Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παντως δε τη βγαζω ποτε. Λοιπον μολις ειχα αρκετες black screen στην νεα asylum οποτε γυρναω παλι σε tw

 

Δεν έχω βγάλε ποτέ την κάρτα και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα.. giokpsy μήπως είχες κακό download..? σε μένα τρέχει μια χαρά..

και εγώ πιστεύω θα γυρίσω πάλι σε tw αλλά όταν πλέον βγεί η επίσημη..;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να πω, και πανω που καθομουνα μερικες ωρες να τη φτιαξω και ελεγα να μεινω λιγο αρχισε να τρωει κολληματα και awake black screens., πηρα ενα backup και επιστερφω σε burt. Ασε απο ειχα το κινητο 7-8ωρες στην πριζα μεχρι να παει στο 100%
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. τί να πείς..

Για όποιον ενδιαφέρεται (araditsas :) ) σε λίγες ώρες βγαίνει και η stunner 4.2.2 ...

Link to comment
Share on other sites

Κανα καλο προγραμμα για battery calibration?

κάνε deleate τα battery stats απο το recovery.. αυτό κάνουν και τα προγράμματα calibration.. αλλά δεν θα δείς κάτι διαφορετικό..

Link to comment
Share on other sites

κάνε deleate τα battery stats απο το recovery.. αυτό κάνουν και τα προγράμματα calibration.. αλλά δεν θα δείς κάτι διαφορετικό..

 

Μπηκα recovery αλλα ο philz 4.35 δεν εχει επιλογη για batterystats

Link to comment
Share on other sites

ούτε στο advanced..?

 

Oχι μονο wipe dalvik εχει.. γι αυτο ρωτησα αν υπαρχει κανα αξιοπιστο προγραμμα ειδα πολλα στο μαρκετ αλλα πιο κανει καλη δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα.. τί να πείς..

Για όποιον ενδιαφέρεται (araditsas :) ) σε λίγες ώρες βγαίνει και η stunner 4.2.2 ...

 

Την περιμένω σε ευχαριατω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω καθε φορα που περναμε ρομ πρεπει να βγαζουμε την εξωτερικη καρτα?

 

ουτε μια φορα δεν την έβγαλα...:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια!Πως στο καλο γινεται οταν φλασαρουμε το κιν.σε αλλη ρομ,η οταν κανουμε επαναφορα,να μη χρεωνομαστε το ιντερνετ(ενω υπαρχει Wifi)???Εχουν σπασει τα νευρα μου και η τσεπη μου...Δοκιμασα και χωρις καρτα σιμ μεσα,αλλα την αλλη μερα μου ηρθε μηνυμα οτι χρεωθηκα 1€!!!!Χωρις να εχω τσεκαρισμενα τα δεδομενα!!!!!!!Και το δοκιμασα 2-3 φορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια!Πως στο καλο γινεται οταν φλασαρουμε το κιν.σε αλλη ρομ,η οταν κανουμε επαναφορα,να μη χρεωνομαστε το ιντερνετ(ενω υπαρχει Wifi)???Εχουν σπασει τα νευρα μου και η τσεπη μου...Δοκιμασα και χωρις καρτα σιμ μεσα,αλλα την αλλη μερα μου ηρθε μηνυμα οτι χρεωθηκα 1€!!!!Χωρις να εχω τσεκαρισμενα τα δεδομενα!!!!!!!Και το δοκιμασα 2-3 φορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

αυτο που λες δεν υπαρχει...κατι αλλο συμβαινει...!

δεν εχει σχεση με το φλασαρισμα....

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λες δεν υπαρχει...κατι αλλο συμβαινει...!

δεν εχει σχεση με το φλασαρισμα....

 

Ναι,αλλα τι???Το δοκιμασα 2-3 φορες!!!Και οκ,αλλα δεν υπαρχει τροπος να μην ανοιγουν τα δεδομενα μετα απο επαναφορα ρυθμισεων?Γιατι να χρεωνομαστε καθε φορα?Και μη μου πεις οτι δε γινεται αυτο,γιατι γινεται!!!!!!!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αλλα τι???Το δοκιμασα 2-3 φορες!!!Και οκ,αλλα δεν υπαρχει τροπος να μην ανοιγουν τα δεδομενα μετα απο επαναφορα ρυθμισεων?Γιατι να χρεωνομαστε καθε φορα?Και μη μου πεις οτι δε γινεται αυτο,γιατι γινεται!!!!!!!!!!

 

οχι τρόπος δεν υπαρχει να μην ανοίγουν όταν ξεκινάς το σετάρισμα της ρομ μετά απο wipe..αλλά αν συνδέεσαι απευθείας σε wi-fi δεν έχεις χρέωση δεδομένων.. αν ήταν έτσι θα είχαμε ολοι εδω μέσα τεράστιους λογαριασμούς..:lol:

Link to comment
Share on other sites

οχι τρόπος δεν υπαρχει να μην ανοίγουν όταν ξεκινάς το σετάρισμα της ρομ μετά απο wipe..αλλά αν συνδέεσαι απευθείας σε wi-fi δεν έχεις χρέωση δεδομένων.. αν ήταν έτσι θα είχαμε ολοι εδω μέσα τεράστιους λογαριασμούς..:lol:

 

Ωραια φιλε μου!!Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω τροπο να συνδεθω απ'ευθειας σε wifi!!!Απο μονο του ανοιγει τα δεδομενα και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις το ξετσεκαρεις!!Αν υπαρχει καποιος τροπος να μη γινεται αυτο,πες τον μου σε παρακαλω.:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ωραια φιλε μου!!Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω τροπο να συνδεθω απ'ευθειας σε wifi!!!Απο μονο του ανοιγει τα δεδομενα και μετα μεσα απο τις ρυθμισεις το ξετσεκαρεις!!Αν υπαρχει καποιος τροπος να μη γινεται αυτο,πες τον μου σε παρακαλω.:)

 

Στις jelly σου βγάζει για wifi δίκτυα πρώτα για να το σεταρεις. Όπως και να έχει, αν δεν σου βγάλει απλά πατάς skip σε όλα και αφού σε βάλει στην αρχική οθόνη, ανοίγεις wifi και το σεταρεις με την ησυχία σου. Πχ για το Gmail, ανοίγεις μετά το play store και σε παραπέμπει για account. Αυτό που δεν θα προλάβεις ίσως είναι ότι με το που μπαίνεις ψάχνει κατευθείαν location για να σου βγάλει το καιρό το widget. Αλλά δεν μου έρχεται κάποια άλλη κίνηση στο μυαλό.

 

Edit: Δεν ξέρω ίσως αν σεταρεται χωρίς sim. Μόνο έτσι θα το απέφευγες τελείως, ώστε να έβαζες την sim στην πορεία. Αλλά δεν το έχω κάνει ποτέ. Απλά μια πρωινή ιδέα :)

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Oχι μονο wipe dalvik εχει.. γι αυτο ρωτησα αν υπαρχει κανα αξιοπιστο προγραμμα ειδα πολλα στο μαρκετ αλλα πιο κανει καλη δουλεια..

 

Δοκίμασε αυτό αν θέλεις αλλά να ξέρεις πως το battery calibration στην ουσία δεν κάνει τίποτα απλά κάνει reset στα στατιστικά της μπαταρίας. Αυτό το κάνει από μόνο του το τηλέφωνο κάθε φορά που φορτίζει 100%. Είναι μύθος το battery calibrartion.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,

εκανα φουλ wipe asylum την σημερινη.δεν εβαλα g apps.αλλα δεν βλεπω play store πουθενα.

τελικα πρεπει να τα βαλουμε?γιατι διαβασα δεν ειναι απαραιτητο πλεον οπως γραφει στο op o chasmodo.

ευχαριστω!

 

Μήπως ήρθες από άλλη rom όμως ? Και εγώ έβαλα την καινούργια με full wipe όπως λέει ο chas αλλά όμως ήμουν ήδη στην Asylum. Δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο αυτό. απλά πες μας εάν ήσουν ήδη στην Asylum

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω μια απορια!Πως στο καλο γινεται οταν φλασαρουμε το κιν.σε αλλη ρομ,η οταν κανουμε επαναφορα,να μη χρεωνομαστε το ιντερνετ(ενω υπαρχει Wifi)???Εχουν σπασει τα νευρα μου και η τσεπη μου...Δοκιμασα και χωρις καρτα σιμ μεσα,αλλα την αλλη μερα μου ηρθε μηνυμα οτι χρεωθηκα 1€!!!!Χωρις να εχω τσεκαρισμενα τα δεδομενα!!!!!!!Και το δοκιμασα 2-3 φορες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μήπως πρέπει να επικοινωνήσεις με τον provider να στο κλείσουν εντελώς και να λειτουργείς μόνο όσο τρως να πληρώνεις ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

asylum vs stuNNeR

ποια προτεινεται??

ξινεται το χερι μου..... :)

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

asylum vs stuNNeR

ποια προτεινεται??

ξινεται το χερι μου..... :)

 

Εγώ έχω την δεύτερη 15 μέρες και τώρα περνά την σημερινή αναβάθμιση...

Τόσες μέρες ουτε το παμικρο πρόβλημα.. Επανερχομαι για εντυπώσεις ....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την δεύτερη 15 μέρες και τώρα περνά την σημερινή αναβάθμιση...

Τόσες μέρες ουτε το παμικρο πρόβλημα.. Επανερχομαι για εντυπώσεις ....

 

και εγω την stunner φοραω και για να περασω την νεα αναβαθμιση θελει full wipe??

με το titanium επαναφερει τα προγραμματα και τα δεδομενα??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα τη βοήθειά σας

έχω περασμένη την 4.0.3 albaxxlq3 full by Elthis με kernel CL646962 ποια 4.2.2 μπορω να περασω ? πρεπει να αλλαξω κερνελ πρωτα ? και πως να κανω την εγκατασταση μεσω Odin? στο CMW λεει οτι εχω kernel CF-ROOT 5.6

 

Δυστυχως δεν καταλαβαινω καλα αγγλικα και εχω χαθει μεσα στους xda. εχετε κανενα λινκ που να εξηγει τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

και εγω την stunner φοραω και για να περασω την νεα αναβαθμιση θελει full wipe??

με το titanium επαναφερει τα προγραμματα και τα δεδομενα??

ευχαριστω

 

Έβαλα την νέα stunner είναι σαν την προηγούμενε με μικρές πινελιές (εφέ στο ξεκλείδωμα, διπλό παράθυρο στις ρυθμίσεις και τέτοια)

Είναι το ίδιο καλή με την προηγούμενη και ταχύτατη ,δεν είδα καμιά άλλη τρελή διαφορά.

Εφαρμογές από titanium κανονικά επαναφορά κανένα πρόβλημα..

Την προτείνω ανεπιφύλακτα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...