Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aπό ότι διαβάζω στο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=356994 οι διορθώσεις ειναι σε bugs και μερικές μικρές προσθήκες και επισης νομίζω ότι διορθώνει και εκεινο το "χρεώθηκε" που έγραφε όταν η μπαταρία ειναι πλήρως φορτισμένη.Σίγουρα όμως η cm team θα βάλει και τις δικές της "πινελιές" Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ είμαι με stunner απο την ημερα που βγήκε 4/2 ουτε ενα αρνιτηκο 14 μέρες τέλεια.

Διάβασα οτι θα βγάλει και αναβάθμιση μέσα στο Σ/Κ ...την νέα βαση δεν την έχω δοκιμάσει λογο μη ελληνικών και ενώ άρχισα να ψηνομαι αφού δεν λέει απο μπαταρία δεν υπάρχει κανένας λογος για εμένα να το κάνω. Την είδα σε ενός φίλου και γρηγορότερη δεν είναι βέβαια είναι εντηποσιακο οτι είναι το ίδιο γρήγορη με cm.. Ξέρω οτι χάνω τα εξτραδακια την Σαμί αλλά δεν τρελενομαι κιόλας θα περιμένω την επίσημη για δοκιμή.

Αυτά λέω τώρα αν αύριο βγει καμια αξιόλογη εννοείται θα λέω αλλά χαχχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω toolkit επιπέδου http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1614827 όπου μπορώ άνετα αφού κάνω και ένα donation να κάνω root το κινητό μου άνετα με ένα κλικ. Και λέω αν τυχόν έχει βγεί για το galaxy Note μας. Για το Note2 υπάρχει ανάλογο toolkit.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδια επειγόντως... Το τηλέφωνο δεν ξεκινάει. Κολλάει στο λόγκο της Asylum, και δεν ξεκινάει.... Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

 

Σίγουρα δεν έκανες σωστά το install. Ακολούθησε ακριβώς ότι έχει δώσει ο asylum

http://i.imgur.com/wInTuz0.jpg

Edited by chvet
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

φοραω την stunner 2.2.4, πολυ καλη και γρηγορη εδω και τοσες ημερες.

λεω να φορεσω την νεα asylum, θελει full wipe ?? αν παρω backup με το τιτανιουμ (εφαρμογες και δεδομενα) μετα μπορω να τα επαναφερω?? τα gapps τα θελει εγκατασταση οπως και τα su??

επισης εχει ελληνικα??

ευχαριστω πολυ

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πριν λίγο για να δω τα features της νέας έκδοσης.Έχει αυτά που αναφέρονται στο λινκ που έδωσα πιο πάνω π.χ. την αντίστροφη μέτρηση όταν εγκαθίσταται μια εφαρμογή από το play,ελληνικά κανονικά,su έχει,gapps έβαλα και έκανα wipe με safe kernel μιας και πριν είχα την lsm.Εφαρμογές κανονικά με το titanium.Γενικά είναι σαν nexus χωρίς τα μειονεκτήματα του. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα πριν λίγο για να δω τα features της νέας έκδοσης.Έχει αυτά που αναφέρονται στο λινκ που έδωσα πιο πάνω π.χ. την αντίστροφη μέτρηση όταν εγκαθίσταται μια εφαρμογή από το play,ελληνικά κανονικά,su έχει,gapps έβαλα και έκανα wipe με safe kernel μιας και πριν είχα την lsm.Γενικά είναι σαν nexus χωρίς τα μειονεκτήματα του.

 

φιλε μου για την asylum μιλας??

ποια gapps εβαλες??

δηλαδη φλασαρουμε την ρομ και αμεσως μετα τα gapps??

απο τιτανιουμ θα μπορεσω να επαναφερω εφαρμογες κ δεδομενα??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Ναι για την σημερινή asylum μιλώ την οποία δε βλέπω να κρατώ όχι γιατί δεν είναι καλή αλλά γιατί το note είναι κορυφη για όλο το πακέτο που προσφέρει και που δεν μπορεί να το δώσει το pure android. Αλλωστε δε βλέπω κάτι που να μου λείπει απο την 4.1.2. Όταν βγει η επόμενη εκδοση android θα το ξαναδώ το θέμα. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια κ εγω περιπου στο θεμα μπαταριας.αλλα σε γενικες γραμμες πιο σταθερη κ πιο γρηγορη απο την lsc ετσι μου φαίνεται

 

Ειναι πιο γρηγορη απο την lsc τελικα. Αν εξαιρεσουμε τα ελληνικα που σε μεγαλο μερος διορθωνεται βαζοντας καποια apk απο Slc ισως ειναι καλυτερη τελικα απο την slc. Σημερα παιδευομουν να κανω decompile το systemUI για να κανω διαφανο status bar και μπλε εικονιδια στα buttons οπως της slimwizz1 αλλα δεν καταλαβα πως δουλευει το apk tool. Μολις ειδα οτι η νεα asylum ειναι 4.2.2 και λεω σε λιγο να τη δοκιμασω. Τελικα ενω οταν πρωτοδουλεψα το note 2 μου ξυνισε αρκετα η rom της samsung αφου ειχα συνηθησει το pure android τωρα δε νομιζω να παω ξανα σε pure εφοσον πλεον δε μπορω να απαρνηθω τα καλουδια της samsung

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως παίρνουμε screenshot από την Asylum και το χρειάζομαι να πάρω μια εικόνα.

 

Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασες το κλασσικο power button+home button πατημενα για λιγο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως παίρνουμε screenshot από την Asylum και το χρειάζομαι να πάρω μια εικόνα.

 

Ευχαριστώ.

 

ενεργοποίησε το screeenshot στο power menu και πάρε απο κει πατώντας το power button..:)

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίησε το screeenshot στο power menu και πάρε απο κει πατώντας το power button..:)

 

Αυτό ήταν το πρόβλημα. Δεν ήταν ενεργοποιημένο, μια χαρά τώρα ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν το πρόβλημα. Δεν ήταν ενεργοποιημένο, μια χαρά τώρα ευχαριστώ.

 

παρακαλώ:).. την τελευταία asylum φοράς..4.2.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πιο γρηγορη απο την lsc τελικα. Αν εξαιρεσουμε τα ελληνικα που σε μεγαλο μερος διορθωνεται βαζοντας καποια apk απο Slc ισως ειναι καλυτερη τελικα απο την slc. Σημερα παιδευομουν να κανω decompile το systemUI για να κανω διαφανο status bar και μπλε εικονιδια στα buttons οπως της slimwizz1 αλλα δεν καταλαβα πως δουλευει το apk tool. Μολις ειδα οτι η νεα asylum ειναι 4.2.2 και λεω σε λιγο να τη δοκιμασω. Τελικα ενω οταν πρωτοδουλεψα το note 2 μου ξυνισε αρκετα η rom της samsung αφου ειχα συνηθησει το pure android τωρα δε νομιζω να παω ξανα σε pure εφοσον πλεον δε μπορω να απαρνηθω τα καλουδια της samsung

 

Η asylum εχει βίντεο κλήσεις snote?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή τελευταία jelly έχει βελτιώσεις που δεν φαίνονται με την μια.

Πχ το γεγονός ότι κολλούσε το κινητό στη αρχική οθόνη όταν άλλαζες μπαταρία έχει λυθεί οριστικά..

Επίσης στις προηγούμενες όπως είχα γράψει και παλιότερα είχα θέματα με το GPS.

Στην δουλειά μου που είναι εκτός πόλης μου έβγαζε ότι ήμουν Αμερική κτλ..

Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι..

Λίγο την μπαταρία να διορθώσουν και νομίζω είμαστε κομπλέ.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ή τελευταία jelly έχει βελτιώσεις που δεν φαίνονται με την μια.

Πχ το γεγονός ότι κολλούσε το κινητό στη αρχική οθόνη όταν άλλαζες μπαταρία έχει λυθεί οριστικά..

Επίσης στις προηγούμενες όπως είχα γράψει και παλιότερα είχα θέματα με το GPS.

Στην δουλειά μου που είναι εκτός πόλης μου έβγαζε ότι ήμουν Αμερική κτλ..

Τώρα όλα δουλεύουν ρολόι..

Λίγο την μπαταρία να διορθώσουν και νομίζω είμαστε κομπλέ.

Sent from my note

 

Πάντως έχει και αυτή κάτι lag. Μικρότερα μεν αλλά τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το μάρκετ ένα αντίστοιχο και τελείωσες:)

Εγώ έχω το simple calendar widget και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Sent from my note

 

Μηπως δοκίμασες αυτό που έγραψα πιο πάνω με το πρόβλημα focus στα βίντεο 1080p;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δοκίμασες αυτό που έγραψα πιο πάνω με το πρόβλημα focus στα βίντεο 1080p;

 

σορυ το ξεχασα..!

δεν εχω παρατηρησει κατι.

θα σου ανεβασω σε λιγο ενα βιντεακι να δεις και εσυ:)

 

εδω πριν απο λιγο το τραβηξα...

https://www.dropbox.com/s/zua0loua75va10i/2013-02-16%2013.59.09.mp4

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Πχ το γεγονός ότι κολλούσε το κινητό στη αρχική οθόνη όταν άλλαζες μπαταρία έχει λυθεί οριστικά..

 

Sent from my note

Ετσι νόμιζα και εγώ αλλά πριν λίγο άλλαξα sim και κόλλησε στο αρχικό λογότυπο.Τώρα παίρνω backup και μετά θα το επαναφέρω και βλέπουμε.3 ημέρες τώρα άλλαζα μπαταρία και κανένα πρόβλημα αλλά σήμερα έφαγε φρίκη με την αλλαγή της sim.Aν και δε νομίζω να φταίει η sim

Link to comment
Share on other sites

Ετσι νόμιζα και εγώ αλλά πριν λίγο άλλαξα sim και κόλλησε στο αρχικό λογότυπο.Τώρα παίρνω backup και μετά θα το επαναφέρω και βλέπουμε.3 ημέρες τώρα άλλαζα μπαταρία και κανένα πρόβλημα αλλά σήμερα έφαγε φρίκη με την αλλαγή της sim.Aν και δε νομίζω να φταίει η sim

 

Ωχ... μην μου λες τέτοια..

Ενημέρωσε αν όλα πήγανε οκ

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...