Jump to content

[Επίσημο] Motorola FIRE XT530


paschos76
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι εννοεις τρεμοπαιζει ?? εμενα μια χαρα μου φαινεται !!! απο wha'ts up πως μπορω να μπω internet ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν σε συμφερει με whats-up θα σου φαει καρτα στο λεπτο,με wi-fi μπες.

Οταν τραβας βιντεο κανει σαν να χανει μερικα καρε,και το αποτελεσμα ειναι σχεδον κωμικο.

Αλλα και οι φωτο μετριοτατες.Παω κοτσοβολο για αλλαγη αφου τσεκαρουμε αν ειναι αυτο.τουλαχιστον μεχρι τωρα μου λενε οτι σε αλλα τηλεφωνα δεν συμβαινει....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου !! ουτε σε μενα συμβαινει αυτο !! δε μπορω να βαλω καπιο προγραμμα της what's up με συγκεκριμενα Mb ??
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου !! ουτε σε μενα συμβαινει αυτο !! δε μπορω να βαλω καπιο προγραμμα της what's up με συγκεκριμενα Mb ??

Δεν ξερω τα προγραμματα wats-up.

Το επεστρεψα το κινητο και παραγειλα ενα atrix......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου !! ουτε σε μενα συμβαινει αυτο !! δε μπορω να βαλω καπιο προγραμμα της what's up με συγκεκριμενα Mb ??

 

Φυσικά και μπορείς να βάλεις πακέτο για internet.

Μπορείς να ρωτήσεις στο παρακάτω θέμα ή να δεις τα πακέτα στην σελίδα του what's up.

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Για οσους "ψαχνονται" για το fire xt,να πω οτι ειναι πολυ ταχυ και δεν κολαει πουθενα,τρεχει ολες τις εφαρμογες-παιχνιδια που ειναι σε ψηλη αναλυση,εχει πολυ καλο σημα,το ηχειο ηθελε ενα κλικ παραπανω,ακους και μιλας πεντακαθαρα.

Αν τωρα θελεις και καλη φωτο η βιντεο,δεν γινεται.Η φωτο ειναι απλα μετρια,ειδικα για 5mpx,το δεν βιντεο που αποθηκευεται σε μορφη 3gp(!) ειναι απο παλαιοτερη εποχη,υποδεεστερο kai απο καμερες 2mpx.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες κάποιος που έκανε με επιτυχία το root μπορεί να γράψει λιγάκι αναλυτικά τα βήματα?

 

Δες εδώ. Δεν είχα κάποιο θέμα. Σε windows7 32bit.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ. Δεν είχα κάποιο θέμα. Σε windows7 32bit.

Για root ακολούθησε τον οδηγό που αναφέρει ο PanagiotaroS. Μερικές παρατηρήσεις θέλω να κάνω.

- Το "SuperOneClick 2.3.3.0" θα το βρεις εδώ SuperOneClick 2.3.3.0.

- Στο βήμα "Now, install SUT LR, run the app" κάνεις εγκατάσταση το "SUTLR_v1.8.2.msi" και αφού τελειώσει, πας στο "C:\Program Files\SUT LR" ή "C:\Program Files (x86)\SUT LR"και τρέχεις το "SoftwareUpdateTool.exe"

- Σε windows7 64bit είχα πρόβλημα, δεν έτρεχε το SUT LR. Το έκανα σε XP τελικά

Έχει και ένα βίντεο

, που μπορεί να σε βοηθήσει, αν και δεν φαίνεται σχεδόν καθόλου τί κάνει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....πηρα και εγω το εν λογω κινητο και ειμαι ευχαριστημενος για τα χρηματα που εδωσα.....πραγματικα τα αξιζει τα λεφτα του ........πρωτη φορα χρησιμοποιω ανροιντ και θα ηθελα να μαθω που λεει τα mb που καταναλωνεις απο τον παροχο???και εαν χρειαζεται καποιο αντιιικο???
Link to comment
Share on other sites

akis_89 Αν εννοείς την φωτεινότητα της οθόνης την αλλάζεις πηγαίνοντας στις Ρυθμίσεις>Προβολή>Φωτεινότητα

Κάποια στιγμή θα προσπαθήσω να γράψω οδηγίες στα ελληνικά για το root. Παιδεύτηκα αρκετά για το κάνω. έκανα πάρα πολλές δοκιμές, αλλά δεν είχα κάποιο πρόβλημα με τη rom που λες.

stiv78 Αν έχεις wind βάλε την εφαρμογή "WIND Data Counter"

Edited by Soiratken
Link to comment
Share on other sites

δεν πηγαίνουν κατ ευθείαν στην καρτα, τα μεταφέρεις μετά!!! Από τη διαχείρηση εφαρμογών!

 

euxaristo Soiratken opote mporeis tha me voithouses para poli kai oxi mono emena ...kai gia to allo oxi gia fwteinotita kserw gia tin antithesi elega alla tespa auto den me peirazei kai poli tha perimenw gia to root euxaristw kai pali !!!

 

Τη φωτεινότητα εγώ την έχω στο αυτόματο και δουλεύει πολύ καλά!

 

Kalispera se olous exw kai egw to motorola fire xt 530 kai prospathw na vrw analitika leptomeries gia to root tis siskeuis kai epidei to psilofovame ligaki gt ama prokipsei kanena provlima den kserw kan na kanw format stin suskeui (p.x. meta apo kati pou tha paei strava na min anagnorizei tin rom gt to exw diavasei kapou ). Giauto ama ginotan na voithisei kapoios gt apo oti katalava oloi auto theloun na kanoun ... na grapsei kapoios tis odigies vima vima sta ellinika kai ti programmata xriazomaste gia na ginei auto to root epitelous ! (giati den kserw kai poli kala agglika :p ) euxaristw * kai mia leptomeria enan kserei kaneis ama ginete na pirakseis tin antithesi tis othonis tou ...

 

Εγώ έχω τη φωτεινότητα στο αυτόματο και βγάζει πολύ καλή αντίθεση!

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

είμαι κάτοχος ενός xt530 και μου παρουσιάζει το εξής. Το τηλέφωνο κλείνει μόνο του. Έχει αντιμετωπίσει κάποιος παρόμοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό επειδή βλέπω στα χαρακτηριστικά του αρκετά καλούδια αλλά και γιατί δε θέλω να δώσω πολλά λεφτά! Όσοι το έχετε δουλέψει ποιά είναι η γνώμη σας για τη μπαταρία του και σε τι χρήση; Γιατί ψάχνοντας για αυτό, διάβασα παράπονα περί υπερθέρμανσης κλπ...Επίσης, τις εφαρμογές τις τρέχει απροβλημάτιστα; Μη φανταστείτε οτί μιλάω για τίποτα ιδιαίτερο, λίγο ίντερνετ απλά για mail και χάζεμα, απλά δε θέλω να κολλάει ο browser και να μπορω να βλέπω αξιοπρεπώς τα sites. Thnx in advance guys! :)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω δυο εβδομάδες και ειμαι πολύ ευχαριστημένος!Γι' αυτό που το θέλεις είναι πάρα πολύ καλό και για την τιμή που έχει!Δεν μου έχει κολήσει έχει καλή μνήμη για την τιμή του ,σερφάρεις άνετα,του έχω βάλει να παίξει και βίντεο 720p αλλά σέρνεται η μπαταρία με ανοιχτό το wifi 2 μέρες η φωτογραφική μπορούσε να είναι καλύτερη και το βίντεο του απαράδεκτο!Για τα 139Ε μην το σκέφτεσαι, είναι αυτή τη στιγμή ένα απο τα καλύτερα αν όχι το καλύτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι είναι αρκετά καλό κινητό για τα χρήματα που ζητάει, ωστόσο αν ήταν να έδινα 139ε για να το αποκτήσω (το πήρα σε πολύ φιλική τιμή), μάλλον θα σκεφτόμουν να έδινα άλλα 60ε για να πάρω το neo v. Πάντως αυτά που ζητάς τα κάνει μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πραγματι ωραιο κντ και παιζει αρκετες εφαρμογες αλλα με ξενερωσε λιγο οτι δεν παιζει καποια καλα παιχνιδια....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε guys... Οταν λέτε οτι το βίντεο είναι απαίσιο τι εννοείτε? Αποσο είδα σχετικά βιντεάκια για το τηλέφωνο αυτό στο youtube δν παρατήρησα κανένα θέμα με το βίντεο... Για κατατοπίστε με λιγάκι κ εμένα τον άσχετο! Έλεγα να το αγοράσω κ εγώ κ κρίμα να δώσω 140 ευρουλάκια κ να μν παίζει καλά τα βιντεάκια!!! Πείτε καμιά γνώμη! Thnx! :ninja:

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms (τπτ, κ, γτ, κλπ)

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Για να σε κατατοπισω … μην περιμένεις πολλές απαιτήσεις για να τραβάει καλα βιντεακια και γενικα οτι εχει να κάνει με την κάμερα του,δεν ειναι και τοσο καλη…αυτο για την κάμερα. Τωρα η συσκευη ειναι πολυ καλη μπορείς να κάνεις τα πάντα οτι εφαρμογη εχω βαλει ταινίες και τλπ τρεχει μια χαρα ;-) το μονο μικρο προβληματακι που εχει ειναι με την εσωτερική μνήμη! αυτο λύνεται απο οτι εχω καταλαβει εδω που λενε τα παιδία … και περιμένω τις οδηγίες … :-D
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι αψογο για τα χρηματα που κανει και αφου παιζει και το προ ειναι τελειο......μια ερωτηση παιδια ....σε τι αναλυση παιζει τις ταινιες..το βαζω 320χ480 αλλα τισ παιζει χαλια,... σε τι αναλυση πρεπει να τις μετατρεπω??

 

το κινητο ειναι αψογο για τα χρηματα που κανει και αφου παιζει και το προ ειναι τελειο......μια ερωτηση παιδια ....σε τι αναλυση παιζει τις ταινιες..το βαζω 320χ480 αλλα τισ παιζει χαλια,... σε τι αναλυση πρεπει να τις μετατρεπω??

 

οκ το βρηκα...ηθελε 480*320

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

οκ το βρηκα...ηθελε 480*320

 

Αλήθεια βλέπετε ταινίες στα κινητά?:confused: Δεν το λέω ειρωνικά από απορία ρωτάω. Δεν ειναι πολύ μικρή ο οθόνη για σωστή θέαση? Τωρα αν εχει hdmi και συνδέσεις το κινητό σε καμία 37άρα lcd αυτό είναι άλλη ιστορία (τοτε το κάνουμε media box).

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αποφάσισα να κάνω δώρο το Fire XT στην κοπέλα μου, της πήρα και μια κάρτα F2G και καθάρισα. Με λιγότερα από 160 ευρώ πήρα ένα εξαιρετικό κινητό και μάλλον το καλύτερο πακέτο καρτοκίνητης στην κατηγορία ;) Και μετά λένε ότι η τεχνολογία δεν έχει γίνει προσιτή :p
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια βλέπετε ταινίες στα κινητά?:confused: Δεν το λέω ειρωνικά από απορία ρωτάω. Δεν ειναι πολύ μικρή ο οθόνη για σωστή θέαση? Τωρα αν εχει hdmi και συνδέσεις το κινητό σε καμία 37άρα lcd αυτό είναι άλλη ιστορία (τοτε το κάνουμε media box).

 

τις βλεπεις μια χαρα φιλε.......ειναι λιγο κουραστικο αν ειναι μεγαλη η ταινια αλλα για κανα επεισοδιο καμιας καλης σειρας ειναι οτι πρεπει.....και σε σχεση με το βιβαζ το μοτο ειναι καλυτερο λογω μεγαλυτερης οθονης....

 

καλησπερα παιδια ....εστειλα μνμ στην μοτορολα για να δω εαν θα αναβαθμιστει περαιτερω το κινητο και ελαβα την εξης απαντηση

 

 

Thanks for reaching out to Motorola.

 

I understand that you want to upgrade your XT530 to ICS. The software updates would depend on certain countries. You have reached US support, please refer to the right link support for Greek below.

 

το εστειλα και στην ελληνικη αντιπροσωπεια εδω και περιμενω απαντηση.....πιστευω οτι εαν στελναμε αρκετοι ισως κατι να καταφερναμε...

 

τις βλεπεις μια χαρα φιλε.......ειναι λιγο κουραστικο αν ειναι μεγαλη η ταινια αλλα για κανα επεισοδιο καμιας καλης σειρας ειναι οτι πρεπει.....και σε σχεση με το βιβαζ το μοτο ειναι καλυτερο λογω μεγαλυτερης οθονης....

 

καλησπερα παιδια ....εστειλα μνμ στην μοτορολα για να δω εαν θα αναβαθμιστει περαιτερω το κινητο και ελαβα την εξης απαντηση

 

 

Thanks for reaching out to Motorola.

 

I understand that you want to upgrade your XT530 to ICS. The software updates would depend on certain countries. You have reached US support, please refer to the right link support for Greek below.

 

το εστειλα και στην ελληνικη αντιπροσωπεια εδω και περιμενω απαντηση.....πιστευω οτι εαν στελναμε αρκετοι ισως κατι να καταφερναμε...

 

 

και η απαντηση απο την ελληνικη μοτο

 

Αγαπητέ πελάτη,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Μοtorola.

 

Προς απάντηση στην ερώτηση σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι δεν υπάρχει προς το παρόν κάποια επίσημη ενημέρωση για το Fire XT. Θα σας προτίναμε για μελλοντικές αναβαθμίσεις, να επισκεφτείτε το παρακάτω link

https://forums.motorola.com/pages/00add97d6c

 

Για περισσότερες πληροφορίες μην διστάσετε να επικοινωνήσετε ξανά μαζί μας αναφέροντας τον κωδικό πελάτη. Μπορείτε να μας καλέσετε στο 210 6800009 και να σηζητήσετε το θέμα σας πιο διεξοδικα με τους έμπειρους τεχνικούς μας. Παρακαλουμε καλέστε μας 10:00 με 18:00 από Δευτέρα εώς Παρασκευή.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Λόγο ληστείας, θα προχωρήσω (αναγκαστικά) σε αγορά νέου κινητού.

 

Για τον ίδιο ακριβώς λόγο το budget μου είναι ΑΥΣΤΗΡΑ € 150 (ούτε cent παραπάνω).

 

Οι ανάγκες μου ειναι:

Android smartphone, με οθόνη πάνω από 3.2” capacitive, Wifi και GPS.

 

Απ’ότι κοίταξα σε διάφορα e-shops οι καλύτερες εναλλακτικές μου είναι τα Motorola XT530 και Samsung Galaxy Gio.

 

Ποιο από τα δυο μου προτείνετε?

 

Ψηφιστε εδω:

http://poll.pollcode.com/1gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...