Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλεις να αντικαταστήσεις τις εφαρμογές για τις ρυθμίσεις και για τις επαφές από κάποια άλλη rom?

 

Τις εχω βρει απο αλλη ρομ αλλα δεν τις βρισκω στο system/app για να τις σβησω και να βαλω τις αλλες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τις εχω βρει απο αλλη ρομ αλλα δεν τις βρισκω στο system/app για να τις σβησω και να βαλω τις αλλες

 

Δοκίμασε αν θέλεις να ανεβάσεις τις εφαρμογές που έχεις βρει στο dropbox. Μετά πάτα να τις ανοίξεις από το dropbox στο τηλέφωνο. Θα κάνει από μόνο του την εγκατάσταση κατευθείαν. Αυτό συνήθως δουλεύει σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να αντικαταστήσεις τις εφαρμογές για τις ρυθμίσεις και για τις επαφές από κάποια άλλη rom?

 

Τις βρηκα ειχαν το sec. Μπροστα ματια ειναι αυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα και το xposed framework με το xposed app settings που αλλάζει dpi στις εφαρμογές και την έχω καταβρεί
Link to comment
Share on other sites

Εγω έβαλα και το xposed framework με το xposed app settings που αλλάζει dpi στις εφαρμογές και την έχω καταβρεί

 

Απο μπαταρια ρουφαει?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια ρουφαει?

 

Αρκετα. στα ιδια επιπεδα με LSC. Kαι το link για το πληκτρολογιο. Πρεπει μετα την αντικατασταση να μετακινησεις στην sd το odex αρχειο (αντι να το διαγραψεις) https://www.dropbox.com/s/ndnlo4x65h9kt7s/SamsungIME.apk

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα. στα ιδια επιπεδα με LSC. Kαι το link για το πληκτρολογιο. Πρεπει μετα την αντικατασταση να μετακινησεις στην sd το odex αρχειο (αντι να το διαγραψεις) https://www.dropbox.com/s/ndnlo4x65h9kt7s/SamsungIME.apk

 

Θα το δοκιμασω αργοτερα. Σε ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω 2 προβληματακια. σε ακανονιστες ωρες το κινητο αναβει και σβηνει απο μονο του. το κανει 4-5 φορες και το αναμα κραταει 1-2 δευτερολεπτα. ουτε wifi εχω ανοιχτο ουτε τα data. νομιζα οτι φταιει η sd μιας και αφαιρειται απο μονη καποιες φορες αλλα και χωρις αυτη το ιδιο γινεται.

το αλλο προβλημα ειναι οταν μπαινω σε διαφορα site πχ insomnia με οποιο browser και να μπω με το που φορτωνει την σελιδα κλεινει το προγραμμα. οποιοσδηποτε browser που εχω. μαμισιος, maxthon, dolphin.

ειμαι μαμα ρομ χωρις ροοτ 4.1.1 .

καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι μαμα ρομ χωρις ροοτ 4.1.1 .

καμια ιδεα ?

Μάλλον εχεις μπερδέψει το topic με του note2.

 

Λοιπόν φορτιζω το κινητό εδώ και 6ωρες και ακομα να φορτισει. Ασε που οταν το χρησιμοποιω ενω ειναι στην πριζα αντι να ανεβαινει εστω και αργα κατεβαινει.επισης οτεν ειμαι γυρω στο 50% και κανω επανεκιννηση πεφτει στο 15%. Αν το αφησω βεβαια σε αναμονη ξανανεβαινει και παει στο 30%+!

Θα δοκιμασω τωρα να κανω ενα καλιμπραρισμα να δω αν στρωσει. Δε βρισκω παντως κανενα πλεονεκτημα στη νεα rom σε σχεση με την LSC εφοσον βεβαια δεν βγαζω την μπαταρια για να εχω bootloop(ειχα κανα δυο φορες και ξαναπερασα kernel και ανοιξε)

Πως ειναι σε σας το LSO modem? σε μενα δουλευει πολυ καλα δεν ξερω βεβαια αν ειναι καλυτερο απο το LSC

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδια επειγόντως... Το τηλέφωνο δεν ξεκινάει. Κολλάει στο λόγκο της Asylum, και δεν ξεκινάει.... Μπορεί κανείς να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδια επειγόντως... Το τηλέφωνο δεν ξεκινάει. Κολλάει στο λόγκο της Asylum, και δεν ξεκινάει.... Μπορεί κανείς να βοηθήσει?

 

Έκανε κατι? Μπες σε recovery κανε wipe cache κσι ξαναπερνα καποιο kernel

Link to comment
Share on other sites

Είμουνα στο play store, και κόλλησε....έκανα επενεκκίνηση, και έμεινε εκεί....

 

Τώρα είμαι ΟΚ.....θα δείξει, σε ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο χαλια με την LSC. 3ωρες προβολης max

 

Τα ιδια κ εγω περιπου στο θεμα μπαταριας.αλλα σε γενικες γραμμες πιο σταθερη κ πιο γρηγορη απο την lsc ετσι μου φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εφτασε μέσω της cm/asylum και το android 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38023393&postcount=3425 για όποιον θέλει να έχει την νεότερη έκδοση android στη συσκευή του.Προσωπικά με την lsm ξεπερνώ τις 3 ώρες οθόνη Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε μέσω της cm/asylum και το android 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38023393&postcount=3425 για όποιον θέλει να έχει την νεότερη έκδοση android στη συσκευή του.Προσωπικά με την lsm ξεπερνώ τις 3 ώρες οθόνη

 

ΠΩΩΩΩΩΩΩΣΣΣΣΣ..?????????? ΧΑΧΑ..

έχεις κάνει undervolting..?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω πειράξει κάτι.Η χρήση που κάνω ειναι internet,παρακολούθηση βίντεο και αυτές τις μέρες temple run 2 :p
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω πειράξει κάτι.Η χρήση που κάνω ειναι internet,παρακολούθηση βίντεο και αυτές τις μέρες temple run 2 :p

 

αχα μάλιστα.. το αφήνεις να κλείσει η έχεις ακόμα μπαταρία στις 3+ ώρες..?

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως το κλείνω κάτω από 10% με το που βγάλει την δεύτερη ειδοποίηση για χαμηλή μπαταρία και βάζω την άλλη μπαταρία.Αυτό που βλέπεις στις εικόνες ειναι από την δεύτερη μπαταρία για σήμερα.Οπότε αν ειχα το 2 που η μπαταρία του κρατάει κανά 8ωρο θα έκανα 1 αλλαγή μπαταρίας την ημέρα,ενώ τώρα με το 1 κάνω 2 φορες στη καλύτερη Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εφτασε μέσω της cm/asylum και το android 4.2.2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=38023393&postcount=3425 για όποιον θέλει να έχει την νεότερη έκδοση android στη συσκευή του.Προσωπικά με την lsm ξεπερνώ τις 3 ώρες οθόνη

 

δεν πρεπει να εχει τιποτα το ιδιαιτερο αυτη η εκδοση ε;

λογικα επομενη ειναι η Key Lime Pie στο 5.0.......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...