Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για πες μου λιγο?

s note κτλ λειτουργουν κανονικα ετσι?

 

Ναι, μια χαρά όσο την είδα. Αλλά ξαναγυρισα στα λημέρια της asylum γιατί είχα το ίδιο θέμα με το YouTube. Όποτε πίσω στη σταθερότητα.

 

Ρε παιδιά είναι ακόμα πιο smooth το τελευταίο build η είναι ιδέα μου και τυπικό placebo effect? Το glow που πρόσθεσε πάντως στο σκρολαρισμα σε συνδυασμό με το κατάμαυρο φόντο είναι όλα τα λεφτά. Ωραία πινελιά που την είχα ξεχάσει από παλιότερες custom.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι, μια χαρά όσο την είδα. Αλλά ξαναγυρισα στα λημέρια της asylum γιατί είχα το ίδιο θέμα με το YouTube. Όποτε πίσω στη σταθερότητα.

 

Ρε παιδιά είναι ακόμα πιο smooth το τελευταίο build η είναι ιδέα μου και τυπικό placebo effect? Το glow που πρόσθεσε πάντως στο σκρολαρισμα σε συνδυασμό με το κατάμαυρο φόντο είναι όλα τα λεφτά. Ωραία πινελιά που την είχα ξεχάσει από παλιότερες custom.

 

εμενα παλι δεν μου κανει επαναφορα απο το τιτανιουμ...:mad::mad:

οποτε παω παλι η για asylum...η για slim...

θα δω.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν μου κανει επαναφορα απο το τιτανιουμ...:mad::mad:

οποτε παω παλι η για asylum...η για slim...

θα δω.....

 

Δεν διαφέρει σε κάτι Fred. Δεν έχασες τίποτα. Γύρνα σε αυτές που έχεις στημένες και είσαι κυριλε.

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι δεν μου κανει επαναφορα απο το τιτανιουμ...:mad::mad:

οποτε παω παλι η για asylum...η για slim...

θα δω.....

 

η ασυλουμ είναι ποιο καλη θα βάλω και εγω την σημερινή....

έχει ελαφρούς καλύτερη μπαταρία μονο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Kαμια καλή XXLSC υπάρχει που να έχει και κάποιες στοκ εφαρμογές? Σκεφτόμουν τη burt αλλά αυτό με το YouTube δε μ άρεσε. Το τώρα κατέβασα Αroma Galactus v3 και σκέφτομαι να τη βάλω. Θα την έχει δοκιμάσει κάποιος?
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφέρει σε κάτι Fred. Δεν έχασες τίποτα. Γύρνα σε αυτές που έχεις στημένες και είσαι κυριλε.

 

Γύρισα και πάλι σε asylum..

Και έχεις δίκιο με κάθε update αυτή η ρομ γίνεται όλο και καλύτερη..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να τεστάρω να φλασάρω αυτήν ReVolt JB που ακούω πάρα πολύ καλά λόγια. Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει ποια είναι η τελευταία έκδοση των gapps ? Έχω το αρχείο αλλά δεν ξέρω αν είναι η τελευταία έκδοση ή εάν έχει βγει νεότερη.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να τεστάρω να φλασάρω αυτήν ReVolt JB που ακούω πάρα πολύ καλά λόγια. Μήπως κάποιος μπορεί να μου πει ποια είναι η τελευταία έκδοση των gapps ? Έχω το αρχείο αλλά δεν ξέρω αν είναι η τελευταία έκδοση ή εάν έχει βγει νεότερη.

 

Ευχαριστώ.

εχω το 291212 gapps απο stunner αν θυμαμαι καλα το κατεβασα.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες πραγματικα ο browser της asylum απλα τα σπαει!

τοσο γρηγορος τοσο smooth απαιχτος στην κυριολεξια!

 

το δε text wrapping ειναι το κατι αλλο!

 

ειναι ενας απο τους βασικοτερους λογους που γυρναω παντα σε αυτη την ρομ!

Link to comment
Share on other sites

H συσκευή με την asylum πιστεύω οτι δεν υστερεί σε τίποτε απο το galaxy nexus.λειτουργει σαν "κανονικό" nexus
Link to comment
Share on other sites

H συσκευή με την asylum πιστεύω οτι δεν υστερεί σε τίποτε απο το galaxy nexus.λειτουργει σαν "κανονικό" nexus

 

συμφωνω...

 

επισης με το spirit εχουμε και το ραδιο μας και με το memo μια χαρα κανω οτι εκανα και στο s-note με το στύλο κτλ κτλ κτλ...

γενικα την φερνεις την ρομ ανετα διπλα σε μια στοκ!

στο μονο που υστερει ειναι οι βιντεο(3g) κλησεις πλεον...

τιποτα αλλο απολυτως...

 

πραγματικα το λεω και θα το ξαναλεω καποιος που ειχε το κινητο με GB και το δει τωρα με asylum θα νομιζει οτι αγορασε αλλο κινητο....

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω...

 

επισης με το spirit εχουμε και το ραδιο μας και με το memo μια χαρα κανω οτι εκανα και στο s-note με το στύλο κτλ κτλ κτλ...

γενικα την φερνεις την ρομ ανετα διπλα σε μια στοκ!

στο μονο που υστερει ειναι οι βιντεο(3g) κλησεις πλεον...

τιποτα αλλο απολυτως...

 

πραγματικα το λεω και θα το ξαναλεω καποιος που ειχε το κινητο με GB και το δει τωρα με asylum θα νομιζει οτι αγορασε αλλο κινητο....

 

Αφού εχεις βάλει το spirit πες μου σε παρακαλώ πρεπει να εχεις το bluetooth on? Για να εχεις ράδιο;

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προσθέσαν ενα πρόβλημα στην επιλογή της Ρομ με το όνομα

REVOLT η πρωτη ματια ειναι καλητερη απο ασυλουμ με λεπτομεριες θα ελεγα οτι δειχνει να εχει καλη μπαταρια θα δειξει αυριο ...

Οποιως θελει δοκιμαζει αξιζει τον κοπο

Link to comment
Share on other sites

thnx araditsas.

ειδες καμια διαφορα με προηγουμενα?να τα περασω απο πανω κατυεθειαν??

slimwizz δεν δοκιμασα αλλα για μενα οποιος θελει ΤW rom προτεινω Burt και AOSP asylum οπου με τον thor kernel νομιζω απλα ειναι απολαυση.

οπως ειπε και o freddaras, browser αψογος και με Memo + floating note + floating browser καλυπτομαι για την απωλεια του snote.

Ακομα και η official να βγει πλεον πρεπει να ειναι τουλαχιστον ιση και καλυτερη απο burt για να σκεφτω να την βαλω. να ειναι καλα οι devs στο xda . :cool:

 

Όχι δεν είδα καμία διάφορα στα gapps.

Η revolt μου αρέσει παρά πολύ... το ξέρω ότι σας βάζω φωτιές άλλα έτσι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέν έχω ΙΔΕΑ από όλα αυτά ..Θα ήθελα έαν μπορέι κάποιος να μου φτιάξει το τηλεφωνάκι..Στην 4.1.2...Είμαι Αθήνα Περιοχή Περιστέρι....Ευχαριστώ πολύ εξαρχής ......
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δέν έχω ΙΔΕΑ από όλα αυτά ..Θα ήθελα έαν μπορέι κάποιος να μου φτιάξει το τηλεφωνάκι..Στην 4.1.2...Είμαι Αθήνα Περιοχή Περιστέρι....Ευχαριστώ πολύ εξαρχής ......

 

Τίποτα ρυθμίσεις για undervolting και γενικά ρυθμίσεις κερνελ ξέρει κανένας να αρχίσω τα πειράματα??? πάντα σε ασφαλή πλαίσια.

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι καλά ξέρω να κάνω αναζήτηση και σε ευχαριστώ απλά ρωτάω αν κάποιος έχει κάνει εδώ από μας .

Ρώτησα και στην Asylum και απαντισε ο chasmodo ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Όταν θα βρω χρόνο θα δοκιμάσω κάποιους συνδυασμούς. Στο galaxy πάντως που είχα ασχοληθεί δεν κατάφερα να βρω κάτι stable και συνδυασμοί που σε άλλους έπαιζε μια χαρά σε μένα είχαν πρόβλημα. Οπότε νομίζω ότι πρέπει ο καθένας να βρει για το κινητό του κάτι stable.

Συμφωνώ πάντως με αυτά που λέει αφού όλη η κατανάλωση είναι η αθονη(μάλλον λόγω μεγέθους, άσε που και στην ελάχιστη φωτεινότητα πάλι είναι πολύ φωτεινή για εσωτερικό χωρο)

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είδα καμία διάφορα στα gapps.

Η revolt μου αρέσει παρά πολύ... το ξέρω ότι σας βάζω φωτιές άλλα έτσι είναι...

 

Τι σε έκανε να την ξεχωρίσεις; Λογικά θα την περάσω αύριο. Καλύτερο customization?

Link to comment
Share on other sites

Τι σε έκανε να την ξεχωρίσεις; Λογικά θα την περάσω αύριο. Καλύτερο customization?

 

Ακριβός αυτό είναι σταθερή δεύτερη μέρα τώρα το κακό είναι οτι τραβάει μπαταρία και αυτή όπως όλες έλεγα μπας και ξεχοριζε αλλά μπα. Δεν υπάρχουν διαφορές είναι μικρές δεν αξίζει να ξαναστησεις το τηλ απο την αρχή .

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα από προχθες την jellybeer.Μου άρεσε αυτό που έγραφε για τα dpi groups μιας και ήταν κάτι που μου έλειπε από την asylum.Γενικά η όλη φάση ειναι κυρίως του στυλ "σε δουλειά να βρισκόμαστε" :p Οσα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου ακόμη και αν δούλευαν τέλεια,τα βαριόμουν αν δεν είχα τουλάχιστον 5-6 ρομ να παίζω
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έβαλα από προχθες την jellybeer.Μου άρεσε αυτό που έγραφε για τα dpi groups μιας και ήταν κάτι που μου έλειπε από την asylum.Γενικά η όλη φάση ειναι κυρίως του στυλ "σε δουλειά να βρισκόμαστε" :p Οσα κινητά που έχουν περάσει από τα χέρια μου ακόμη και αν δούλευαν τέλεια,τα βαριόμουν αν δεν είχα τουλάχιστον 5-6 ρομ να παίζω

 

Συμφωνώ απόλυτα φλασαρισματα να έχουμε να κάνουμε το χόμπι μας...

 

Σκευτομαι να βάλω καμια cm 10 να δω τιπαιζει. Παρανοιντ συγκεκριμενα θυματε κανεις αν είχαν καλύτερη μπαταρία αξίζει τον κόπο βλέπω ακόμα και προχθες έκαναν αναβάθμιση

έχω φλασαρει όλες τις 10.1 και δεν θύμα με τι γηνοταν στις 10.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...