Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπως βλέπεις δεν την έχει δοκιμάσει κανείς δοκίμασε την να σου λυθούν οι απορίες είναι 20 λεπτά δουλειά μαζί με την επαναφορά των εφαρμογών. Τώρα τι έχεις;

 

αραδιτσα εχω εδω και 2 μερες τον συνδυασμό που εχεις στην υπογραφη σου και πραγματικα το κινητο πεταει..!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχήν υποθέτω ότι επαναφέρεις μόνο εφαρμογές χρήστη και όχι συστήματος.Επειτα αν αναφέρεσαι στις tw jb rom όχι δεν υπάρχει με τον stock kernel.Και σε αυτό δεν φταίει το titanium με την προυπόθεση πάντα ότι δεν επαναφέρεις εφαρμογές συστήματος αλλά μόνο χρήστη.Αργά ή γρήγορα με ή χωρίς titanium εκεί που δεν το περιμένεις με μια απλή επανεκκίνηση,παίζει να σου κολλήσει.Αυτό φαίνεται να έχει λυθεί με τους philz kernel που περιέχουν το λεγόμενο bootloop fix.Εγώ θα σου προτείνω να δοκιμάσεις τον c.o.h. kernel και αν σου το ξανακάνει με την ρομ που είσαι τώρα, να δοκιμάσεις sweet v7 ή ultimate v6 rom με τον κερνελ που προτείνω.Με αυτόν τον κερνελ σε ultimate v6 δεν έχω ξαναπέσει πάνω σε αυτό το bug

αραδιτσα εχω εδω και 2 μερες τον συνδυασμό που εχεις στην υπογραφη σου και πραγματικα το κινητο πεταει..!

Εχω το κινητό σχεδόν πέντε μήνες τώρα και με τον κερνελ αυτόν αλλά στην ultimate,πρώτη φορά μπορώ να πω ότι το κινητό λειτουργεί όπως πρέπει για τα χαρακτηριστικά του.

Link to comment
Share on other sites

stunner...

Δεν νομίζω να είναι καλύτερη της στουνερ αλλά είναι πολύ εύκολο να την δοκιμασεις

 

πραγματικα ρε παιδια υπαρχει μια ρομ που να μπορεις να κανεις backup απο titanium και το κινητο μετα απο την επανεκκινηση να δουλεψει σωστα???

 

Αν εννοείς ρειστορ τις εφαρμογές Εγώ έκανα στην σουίτ ρομ τώρα αυτό που γράφεις δεν το καταλαβαίνω....μήπως να το διορθωνες για να καταλαβαίναμε;

Link to comment
Share on other sites

Ειτε με tw ειτε με cm δεν υπηρξε ποτε προβλημα με επαναφορα απο titianium εκτος απο την αρχη που ακομα ειμουν αρχαριος που τις επανεφερα ολες (συστηματος και χρηστη) Πλεον αφηνω το play store να κανει ανακτηση και οτι δεν βαλει, τοτε απο tb.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι καλύτερη της στουνερ αλλά είναι πολύ εύκολο να την δοκιμασεις

 

 

 

Αν εννοείς ρειστορ τις εφαρμογές Εγώ έκανα στην σουίτ ρομ τώρα αυτό που γράφεις δεν το καταλαβαίνω....μήπως να το διορθωνες για να καταλαβαίναμε;

 

Φιλε αραδιτσα ο συνδιασμος σου σε μενα δεν καθεται και πολυ καλα

Οταν παω να ανοιξω την αναπαραγωγη video κολλαει η εφαρμογη και κλεινει

Οταν ομως αλλα τον κερνελ σε φιλζ τοτε ανοιγει κανονικα ενω προβλημα εχω

Και με την επαναφορα των μηνυματων το μονο που εχει διορθωσει ο κερνελ εκτος απο την

Ταχυτητα ειναι το ρεσταρτ με το hot reboot που με τον κερνελ του φιλζ κολαγε κι επρεπε να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνει overclock; Δοκίμασε με το cpu adjuster να βάλεις την cpu στα 1400mhz μέγιστο και δες αν κλείνει ο video player.Αν και προσωπικά βλέπω ότι δεν χρειάζεται πάνω απο 1000mhz.Πριν λίγο έβαλα για δοκιμή την panama ics με notecore 14.2 kernel.Η συσκευή μου ειναι στο voltage group B και στις πληροφορίες συσκευής στον κερνελ μετράει σε πραγματικό χρόνο ; την θερμοκρασία της cpu και της μητρικής.Τον dev τον θυμάμαι και από το hd2.Εκανε πραγματικά καλή δουλειά και είναι κρίμα που δε δουλεύει και για την jb στο note.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε κάποιο πρόγραμμα όπως cpu adjuster,cpu master,voltage control,κατέβασε σε 1400mhz και θα παίξει ο video player
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βασικα πρωτη φορα κανω backup απο titanium οποτε μαλλον βρηκατε το προβλημα.οποιος μπορει ας μπυ πει τι πρεπει να κανω restore για να μην εχω προβληματα.εχω βαλει τη ρομ της sony που ειχε προτεινει ενας φιλος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον βασικα πρωτη φορα κανω backup απο titanium οποτε μαλλον βρηκατε το προβλημα.οποιος μπορει ας μπυ πει τι πρεπει να κανω restore για να μην εχω προβληματα.εχω βαλει τη ρομ της sony που ειχε προτεινει ενας φιλος.

 

Αν δε κανω λαθος,μπορεις να κανεις backup οπως ειναι τη ρομ...Αλλα φυσικα,αν χρειαστει,την επαναφερεις αλλα μονο γι αυτην που πηρες το backup!!!Δηλ.δε μπορεις να την επαναφερεις ενω εχεις αλλη ρομ!!Φανταζομαι αυτο το ξερεις;) Περισσοτερα,η αν κανω λαθος,ας μας πουν οι πιο ειδικοι :)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

 

Εχω το κινητό σχεδόν πέντε μήνες τώρα και με τον κερνελ αυτόν αλλά στην ultimate,πρώτη φορά μπορώ να πω ότι το κινητό λειτουργεί όπως πρέπει για τα χαρακτηριστικά του.

 

Έχει τόση διαφορά με τις άλλες tw? Επειδή πλέον η δουλειά μου απαιτεί snote package, γι'αυτό γυρισα σε official ice. Αν όμως έχουν ξεπεραστεί τα κομπιασματα και τα redraw του launcher μετά από οποιαδήποτε βαριά εφαρμογή, τότε την κατεβάζω το συντομότερο δυνατό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση.

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μπυ πει ακριβως ποια αρχεια να κανω backup απο το τιτανιουμ μηνλ γινει παλι καμια πατατα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει τόση διαφορά με τις άλλες tw? Επειδή πλέον η δουλειά μου απαιτεί snote package, γι'αυτό γυρισα σε official ice. Αν όμως έχουν ξεπεραστεί τα κομπιασματα και τα redraw του launcher μετά από οποιαδήποτε βαριά εφαρμογή, τότε την κατεβάζω το συντομότερο δυνατό.

 

Μείνε εκεί που είσαι.με αυτή την ρομ και κερνελ θα το δώσω το κινητό την επόμενη εβδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, για να φλασαρω αυτη τη ρομ http://www.igeekhd.com/ultimate-n7000-jellybean-rom-xxlt4/ χρειαζεται πρωτα να περασω καποιο αλλο kernel πριν εκτος απο αυτο που φοραει "κανονικα" το Note (δεν εχω αλλαξει τιποτα)

Α, ειμαι σε κατασταση root τωρα. Να ξεrootαρω (επειδη βλεπω οτι η ρομ εχει δικο της root) η δεν εχει σημασια

 

Ευχαριστω και καλο πασχα

Link to comment
Share on other sites

Eχεις root με cwm recovery και safe kernel; Αν ναι,μπαίνεις στο recovery κάνεις ένα wipe user data και φλασάρεις την ρομ.Αν όχι,βάζεις πρώτα ένα safe kernel,κανεις wipe user data και μετά φλασάρεις την ρομ
Link to comment
Share on other sites

Eχεις root με cwm recovery και safe kernel; Αν ναι,μπαίνεις στο recovery κάνεις ένα wipe user data και φλασάρεις την ρομ.Αν όχι,βάζεις πρώτα ένα safe kernel,κανεις wipe user data και μετά φλασάρεις την ρομ

 

Safe kernel μαλλον οχι. Εχω της μαμας που μαλλον δεν ειναι (νομιζω ICS). Ενα λινκ για ενα safe kernel pls?

Link to comment
Share on other sites

Ναι ο stock ics δεν ειναι safe.Βάλε τον Philz kernel http://www.mediafire.com/?b7b9s19b5z71brf

 

Thanx a lot bbbb Με αυτον τον kernel βγαινει τριγωνακι?

(γιατι νομιζω με την Ultimate JB δεν βγαινει, ουτε και counter γιατι ειναι στοκ)

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει τριγωνάκι όταν φλασάρεις κερνελ από το recovery του κινητού.Αν φλασάρεις με odin μη επίσημο firmware τότε θα βγάλει τριγωνάκι.Φλάσαρε τον philz kernel απο το recovery,πατα reboot system και κράτα ταυτόχρονα power + home + volume up για να μπει στο νέο recovery του Philz kernel και απο εκει κάνεις τα υπόλοιπα.Kαι αφού φλασάρεις την ultimate,ξεκινησει κανονικα κτλ,προτείνω να βάλεις και τον c.o.h. kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977

 

Υ.Γ. Η επίσημη ics του παναμά που πρότεινε ο Nizl84 σε συνδυασμό με notecore 14.2 ναι μεν δεν ειναι smooth όπως η jb μιας και βλέπω κάτι σπασίματα στις κινήσεις αλλά ειναι γρήγορη,με πολύ καλή διαχείριση μνήμης και καλύτερη μπαταρία απο τις jb.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ. Η επίσημη ics του παναμά που πρότεινε ο Nizl84 σε συνδυασμό με notecore 14.2 ναι μεν δεν ειναι smooth όπως η jb μιας και βλέπω κάτι σπασίματα στις κινήσεις αλλά ειναι γρήγορη,με πολύ καλή διαχείριση μνήμης και καλύτερη μπαταρία απο τις jb.

 

Με Νόβα δεν κάνει ούτε αυτά τα λαγκ θυμάμαι όταν την είχα...Και για καλύτερη ακόμα μπαταρία και σχετικά χάνεις λίγο σε ταχύτητα είναι ο σπειντμοντε κ 3.11

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει τριγωνάκι όταν φλασάρεις κερνελ από το recovery του κινητού.Αν φλασάρεις με odin μη επίσημο firmware τότε θα βγάλει τριγωνάκι.Φλάσαρε τον philz kernel απο το recovery,πατα reboot system και κράτα ταυτόχρονα power + home + volume up για να μπει στο νέο recovery του Philz kernel και απο εκει κάνεις τα υπόλοιπα.Kαι αφού φλασάρεις την ultimate,ξεκινησει κανονικα κτλ,προτείνω να βάλεις και τον c.o.h. kernel http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252977

 

Υ.Γ. Η επίσημη ics του παναμά που πρότεινε ο Nizl84 σε συνδυασμό με notecore 14.2 ναι μεν δεν ειναι smooth όπως η jb μιας και βλέπω κάτι σπασίματα στις κινήσεις αλλά ειναι γρήγορη,με πολύ καλή διαχείριση μνήμης και καλύτερη μπαταρία απο τις jb.

 

δηλαδη ποια υπολοιπα? (σορυ παιδια μη βαρουτε ολοι μαζι)

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτά που λες.Θέλω ο φίλος που θα πάρει το κινητό μου,να μη με βρίζει ότι του πούλησα "μπαχαντέλα"

δηλαδη ποια υπολοιπα? (σορυ παιδια μη βαρουτε ολοι μαζι)

1.Φλασάρεις philz kernel

2.Ξαναμπουτάρεις στο recovery με τον συνδυασμό πλήκτρων.Θα δεις ότι τώρα το recovery λειτουργεί και με την αφή

3.Πας wipe all data --->i will install a new rom

4.Ξεκινάς το φλασάρισμα της ultimate και μόλις τελειώσει κάνεις reboot

5.Περιμένεις να μπει στο λειτουργικό

6.Aν όλα πήγαν καλά,μπορείς να μπεις πάλι στο recovery και να φλασάρεις c.o.h. kernel.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ευχαριστω για την απαντηση.

Θα ηθελα αν μπορει καποιος να μπυ πει ακριβως ποια αρχεια να κανω backup απο το τιτανιουμ μηνλ γινει παλι καμια πατατα.

Για αρχη ασε το play store να κατεβασει οτι ειναι να κατεβασει. Για ολες τι αλλες πανε απο titanium. Αν ερχεσαι απο tw νομιζω οι εφαρμγες συστηματος ειναι με πρασινες. Εκεινες δεν τις τικαρεις. Παντως εγω μετα απο το 1ο back up και αφου κολλησε, κανω μονο τις απαραιτητες και αν χρειαστω καποια, ξερω που να την βρω.

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω και αυτά που λες.Θέλω ο φίλος που θα πάρει το κινητό μου,να μη με βρίζει ότι του πούλησα "μπαχαντέλα"

 

1.Φλασάρεις philz kernel

2.Ξαναμπουτάρεις στο recovery με τον συνδυασμό πλήκτρων.Θα δεις ότι τώρα το recovery λειτουργεί και με την αφή

3.Πας wipe all data --->i will install a new rom

4.Ξεκινάς το φλασάρισμα της ultimate και μόλις τελειώσει κάνεις reboot

5.Περιμένεις να μπει στο λειτουργικό

6.Aν όλα πήγαν καλά,μπορείς να μπεις πάλι στο recovery και να φλασάρεις c.o.h. kernel.

 

 

help

 

περναω τον philz αλλα οταν παει να κανει reboot ΜΕΝΕΙ στην αρχικη αρχικη οθονη και δεν προχωραει

Περασα αυτο τον Hydracore http://www.igeekhd.com/ultimate-n7000-jellybean-rom-xxlt4/ με Odin μηπως και φτιαξει αλλα παλι μενει στην αρχικη σελιδα

Recovery kai Download mode μπαινει αλλα οταν παω να κανω update απο sd card στο recovery μου βγαζει μηνυμα can't mount sd card

Edited by playloud
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...