Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως σε ότι αφορά την μπαταρία δεν... αλλά σε όλα τα άλλα η συσκευή ειναι βελτιωμένη και προσωπικά δε ξαναγυρνάω σε ics.Πλεον περιμένω να δω το note 3 αλλά και το pure android 5 ; και θα αποφασίσω ανάλογα.Πάντως ούτε με την ics δεν έχει καλή αυτονομία για τα δικά μου δεδομένα μιας και θεωρώ προσωπικά ότι με 2500mah θα έπρεπε να βγάζει πάνω από 5 ώρες οθόνη χαλαρά αλλά δεν Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασα και φλασαρα με οντιν την LSZ οφισιαλ υπαρχει καποιος ασφαλης τροπος για να το ρουταρω?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω μαμίσιες εφαρμογές(όπως το catch πχ) . Μπαίνω με root explorer και δεν μπορω, το επιλεγω και μου λεει πως ιεναι read only. Με τον Es File Manager δεν βρίσκω πουθενά τον φάκελο system/apps

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω μαμίσιες εφαρμογές(όπως το catch πχ) . Μπαίνω με root explorer και δεν μπορω, το επιλεγω και μου λεει πως ιεναι read only. Με τον Es File Manager δεν βρίσκω πουθενά τον φάκελο system/apps

 

Είσαι σίγουρος ότι είσαι root?

Link to comment
Share on other sites

Πήγες ρυθμίσεις--->Διαχειριστής Εφαρμογών για να δεις μήπως μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να απεγκατεστήσεις τις εφαρμογές που δεν θέλεις? Εγώ από εκει απεγκατέστησα κάτι γερμανικές εφαρμογές που ειχε η συσκευή μετά το πρώτο boot και έκανα ανενεργες κάποιες που δε χρειαζόμουν
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είσαι root?

1000%

Πήγες ρυθμίσεις--->Διαχειριστής Εφαρμογών για να δεις μήπως μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να απεγκατεστήσεις τις εφαρμογές που δεν θέλεις? Εγώ από εκει απεγκατέστησα κάτι γερμανικές εφαρμογές που ειχε η συσκευή μετά το πρώτο boot και έκανα ανενεργες κάποιες που δε χρειαζόμουν

απο εκεί διέγραψα τις γερμανικές, απλά έλεγα μηπως μπορώ να διαγράψω και άλλα περιττά (όπως πχ catch, music hub, readers hub , news hub)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 4.1.2 μέσω kies να ρωτήσω θέλω πριν με την 4.0.4 κάτω από το accuweather εμφάνιζε και ένα άλλο πλαίσιο με πρόγνωση 5μερη. Πώς το εμφαωίζω και πάλι μιας και εξαφανίστηκε?

 

Έχεις ελληνικό firmware? Γιατί εμένα δε μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα και φλασαρα με οντιν την LSZ οφισιαλ υπαρχει καποιος ασφαλης τροπος για να το ρουταρω?

 

Ρε παιδιά με PhilZ θα γίνει Ρουτ σωστα ;;δώστε ενα λινκ και πως τον περναει να το φτιάξει ο άνθρωπος...

 

Βρήκα αυτό για δες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4559255#post4559255

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με PhilZ θα γίνει Ρουτ σωστα ;;δώστε ενα λινκ και πως τον περναει να το φτιάξει ο άνθρωπος...

 

Βρήκα αυτό για δες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4559255#post4559255

 

σε ευχαριστω να σε καλα θα το δοκιμασω μετα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι το γερμανικό γιατί κάε στα γερμανικά έγραφε όταν ξεκίναγε.

Από e-shop πέρσι το καλοκαίρι αγορασμένο.

 

Οκ. Σ'ευχαριστώ, απλά ήθελα να τσεκάρω αν έχει βγει για Ελλάδα αλλά απ'ότι φαίνεται όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

1000%

 

απο εκεί διέγραψα τις γερμανικές, απλά έλεγα μηπως μπορώ να διαγράψω και άλλα περιττά (όπως πχ catch, music hub, readers hub , news hub)

 

δες λιγο το παρακατω βιντεο!

ειναι τοσο απλα τα πραγματα με το τιτανιουμ:)

κρατας back up και μετα Unistall...

:)

https://www.dropbox.com/s/gj7ytr8a3abd7nu/video_%CE%A6%CE%B5%CE%B2_19_2013_0.mp4

Link to comment
Share on other sites

δες λιγο το παρακατω βιντεο!

ειναι τοσο απλα τα πραγματα με το τιτανιουμ:)

κρατας back up και μετα Unistall...

:)

https://www.dropbox.com/s/gj7ytr8a3abd7nu/video_%CE%A6%CE%B5%CE%B2_19_2013_0.mp4

 

1)Φρεντ για πες αξίζει η αναβάθμιση πως την βλέπεις; και ποια έχει;

2)Για ποιών λογο κρατας το μπακαπ αφού το σβηνεις εγώ δεν κρατάω απλα τα πετάω όλα...

3)Λέω να περιμένω καμια καλη κουστομ μάλλον αύριο θα βγάλει σουητ Ρομ...

4)Μπαταρία σε σχέση με cm...

Link to comment
Share on other sites

1)Φρεντ για πες αξίζει η αναβάθμιση πως την βλέπεις; και ποια έχει;

2)Για ποιών λογο κρατας το μπακαπ αφού το σβηνεις εγώ δεν κρατάω απλα τα πετάω όλα...

3)Λέω να περιμένω καμια καλη κουστομ μάλλον αύριο θα βγάλει σουητ Ρομ...

4)Μπαταρία σε σχέση με cm...

 

1)η αναβαθμιση ειναι οτι καλυτερο! ποτε το κινητο δεν ηταν τοσο γρηγορο! ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ πουθενα!

2)back up κραταω σε περιπτωση που παει κατι στραβα! οταν αλλαξω ρομ τα σβυνω..

3)τι νοημα εχει να περιμενεις custom οταν μπορεις να βγαλεις την σαβουρα οποτε θελεις:)! την βγαζεις και καθαρισες..

4)η μπαταρια δεν ειναι καλη! αυτο ειναι η αληθεια! το κινητο δεν κραταει πανω απο 3 ωρες(παντα βεβαια με την χρηση που το κανω εγω( facebook push mail tapatalk internet κτλ κτλ κτλ)! δυστυχώς αν δεν εχεις δευτερη μπαταρια..την πατησες απλα!:) αυτο ειναι και το μονο μείον στο κινητο αυτη την στιγμη(το οποιο λυνεται βεβαια αν παρεις μια δευτερη...οπως ειπαμε!)

 

για την μπαταρια διαβαστε και λιγο εδω μερικα κολπακια!

βοηθανε(οχι πολυ βεβαια..) αλλα βοηθανε..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4558425#post4558425

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

1)η αναβαθμιση ειναι οτι καλυτερο! ποτε το κινητο δεν ηταν τοσο γρηγορο! ΔΕΝ ΚΟΛΛΑΕΙ πουθενα!

2)back up κραταω σε περιπτωση που παει κατι στραβα! οταν αλλαξω ρομ τα σβυνω..

3)τι νοημα εχει να περιμενεις custom οταν μπορεις να βγαλεις την σαβουρα οποτε θελεις:)! την βγαζεις και καθαρισες..

4)η μπαταρια δεν ειναι καλη! αυτο ειναι η αληθεια! το κινητο δεν κραταει πανω απο 3 ωρες(παντα βεβαια με την χρηση που το κανω εγω( facebook push mail tapatalk internet κτλ κτλ κτλ)! δυστυχώς αν δεν εχεις δευτερη μπαταρια..την πατησες απλα!:) αυτο ειναι και το μονο μείον στο κινητο αυτη την στιγμη(το οποιο λυνεται βεβαια αν παρεις μια δευτερη...οπως ειπαμε!)

 

για την μπαταρια διαβαστε και λιγο εδω μερικα κολπακια!

βοηθανε(οχι πολυ βεβαια..) αλλα βοηθανε..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4558425#post4558425

 

να ρωτήσω, τα Music hub και ότι άλλο hub έχει μπορώ να τα κάνω delete? θα χω θέμα?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, τα Music hub και ότι άλλο hub έχει μπορώ να τα κάνω delete? θα χω θέμα?

 

Κανένα απολητος αν δεν τα θες ουστ ατο καλό...

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω, τα Music hub και ότι άλλο hub έχει μπορώ να τα κάνω delete? θα χω θέμα?

 

απο τοτε που πηρα τον πρωτο γαλαξία ολα τα hub εκτος του social τρώνε ποδάρι!:)

το social το θελω γιατι κανει συγχρονισμό με το ημερολογιο του facebook..

ολα τα αλλα ποδαρι!

Link to comment
Share on other sites

άψογοι και οι 2 :D .. thanks ..

 

θα επιστρέψω με κάποια προς delete που δεν ειμαι σίγουρος για συμβουλές :)

 

edit: λοιπόν .. Έχω σταμπάρει αυτά και δεν γνωρίζω ακριβώς τι κάνει το καθένα. Σε μερικά γράφω τι νομίζω πως είναι σε άλλα δεν έχω ιδέα.. Ίσως να κουράσω, αλλά όποιος έχει την καλοσύνη και γνωρίζει ας μου πει.. Ευχαριστώ :)

 

1)Aurora2 1.1

2)Google Play Books (για αυτό και τα άλλα 2, αν το διαγράψω δεν θα μπορώ αν ποτέ θελήσω[αμφίβολο] να αγοράσω book/magazine/movie απο το GooglePlay ? )

3)Google Play Magazines

4)Google Play Movies

5)Goup Play 1.5.60

6)Help 1.0

7)Mini Diary (αν διαγραφεί αυτό θα υπάρχει πρόβλημα με τα λοιπά καλούδια του S-Pen ?

8)Mobile Print (για να εκτυπώνω μέσω κινητού με printer, άρα άχρηστο?)

9)My Files 1.0.0 ( ο default file browser, δουλεύω es file manager & root explorer , αν τον διαγράψω θα χω θέμα?)

10)OMACP v5_1212_4_1 anti gia go sms (είναι νομίζω η default εφαρμογή για sms, και δουλεύω GOsms pro, έχω θέμα με την διαγραφή?)

11)OmaDrmPopup 1.0 (θα επηρεάσει το goSms Pro pop up? )

12)PageBuddyNotiSvc 1.0

13)PressReader 4.1.1213 (κάποια τυχαία εφαρμογή για ανάγνωση εφημερίδων? )

14)S Choice 1.0 (απλά προτάσεις κάνει αρα το διαγράφω?)

15)Samsung account 1.3.0848

16)TalkBack 3.2.1

17)User manual 1.0

18)voice talk 2.10.0 (το πρόχειρο και άχρηστο που όταν κάνεις double tap στο home button εκκινεί ? έχω πλέον της μαμάς google ;) )

19)zinio 1.23.6194

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

1)Aurora2 1.1

2)Google Play Books (για αυτό και τα άλλα 2, αν το διαγράψω δεν θα μπορώ αν ποτέ θελήσω[αμφίβολο] να αγοράσω book/magazine/movie απο το GooglePlay ? )

3)Google Play Magazines

4)Google Play Movies

5)Goup Play 1.5.60

6)Help 1.0

7)Mini Diary (αν διαγραφεί αυτό θα υπάρχει πρόβλημα με τα λοιπά καλούδια του S-Pen ?

8)Mobile Print (για να εκτυπώνω μέσω κινητού με printer, άρα άχρηστο?)

9)My Files 1.0.0 ( ο default file browser, δουλεύω es file manager & root explorer , αν τον διαγράψω θα χω θέμα?)

10)OMACP v5_1212_4_1 anti gia go sms (είναι νομίζω η default εφαρμογή για sms, και δουλεύω GOsms pro, έχω θέμα με την διαγραφή?)

11)OmaDrmPopup 1.0 (θα επηρεάσει το goSms Pro pop up? )

12)PageBuddyNotiSvc 1.0

13)PressReader 4.1.1213 (κάποια τυχαία εφαρμογή για ανάγνωση εφημερίδων? )

14)S Choice 1.0 (απλά προτάσεις κάνει αρα το διαγράφω?)

15)Samsung account 1.3.0848

16)TalkBack 3.2.1

17)User manual 1.0

18)voice talk 2.10.0 (το πρόχειρο και άχρηστο που όταν κάνεις double tap στο home button εκκινεί ? έχω πλέον της μαμάς google ;) )

19)zinio 1.23.6194

 

Εχω σβήσει τις παραπάνω και είμαι απροβλημάτιστος.

 

Δες και αυτό που έχει ανέβει στο xda παλιά :)

Click me!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Παιδια οσοι κανατε την αναβαθμιση παρατηρησατε λιγο τον κουλο τροπο στοιχισης του ελληνικου πληκτρολογιου οπου διπλα απο το "π" δεν εχει κανενα κουμπι και ειναι κενο;

Join Playstation 3 underground :cool:

Wifi SDIO για mio A701 και Windows mobile 5

Πρωτα χαθηκε το happy hardcore-Υστερα ο life fm

Μετα η AMIGA-Tωρα η Siemens Mobile

Eνταξει το επομενο θα ειναι το τελος του κοσμου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα.Παιδια οσοι κανατε την αναβαθμιση παρατηρησατε λιγο τον κουλο τροπο στοιχισης του ελληνικου πληκτρολογιου οπου διπλα απο το "π" δεν εχει κανενα κουμπι και ειναι κενο;

 

ναι όντως συμβαίνει αυτό, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει το stok πληκτρολόγιο πάνω από 1 λεπτό συνολικά.. δες το TouchPal keyboard..

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις το settings στην LSZ που ενεργοποιει τις συντομευσεις σε lockscreen να μου πει αν ειναι ελληνικο?
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως συμβαίνει αυτό, αλλά εγώ προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει το stok πληκτρολόγιο πάνω από 1 λεπτό συνολικά.. δες το TouchPal keyboard..

 

Είναι πολύ καλό έχω τρελαθεί να γράφω για να το δοκιμάσω και γουστάρω τρελά

Link to comment
Share on other sites

Nαι ουσιαστικά ειναι ένα qwerty πληκτρολόγιο στα ελληνικά χωρις το q και έχει και ξεχωριστό κουμπί για τόνο .Δε μου φαίνεται περίεργη η διάταξη του αν και χρησιμοποιώ το swype beta. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δύο μέρες από την ελευση τηστης jb και οι κουστομ ρομ ελαχιστες και καμια αξιολογη ειμαι με cm και μαλον ειμαι μονος χαχα αν και αυριο δεν βγειβγει κατι της προκοπης θα τρελαθου χιχι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...