Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να αντικαταστήσεις το πληκτρολόγιο?

Απο lsc τα ίδια,από ics ρομ που μου δούλευε κανονικά,κρασάρει μόλις πάω να το επιλέξω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ειναι ξαφνικα το εκανε αφου βαζω αλλο witget και βγαζει μεταμορφωση αμεσως.αν παω σε αλλη περιοχη την βρισκει

 

Εννοώ στις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής. Αν πατήσεις πάνω στο widget και πας στο μενού ρυθμίσεις σου έχει να ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό τοποθεσίας. Ίσως αν είναι απενεργοποιημένος να φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γράψετε στον dialer *#1234# ανοίγει πρώτα ο superuser και μετά με το back σας πάει στην οθόνη με τα στοιχεία του firmware; Kαι τι γράφει στο csc; Γιατί σε μένα λέει unknown
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ στις ρυθμίσεις της ίδιας της εφαρμογής. Αν πατήσεις πάνω στο widget και πας στο μενού ρυθμίσεις σου έχει να ενεργοποιήσεις τον εντοπισμό τοποθεσίας. Ίσως αν είναι απενεργοποιημένος να φταίει αυτό.

 

Ειναι ενεργοποιημενα τα παντα

 

Παιδιά αν γράψετε στον dialer *#1234# ανοίγει πρώτα ο superuser και μετά με το back σας πάει στην οθόνη με τα στοιχεία του firmware; Kαι τι γράφει στο csc; Γιατί σε μένα λέει unknown

Αυτα εδω γραφει

[ATTACH]30088[/ATTACH]

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν γράψετε στον dialer *#1234# ανοίγει πρώτα ο superuser και μετά με το back σας πάει στην οθόνη με τα στοιχεία του firmware; Kαι τι γράφει στο csc; Γιατί σε μένα λέει unknown

Ότι λέει η παρακάτω εικόνα που έχω επισυνάψει

Sent from my note

Παιδιά το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

Τι πρόβλημα υπήρχε με το βίντεο θύμισε μου λίγο να το δοκιμάσω:)

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ.Αρα για κάποιο λόγο δε μου έχει περάσει το csc αρχείο.Θα ξαναδοκιμάσω εγκατάσταση.Τώρα που το σκέφτομαι σε όποια jellybean έχω βάλει,πάντα unknown csc είχα
Link to comment
Share on other sites

Απο lsc τα ίδια,από ics ρομ που μου δούλευε κανονικά,κρασάρει μόλις πάω να το επιλέξω.

 

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό το πληκτρολόγιο. Ένας εύκολος τρόπος να κάνεις install applications είναι μέσω του dropbox. Ανέβασε το αρχείο .apk της εφαρμογής στο dropbox και άνοιξέ το από το dropbox στο κινητό σου. Θα κάνει κατευθείαν την εγκατάσταση.

 

Ειναι ενεργοποιημενα τα παντα

 

Περίεργο μου φαίνεται το πρόβλημά σου. Δοκίμασες να κάνεις από την διαχείριση εφαρμογών εκκαθάριση δεδομένων στη συγκεκριμένη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό το πληκτρολόγιο. Ένας εύκολος τρόπος να κάνεις install applications είναι μέσω του dropbox. Ανέβασε το αρχείο .apk της εφαρμογής στο dropbox και άνοιξέ το από το dropbox στο κινητό σου. Θα κάνει κατευθείαν την εγκατάσταση.

 

 

 

Περίεργο μου φαίνεται το πρόβλημά σου. Δοκίμασες να κάνεις από την διαχείριση εφαρμογών εκκαθάριση δεδομένων στη συγκεκριμένη εφαρμογή?

 

Εχω δοκιμασει τα παντα αλλα τιποτα. Και μενα μου φαινεται περιεργο

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αν θέλεις αυτό το πληκτρολόγιο. Ένας εύκολος τρόπος να κάνεις install applications είναι μέσω του dropbox. Ανέβασε το αρχείο .apk της εφαρμογής στο dropbox και άνοιξέ το από το dropbox στο κινητό σου. Θα κάνει κατευθείαν την εγκατάσταση.

Eυχαριστώ.Το πληκτρολόγιο δουλεύει αλλά το csc συνεχίζει να ειναι unknown ενώ σε εσάς το γράφει κανονικά, οπότε από ότι έψαξα πρέπει να το φλασάρω πάλι μέσω odin.Θα το δοκιμάσω και βλέπουμε

edit

Το πρόβλημα λύθηκε.Φλάσαρα μόνο το csc από το odin και πλέον γράφει κανονικά csc και το πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά.Ευχαριστώ όλους για την βοήθεια

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει η παρακάτω εικόνα που έχω επισυνάψει

Sent from my note

 

 

Τι πρόβλημα υπήρχε με το βίντεο θύμισε μου λίγο να το δοκιμάσω:)

 

Οταν τραβας βίντεο σε 1080p δεν εστιαζει σωστα, έχει πρόβλημα στο focus. Το έχουν διορθώσει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την SlimWizz με την νέα βάση ο dev ανακοίνωσε ότι ανεβάζεις αυτή την στιγμή μια νέα βελτιωμένη έκδοση γιατί η beta που έβγαλε είχε κάποια προβληματάκια σε reboot.

 

Έλεγα να την δοκίμαζα απόψε, αλλά τώρα μιας και ανεβάζει την νέα αναβάθμιση θα περιμένω λίγο :)

 

Many users are reporting reboot issues and deep sleep problem. So I just rebuilt rom from scratch. at this moment it is uploading to d-h.st

1st tester (myself) had no issues so far . I am looking for more testers to test it.

Link to comment
Share on other sites

sos καλησπερα εδωσε ενα φιλαρακι μου σε εναν τυπα να του περαση μια ρομ στο νοτελι με τα πολλα του το κολησε και δεν ανοιγη το μονο που κανει ειναι κοληνενο στο samsung και αναβοσβηνη,μιλησα με το φιλαρακι μου και μου ειπε οτι περασαν και με odin μια official αλλα τα ιδια κολαει στο samsung τι κανω σε αυτην την περιπτωση; ?το πεταμε;
Link to comment
Share on other sites

sos καλησπερα εδωσε ενα φιλαρακι μου σε εναν τυπα να του περαση μια ρομ στο νοτελι με τα πολλα του το κολησε και δεν ανοιγη το μονο που κανει ειναι κοληνενο στο samsung και αναβοσβηνη,μιλησα με το φιλαρακι μου και μου ειπε οτι περασαν και με odin μια official αλλα τα ιδια κολαει στο samsung τι κανω σε αυτην την περιπτωση; ?το πεταμε;

 

Αν ειναι να το πεταξεις το παίρνω ευχαριστως ..:).. Πέρα από την πλακα ..δοκίμασε να το βάλεις σε download mode και να περάσεις αλλη ρομ ..

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι να το πεταξεις το παίρνω ευχαριστως ..:).. Πέρα από την πλακα ..δοκίμασε να το βάλεις σε download mode και να περάσεις αλλη ρομ ..

 

δοκιμασανε μου ειπε και παλι κολαει στο samsung και αναβοσβηνει,αυριο που θα μου το φερει θα το δοκιμασω,εβαλα να κατεβενει η τελευταια γερμανικη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει καποιος τον Philz kernel σε tar για να τον περασω μεσω odin? Κανανε ban

το account του Philz στο Mediafire για piracy και δεν προλαβα να κατεβασω:worry:

 

Tον εχω σε zip για recovery αλλα δεν βλεπει την sd card παρα μονο την external που δεν εχω

οταν προσπαθω να τον περασω απο το στοκ recovery.

 

Edit: Για την τελευταια leak.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εχει καποιος τον Philz kernel σε tar για να τον περασω μεσω odin? Κανανε ban

το account του Philz στο Mediafire για piracy και δεν προλαβα να κατεβασω:worry:

 

Tον εχω σε zip για recovery αλλα δεν βλεπει την sd card παρα μονο την external που δεν εχω

οταν προσπαθω να τον περασω απο το στοκ recovery.

 

Edit: Για την τελευταια leak.

 

Για δες είναι αυτό που θες; σε μένα κατεβενει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36240115&postcount=1791

Η εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34700696&postcount=1313

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Για δες είναι αυτό που θες; σε μένα κατεβενει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36240115&postcount=1791

Η εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34700696&postcount=1313

 

για την LM5 θέλει νομίζω ο φίλος,,

Link to comment
Share on other sites

Για δες είναι αυτό που θες; σε μένα κατεβενει δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=36240115&postcount=1791

Η εδώ

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=34700696&postcount=1313

 

Για την τελευταια LM5 οπως ειπε και ο chmakis γιατι δεν προλαβα να τον κατεβασω πριν to ban

και δεν μπορω να κανω root την ρομ. Απλα σε tar μορφη αν τυχον εχει καποιος για να το παω μεσω odin.

 

Eυχαριστω οπως και να εχει araditsa. :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, κάποιο Toolkit όπως αυτά που υπάρχουν για το Galaxy Note 2/Nexus Galaxy/4/7/10 υπάρχει για το δικό μας?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω, κάποιο Toolkit όπως αυτά που υπάρχουν για το Galaxy Note 2/Nexus Galaxy/4/7/10 υπάρχει για το δικό μας?

 

Το rom toolkit εννοεις.;; υπάρχει στο play store..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή, χρυσή η ρομ αλλά με τα redraw του launcher δεν έχετε θέμα; Κάνει συχνά πυκνά και το μόνο παρήγορο είναι ότι μέχρι και το θηρίο το Note 2 κάνει. Α ρε touchwiz.

 

Edit : Γύρισα σε Nova και ησύχασα.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή, χρυσή η ρομ αλλά με τα redraw του launcher δεν έχετε θέμα; Κάνει συχνά πυκνά και το μόνο παρήγορο είναι ότι μέχρι και το θηρίο το Note 2 κάνει. Α ρε touchwiz.

 

Edit : Γύρισα σε Nova και ησύχασα.

 

Δεν ασχολούμαι πλέον.

Από τότε που αγόρασα τον Nova τίποτα άλλο.

Nova επαναφορά back up Nova και τέλος. :)

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Ο tw της τελευταίας βέβαια είναι λίγο καλύτερους αλλά και αυτός μόλις βάλεις μερικά widget σέρνεται. Το κακο είναι ότι σε άλλο launcher δεν παίζει το widget του ημερολογίου
Link to comment
Share on other sites

Ο tw της τελευταίας βέβαια είναι λίγο καλύτερους αλλά και αυτός μόλις βάλεις μερικά widget σέρνεται. Το κακο είναι ότι σε άλλο launcher δεν παίζει το widget του ημερολογίου

 

Κατεβάζεις από το μάρκετ ένα αντίστοιχο και τελείωσες:)

Εγώ έχω το simple calendar widget και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...