Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι και εγώ βλέπω ότι η μπαταρία δεν είναι στα επίπεδα της ics αλλά πλέον δεν υπάρχει γυρισμός..στη τελικη θα παρω και μια τρίτη μπαταρία και όλα οκ.Μου ήρθε σήμερα και ο γνήσιος φορτιστής μπαταρίας και αν φορτίζει σε νορμάλ χρόνο την μπαταρία τότε για μένα έχει λυθεί το πρόβλημα. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι έτσι ακριβώς..Αυτό παρατήρησα και εγώ...βέβαια είχα ένα φοβερό battery drain χθες το βράδυ από 57% πήγε στο 13% σήμερα το πρωί...

 

Εγω απο χτες το βραδυ που το αφησα ηταν στο 89% κ το πρωι που σηκωθηκα ηταν 85% με το wifi ανοιχτο το εχω.

 

Μπορει να λεω χαζομαρα αλλα αμα περασουμε το csc του lsc στην leak δεν θα εχουμε ελληνικα?

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με πειράζει που είναι στα αγγλικά στα μενού μιας και βάζοντας το more locale 2 και επιλέγοντας απο εκει τα ελληνικά,όσα προγράμματα παίρνουν την γλώσσα από το σύστημα π.χ. navigon λειτουργούν με ελληνικό μενού.Θα ήθελα όμως το πληκτρολόγιο της samsung να γράφει ελληνικά.Από ότι θυμάμαι και στην lsc το πληκτρολόγιο πάλι με λατινικά έγραφε με επιλεγμένα τα ελληνικά.Υπάρχει λύση γιαυτό?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αντικαταστησεις το πληκτρολόγιο με αυτό της lsc. Εγώ εβαλα και το settings από την παλιά slimwizz και άλλες εφαρμογές όπως το contacts και έχω ελληνικά και στο μενού.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με πειράζει που είναι στα αγγλικά στα μενού μιας και βάζοντας το more locale 2 και επιλέγοντας απο εκει τα ελληνικά,όσα προγράμματα παίρνουν την γλώσσα από το σύστημα π.χ. navigon λειτουργούν με ελληνικό μενού.Θα ήθελα όμως το πληκτρολόγιο της samsung να γράφει ελληνικά.Από ότι θυμάμαι και στην lsc το πληκτρολόγιο πάλι με λατινικά έγραφε με επιλεγμένα τα ελληνικά.Υπάρχει λύση γιαυτό?

 

φιλε μου ΕΛΛΗΝΙΚΑ γραφει κανονικα το πληκτρολογιο!:)

διαβασε λιγο πιο πανω τα posts μου...

μπες μενου γλωσσες μεσα στο πληκτρολόγιο και επελεξε ελληνικά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε ξέρω τι κάνω λάθος αλλά σε μένα δεν γράφει.Δες και την εικόνα αν θες.Το ίδιο πρόβλημα είχα και με όλες τις lsc
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε ξέρω τι κάνω λάθος αλλά σε μένα δεν γράφει.Δες και την εικόνα αν θες.Το ίδιο πρόβλημα είχα και με όλες τις lsc

Ξανα περασε την ρομ βαλε ενα safe kernel κανε ενα καλο σκουπισμα κ φλασαρε με οντιν ξανα μπορει να μην εκατσε καλα

Link to comment
Share on other sites

Ξανα περασε την ρομ βαλε ενα safe kernel κανε ενα καλο σκουπισμα κ φλασαρε με οντιν ξανα μπορει να μην εκατσε καλα

To έχω κάνει αυτό αλλά και πάλι τα ίδια.Μήπως πρέπει να βάλω κάποιο συγκεκριμένο CSC ή κάποιο modem?

Link to comment
Share on other sites

To έχω κάνει αυτό αλλά και πάλι τα ίδια.Μήπως πρέπει να βάλω κάποιο συγκεκριμένο CSC ή κάποιο modem?

 

Κανεις κ format preolad? Δεν χρειαζεται να βαλεις κατι. Κατι δεν κανεις σωστα κατσε να σου απαντησει κανας πιο ψαγμενος πανω στο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολόγιου και να ξεκλικαρεις τη γλώσσα συστήματος και να επιλέξεις ελληνικά και αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

To έχω κάνει αυτό αλλά και πάλι τα ίδια.Μήπως πρέπει να βάλω κάποιο συγκεκριμένο CSC ή κάποιο modem?

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις το πληκτρολόγιο από κάποια άλλη rom που σου δουλεύει κανονικά?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις το πληκτρολόγιο από κάποια άλλη rom που σου δουλεύει κανονικά?

 

Απο οτι ειπε ο φιλος και σε πιο πανω ποστ οτι ειχε θεμα γενικα με τα ελληνικα και σε αλλες ρομ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δε ξέρω τι κάνω λάθος αλλά σε μένα δεν γράφει.Δες και την εικόνα αν θες.Το ίδιο πρόβλημα είχα και με όλες τις lsc

 

κάτσε λίγο γιατί με κουφανες τώρα πραγματικά.

Έκανες και αυτό που είπε και ο φίλος πιο πάνω με την γλώσσα συστήματος κτλ ;

Δεν είναι δυνατόν εγω να εχω ελληνικά πάντως και εσυ όχι με την ίδια ρομ στο κινητό μας.

Κανεις κ format preolad? Δεν χρειαζεται να βαλεις κατι. Κατι δεν κανεις σωστα κατσε να σου απαντησει κανας πιο ψαγμενος πανω στο θεμα

 

Εγώ έκανα μόνο format και όχι preload κτλ και έχω ελληνικά κανονικά.

Κουφάθηκα τώρα πραγματικά.

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

κάτσε λίγο γιατί με κουφανες τώρα πραγματικά.

Έκανες και αυτό που είπε και ο φίλος πιο πάνω με την γλώσσα συστήματος κτλ ;

Δεν είναι δυνατόν εγω να εχω ελληνικά πάντως και εσυ όχι με την ίδια ρομ στο κινητό μας.

 

 

Εγώ έκανα μόνο format και όχι preload κτλ και έχω ελληνικά κανονικά.

Κουφάθηκα τώρα πραγματικά.

Sent from my note

 

Μην σου φαινεται περιεργο σε ορισμενους καθεται καλα η ρομ κ σε αλλους οχι. Αλλα το ξανα λεω αλλη μια φορα παλι ο φιλος ειχε γενικα θεμα με τα ελληνικα κ σε αλλες ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Μην σου φαινεται περιεργο σε ορισμενους καθεται καλα η ρομ κ σε αλλους οχι. Αλλα το ξανα λεω αλλη μια φορα παλι ο φιλος ειχε γενικα θεμα με τα ελληνικα κ σε αλλες ρομ.

 

Ναι αυτό το γενικό που λέει δεν μπορώ να καταλάβω..

Τέλος πάντων..

Έβαλα και το morelocale 2 που είπε ο bbb πιο πάνω από το μάρκετ και τώρα έχω ελληνικά σχεδόν παντού στο κινητό όποτε είμαι κομπλέ μέχρι την οφισιαλ..

Η μπαταρία μου φαίνεται όταν δεν χρησιμοποιείς το κινητό ότι πάει καλά όταν το κάνεις χρήση όμως πάλι πέφτει γρήγορα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειπε ο φιλος και σε πιο πανω ποστ οτι ειχε θεμα γενικα με τα ελληνικα και σε αλλες ρομ

 

Δεν έχει να κάνει με τη rom. Στο android όλα είναι applications. Βρες μια rom που σου δούλευαν τα Ελληνικά, πάρε το application του πληκτρολογίου και με ένα file explorer όπως ο Es File Explorer βάλτο στο system/apps και αντικατέστησε το παλιό και θα είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τη rom. Στο android όλα είναι applications. Βρες μια rom που σου δούλευαν τα Ελληνικά, πάρε το application του πληκτρολογίου και με ένα file explorer όπως ο Es File Explorer βάλτο στο system/apps και αντικατέστησε το παλιό και θα είσαι οκ.

 

Οκ σωστό και αυτό.

Εγώ όμως γιατί το έχω αυτό χωρίς να κάνω την διαδικασία που λες ;

Και ο bbbb όχι;

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Οκ σωστό και αυτό.

Εγώ όμως γιατί το έχω αυτό χωρίς να κάνω την διαδικασία που λες ;

Και ο bbbb όχι;

Sent from my note

 

Αυτό δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Δεν ξέρω με ποιο τρόπο ακριβώς έκανες εσύ την εγκατάσταση και με ποιο τρόπο ο φίλος μας που έχει το πρόβλημα. Πάντως αν αντικαταστήσει το υπάρχον πληκτρολόγιο με ένα που του δούλευε και δώσει τα σωστά permitions θα έχει Ελληνικά κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό το γενικό που λέει δεν μπορώ να καταλάβω..

Τέλος πάντων..

Έβαλα και το morelocale 2 που είπε ο bbb πιο πάνω από το μάρκετ και τώρα έχω ελληνικά σχεδόν παντού στο κινητό όποτε είμαι κομπλέ μέχρι την οφισιαλ..

Η μπαταρία μου φαίνεται όταν δεν χρησιμοποιείς το κινητό ότι πάει καλά όταν το κάνεις χρήση όμως πάλι πέφτει γρήγορα.

Sent from my note

 

Αυτο το προσεξα κ εγω οτι ρουφαει μπαταρια οταν το δουλευεις αλλα ενα καλο που προσεξα εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης.κ καποια στιγμη δεν ειχα δικτυο αλλα μπορει να ειναι θεμα wind

Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα την επίσημη ελληνική ics και την alliance ics και δούλευε κανονικά.Θα δοκιμάσω να βάλω το πληκτρολόγιο από alliance μπας και δουλέψει..

Αυτό δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Δεν ξέρω με ποιο τρόπο ακριβώς έκανες εσύ την εγκατάσταση και με ποιο τρόπο ο φίλος μας που έχει το πρόβλημα. Πάντως αν αντικαταστήσει το υπάρχον πληκτρολόγιο με ένα που του δούλευε και δώσει τα σωστά permitions θα έχει Ελληνικά κανονικά.

wipe data/factory reset με safe kernel και μετά εγκατάσταση της ρομ με odin 3

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το προσεξα κ εγω οτι ρουφαει μπαταρια οταν το δουλευεις αλλα ενα καλο που προσεξα εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης.κ καποια στιγμη δεν ειχα δικτυο αλλα μπορει να ειναι θεμα wind

 

Δίκτυο δεν έχω θέμα ακόμη ή μνήμη όντως έχει καλύτερη διαχείριση όπως και το multitasking είναι απίστευτο πλέον.

Περιμένουμε τα καλύτερα. :)

Αυτό δεν μπορώ να σου το απαντήσω. Δεν ξέρω με ποιο τρόπο ακριβώς έκανες εσύ την εγκατάσταση και με ποιο τρόπο ο φίλος μας που έχει το πρόβλημα. Πάντως αν αντικαταστήσει το υπάρχον πληκτρολόγιο με ένα που του δούλευε και δώσει τα σωστά permitions θα έχει Ελληνικά κανονικά.

 

Εγώ με odin από το πισι την έβαλα.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Θα δωσω ενα παραδειγμα με το προβλημα που εχω με το widget του καιρου ηρθε ενας φιλος σπιτι που εχει το νοτε σεαυτον βλεπει την περιοχη μου κανονικα κ σε μενα οχι ;) αντε βγαλε ακρη. Μεχρι που εβαλα τα δικα του widget στο συστεμ αππ αλλα εκει εχει φαει κολλημα το τηλ μου να μην μου δειχνει την τοποθεσια μου. Μπορει να μου βρει λυση κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Πριν είχα την επίσημη ελληνική ics και την alliance ics και δούλευε κανονικά.Θα δοκιμάσω να βάλω το πληκτρολόγιο από alliance μπας και δουλέψει..

 

wipe data/factory reset με safe kernel και μετά εγκατάσταση της ρομ με odin 3

 

Δοκίμασες να αντικαταστήσεις το πληκτρολόγιο?

 

Θα δωσω ενα παραδειγμα με το προβλημα που εχω με το widget του καιρου ηρθε ενας φιλος σπιτι που εχει το νοτε σεαυτον βλεπει την περιοχη μου κανονικα κ σε μενα οχι ;) αντε βγαλε ακρη. Μεχρι που εβαλα τα δικα του widget στο συστεμ αππ αλλα εκει εχει φαει κολλημα το τηλ μου να μην μου δειχνει την τοποθεσια μου. Μπορει να μου βρει λυση κανεις;

 

Έχεις δει στις ρυθμίσεις αν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός της τρέχουσας τοποθεσίας?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να αντικαταστήσεις το πληκτρολόγιο?

 

 

 

Έχεις δει στις ρυθμίσεις αν είναι ενεργοποιημένος ο εντοπισμός της τρέχουσας τοποθεσίας?

 

Ναι ειναι ξαφνικα το εκανε αφου βαζω αλλο witget και βγαζει μεταμορφωση αμεσως.αν παω σε αλλη περιοχη την βρισκει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...