέωση ανα δευτερόλεπτο.

Ολες οι τιμές με ΦΠΑ.

http://www.omnivoice.eu

Edited by dale
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα.. θελω μια μεγαλη βοηθεια..

μετα απο μια πατατα που εκανα αναγκαστηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ να το ξαναστησω το κινητο απο την αρχη.....

το προβλημα που αντιμετωπιζω πλεον ειναι το εξης.. οταν μου στελνουν μηνυμα στο VIBER δεν ακουγεται ο ηχος ειδοποιησης...

εμω οταν με παιρνουν τηλ χτυπαει κανονικα.. ανοιγει η οθονη κλπ.. δε ξερω τι επαθε ξαφνικα κ δε με ειδοποιει στα μηνυματα.. μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης τα εχω ολα ενεργοποιημενα κανονικα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. θελω μια μεγαλη βοηθεια..

μετα απο μια πατατα που εκανα αναγκαστηκα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων κ να το ξαναστησω το κινητο απο την αρχη.....

το προβλημα που αντιμετωπιζω πλεον ειναι το εξης.. οταν μου στελνουν μηνυμα στο VIBER δεν ακουγεται ο ηχος ειδοποιησης...

εμω οταν με παιρνουν τηλ χτυπαει κανονικα.. ανοιγει η οθονη κλπ.. δε ξερω τι επαθε ξαφνικα κ δε με ειδοποιει στα μηνυματα.. μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης τα εχω ολα ενεργοποιημενα κανονικα..

 

Μέσα από τις ρυθμίσεις του Viber πήγες στις ειδοποιήσεις να αλλάξεις ήχο ειδοποίησης?

Link to comment
Share on other sites

ναι τον αλλαξα.. παρατηρω οτι σπανιες φορες θα με ειδοποιησει... 1 στις 10.... μηπως ειναι καποιο bug της εφαρμογης?

 

μήπως το έχεις βάλει σε hibernate από το greenify ?? το ίδιο μου συμβάινει όταν δεν έχω καλό δίκτυο (2g).

Link to comment
Share on other sites

ε??? δλδ??

 

Άρα δεν πρόκειται για τον ήχο αλλά δεν σου έρχονται οι ειδοποιήσεις?..

 

Παραπάνω ο @SuperMarioGr εννοεί μήπως έχεις κάποια εφαρμογή η οποία σκοτώνει συνέχεια τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο μαζί και του viber ή εάν δεν έχεις καλό σήμα δικτύου ώστε να έχεις σταθερό σήμα ίντερνετ γενικότερα.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν πρόκειται για τον ήχο αλλά δεν σου έρχονται οι ειδοποιήσεις?..

 

Παραπάνω ο @SuperMarioGr εννοεί μήπως έχεις κάποια εφαρμογή η οποία σκοτώνει συνέχεια τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο μαζί και του viber ή εάν δεν έχεις καλό σήμα δικτύου ώστε να έχεις σταθερό σήμα ίντερνετ γενικότερα.

 

εχω το clean master.. αλλα εχω βαλει το viber στην λιστα αγνοησης... αλλιως ισως να ισχυει αυτο που λες με το σημα του wifi η του 3g....

Link to comment
Share on other sites

εχω το clean master.. αλλα εχω βαλει το viber στην λιστα αγνοησης... αλλιως ισως να ισχυει αυτο που λες με το σημα του wifi η του 3g....

 

γενικά είναι αρκετοί οι παράμετροι και δεν μπορείς να ξέρεις . πχ μπορεί να είναι bug της συσκευής, μπορεί και θέμα δικτύου και να μην σου εμφανίζει ειδοποιήσεις και σε άλλες εφαρμογές ή να το κάνει με καθυστέρηση (πχ twitter, fb).

τσέκαρε μηπως έχεις το viber και στον υπολογιστή. εγώ που το χρησιμοποιώ από desktop όταν είμαι σπίτι, μετά από 2-3 μηνύματα από τον υπολογιστή σταματάνε οι ειδοποιήσεις στο κινητό παρ'όλο που λαμβάνει κανονικά τα μηνύματα

Link to comment
Share on other sites

γενικά είναι αρκετοί οι παράμετροι και δεν μπορείς να ξέρεις . πχ μπορεί να είναι bug της συσκευής, μπορεί και θέμα δικτύου και να μην σου εμφανίζει ειδοποιήσεις και σε άλλες εφαρμογές ή να το κάνει με καθυστέρηση (πχ twitter, fb).

τσέκαρε μηπως έχεις το viber και στον υπολογιστή. εγώ που το χρησιμοποιώ από desktop όταν είμαι σπίτι, μετά από 2-3 μηνύματα από τον υπολογιστή σταματάνε οι ειδοποιήσεις στο κινητό παρ'όλο που λαμβάνει κανονικά τα μηνύματα

 

μαλλον φταιει το viber στο pc..... γιατι βολευει να πληκτρολογω πιο ευκολα, κ να μην καταναλωνω τζαμπα την μπαταρια του κινητου.. κ ως συνηθως το αφηνω ανοιχτο....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
local access το ξεχνας....εχει αξία μόνο αν εισαι εξωτερικό.

το callback, οπως όλα, θέλει ιντερνετ, αλλα ακόμα κι αν η ταχύτητα είναι GPRS η σύνδεση επιτυγχάνεται και η συνομιλία γίνεται σαν κατεθείαν κλήση.

χρέωση 0,5+0,5ct/1' + 5ct τέλος σύνδεσης.....+φπα

 

Βέβαια το μήνυμα σου είναι προ ενος χρόνου περίπου αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γτ θα πρέπει να ξεχάσει κάποιος το local access ??? Πλέον οι περισσότεροι από εμας στα σταθερά μας έχουν απεριόριστες κλήσεις σε ελληνικά σταθερά, επομένως με το local access σου δίνει ο voip πάροχος ένα ελληνικό νούμερο Αθήνας ή Θεσσαλονίκης (211 ή 231), καλείς αυτό το νούμερο και μετά πληκτρολογείς τον αριθμό που θες να καλέσεις και έτσι δεν χρειάζεσαι καθόλου ίντερνετ !!! Είναι μια πολύ καλή λύση πιστεύω τόσο όταν καλείς από σταθερό όσο και όταν βρίσκεσαι σε χώρο που δεν έχεις καλό 3G ή WIFI και εφόσον έχεις πακέτο με δωρεάν χρόνο ομιλίας στο κινητό σου το χρησιμοποιείς.

 

Εμένα η απορία μου είναι άλλη : μπορεί κάποιος να μου πει γτ οι περισσότεροι πάροχοι δεν δέχονται την χρεωστική μου κάρτα από την τράπεζα πειραιώς ??? Μόνο στο hotvoip.com την δέχτηκε !!! Είχατε και εσεις το ίδιο πρόβλημα και πως το αντιμετωπίσατε ??? Ο μόνος τρόπος που βρίσκω είναι να στείλω τραπεζικό έμβασμα αλλά έχει και αυτό ένα μικρό κόστος !!! Ούτε συζήτηση για paypal...αυτό και αν δεν το δέχεται !!! Είναι εντελως εξωφρενικό !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Με paypal μια χαρά στο 12voip και σήμερα στο freevoipdeal.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Με paypal μια χαρά στο 12voip και σήμερα στο freevoipdeal.

 

Ως νέος χρήστης ή παλιός ?? Γιατί διαβάζω κάτω στις λεπτομέρειες ότι για τους νέους χρήστες που δεν έχουν πραγματοποιήσει άλλες αγορές από τον εκάστοτε provider δεν επιτρέπεται η συναλλαγή μέσω paypal, maestro, κτλ, κτλ !!! Και επειδή εγω τώρα ανακάλυψα τους prvider, τόσο καιρό πλήρωνα στο skype, έχω προσπαθήσει σε 4 provider και μόνο στον hotvoip μου έχει κάνει δεκτή την χρεωστική, ενω όταν έβαλα την paypal πάλι μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα οτι δεν υποστηρίζεται αυτός ο τρόπος πληρωμής !!!

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Ως νέος χρήστης ή παλιός ?? Γιατί διαβάζω κάτω στις λεπτομέρειες ότι για τους νέους χρήστες που δεν έχουν πραγματοποιήσει άλλες αγορές από τον εκάστοτε provider δεν επιτρέπεται η συναλλαγή μέσω paypal, maestro, κτλ, κτλ !!! Και επειδή εγω τώρα ανακάλυψα τους prvider, τόσο καιρό πλήρωνα στο skype, έχω προσπαθήσει σε 4 provider και μόνο στον hotvoip μου έχει κάνει δεκτή την χρεωστική, ενω όταν έβαλα την paypal πάλι μου έβγαλε το ίδιο μήνυμα οτι δεν υποστηρίζεται αυτός ο τρόπος πληρωμής !!!

Σήμερα Γράφτηκα στο freevoipdeal.

Στο 12voip είμαι παλιό μέλος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Στο freevoipdeal γράφτηκες μέσα από το επίσημο site ??? Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και δεν με αφήνει να πληρώσω με playpal. Ελλάδα είσαι ή εξωτερικό ???
Link to comment
Share on other sites

Στο freevoipdeal γράφτηκες μέσα από το επίσημο site ??? Δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και δεν με αφήνει να πληρώσω με playpal. Ελλάδα είσαι ή εξωτερικό ???

 

Ναι από το site τους, πώς αλλιώς.

Ελλάδα μένω.

Σε άλλες συναλλαγές δηλαδή πληρώνεις κανονικά με PayPal ;

Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα το account σου;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πραγματοποιω όλες τις συναλλαγές με paypal εδω και πολλά χρόνια και ήδη σήμερα έκανα 4 αγορές απο ebay...τι να πω δεν ξέρω !!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κατάφερα και πλήρωσα με paypal. Τι έκανα λάθος ??? Δεν έκανα verified τον λογαριασμό μου πριν προσπαθήσω να αγοράσω credits με αποτέλεσμα να μην μου επιτρέπει να χρησιμοποιήσω το Paypal και η πλάκα είναι ότι μετά χάνονταν εντελώς αυτή η επιλογή όσα 24ωρα και αν περνούσαν !!! Μόλις το υποψιάστηκα διέγραψα τον λογαριασμό, έκανα καινούργιο και μου το δέχτηκε κανονικά το paypal.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν johnntua, επειδή ρώτησες τι νούμερο εμφανίζεται όταν καλείς μέσω voip....εμφανίζεται ένα νούμερο που έχεις κάνει verified με τον γνωστό τρόπο, δηλαδή σου στέλνουν μήνυμα στο τηλέφωνο που δηλώνεις, βάζεις τον κωδικό που σου έστειλαν και αυτό ήταν εμφανίζεται το νούμερο αυτό. Μπορείς να προσθέσεις όσα νούμερα θες ακόμα και σταθερά τηλέφωνα.

 

Τώρα για την ποιότητα της κλήσης οτι και να άκουσες αν δεν την δοκιμάσεις δεν μπορείς να πιστέψεις κανέναν. Εγω π.χ μιλάω πολύ καλύτερα με voip...τι καλύτερα..ΤΕΛΕΙΑ μπορώ να πω....παρά με το συμβατικό μου πάροχο (Wind, Q, Cosmote). Βέβαια πριν χρησιμοποιήσω αυτή την μορφή κλήσεων (την χρησιμοποιώ περίπου 1,5 μήνα), χρησιμοποιούσα το skype με αγορασμένα πακέτα που το ίδιο πράγμα είναι στην ουσία και μάλιστα με πολύ χειρότερες κλήσεις και πιο ακριβά πακέτα !!!

 

Μιλάω είτε μέσω wifi είτε και με 3G που στην περιοχή μου η Wind πιάνει max 3.5 Mbps. Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι δεν έχει τρελές απαιτήσεις σε θέμα ταχύτητας ίντερνετ !!! Επίσης σε 3G δεδομένα καταναλώνει τόσα λίγα που ούτε μπορείς να φανταστείς πόσα λίγα είναι....μιλάμε μπορεί να μιλήσεις κανα μισάωρο και να σου φάει max 1mb.

 

Μπορείς να μιλάς και μέσω του σταθερού σου τηλεφώνου (αφού πρώτα το πιστοποιήσεις με την παραπάνω διαδικασία που είπαμε) αν έχεις απεριόριστα προς σταθερά ελλαδας, κάνοντας κλήση σε ένα σταθερό ελλάδας και από εκει πληκτρολογείς το νούμερο που θες να καλέσεις.

 

Επίσης βάζεις το λιγότερο 10 ευρώ (12.2 ευρώ με τους φόρους για ανανέωση μέσω paypal) και αυτά ισχύουν όχι για έναν μήνα ή 6 μήνες ή 12 μήνες...αλλά για όσο θες εσυ, μέχρι να σου τελειώσουν, μπορεί δηλαδή να σου τελειώσουν και μετά από 5 χρόνια !!! 10 ευρω =Απεριόριστα σταθερά Γερμανίας για 4 μήνες + 833 λεπτά προς κινητά Γερμανίας (γτ αναφέρθηκες οτι καλείς τηλέφωνα Γερμανίας) στο freevoipdeal και όχι 7 ευρώ τον μήνα στην Wind για 90 λεπτά για 3λεπτα !!! Αδελφέ τι ψυχή έχουν 10 ευρώ για να δοκιμάσεις αυτή την υπηρεσία από το να δώσεις τα 7 ευρώ στην wind για έναν μήνα ???

 

Αν δεν σε ικανοποιήσει το voip μπορείς τα χρήματα να τα καταναλώσεις σε μηνύματα με πολύ χαμηλή χρέωση !!!

 

Στα αρνητικά του είναι οτι θα χρειάζεσαι για να μιλήσεις είτε handsfree ή καλύτερα bt γτ αλλιώς επειδή ακούγεται δυνατά ο συνομιλητής σου από το ηχείο του κινητού σου, αυτός ακούει τον εαυτό του διπλό και θα σου κάνει παράπονα και εσυ θα πρέπει να χαμηλώνεις το ηχείο σου για να μην ακούει αυτός τον εαυτό του. Εγω μιλάω με bt (plantronics voyager edge) και δεν έχω κανένα τέτοιο παράπονο !!! Επίσης εφόσον μιλάς μέσω wifi ή 3g θα πρέπει να αφήνεις τον συνομιλητή σου να ολοκληρώσει την πρόταση του και μετά να μιλήσεις εσυ για να ακούγεστε και οι δυο πεντακάθαρα και να μην κόβεται κανένας από τους δυο !!! Ειλικρινά δεν έχω βρει έναν συνομιλητή μου που να έχει καταλάβει ποτε οτι του μιλάω μέσω voip. Το τι κράξιμο έτρωγα όταν μιλούσα με τους ελληνικούς παρόχους δεν λέγεται...με έχει χωρίσει και κοπέλα που δεν μπορούσαμε να μιλήσουμε στο τηλ..χαχαχαχαχα ( καλύτερα μπορώ να σου πω για το συγκεκριμένο...γλύτωσα και τα έξοδα στις κάρτες )

 

Εδω η εφαρμογή για playstore: https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.MobileVoip&hl=el

Εδω για appstore: http://itunes.apple.com/app/mobilevoip/id362528311?mt=8

Εδώ όλοι οι πάροχοι voip μπορείς να διαλέξεις όποιον θες ανάλογα με τις χρεώσεις που σε συμφέρουν: http://www.mobilevoip.com/

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβω και εγώ.

Με το πρόγραμμα αυτό απο εδώ freevoipdeal.com κάνουμε εγκατάσταση στο κινητό μας (android) και μετά βάζουμε λεφτά μέσα μέσω paypal έτσι ?

Εγω θα πάω Ιταλία τον άλλο μηνα.

Με αυτο άρα , όπου υπάρχει ιντερνετ θα μπορώ να μιλάω με Ελλάδα με τις χρεώσεις αυτές ?

Δλδ , γράφει :

 

Greece (Landline) FREE* FREE* FREE*

Greece (Mobile) € 0.010 € 0.012

 

και

 

Italy (Landline) FREE* FREE* FREE*

Italy (Mobile) € 0.010 € 0.012.

 

Δλδ , παίρνουμε κανονικά νουμερα Ελλάδας 69......... και μιλάμε ?

Θα πρεπει και ο άλλος να έχει τπτ άλλο ?

Πχ. ιντερνετ ? Η μονο εγώ χρειάζομαι να έχω ιντερνετ ??

Σε σταθερά ειναι free δλδ τζάμπα ?

 

 

Εγω θα πάω Ιταλία αρα με ενδιαφέρει να κοιτάξω τις χρεώσεις για Ελλάδα σωστά ?

Στη περίπτωση αυτη έχουν ίδιες χρεώσεις αλλα μιλάω για γενικά.

 

Τελος τι νούμερο θα εμφανίζει στους άλλους και οι άλλοι πως θα με καλούν μεσω voip ?

Ασχετος απο voip τελείως.

Edited by nebtios

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και στην άλλη άκρη της γης να είσαι οι χρεώσεις είναι ίδιες και σε ενδιαφέρει τι χρέωση έχει το νούμερο που καλείς. Αν καλείς ελληνικό σταθερό ή ιταλικό σταθερό είναι δωρεάν από οπουδήποτε και αν καλείς. Αν καλείς σε κινητά οι χρεώσεις είναι αυτές που ανέφερες πιο πάνω. Ο άλλος δεν χρειάζεται να έχει κάτι, εσυ χρειάζεται να έχεις ίντερνετ βασικά !!! Δεν το έχω δοκιμάσει σε public wifi για να σου πω εντυπώσεις πάντως..γτ μου είπες θα πας Ιταλία και δεν ξέρω αν θα έχεις προσωπικό wifi ή πόσο καιρό θα καθήσεις για να αγοράσεις ιταλικό νούμερο με 3g δεδομένα !!! Ο άλλος δεν μπορεί να σε καλέσει στο voip γτ δεν σου δίνει καινούργιο νούμερο το voip. Τι νούμερο θα εμφανίζει στον άλλον όταν τον καλείς ;;; Το είπα πρώτο πρώτο πιο πάνω...είτε το κινητό σου, είτε το σταθερό που θα δηλώσεις...είτε τπτ απλά απόκρυψη !!! Τώρα αν θες, όταν πας στην Ιταλία, αγοράζεις και ένα Ιταλικό νούμερο και μαθαίνεις τους δικούς σου να χρησιμοποιούν το voip, τους βάζεις και τους κωδικούς σου και σε καλούν αυτοί στο ιταλικό νούμερο και μιλάτε με τις χρεώσεις που είπες πιο πάνω. Μπορείς δηλαδή τον ίδιο λογαριασμό που θα φτιάξεις να τον χρησιμοποιούν περισσότεροι αλλά προσοχή σε αυτήν την περίπτωση δεν μπορούν να γίνονται παράλληλα 2 κλήσεις απο δυο διαφορετικά κινητά με τον ίδιο λογαριασμό. Θα πρέπει να τελειώνει ο ένας και να το χρησιμοποιεί μετά και ο άλλος. Εγω έχω φτιάξει έναν λογαριασμό και τον χρησιμοποιούν 4 διαφορετικοί γνωστοί μου στην Ελλάδα...2 στην Γερμανία...και 5 στην Σουηδία !!! Προσοχή πάντως όταν καλούμε μέσω της εφαρμογής πάντα στην αρχή βάζουμε για την Ελλάδα το 0030+τον αριθμό τηλεφώνου αν το ξεχάσεις θα χρεωθείς 0.28 ευρώ/λεπτο (αυτό τουλάχιστον ισχύει τελευταία στον πάροχο του freevoipdeal). Αντίστοιχα βάζεις και για τις λοιπές χώρες τι κωδικούς έχουν !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Εισαι πρωτος. Θα αγορασω ενα Ιταλικο νουμερο , εχει με 20 ευρω 5 gb internet. Αρα μονιμα 3g. Τα χρηματα που εχουμε μεσα δεν ληγουν ποτε ετσι; δλδ με 20 ευρω το Ιταλικο και 12,2 η αγορα του πακετου voip θα μπορω να μιλαω σε σταθερα τζαπα ενω σε κινητα με χρεωση 0.012 ;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και να φανταστείς η τεχνολογία Voip υπήρχε πολλά χρόνια πριν και ήδη συμφορίτες σχολίαζαν αυτήν την υπηρεσία από το 2006 με ταχύτητες ίντερνετ τότε στα 3200 Kbps και μεις την ανακαλύψαμε το 2014..πόσο πολύ λυπάμαι για αυτό αλλά ποτε δεν είναι αργά !!! (δεν μιλάω για το Skype που το γνωρίζουμε καιρό τώρα...γτ και αυτό voip υπηρεσίες προσφέρει)

 

Η χρέωση 0.012/λεπτό (ακριβή έχει αρχίσει να μου φαίνεται, χαχαχα) είναι με ΦΠΑ+προμήθειες το οποίο ήδη το πληρώνεις με την αρχική ανανέωση των 12.2 ευρώ...απο κει και πέρα έχεις 10 ευρώ που μπορείς να μιλήσεις 1000 λεπτά προς κινητά Ελλάδας και Ιταλίας και όχι μόνο... με 0.01/λεπτό...δηλαδή περίπου 17 ώρες ομιλίας με 10 ευρώ !!! Καλό ταξίδι φίλε και καλό κάψιμο...είναι πολλές οι ώρες λέμε :)

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...